Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Polska w barażach o awans do finałów MŚ 2014 trafiła na Rosję i w pierwszym meczu pokonała swoich wschodnich sąsiadów 2:1 po golach Janoty i Wasiluka.

 

Na pucharowy mecz z amatorskim zespołem Oliveira do Douro wystawiłem w bramce Brazyliczyka Vaza, a na środku obrony doświadczonego Júlio, by przekonać się, czy wciąż jeszcze stanowi alternatywę dla nie najlepiej dysponowanego Kay'a. Goście mieli stanowić dla nas mięso armatnie i tak też się stało. Po kwadransie wynik otworzył Matias strzałem z ostrego kąta, drugiego gola dorzucił uderzeniem z dystansu Leal, a dobili rywala Milá i Joel precyzyjnymi strzałem głową. Kibice byli zadowoleni, zarząd był zadowolony, nawet ja byłem zadowolony — ot, mecz bez historii.

 

17.11.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 462 widzów
TP3R Lagoa [2DD] — Oliveira do Douro [NL] 4:0 (4:0)

16. B.Matias 1:0
20. Leal 2:0
29. Milá 3:0
37. Joel 4:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, Júlio (72. A.Carlos), N.Monteiro — Fábio Sabino, Leal (62. P.H.Machado), Carlos Pinto, Boaventura — B.Matias (62. R.Filipe), Milá

MVP: Leal (MC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

W rozgrywanym na stadionie Lokomotiwu rewanżowym meczu barażowym o awans do MŚ 2014 Rosja pokonała Polskę 3:1, tak więc bramka Matusiaka była ostatnią w tym cyklu eliminacyjnym, jaką strzelił zawodnik reprezentacji Polski.

 

Dla nas nadszedł kolejny dzień prawdy — wyjazdowe spotkanie z rezerwami Marítimo. Aby marzyć o miejscu wyższym niż trzecie, musieliśmy przywieźć z Funchal co najmniej remis, a że dysponowałem najmocniejszym obecnie składem, na jaki było nas stać, byłem umiarkowanym optymistą.

 

45 minut później mój optymizm zastąpiło bezsilne zaciskanie pięści. Miguel w pojedynkę załatwił nam ten mecz, wpuszczając trzy strzały z dystansu, dwa autorstwa Ricardo Ferreiry i jeden Raphaela. Zdjąłem go z boiska jeszcze przed przerwą, obiecując sobie, że tak prędko na nie nie powróci, ale mecz był przegrany. Zaraz na początku drugiej połowy w ślady Miguela poszedł Monteiro, który zawalił gola numer cztery dla gospodarzy i jedyną pozytywną stroną tego blamażu były nieuniknione zmiany w wyjściowym składzie.

 

Nie poddaliśmy się bez walki, co to, to nie. W 53. minucie jedyny nasz zawodnik, który nie miał czego się wstydzić, Fábio Sabino, dośrodkował w pole karne i Matias strzałem głową zmniejszył rozmiary porażki. W samej końcówce padły jeszcze dwie bramki; najpierw Fábio Sabino wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Milí, a dwie minuty później, gdy myślałem już, że uda nam się nie przegrać zbyt wysoko, dobił nas Carlos, ośmieszywszy dryblingiem Joela.

 

Nasi kibice pożegnali nas gwizdami, a ja nie miałem już najmniejszych złudzeń — walczyliśmy o trzecie miejsce w lidze i o trzecie miejsce w grupie barażowej, co mogło się dla mnie skończyć dosyć nieciekawie, jako że za zadanie miałem walkę o mistrzostwo.

 

23.11.2013 Campo da Imaculada Conceiçáo, Funchal: 1.559 widzów
2DD (12/26) Marítimo B [2.] — Lagoa [3.] 5:2 (3:0)

9. Ricardo Ferreira 1:0
31. Ricardo Ferreira 2:0
40. Raphael 3:0
47. Raphael 4:0
63. B.Matias 4:1
87. Fábio Sabino 4:2 rz.k.
89. J.Carlos 5:2

Lagoa: Miguel (40. A.Vaz) — B.Delgado, Joel, Júlio ŻK, N.Monteiro (50. S.Sandro) — Fábio Sabino, Leal ŻK, Carlos Pinto ŻK, Boaventura ŻK (65. J.Lima) — B.Matias, Milá

MVP: Raphael (AMC; Marítimo B) — 9

Odnośnik do komentarza

Ten kompletnie dla nas nieudany miesiąc zakończył się równie beznadziejnie, jak się rozpoczął — w 4. rundzie Pucharu Portugalii zamiast jednego z tuzina zespołów amatorskich wylosowaliśmy zaledwie lidera Ligi Sagres i mistrza kraju, lizboński Sporting, co było gwarancją kolejnego ciężkiego łomotu i kolejnego powodu do niezadowolenia dla zarządu i kibiców.

 

Listopad 2013

 

Bilans (Lagoa): 2-1-1, 13:8

II° Divisão Serie D: 3. [—]; 26 pkt, 32:17

Taça de Portugal: 3. runda (4:0 z Oliveira do Douro)

Finanse: +2.740.000€ (w ostatnim miesiącu -44.280€)

Budżet transferowy: 1.177.459 € (70% z transferów)

Budżet płac: 15.210€ (wykorzystane 11.140€)

Nagrody: Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (2))

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Jelle Rykx (21, D/WB/ML; Belgia: 2/0) z Besançon do Lyonu za 400.000€

2. Ulrik Balstad (22, AMR/ST; Norwegia U-21: 18/3) z Rosenborga do HJK za 300.000€

3. Luis Pérez (21, ST; Kostaryka U-21: 11/8) z Saprissy do Alajuelense za 210.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+1]

Francja: Lyon [+2]

Hiszpania: Valencia [+1]

Niemcy: Aue [+1]

Polska: Zagłębie Lubin [+1]

Portugalia: Sporting CP [+2]

Rosja: CSKA Moskwa [+9] (M)

Włochy: Fiorentina [+7]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (2050), 2. [—] Niemcy (1903), 3. [+1] Włochy (1713), 44. [-4] Polska (781)

Odnośnik do komentarza

Na czadż mi gotówka, mam milion euro na transfery, jakby ktoś chciał do mnie przyjść.

 

Rundę jesienną trzeba było zamknąć zwycięstwem, by nikt nie miał wątpliwości, że korona jesiennego króla szmaciarzy należy się właśnie nam. Przedostatnie w tabeli Messinense doskonale się do tego nadawało, choć szmer na trybunach wzbudziła moja decyzja o zmianie aż trzech zawodników bloku defensywnego — Vaz na bramce, Sandro na prawej obronie i młody Carlos na jej środku. Ale na takiego przeciwnika zapewne i juniorzy z rezerw by wystarczyli.

 

Tym razem w roli głównej wystąpił nasz kapitan. Milá rozegrał bardzo udany mecz, a swój występ ukoronował w 25. minucie zdobyciem gola — przy jego strzale z dwunastu metrów bramkarz Messinense nawet nie drgnął. W doliczonym czasie gry ich Sandro tak niefortunnie zablokował dośrodkowanie naszego Sandro, że skończyło się to golem samobójczym, a w 68. minucie gości dobił ponownie Milá, wykorzystując prostopadłe podanie Matiasa. Na tle reszty stawki byliśmy zdecydowanie najlepsi, lecz niestety w tym sezonie to nie wystarczało — do ponownego awansu do półfinału baraży brakowało nam jeszcze bardzo dużo.

 

01.12.2013  Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.652 widzów
2DD (13/26) Lagoa [3.] — Messinense [13.] 3:0 (2:0)

12. Daniel (M) knt.
25. Milá 1:0
45+2. M.Sandro 2:0 sam.
68. Milá 3:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, A.Carlos, S.Sandro (80. N.Monteiro) — Fábio Sabino, Leal (62. P.H.Machado), Carlos Pinto ŻK, Boaventura — B.Matias (68. R.Filipe), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

A to jakby ktokolwiek miał wątpliwości, kto w tym sezonie awansuje z Serie D do półfinałów baraży:

 

 Pos   | Team			  | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | Barreirense	   | 13	| 13	| 0	 | 0	 | 47	| 6	 | +41   | 39	
2nd   | Marítimo B		| 13	| 12	| 0	 | 1	 | 48	| 12	| +36   | 36	
3rd   | Lagoa			 | 13	| 9	 | 2	 | 2	 | 35	| 17	| +18   | 29	
4th   | Abrantes		  | 13	| 5	 | 5	 | 3	 | 25	| 20	| +5	| 20	
5th   | Mirandense		| 13	| 5	 | 4	 | 4	 | 22	| 23	| -1	| 19	
6th   | Valecambrense	 | 13	| 4	 | 5	 | 4	 | 24	| 23	| +1	| 17	
7th   | Lusitano de Évora | 13	| 5	 | 2	 | 6	 | 18	| 29	| -11   | 17	
8th   | Portomosense	  | 13	| 5	 | 2	 | 6	 | 21	| 31	| -10   | 17	
9th   | Fiães			 | 13	| 4	 | 1	 | 8	 | 24	| 34	| -10   | 13	
10th  | Rio Maior		 | 13	| 3	 | 4	 | 6	 | 12	| 26	| -14   | 13	
11th  | Lusitânia		 | 13	| 3	 | 3	 | 7	 | 18	| 27	| -9	| 12	
12th  | Alcobaça		  | 13	| 3	 | 3	 | 7	 | 16	| 22	| -6	| 12	
13th  | Messinense		| 13	| 2	 | 1	 | 10	| 7	 | 27	| -20   | 7	 
14th  | Esmoriz		   | 13	| 1	 | 2	 | 10	| 7	 | 27	| -20   | 5

Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak wygrzebać się z dołka tylko po to, by wylądować w drugim, pięć razy głębszym. Pół miliona euro, jakie zarobiliśmy na pucharowym meczu ze Sportingiem, stanowiły niewielką pociechę po łomocie, jaki spuścił nam najlepszy zespół Portugalii. Już w 2. minucie Eduardo zszedł do środka z prawego skrzydła i mocnym strzałem pokonał Vaza. Potem poszło już z górki — Czarnogórzec Milan Purović wpakował nam szybkiego hat-tricka i na drugą połowę wychodziliśmy z mocnym postanowieniem, by uniknąć dwucyfrówki. Gospodarze byli bliscy szczęścia, ale po przerwie na listę strzelców wpisali się już tylko Ibrahim, Cruz i po raz czwarty Purović. Mało tego, w 85. minucie Lima zagrał na wolne pole do Milí, który mocnym uderzeniem uratował honor Lagoi. Kibice znów nie zostawili na nas suchej nitki, zupełnie jak gdyby spodziewali się naszego zwycięstwa...

 

07.12.2013 Estádio José Alvalade Século XXI, Lizbona: 19.191 widzów
TP4R Sporting CP [LS] — Lagoa [2DD] 7:1 (4:0)

2. W.Eduardo 1:0
10. M.Purović 2:0
21. M.Purović 3:0
34. M.Purović 4:0
41. W.Eduardo (SCP) n.g.
58. R.Ibrahim 5:0
68. M.Cruz 6:0
73. M.Purović 7:0
85. Milá 7:1

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado ŻK, Joel, A.Carlos (68. Kay), S.Sandro ŻK (60. N.Monteiro) — Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto ŻK, Boaventura (46. J.Lima) — B.Matias, Milá

MVP: Milan Purović (ST; Sporting CP) — 10

Odnośnik do komentarza

Najwyższa porażka w historii klubu bolała, ale przynajmniej przypomniała chłopakom, co czują ogrywane przez nich zespoły, skłaniając ich, jak miałem nadzieję, do większej pokory w takich sytuacjach. Ale najpierw musieliśmy po raz trzeci w tym sezonie odbić się od dna, tym razem w meczu z Lusitânią. Menedżer gości ostro sobie poczynał w prasie, więc jemu współczucia nie zamierzałem okazywać. Kiedy więc w 15. minucie Milá pokonał na raty Nogueirę po rzucie rożnym bitym przez Carlosa Pinto, z szerokim uśmiechem pokazałem mu gest Kozakiewicza, zapewniając sobie tym samym obecność na stronach sportowych poniedziałkowych gazet.

 

Dwie minuty później Matias wypuścił Milę w uliczkę, a Gwinejczyk bezlitośnie wpakował piłkę do bramki po raz drugi, po następnych czterech minutach pięknie z dystansu przymierzył Leal i w sumie było po meczu — ale nie po strzelaninie. W 27. minucie Carlos Pinto z ostrego kąta trafił w słupek, a Nogueira wybił piłkę wprost pod nogi Fábio Sabino, który niezwłocznie odesłał ją do bramki. Po przerwie Lusitânia zaatakowała, ale Vaz bronił skutecznie i szczęśliwie, zaś w 71. minucie Leal kolejnym pięknym strzałem z dystansu ostatecznie rzucił gości na kolana.

 

15.12.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.648 widzów
2DD (14/26) Lagoa [3.] — Lusitânia [11.] 5:0 (4:0)

15. Milá 1:0
17. Milá 2:0
21. Leal 3:0
27. Fábio Sabino 4:0
71. Leal 5:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel (43. Kay), A.Carlos, S.Sandro — Fábio Sabino (69. Fábio), Leal, Carlos Pinto, Boaventura — B.Matias, Milá (59. Jorge Timóteo)

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...