Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy

 

Znacznie większe szanse na punkty mieliśmy na wyjeździe w Bognor Regis, tyle tylko że angielskim zwyczajem mecz ten rozgrywaliśmy po zaledwie dwudniowym odpoczynku. Musiałem więc sięgnąć po aż pięciu nowych zawodników, co nieuniknienie odbiło się na jakości naszej gry. W pierwszej połowie właściwie ani razu nie zagroziliśmy bramce rywali, którzy przebywali głównie na naszej połowie, za to po przerwie już po dwóch minutach objęliśmy prowadzenie, gdy debiutujący w Redidtch Mullan znalazł podaniem w polu karnym Johnstone'a. Chris mógł zresztą w pojedynkę wygrać nam ten mecz, ale zmarnował chyba ze trzy setki, a w 52. minucie sędzia dopatrzył się dosyć kontrowersyjnego spalonego. A że ostatnimi czasy służyliśmy za poglądową ilustrację prawdziwości hasła o zemście niewykorzystanych sytuacji, w 89. minucie po jednej z nielicznych akcji gospodarzy w drugiej połowie Terry strącił piłkę na but Bella, który strzałem z woleja pozbawił nas zwycięstwa.

 

28.12.2016 Nyewood Lane, Bognor Regis: 180 widzów
BSS [23/42] Bognor Regis [19.] — Redditch [14.] 1:1 (0:1)

47. Ch.Johnstone 0:1
52. Ch.Johnstone (R) n.g.
89. J.Bell 1:1

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker, T.Butcher, A.McDermott — T.Walker, J.Brown (76. K.Collins), N.Mullan, D.Poole (68. B.Whittington) — Ch.Johnstone, N.Mills (60. T.Connolly)

MVP: Jon Bell (ST; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2016

 

Bilans (Redditch): 1-4-2, 12:14

Blue Square South: 14. [-2], 29 pkt, 34:33

FA Cup: 1. runda (1:3 z Aldershot)

Setanta Shield: 3. runda (1:3 z Billericay)

FA Trophy: 1. runda kwalifikacyjna (2:2p z Harlow)

Finanse: +416.000€ (w ostatnim miesiącu -10.990€)

Budżet transferowy: 57.433€ (25% z transferów)

Budżet płac: 5.630€ (wykorzystane 7.120€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Piotr Petasz (32, AML; Polska) z Ruchu Chorzów do Atlantasu za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Michaił Rodionow (23, D/WBRL; Rosja: 6/0) z CSKA Moskwa do Rubinu za 7.250.000€

2. Shin Uemura (25, ST; Japonia: 5/4) z Grasshopperu do Amériki (MEX) za 6.000.000€

3. Igor Koriagin (19, MLC; Rosja U-21: 1/0) z FK Moskwa do Zenitu Sankt Petersburg za 4.300.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+3]

Francja: Le Mans [+2]

Hiszpania: Valencia [+1]

Niemcy: Mainz [+8]

Polska: Cracovia [+2]

Portugalia: Sporting CP [+3]

Rosja: —

Włochy: Cagliari [+2]

GD Lagoa: 5. (II° Divisão, Serie D)

 

Ranking FIFA: 1. [—] Anglia (1841), 2. [—] Argentyna (1742), 3. [—] Francja (1713), 47. [+3] Polska (648)

Odnośnik do komentarza

Styczeń zacząłem od małego trzęsienia kadrowego w zespole. O rok przedłużyłem kontrakty z Mainwaringiem, Poole'em, Walkerem, Burke'iem, Butcherem i Cookiem, który bardzo dobrze prezentował się na wypożyczeniu w RC Warwick. Za to na listę transferową trafili zawodnicy, których absolutnie nie potrzebowałem już w drużynie — Collins, Howarth, McCulloch, Woolley, Hilton, Casal i Fallon; choć liczyłem na jakieś oferty dla nich, i tak postanowiłem wszystkich, którzy już tam nie grali, również wysłać do Warwick.

 

Naszym pierwszym rywalem w 2017 roku było Weston-super-Mare, a więc drużyna całkowicie w naszym zasięgu. Byliśmy w tym meczu stroną zdecydowanie lepszą, w czym pomogli nam sami goście ustawieniem 4-1-4-1, a po kwadransie gry Straker wykorzystał dośrodkowanie Smitha z rzutu rożnego i dał nam prowadzenie strzałem głową. Ale potem było już tylko gorzej, choć udział rywali w tym byłogorzejeniu był nieznaczny. W 35. minucie tenże Straker tak przyjął piłkę na własnej połowie, że ta odskoczyła mu od nogi na pięć metrów, co pozwoliło McLeanowi na wyjście sam na sam z Quinnem i wyrównanie na 1:1, a był to jedyny celny strzał piłkarzy Weston-super-Mare w tym spotkaniu. W drugiej połowie biliśmy głową w mur, i to w żenującym stylu, a jednak w ostatniej akcji spotkania rywale sprezentowali nam rzut karny — oczywiście Goodacre strzelił wprost w Craiga i choć kibice byli zachwyceni, ja w szatni nie potrafiłem znaleźć słów na określenie naszego partactwa.

 

02.01.2017 Valley Stadium, Redditch: 568 widzów
BSS [24/42] Redditch [14.] — Weston-super-Mare [12.] 1:1 (1:1)

17. K.Straker 1:0
35. A.McLean 1:1
90+5. K.Goodacre (R) o.rz.k.

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker, T.Butcher, A.McDermott — T.Walker (77. B.Mee), J.Brown ŻK (70. S.Griffiths), R.Lynch, N.Smith — R.Nurse (58. K.Goodacre), N.Mills

MVP: Noel Smith (MR; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie

 

I znów następny mecz graliśmy po zaledwie 48 godzinach, na wyjeździe z bardzo groźnym Chelmsford. Przed tym spotkaniem zastanawiałem się nad zmianą taktyki, ale ostatecznie postanowiłem nie szaleć przynajmniej do chwili, gdy będziemy pewni utrzymania, zwłaszcza że z takim składem środek tabeli był naprawdę dobrym wynikiem. Zmęczenie znów dało o sobie znać, stąd w wyjściowym składzie pojawili się Mullan i Johnstone.

 

Tym razem złudzeń wyzbyliśmy się nader szybko, bo już w 5. minucie Hackett pokonał naszego bramkarza mocnym strzałem z dystansu. Na boisku istniał tylko jeden zespół, a my ograniczaliśmy się do gry faul w celu przerywania ataków gospodarzy. W 60. minucie taki faul w wykonaniu Browna skończył się rzutem karnym, ale Quinn nieoczekiwanie zatrzymał strzał Wellsa i jego interwencja stanowiła dla Redditch sygnał do zmiany stylu gry.

 

Jej pierwszą ofiarą padł Mullan, któremu któryś z piłkarzy Chelmsford wjechał korkami w achillesa, fundując mu miesięczny rozbrat z piłką. Ale w 72. minucie po rzucie rożnym Griffithsa do strzału doszedł Nurse, a blokujący go Obeng zmienił tor lotu piłki, zaskakując własnego golkipera. Gospodarze przeszli na ustawienie 4-2-4, lecz ja tym razem nakazałem podjęcie rękawicy i było to słuszne posunięcie. W 86. minucie Burke zagrał w pole karne do Nurse'a, który uderzył z ostrego kąta, Knowles sparował piłkę w bok, ale dopadł jej Goodacre i wraz z nią wleciał do bramki, zdobywając swojego 50. gola w barwach Redditch. Zszokowani gospodarze już się po tym ciosie nie podnieśli, a my w końcu zaliczyliśmy z dawna upragnione zwycięstwo.

 

04.01.2017 Chelmsford Sport & Athletics Centre, Chelmsford: 1.282 widzów
BSS [25/42] Chelmsford [7.] — Redditch [14.] 1:2 (1:0)

5. I.Hackett 1:0
60. E.Wells (Ch) o.rz.k.
64. N.Mullan (R) knt.
72. C.Obeng 1:1 sam.
86. K.Goodacre 1:2

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker, T.Butcher, A.McDermott — B.Mee ŻK, J.Brown ŻK (64. S.Griffiths), N.Mullan ŻK (64. Ch.Burke), D.Poole — R.Nurse ŻK, Ch.Johnstone (46. K.Goodacre)

MVP: Kelvin Goodacre (ST; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

Przed wyjazdowym meczem z Hendon do RC Warwick przeszedł na resztę sezonu Peter Howarth, dla którego nie widziałem już miejsca w Redditch. W spotkaniu w Londynie nie byliśmy faworytami, ale nieoczekiwanie to my mieliśmy znacznie więcej sytuacji; najlepszą zmarnował w drugiej połowie Mills, gdy piłka po jego strzale trafiła w słupek. Gospodarze z rzadka zagrażali naszej bramce, co w połączeniu ze patologiczną nieskutecznością w naszym wykonaniu mogło się skończyć tylko jednym wynikiem.

 

07.02.2017  Claremont Road, Londyn: 179 widzów
BSS [26/42] Hendon [9.] — Redditch [12.] 0:0 (0:0)

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker ŻK, T.Butcher, A.McDermott — B.Mee, J.Brown ŻK (67. P.Thomas), R.Lynch ŻK, N.Smith — R.Nurse (59. K.Goodacre), N.Mills (79. D.Poole)

MVP: Brian Henry (DC; Hendon) — 8

Odnośnik do komentarza

Z przykrością informuję, że (1) nie udało mi się wciągnąć w rozgrywkę tak, jak miało to miejsce w FM 2006, (2) po zaledwie dziesięciu sezonach save stał się zbyt wielki, by grało się na nim minimalnie choćby komfortowo na moim piecyku. Tak więc próba przekonania się do FM 2008, mimo paru niewątpliwych zalet tej gry, zakończyła się niepowodzeniem.

 

FAILPROF & EOT

 

(zostawiam na parę godzin otwarte, gdyby ktoś chciał pośmiać się z Profa - lamera)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...