Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Październik zaczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem w 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Anglii z amatorskim Rugby. Ostrzegałem moich zawodników przed zlekceważeniem rywali, ale ewidentnie na nic to się nie zdało. Fatalnie na środku obrony grał Howarth, którego ściągnąłem z boiska już po kwadransie gry, ale w tym czasie zdążył sprokurować karnego dla gospodarzy, pewnie wykonanego przez Burley'a. Choć przez resztę spotkania mieliśmy wyraźną przewagę, udało się nam jedynie doprowadzić do remisu, który dawał nam szansę na awans w powtórzonym meczu; w 30. minucie Smith ślicznie dośrodkował na długi słupek, a Goodacre zamknął tę akcję precyzyjnym strzałem głową. Nie dało się ukryć, że potrzebny nam był solidny środkowy obrońca.

 

01.10.2016 Butlin Road, Rugby: 982 widzów
FAC 2RKw Rugby [NL] — Redditch [BSS] 1:1 (1:1)

2. M.Burley 1:0 rz.k.
30. K.Goodacre 1:1

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, P.Howarth (15. Ch.McCulloch), R.Lynch, A.McDermott — K.Casal (77. T.Walker), J.Brown, S.Griffiths ŻK, N.Smith — K.Goodacre ŻK (69. R.Nurse), N.Mills

MVP: Anthony Rodgers (DR; Rugby) — 8

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Rugby graliśmy cztery dni później; na boisku nie pojawił się już Howarth, którego ostatecznie skreśliłem po serii nieudanych występów, a w jego miejsce wskoczył młody Straker. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu mogła wszakże co najwyżej przyprawić o ból zębów; graliśmy beznadziejnie i nic nie rokowało nadziei na spełnienie oczekiwań zarządu co do awansu. W 10. minucie po całej serii kiksów w naszym polu karnym nasze męki skrócił celnym strzałem Burley i w oczy zaświeciło nam widmo kompromitacji.

 

Dwie zmiany i ostra bura w szatni poskutkowały — na drugą połowę wyszedł odmieniony zespół. W 69. minucie Straker wrzucił piłkę za linię obrony Rugby, rezerwowy Connolly wyszedł sam na sam z Eastwoodem i chociaż bramkarz Rugby obronił jego strzał, przy dobitce był już bezradny. Trzy minuty później znów Straker rozpoczął akcję Redditch, tym razem podaniem do Millsa, który wywołał olbrzymie zamieszanie w szesnastce swoim dośrodkowaniem, aż w końcu Brown precyzyjnym strzałem dał nam prowadzenie.

 

Momentalnie nakazałem przejście do defensywy, lecz nim Smith zdążył przekazać kolegom moje polecenia, Rugby wznowiło grę, piłka trafiła do Adamsa, nasi obrońcy odpuścili krycie i był z powrotem remis. Moje bluzgi słychać było chyba w Birmingham, lecz pięć minut później przerażeni perspektywą pomeczowej rozmowy w szatni piłkarze Redditch znów objęli prowadzenie — Lynch zagrał nad obrońcami do Millsa, który kiwnął Eastwooda i umieścił piłkę w pustej bramce. W 89. minucie kolejną asystę zaliczył Straker, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mills, i mogłem w końcu odetchnąć z ulgą, choć drugi gol Adamsa w ostatniej akcji meczu na moment raz jeszcze podniósł mi ciśnienie. Za awans otrzymaliśmy 5.500€ od FA, a w 3. rundzie kwalifikacyjnej naszym rywalem miało być amatorskie Halesowen.

 

05.10.2016 Valley Stadium, Redditch: 1.205 widzów
FAC 2RKw(R) Redditch [BSS] — Rugby [NL] 4:3 (0:1)

10. M.Burley 0:1
69. T.Connolly 1:1
72. J.Brown 2:1
73. Ph.Adams 2:2
78. N.Mills 3:2
89. N.Mills 4:2
90+6. Ph.Adams 4:3

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker, R.Lynch, A.McDermott (64. Ch.McCulloch) — K.Casal (46. T.Walker), J.Brown, S.Griffiths ŻK, N.Smith — K.Goodacre (46. T.Connolly), N.Mills

MVP: Neil Mills (ST; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

8 października zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego futbolu klubowego. Wtedy to bowiem na Stadionie Olimpijskim w Rzymie wrocławski Śląsk zremisował 1:1 z wielką Romą i dzięki wyjazdowej bramce zdobytej przez wychowanka Odry Wodzisław Łukasza Skrobacza wyeliminował utytułowanego przeciwnika. Tak więc po raz pierwszy od dziesięciu bodajże lat polski klub miał zagrać w fazie grupowej Pucharu UEFA.

 

Tego samego dnia Redditch grało arcytrudny mecz wyjazdowy z trzecim w tabeli Billericay. Na boisku różnica dzieląca oba zespoły była aż nadto widoczna, a braki techniczne musieliśmy nadrabiać ambicją. Mimo to już po kwadransie spotkania Taylor ośmieszył Savage'a na lewym skrzydle, a jego dośrodkowanie na krótki słupek celnym strzałem głową wykończył Smith. Nam trudno było nawet o sytuacje podbramkowe, ale tym razem zaskoczyliśmy rywali skutecznością — w 56. minucie Goodacre zagrał między obrońców do czyhajacego na granicy spalonego Millsa, który precyzyjnym uderzeniem wyrównał na 1:1. Kwadrans później nasze położenie dodatkowo skomplikował Lynch, łapiąc drugą żółtą kartkę, ale dzięki walecznej grze w obronie udało się nam utrzymać remis, choć nasi kibice oczywiście byli z tego rezultatu niezadowoleni. Przeciwko Billericay do składu powrócił Burke, zastępując przeciętnie się spisującego Casala, i było to słuszne posunięcie.

 

08.10.2016 New Lodge, Billericay: 883 widzów
BSS (12/42) Billericay [3.] — Redditch [10.] 1:1 (1:0)

15. M.Smith 1:0
56. N.Mills 1:1
70. R.Lynch (R) cz.k.

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker, R.Lynch 2ŻK/CzK, A.McDermott ŻK — Ch.Burke, J.Brown ŻK, S.Griffiths (64. T.Walker), N.Smith ŻK (71. D.Poole) — K.Goodacre (81. T.Connolly), N.Mills

MVP: Neil Mills (ST; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

Z Casalem podpisałem nowy kontrakt, skracający jego czas w Redditch z czterech do jednego roku, po czym wysłałem go do Warwick, żeby tam poszukał formy, skoro na Valley Stadium miał z tym problem. Sam zaś wraz z pierwszym zespołem pojechałem do East Dulwich na mecz 1. rundy Setanta Shield z Fisher. Jako że Lynch był zawieszony na jedno spotkanie, cofnąłem do obrony Millsa, w ataku zastępując go Connolly'm, dałem też szansę debiutu naszemu drugiemu bramkarzowi, Chrisowi Robertsowi.

 

Rywal był jak najbardziej w naszym zasięgu, Goodacre już w 15. minucie był bliski szczęścia, gdy piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, ale pięć minut później Lowe nieoczekiwanie kiwnął Millsa na osiemnastym jardzie i precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Robertsa. Trzy minuty później McDermott posłał piłkę na dobieg do Connolly'ego, który dryblingiem minął bramkarza gospodarzy i wyrównał na 1:1... i na tym bramki się skończyły. Mieliśmy lekką przewagę, ale nie potrafiliśmy jej wykorzystać, choć rezerwowy Walker powinien był zapewnić nam awans w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Pod koniec pierwszej połowy dogrywki z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Brown, więc naszym priorytetem stało się dotrwanie do rzutów karnych, co też się nam udało. W ostatniej serii jedenastek Matthew Oakes nie zdołał trafić w światło bramki, w odpowiedzi Walker się nie pomylił i awans do 2. rundy stał się faktem. Na zwycięstwie zarobiliśmy 2.200€, a naszym kolejnym przeciwnikiem miało być Bognor Regis.

 

11.10.2016 Champion Hill Stadium, East Dulwich: 167 widzów
SS1R Fisher [BSS] — Redditch [BSS] 1:1 (1:1, 1:1, rz.k. 3:4)

20. L.Lowe 1:0
23. T.Connolly 1:1
103. J.Brown (R) cz.k.

Rzuty karne: R.Mason 1:0, R.Nurse ch., A.Hulse 2:0, N.Smith 2:1, A.Balanta ch., Ch.Roberts 2:2, G.Morgan 3:2, T.Connolly 3:3, M.Oakes ch., T.Walker 3:4

Redditch: Ch.Roberts — M.Savage (Ch.McCulloch), K.Straker, N.Mills, A.McDermott — Ch.Burke ŻK (T.Walker), J.Brown 2ŻK/CzK, S.Griffiths, N.Smith — K.Goodacre (C) ŻK (46. R.Nurse), T.Connolly

MVP: Matthew Oakes (MC; Fisher) — 8

Odnośnik do komentarza

Nawet NonLeagueDaily.com zauważyło już, że przeprowadzane przeze mnie transfery mają zwykle charakter bezgotówkowy. Nie mogłem zawieść dziennikarskich speców, tak więc w połowie października na Valley Stadium zawitał kolejny piłkarz z wolnego transferu, wychowanek Shrewsbury Brad Mee (19, AML; Anglia), który sprawiał wrażenie sporego talentu jak na warunki Blue Square South i swoim przybyciem wywołał spory entuzjazm wśród kibiców. Podpisałem też półroczny kontrakt z graczem zespołu U-19, Johnem Atkinsonem (17, FC; Anglia), tak by po sezonie bez bólu pozbyć się go z klubu.

 

Październik był miesiącem rozgrywek pucharowych. Po osiągnięciu 2. rundy Setanta Shield, co, nawiasem mówiąc, było zadaniem postawionym przede mną przez zarząd, przyszła pora na spotkanie z Halesowen w 3. rundzie kwalifikacyjnej FA Cup. Zagraliśmy bez eksperymentów kadrowych, najmocniejszym możliwym składem, a jedyne osłabienie stanowił brak zawieszonego za czerwoną kartkę Browna, którego na środku pomocy zastąpił Walker.

 

Był to dziwny mecz; goście mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać, natomiast ich wysoko ustawiona linia obrony stanowiła odręcznie napisane zaproszenie do gry z kontry na szybkiego Goodacre'a. Po niecałym kwadransie gry tak właśnie uczynił Lynch, wrzucając piłkę na ziemię niczyją między obrońcami a bramkarzem Halesowen, a Goodacre przelobował bezradnego Burgessa. Wkrótce po przerwie obejrzeliśmy kopię tej sytuacji, tym razem podającym był McDermott, a Kelvin dla odmiany zmieścił piłkę pod brzuchem golkipera gości. W 64. minucie podłamany Burgess popełnił błąd przy przyjęciu piłki, co wykorzystał Smith, uderzeniem z ostrego kąta z ponad 30 jardów pakując piłkę do pustej bramki. A w samej końcówce rywali dobił rezerwowy Connolly, zamieniając na gola prostopadłe podanie Griffithsa. Wygraliśmy wysoko i w sumie zasłużenie, będąc przede wszystkim zespołem lepszym taktycznie. W nagrodę za awans otrzymaliśmy 7.000€ i prawo gry w 4. rundzie kwalifikacyjnej, tak więc wyznaczony przez zarząd cel na ten sezon został osiągnięty.

 

15.10.2016 Valley Stadium, Redditch: 1.213 widzów
FAC 3RKw Redditch [BSS] — Halesowen [NL] 4:0 (1:0)

9. D.Daly (H) n.g.
13. K.Goodacre 1:0
52. K.Goodacre 2:0
64. N.Smith 3:0
84. T.Connolly 4:0

Redditch: P.Quinn (C) — M.Savage, K.Straker ŻK, R.Lynch, A.McDermott — Ch.Burke (60. B.Mee), T.Walker (73. D.Mainwaring), S.Griffiths ŻK, N.Smith — K.Goodacre, N.Mills (80. T.Connolly)

MVP: Kelvin Goodacre (ST; Redditch) — 9

 

W drugim meczu eliminacyjnym MŚ 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polska zremisowała bezbramkowo z absolutnym faworytem grupy 5, Niemcami. W tym spotkaniu zadebiutował wychowanek zabrskiego Górnika i piłkarz Dundee Utd, Przemysław Witkowski (21, DM; Polska), jeden z przedstawicieli nowego pokolenia w polskim futbolu. A w pozostałych meczach naszej grupy Słowacja pewnie pokonała San Marino 3:0, zaś Wali wygrała 2:0 z Łotwą.

 

1. Walia 6 pkt 5:2

2. Niemcy 4 pkt 3:0

3. Łotwa 3 pkt 4:2

4. Słowacja 3 pkt 3:3

5. Polska 1 pkt 2:3

6. San Marino 0 pkt 0:7

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...