Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przed spotkaniem z naszymi dobrymi znajomymi z Louletano dokonałem zmiany na stanowisku kapitana zespołu. Funkcję tę powierzyłem Milí, co spotkało się z powszechnym zadowoleniem, choć sam Gwinejczyk obawiał się trochę, czy podoła nowym obowiązkom. Jego zastępcą został Carlos Pinto. Sam sparing był bardzo zacięty, lecz mimo naszej lekkiej przewagi zakończył się bezbramkowym remisem.

 

14.08.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.004 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Louletano [LV] 0:0 (0:0)

MVP: Nuno Marques (GK; Louletano) — 8

Odnośnik do komentarza
Skoro Marinho przesunięty został do pierwszego zespołu, podpisałem z nim dwuletni, profesjonalny kontrakt. To samo uczynił prezes Costa wobec mojej skromnej osoby — dostałem podwyżkę w wysokości 50€ tygodniowo i dwa lata na zbudowanie zespołu, który byłby w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo w Serie D. W przyszłym roku nie miało to być łatwe, gdyż po przetasowaniach między grupami za przeciwników mieliśmy nie tylko Rio Maior, ale i rezerwy Marítimo oraz spadkowicza z Ligi Vitalis, Barreirense.
Odnośnik do komentarza

Nikt nie robił sobie nadziei na to, że polskie kluby przebrną przez 2. fazę kwalifikacyjną Pucharu UEFA — już od paru lat sukcesy reprezentacji nie znajdowały przełożenia na rozgrywki klubowe. ŁKS nie zawiódł bukmacherów, przegrywając u siebie 1-2 z norweskim Stabæk, a jedynego gola dla Polaków zdobył niezawodny Madej. Sporą niespodziankę sprawiła natomiast Jagiellonia, która z Holandii przywiozła cenny remis 2:2 w konfrontacji z AZ, a trafienia Gula i Baranowskiego dawały jej całkiem spore szanse na awans.

 

Zakończyła się sprzedaż karnetów na sezon 2013/2014; rozprowadziliśmy ich 618, a więc prawie o 200 więcej niż przed rokiem. A sezon przygotowawczy zamknęliśmy zaskakująco wyrównanym meczem z amatorskim Ataense, wygranym przez nas wyłącznie dzięki tradycyjnie świetnej grze Matiasa. Milá jak na razie nadal nie zdobył ani jednego gola.

 

20.08.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.011 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Ataense [NL] 2:1 (1:1)

3. P.Pedro 0:1
32. B.Matias 1:1
54. B.Matias 2:1
86. V.Piloto (A) n.g.

MVP: Bruno Matias (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Ładne wzmocnienia..

 

Król strzelców: Haluk Türkeri (26, ST; Turcja U-21: 2/0) — 18 (Offenbach)

 

Miałem go w Dardanelsporze, był niezły ale żeby od razu król strzelców :o

 

Mogli Wichniarek i Piszczek, może i on :>

 

Rozgrywki ligowe rozpoczynaliśmy na boisku beniaminka Lusitânii, którego menedżer przed tym spotkaniem uznał za stosowne naopowiadać wszystkim, jak to już na inaugurację sezonu wybije nam z głów marzenia o awansie. W wyjściowym składzie pojawiły się trzy nowe twarze — Kay już na stałe zastąpił Júlio na środku defensywy, na prawej obronie zadebiutować miał Monteiro, a w ataku wypożyczony z Benfiki Matias.

 

Ale moje podejrzenia okazały się słuszne — nasz nowy kapitan oszczędzał się na ligę, rywale najwyraźniej odrobinkę go zlekceważyli i zapłacili za to wysoką cenę. W 11. minucie Carlos Pinto w swoim stylu dośrodkował na krótki słupek z rzutu rożnego, a Milá strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Zaledwie dwie minuty później Boaventura pięknie minął Ricardo i odskoczył mu z przyspieszeniem nieoczekiwanym u trzydziestoczterolatka, po czym podał do wychodzącego na wolne pole Milí. Gwinejczyk balansem ciała zmylił Nogueirę i posłał piłkę do pustej bramki, uciszając trybuny — powrót do II° Divisão nie wychodził najlepiej gospodarzom.

 

Po przerwie ich cierpienia tylko się pogłębiły. W 53. minucie Boaventura przedarł się środkiem pola dzięki świetnemu dryblingowi i zagrał do Milí, który uderzeniem w długi róg skompletował hat-tricka. I to jeszcze nie był koniec. Dobrą zmianę dał Machado, dwukrotnie groźnie uderzając z dystansu i raz trafiając w poprzeczkę. A w 81. minucie Fábio Sabino wrzucił miękką piłkę w szesnastkę, zaś Milá precyzyjną główką skierował ją w okienko bramki Lusitânii, dobijając bezradnych rywali.

 

25.08.2013 Estádio João Paulo II, Angra do Heroísmo: 786 widzów
2DD (1/26) Lusitânia [—] — Lagoa [—] 0:4 (0:2)

11. Milá 0:1
13. Milá 0:2
53. Milá 0:3
81. Milá 0:4

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Kay, N.Monteiro — Fábio Sabino, Leal (65. P.H.Machado), Carlos Pinto, Boaventura (71. J.Lima) — B.Matias (71. Jorge Timóteo), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 10

Odnośnik do komentarza

Polskie kluby jak zawsze rozczarowały swoich kibiców. ŁKS został rozbity na wyjeździe aż 3:0 przez Stabæk, zaś Jagiellonia przegrała u siebie 0:1 z AZ i to by było tyle na ten sezon.

 

Ja natomiast w tym oknie transferowym nie zasypiałem gruszek w popiele — nie na darmo uznano nas za najaktywniejszego gracza na rynku. W ostatnich dniach okresu transferowego do drużyny dołączyło jeszcze dwóch zawodników. Z Rio Maior na zasadzie wolnego transferu wyjąłem drugiego piłkarza z Mozambiku, Luisa Rodriguesa (19, WM/AMR; Mozambik U-21: 4/0), który po przetrenowaniu miał dodatkowo zwiększyć konkurencję na prawym skrzydle. Natomiast za 18.000€ sprowadziłem z Portosantense młodego Bruno Delgado (19, D/WB/AML; Portugalia) i tym samym, jak miałem nadzieję, rozwiązałem problem obsady lewej flanki defensywy.

 

Sierpień 2013

 

Bilans (Lagoa): 1-0-0, 4:0

II° Divisão Serie D: 1. [—]; 3 pkt, 3:0

Taça de Portugal: —

Finanse: +2.750.000€ (w ostatnim miesiącu -33.810€)

Budżet transferowy: 1.177.459 € (70% z transferów)

Budżet płac: 15.230€ (wykorzystane 11.140€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Adam Kokoszka (26, DC; Polska: 15/1) z Saturna do Rubinu za 4.300.000€

2. Adrian Paluchowski (26, FC; Polska U-21: 1/0) z Bełchatowa do Saturna za 2.300.000€

3. Marcin Dworzańczyk (28, AMLC/FC; Polska) z Bełchatowa do Polonii Warszawa za 2.000.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Loïc Perrin (28, MRC; Francja: 27/2) z Man Utd do Barcelony za 22.500.000€

2. Issiar Dia (26, AMRL/FC; Francja: 18/14) z Fiorentiny do Bayernu za 19.250.000€

3. Paweł Mamajew (24, MRC; Rosja: 21/0) z CSKA Moskwa do Galatasaray za 15.750.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+2]

Francja: PSG [+6]

Hiszpania: Real Madryt [+1]

Niemcy: Schalke [+1]

Polska: Bełchatów [+1]

Portugalia: Sporting CP [+3]

Rosja: CSKA Moskwa [+9]

Włochy: Livorno [+2]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1998), 2. [—] Niemcy (1806), 3. [—] Holandia (1635), 29. [-1] Polska (921)

Odnośnik do komentarza

Delgado otrzymał szansę debiutu w spotkaniu z Valecambrense, przed którym znów nasłuchałem się buńczucznych wypowiedzi dochodzących z obozu rywali — najwyraźniej było to nieodłącznie związane z byciem faworytem. Na boisku z groźnych odgłosów pozostało co najwyżej pełne strachu popierdywanie, gdyż potrzebowaliśmy dwóch minut, by Matias pięknie zagrał na wolne pole do Milí, który otworzył wynik spotkania. Po pół godzinie gry właściwie rozstrzygnęliśmy losy tego pojedynku po kolejnym rzucie rożnym Carlosa Pinto i główce Joela — ten sposób rozgrywania kornerów stał się już naszym znakiem firmowym.

 

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Po kwadransie następny rzut rożny dla Lagoi skończył się drugim golem Milí i zanosiło się na drugie z rzędu wysokie zwycięstwo. Ale humory popsuł nam Miguel, który na pięć minut przed końcem spotkania dał się zaskoczyć Alvesowi strzałem z dystansu, którego skuteczna obrona była jego psim obowiązkiem.

 

01.09.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.871 widzów
2DD (2/26) Lagoa [1.] — Valecambrense [14.] 3:1 (2:0)

2. Milá 1:0
28. Joel 2:0
61. Milá 3:0
66. Fábio Sabino (L) knt.
85. Alves 3:1

Lagoa: Miguel — B.Delgado, Joel, Kay, N.Monteiro — Fábio Sabino (66. Fábio), Leal (72. P.H.Machado), Carlos Pinto, Boaventura (85. J.Lima) — B.Matias, Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Po Klątwie Wengera to kolejny opek, którego w ostatnim czasie przeczytałem od początku, nadrabiając tym samym zaległości. Muszę przyznać, że imponujesz mi wytrwałością, ale w pełni rozumiem, że takie męczarnie mogą być źródłem ochoty do dalszej gry. Wszak najczęściej łapiemy się za nową karierę w momencie, gdy starym klubem wygrywamy już wszystko i nie czujemy realnego wyzwania.

 

Mila zadziwia i faktycznie przywodzi na myśl Pitu Wengera, czy też mojego Joelsona (że tak skromnie wspomnę).

 

Trzymam kciuki za ten sezon. Jeśli znów się nie uda (tfu, tfu, tfu), już widzę te transparenty na trybunach rodem z NBA - Maybe next year, Prof.

 

:kutgw:

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu eliminacyjnym MŚ 2014 Polska pokonała na wyjeździe Macedonię 2:0 po golach Smolarka i Zganiacza.

 

Wyjazdowe spotkanie z Alcobaçą nie było dla nas łatwe, gdyż kontuzje zmuszały mnie do ciągłych zmian w składzie. Brak Fábio Sabino jak i Fábio oznaczał, że na lewej pomocy zagrać musiał Boaventura, a po przeciwnej stronie boiska od pierwszej minuty wybiegł Lima. Do tego po kwadransie gry brutalny faul zakończył występ Matiasa w tym spotkaniu, co dało szansę pokazania się Rui Filipe.

 

A jednak nawet w takiej sytuacji nie daliśmy gospodarzom się rozkręcić. W 36. minucie Delgado rozciął defensywę Alcobaçy prostopadłym podaniem do Milí, strzał Gwinejczyka obronił Alves, lecz nikt nie zdołał w porę wybić piłki i Milá ostatecznie umieścił ją w bramce. Dziesięć minut po przerwie Carlos Pinto znów zamieszał w polu karnym rywali dośrodkowaniem z rzutu rożnego, piłka po strzale Joela odbiła się od poprzeczki i trafiła pod nogi Kay'a, który z dwóch metrów umieścił ją w bramce. Na ostatni kwadrans Alcobaça przeszła na ustawienie 4-2-4 i w 90. minucie została za to ukarana, gdy Boaventura precyzyjnie dośrodkował do Filipe, jego strzał czubkami palców odbił Alves, ale dobitka naszego napastnika znalazła drogę do bramki gospodarzy.

 

08.09.2013 Estádio Municipal de Alcobaça, Alcobaça: 630 widzów
2DD (3/26) Alcobaça [6.] — Lagoa [1.] 0:3 (0:1)

36. Milá 0:1
56. Kay 0:2
90. R.Filipe 0:3

Lagoa: Miguel — B.Delgado, Joel, Kay, N.Monteiro — Boaventura, Leal (78. Emerson), Carlos Pinto, J.Lima ŻK (70. S.Sandro) — B.Matias (19. R.Filipe), Milá

MVP: Kay (DC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu eliminacyjnym MŚ 2014 Polska przegrała w Dublinie 0:1 z Irlandią, ale utrzymała drugie miejsce w grupie.

 

W 2. rundzie Taça de Portugal trafiliśmy na amatorskie Pescadores, tak więc otrzymałem sposobność do przetestowania moich rezerwowych. Wcześniej wszakże graliśmy z ostatnim w tabeli Esmoriz, które postawiło na totalną defensywę, na czym wyszło bardzo dobrze. Aby zgarnąć komplet punktów, potrzebowaliśmy stałego fragmentu gry, a dokładniej rzutu rożnego w wykonaniu Carlosa Pinto i strzału głową niezawodnego Milí. 1:0 nie było może szczególnie efektownym wynikiem, ale wystarczało do zwycięstwa.

 

15.09.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.871 widzów
2DD (4/26) Lagoa [1.] — Esmoriz [14.] 1:0 (1:0)

35. Milá 1:0
90+4. Milá (L) n.g.

Lagoa: Miguel — B.Delgado, Joel, Kay, N.Monteiro — Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto (83. Emerson), Boaventura (71. J.Lima) — B.Matias (63. R.Filipe), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...