Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po 21 ligowych wygranych z rzędu przyszła kolej na pierwszy remis w sezonie, a padł on tam, gdzie paść musiał, czyli na stadionie w Rio Maior. Na plus mogłem sobie zaliczyć nieprzegranie kolejnego meczu przeciwko cholernemu ustawieniu 3-5-2, na minus zaś to, że nie zdołaliśmy dowieźć prowadzenia do końcowego gwizdka sędziego. Jak zawsze pozwoliliśmy rywalom hulać w środku pola, następnie rozbijając ich ataki na dwudziestym metrze i długo taka taktyka zdawała egzamin. Mało tego, w 71. minucie Sérgio popisał się długą wrzutką z prawego skrzydła, po którym Andrade wygrał pojedynek główkowy z Milą, ale piłka trafiła do Boaventury, który kiwnął Mateusa i Jesusa, a potem mocnym strzałem pokonał Waltera. Niestety dziesięć minut później remis gospodarzom uratował sędzia, gdy José Carlos zamienił na gola wrzutkę Vitorino, będąc na metrowym spalonym. Nie miałem cienia wątpliwości, że to z Rio Maior stoczymy walkę o wyjście z grupy barażowej.

 

10.03.2013 Estádio Municipal de Rio Maior, Rio Maior: 1.570 widzów
2DD (25/26) Rio Maior [2.] — Lagoa [1.] 1:1 (0:0)

71. Boaventura 0:1
80. José Carlos 1:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel ŻK, Júlio, Sérgio — Carlitos ŻK (63. Murcela) — Fábio Sabino ŻK, Leal, Carlos Pinto (67. J.Pimentel), Boaventura ŻK — Milá ŻK (74. R.Filipe)

MVP: Boaventura (MR; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Sezon zasadniczy kończyliśmy wyjazdowym spotkaniem z Lusitano de Évora, w którym zabrakło lekko kontuzjowanego Carlosa Pinto. Widać było, że gra o pietruszkę męczyła już moich zawodników i spotkanie nie należało do szczególnie atrakcyjnych. Oczywiście mimo to zachowali się profesjonalnie i dziesięć minut przed końcem spotkania Miguel wybił daleką piłkę na połowę gospodarzy, Pedras przedłużył ją głową za obrońców, a Milá swoim 25 golem w sezonie raz jeszcze zapewnił nam zwycięstwo.

 

17.03.2013 Campo Estrela, Évora: 349 widzów
2DD (26/26) Lusitano de Évora [8.] — Lagoa [1.] 0:1 (0:0)

80. Milá 0:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel ŻK, Júlio ŻK, Sérgio — Fábio Sabino ŻK, Leal (75. J.Lima), Carlitos (61. Fabiano), Boaventura — Jorge Timóteo (61. Pedras ŻK), Milá

MVP: Miguel (GK; Lagoa) — 8

 

 Pos   | Inf   | Team			  | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | C	 | Lagoa			 | 26	| 23	| 1	 | 2	 | 58	| 18	| +40   | 70	
2nd   |	   | Rio Maior		 | 26	| 19	| 4	 | 3	 | 81	| 29	| +52   | 61	
3rd   |	   | Valecambrense	 | 26	| 16	| 5	 | 5	 | 53	| 38	| +15   | 53	
4th   |	   | Mirandense		| 26	| 16	| 3	 | 7	 | 55	| 41	| +14   | 51	
5th   |	   | Portomosense	  | 26	| 14	| 4	 | 8	 | 54	| 44	| +10   | 46	
6th   |	   | Bragança		  | 26	| 12	| 2	 | 12	| 50	| 50	| 0	 | 38	
7th   |	   | Avanca			| 26	| 10	| 7	 | 9	 | 43	| 42	| +1	| 37	
8th   |	   | Lusitano de Évora | 26	| 10	| 1	 | 15	| 38	| 52	| -14   | 31	
9th   |	   | Joane			 | 26	| 9	 | 3	 | 14	| 56	| 53	| +3	| 30	
10th  |	   | Pontassolense	 | 26	| 8	 | 4	 | 14	| 45	| 57	| -12   | 28	
11th  |	   | Pampilhosa		| 26	| 6	 | 5	 | 15	| 35	| 59	| -24   | 23	
12th  |	   | Valdevez		  | 26	| 5	 | 7	 | 14	| 44	| 61	| -17   | 22	
13th  |	   | Tondela		   | 26	| 4	 | 9	 | 13	| 32	| 51	| -19   | 21	
14th  |	   | Merelinense	   | 26	| 1	 | 3	 | 22	| 27	| 76	| -49   | 6

Odnośnik do komentarza

Zaklepałem kolejny transfer, który zrealizowany miał być w lipcu. Miałem już niestety dosyć Carlitosa, który jako pierwszy zmiennik środkowych pomocników spisywał się nieszczególnie, więc postanowiłem się go pozbyć. W jego miejsce z Casa Pia ściągnąć zamierzałem, oczywiście za darmo, doświadczonego Emersona (30, DM; WZP), który mimo trzydziestki na karku był od Carlitosa o klasę lepszy.

 

Rozpoczęła się też wiosenna seria meczów eliminacyjnych MŚ 2014. Polska grała na wyjeździe z Azerbejdżanem, gdzie odniosła pewne zwycięstwo 3:0 po golach Smolarka, Matusiaka i Piszczka.

 

Rundę barażową rozpoczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem z Bragançą. Joel zawieszony był za żółte kartki, więc w wyjściowym składzie pojawił się Kay, wróciłem też do pomysłu, by partnerem Milí w ataku był Jorge Timóteo. Dzięki temu na pomeczowej konferencji mogłem się zasłużenie puszyć i chwalić swoimi zdolnościami taktyczno-personalnymi.

 

Miesiąc wcześniej Bragança stawiła nam zacięty opór, tym razem o takowym nie było mowy. Po kwadransie szybkiej, przyjemnej dla oka gry Boaventura wrzucił kąśliwą piłkę w pole karne, a Jorge Timóteo wyskoczył wyżej od Pereiry i mocnym strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kwadrans później było już 2:0 dla Lagoi, gdy Castro sparował na rzut rożny kolejne uderzenie bardzo aktywnego Jorge Timóteo. Carlos Pinto dośrodkował na krótki słupek, Milá przyblokował obrońców, a Kay precyzyjną główką zdobył swojego pierwszego gola w żółto-czerwonych barwach. W drugiej połowie nic nie uległo zmianie, Bragança nie potrafiła zagrozić naszej bramce, a tymczasem my co chwila groźnie atakowaliśmy. W 63. minucie Fábio Sabino dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie przyjął ją Jorge Timóteo, który dryblingiem minął Alberto i silnym strzałem ustalił wynik spotkania. Baraże zaczęły się więc dla nas niezwykle pomyślnie.

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Rio Maior pokonało Portomosense 5:2, a Valecambrense zremisowało 1:1 z Mirandense.

 

31.03.2013 Estádio Municipal de Bragança, Bragança: 927 widzów
2DDB (1/10) Bragança [—] — Lagoa [—] 0:3 (0:2)

13. Jorge Timóteo 0:1
27. Kay 0:2
63. Jorge Timóteo 0:3

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Kay, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino ŻK (72. T.Faria), Leal (82. Carlitos), Carlos Pinto, Boaventura — Jorge Timóteo (63. R.Filipe), Milá

MVP: Jorge Timóteo (ST; Lagoa) — 9

 

1. Lagoa 3 pkt 3:0

2. Rio Maior 3 pkt 5:2

3. Mirandense 1 pkt 1:1

4. Valecambrense 1 pkt 1:1

5. Portomosense 0 pkt 2:5

6. Bragança 0 pkt 0:3

Odnośnik do komentarza

Marzec 2013

 

Bilans (Lagoa): 3-1-0, 7:2

II° Divisão Serie D: 1. [—], 70 pkt [+9], 58:18

Taça de Portugal: 4. runda (1:3 z Beira-Mar)

Finanse: +1.900.000€ (w ostatnim miesiącu -38.630€)

Budżet transferowy: 781.171 € (70% z transferów)

Budżet płac: 11.400€ (wykorzystane 7.480€)

Nagrody: Miguel (jedenastka tygodnia (1)), Sérgio (jedenastka tygodnia (1)), Boaventura (jedenastka tygodnia (1)), Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (1)), Carlos Pinto (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Andriej Nagumanow (26, D/MRC; Rosja U-21: 3/0) z Kubania do Szynnika za 4.100.000€

2. Marius Horn (22, DC; Norwegia: 6/0) ze Slavii Praga do Rosenborga za 1.200.000€

3. Sam Houghton (22, WBR/AMR; Montserrat: 17/0) z Preston do Los Angeles za 120.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+14]

Francja: PSG [+4]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Niemcy: Bayern [+12]

Polska: Lech [+1]

Portugalia: Boavista [+3]

Rosja: Dynamo Moskwa [+0]

Włochy: Lazio [+3]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1930), 2. [—] Holandia (1808), 3. [—] Włochy (1758), 26. [+2] Polska (948)

Odnośnik do komentarza

Jawohl@!1111

 

Z perspektywy sezonu zasadniczego baraże sprowadzały się do naszej rywalizacji z Rio Maior, a już w 2. kolejce mieliśmy szansę na uzyskanie przewagi nad naszymi głównymi rywalami. Graliśmy bez zawieszonego za kartki Fábio Sabino, więc na lewe skrzydło przesunąłem Boaventurę, a jego miejsce na prawej flance zajął Lima. Ustawiłem zespół oczywiście 4-1-4-1, by uniemożliwić przeciwnikowi łatwe stwarzanie sytuacji podbramkowych.

 

Poprzednim razem Rio Maior zdołało zremisować na Campo Capitão Jusino da Costa; tym razem już w 1. minucie Milá pokonał ich bramkarza, lecz sędzia — zapewne jakiś lefebrysta — odgwizdał faul Gwinejczyka na Jesusie. Po kwadransie gry wspaniale z dystansu uderzył Carlos Pinto, lecz Walter ekwilibrystycznie przerzucił piłkę nad poprzeczką, bramkarz Rio Maior nie dał się też zaskoczyć Milí, który sprawdził jego czujność kąśliwą główką.

 

Do przerwy było więc 0:0, choć przedmeczowa rozmowa motywacyjna w wykonaniu Vidigala sprawiła, że goście ograniczali się jedynie do defensywy. Szczęście opuściło ich w 56. minucie, gdy na trzydziestym metrze sfaulowany został Leal. Do piłki podszedł Boaventura i uderzył, nadając jej niewiarygodnej rotacji, tak że Walter jedynie odprowadził ją wzrokiem w okienko swojej bramki. Spodziewałem się szturmu na naszą bramkę, ale Rio Maior raz jeszcze mnie zaskoczyło — przez resztę spotkania goście wyglądali na pogodzonych z porażką, pozwalając nam na spokojne marnowanie czasu i pilnowanie wyniku. Nie martwiłem się nikłą wygraną; liczył się komplet punktów zdobyty na najgroźniejszym konkurencie do wyjścia z grupy.

 

W pozostałych spotkaniach grupy barażowej Mirandense zremisowało 2:2 z Bragançą, a Portomosense wygrało 3:1 z Valecambrense.

 

03.04.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.819 widzów (R)
2DDB (2/10) Lagoa [1.] — Rio Maior [2.] 1:0 (0:0)

1. Milá (L) n.g.
56. Boaventura 1:0

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio, Sérgio — Carlitos — Boaventura (79. T.Faria), Leal (77. Murcela), Carlos Pinto, J.Lima — Milá (68. R.Filipe)

MVP; Boaventura (ML; Lagoa) — 8

 

1. Lagoa 6 pkt 4:0

2. Rio Maior 3 pkt 5:3

3. Portomosense 3 pkt 5:6

4. Mirandense 2 pkt 3:3

5. Bragança 1 pkt 2:5

6. Valecambrense 1 pkt 2:4

Odnośnik do komentarza

Valecambrense może i było ostatnim zespołem w grupie, ale na tym etapie nie było już słabych przeciwników. Wyszliśmy w najmocniejszym składzie, ale przez pierwsze pół godziny wyglądało to wprost fatalnie. W 9. minucie niepewny dzisiaj Júlio złapał za koszulkę Oliveirę, a że miało to miejsce w szesnastce, sędzia podyktował rzut karny, bezbłędnie wykonany przez Marquesa. Kolejne bramki wisiały na włosku, Marques z dystansu trafił w poprzeczkę, ale szczęście było tego dnia po naszej stronie. W dodatku jedyny nasz groźniejszy atak w pierwszej połowie przyniósł wyrównanie, gdy Boaventura zszedł z piłką do środka i wkręcił ją w okienko bramki gospodarzy.

 

W przerwie większość zawodników usłyszało sporo gorzkich słów i moja reprymenda przyniosła odrodzenie Lagoi. W 53. minucie Boaventura kiwnął kryjącego go obrońcę i dośrodkował na długi słupek, a Milá strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola w tegorocznych barażach. Dwie minuty później nasz brazylijski pomocnik spróbował powtórzyć swoją akcję, jego dośrodkowanie zablokował Vilhena, ale Milá cofnął się po piłkę i uderzeniem z półobrotu zaskoczył zbyt wysuniętego Cardoso. Na boisku nie było już wtedy Júlio, który w pięć minut znacznie zbliżył się do czerwonej kartki.

 

W 66. minucie błąd na lewym skrzydle popełnił João, przepuszczając Fábio Sabino, który wrzucił klasyczną "zawiesinę" w pole karne, gdzie Milá uprzedził Marquesa i, dostawiwszy nogę, skompletował bardzo szybkiego hat-tricka. Valecambrense wszakże nie zamierzało kapitulować, sześć minut później Alves pięknie zwiódł Joela i mocnym strzałem zmniejszył straty. Gdyby moment później piłka po strzale Martinsa nie odbiła się od słupka, końcówkę mielibyśmy bardzo nerwową, tak zaś to gospodarze zagotowali się w ostatnich minutach, a gdy z boiska wyleciał João Fernandes, emocje w tym meczu się skończyły.

 

W pozostałych spotkaniach grupy barażowej Bragança przegrała 1:2 z Rio Maior, a Mirandense pokonał Portomosense 3:1.

 

07.04.2013 Campo das Dairas, Vale de Cambra: 291 widzów
2DDB (3/10) Valecambrense [6.] — Lagoa [1.] 2:4 (1:1)

9. M.Marques 1:0 rz.k.
30. Boaventura 1:1
53. Milá 1:2
55. Milá 1:3
66. Milá 1:4
72. Alves 2:4
90+4. João Fernandes (V) cz.k.

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio (50. Kay), Sérgio — Fábio Sabino ŻK, Leal ŻK, Carlos Pinto ŻK, Boaventura (72. J.Lima) — Jorge Timóteo (64. Pedras), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

 

1. Lagoa 9 pkt 8:2

2. Rio Maior 6 pkt 7:4

3. Mirandense 5 pkt 6:4

4. Portomosense 3 pkt 6:9

5. Bragança 1 pkt 3:7

6. Valecambrense 1 pkt 4:8

Odnośnik do komentarza

W Vale de Cambra Milá po raz 12. wybrany został najlepszym zawodnikiem spotkania, co stanowiło nowy rekord klubu. Podpisałem też dorosłe kontrakty z dwoma wychowankami — Daniel Ferreira (17, GK; Portugalia) związał się z Lagoą do 2016 roku, a Romeu Gouveia (16, DM; Portugalia) o rok dłużej.

 

Przeciwko Mirandense nie mógł zagrać zawieszony za kartki Leal, więc zastąpił go Carlitos. W pierwszej połowie oglądaliśmy prawdziwy popis piłkarzy Lagoi, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitego Milí. W 9. minucie Carlos Pinto dośrodkował z rzutu wolnego na krótki słupek, a Gwinejczyk otworzył wynik meczu strzałem głową. Dwadzieścia minut później wolnego z lewej strony wykonywał Ivan Miguel, Carlos Pinto sprytnie strącił piłkę głową, a Milá półwolejem podwyższył na 2:0. Po kolejnych czterech minutach Fábio Sabino ośmieszył dryblingiem Klébera i dośrodkował w pole karne, a Milá szczupakiem skompletował drugiego hat-tricka w drugim kolejnym meczu.

 

Wysokie prowadzenie uśpiło moich zawodników. Tuż po przerwie Maia pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył gola dla Mirandense i nagle na boisku zrobiło się bardzo gorąco. Na szczęście goście znów nie wytrzymali nerwowo, faulując Sandro w polu karnym, i w 72. minucie Fábio Sabino przywrócił nam trzybramkowe prowadzenie. Pięć minut później kardynalny błąd popełnił Júlio, dając się wyciągnąć aż pod linię środkową boiska, co wykorzystał Cadete, wychodząc sam na sam z Miguelem i zdobywając gola na 4:2. Na szczęście kolejne bramki już nie padły.

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Portomosense zostało rozbite aż 1:5 przez Bragançę, a Rio Maior wygrało 3:2 z Valecambrense.

 

14.04.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.827 widzów
2DDB (4/10) Lagoa [1.] — Mirandense [3.] 4:2 (3:0)

9. Milá 1:0
29. Milá 2:0
33. Milá 3:0
47. Maia 3:1
72. Fábio Sabino 4:1 rz.k.
77. A.Cadete 4:2

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino ŻK, Carlos Pinto, Carlitos (72. Fabiano), Boaventura (84. A.Moita) — Jorge Timóteo (60. C.Sandro), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

 

1. Lagoa 12 pkt 12:4

2. Rio Maior 9 pkt 10:6

3. Mirandense 5 pkt 8:8

4. Bragança 4 pkt 8:8

5. Portomosense 3 pkt 7:14

6. Valecambrense 1 pkt 6:11

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...