Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie poszerzyć swą nikłą wiedzę o GD Lagoi, wpisuję ja w google rzeczony ciąg znaków i google, ku memu zaskoczeniu, na pierwszym miejscu w wynikach umieścił: http://www.google.pl/search?q=GD+lagoa&amp...lient=firefox-a

:blaga:

Łże Waść: http://www.google.pt/search?hl=pl&q=GD+Lagoa

 

sorry za OT:

 

jeśli wpiszesz GD Lagoa w oknie wyszukiwarki zamieszczonej w FF to faktycznie na pierwszym miejscu pojawi się to opowiadanie

Odnośnik do komentarza

Sérgio całkowicie spacyfikował prawe skrzydło, 7.11 z 9 meczów, bramki tracimy głównie po akcjach skrzydłem Ivana Miguela niestety.

 

W kolejnym meczu eliminacyjnym MŚ 2014 Polska rozbiła w Chorzowie Irlandię 4:0; dwa gole strzelił Piszczek, a po jednym Smolarek i Zganiacz.

 

Przed kolejnym meczem trzytygodniowej kontuzji doznał młody Carriço, mój asystent poinformował mnie również, że Gabriel Vaz nie jest zadowolony z przesiadywania na trybunach i wkrótce mogę mieć z nim problemy. To zaś oznaczało, że on z kolei również może mieć problemy, tyle że ze mną.

 

A w 8. kolejce podejmowaliśmy niepokonanego do tej pory lidera z Valecambrense. W najmocniejszym składzie nie baliśmy się ich ani trochę, zwłaszcza że od pierwszej minuty gra toczyła się pod nasze dyktando i głównie na połowie gości. W 17. minucie będący w życiowej formie Jorge Timóteo oddał strzał z ostrego kąta, który pokonał Cardoso, ale João Fernandes wybił piłkę z linii bramkowej. To ostrzeżenie nie zmusiło piłkarzy Valecambrense do lepszej gry i w doliczonym czasie gry Carlos Pinto podał między obrońców do Milí, Gwinejczyk przedłużył podanie do idealnie ustawionego Jorge Timóteo, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania.

 

Po przerwie nadal przeważaliśmy, świetną zmianę za poobijanego Fábio Sabino dawał młody Faria, ale najlepiej prezentował się Carlos Pinto. W 69. minucie nasz środkowy pomocnik uderzył na bramkę Valecambrense z rzutu wolnego, Cardoso sparował piłkę na poprzeczkę, ale zanim jego partnerzy zdążyli zareagować, dopadł jej Jorge Timóteo i podwyższył stan spotkania na 2:0 dla Lagoi. Dziesięć minut później znów w akcji był Carlos Pinto, który zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu, jego strzał zablokował Matos, ale Carlos Pinto przejął piłkę i spróbował ponownie, tym razem nie do obrony. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry honorowego gola dla rywali zdobył z rzutu wolnego Farinha, ale był to dla gości jedyny powód do zadowolenia.

 

21.10/2012 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.172 widzów
2DD (8/26) Lagoa [5.] — Valecambrense [1.] 3:1 (1:0)

45+2. Jorge Timóteo 1:0
69. Jorge Timóteo 2:0
79. Carlos Pinto 3:0
90. F.Farinha 3:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio (83. João Pedro), Sérgio — Fábio Sabino (38. T.Faria), Leal (77. Carlitos), Carlos Pinto, Boaventura — Jorge Timóteo, Milá

MVP: Jorge Timóteo (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza
Panie, teraz albo... :>

 

...w następnym sezonie :>

 

W 3. rundzie Taça de Portugal trafiliśmy na trzecioligowe Paredes, a więc przeciwnika jak najbardziej pozostającego w naszym zasięgu. Wcześniej wszakże graliśmy z fatalnie się spisującą Tondelą, która zamiast walczyć o awans, tkwiła w dole tabeli. Szybko też przekonaliśmy się, dlaczego tak było, gdyż już w 6. minucie Milá precyzyjnym wolejem zza pola karnego dał nam prowadzenie. Wtedy gospodarze zabrali się za to, co potrafili robić najlepiej, przez co do przerwy nie dotrwał Jorge Timóteo, a na drugą połowę nie wyszedł już jego zmiennik Pedras.

 

W tej sytuacji do ataku przesunąłem Leala, ale nie on odegrał główną rolę podczas drugich 45 minut. Po kwadransie gry Carlos Pinto zagrał w uliczkę do Milí, który swoim drugim golem wybił gospodarzom z głów myśli o remisie. Dziesięć minut później było już 3:0 dla Lagoi, a strzelcem bramki po rzucie rożnym Carlosa Pinto był Joel. W końcówce zagraliśmy jednym napastnikiem, z Moitą jako fałszywym prawym pomocnikiem, i w doliczonym czasie gry zawodnik Benfiki wszedł dynamicznie w pole karne i strzałem z bardzo ostrego kąta dobił zdemoralizowanych gospodarzy. Rekordowa passa zwycięstw trwała dalej.

 

28.10.2012 Estádio João Cardoso, Tondela: 535 widzów
2DD (9/26) Tondela [13.] — Lagoa [3.] 0:4 (0:1)

6. Milá 0:1
59. Milá 0:2
69. Joel 0:3
90+2. A.Moita 0:4

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal ŻK (79. A.Moita), Carlos Pinto, Boaventura — Jorge Timóteo (24. Pedras, 46. Canoa), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Październik 2012

 

Bilans (Lagoa): 4-0-0, 11:3

II° Divisão Serie D: 3. [+2], 21 pkt 22:9

Taça de Portugal: 2. runda (2:1 z Sintrense)

Finanse: +1.930.000€ (w ostatnim miesiącu -9.060€)

Budżet transferowy: 789.171 € (70% z transferów)

Budżet płac: 11.450€ (wykorzystane 7.170€)

Nagrody: Jorge Timóteo (jedenastka tygodnia (1)), Marco Aurélio (jedenastka tygodnia (1)), Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (1)), Milá (jedenastka tygodnia (1)), MK (menedżer miesiąca II° Divisão)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Johan Lapeyre (27, GK; Francja) z Beauvais do Guingamp za 375.000€

2. Władimir Kuleszow (26, ST; Rosja) z KamAZu do Metalurgsa za 230.000€

3. Moisés Palau (20, DRC; Hiszpania) z Segoviany do Rayo Majadahonda za 55.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+1]

Francja: Lyon [+1]

Hiszpania: Real Madryt [+2]

Niemcy: Bayern [+0]

Polska: Polonia Bytom [+1]

Portugalia: Porto [+3]

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+1]

Włochy: Inter [+1]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1869), 2. [—] Holandia (1822), 3. [—] Włochy (1749), 31. [+2] Polska (892)

Odnośnik do komentarza

Dorosły kontrakt z klubem podpisał młody napastnik Hélder Leite, który związał się z klubem do 2015 roku. Musiałem przyznać, że ten rocznik juniorów zapowiadał się całkiem obiecująco.

 

Naszym kolejnym rywalem było ostatnie w tabeli Merelinense, wszyscy więc spodziewali się łatwego meczu. Tak też było przynajmniej w pierwszej połowie. W 26. minucie Milá dostał precyzyjne podanie na wolne pole i potężnym strzałem pokonał bramkarza gości. Sześć minut później Miguel wznowił grę dalekim wykopem, Leal przedłużył podanie głową do Milí, a Gwinejczyk minął dryblingiem Ruiego Régo i podwyższył na 2:0. Byliśmy na najlepszej drodze do zwycięstwa.

 

Niestety na początku drugiej połowy dał o sobie znać raptus Fábio Sabino, szybko łapiąc dwie żółte kartki. Merelinense rzuciło się do ataku, by wykorzystać nasze osłabienie, i w 79. minucie João Pedro podał między obrońców do Ângelo, który zdobył kontaktowego gola. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla Lagoi za faul na Boaventurze, ale rezerwowy Canoa koszmarnie go przestrzelił. Nasz kapitan zrehabilitował się dwie minuty później, uderzając potężnie z rzutu wolnego; Rui Régo sparował piłkę przed siebie, a debiutujący w barwach Lagoi Barbosa wepchnął ją do bramki. A w 88. minucie szalony kwadrans na Campo Capitão Jusino da Costa zakończył Gomes, ustalając wynik spotkania na 3:2 po zagraniu Ângelo.

 

04.11.2012 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.156 widzów
2DD (10/26) Lagoa [3.] — Merelinense [14.] 3:2 (2:0)

26. Milá 1:0
32. Milá 2:0
58. Fábio Sabino (L) cz.k.
79. J.Ângelo 2:1
83. Canoa (L) ch.rz.k.
86. P.Barbosa 3:1
88. L.Gomes 3:2

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio, Sérgio — Fábio Sabino 2ŻK/CzK, Leal (79. Canoa), Carlos Pinto, Boaventura — Jorge Timóteo (46. P.Barbosa), Milá (59. A.Moita)

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Mimo dobrych wyników coraz wyraźniej było widać, że Marco Aurélio jest już za wolny jak na nasze wymagania i potrzebujemy nowego środkowego obrońcy. Znalazłem go w drużynie Tourizense, a był nim pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka Kay (24, DC; WZP), który przejść miał do Lagoi 1 stycznia 2013.

 

W moje imieniny graliśmy na wyjeździe w Bragançy, gdzie znowu zafundowaliśmy sobie końcówkę rodem z horrorów. Znów dominowaliśmy przez całą pierwszą połowę i w 40. minucie po dynamicznym wejściu w pole karne swojego pierwszego gola w barwach Lagoi zdobył Boaventura. Dziesięć minut po przerwie Carlos Pinto strzałem ze skraju pola karnego podwyższył na 2:0 i mecz mieliśmy, zdawałoby się, pod kontrolą. Ale pięć minut później Tavares uciekł Marco Aurélio, przelobował Miguela i zmniejszył naszą przewagę do jednego gola. W 69. minucie dwubramkową przewagę przywrócił nam strzałem z dystansu Leal, który wszakże po kwadransie zapewnił nam nerwowe chwile swoją drugą żółtą kartką. W 90. minucie w zamieszaniu podbramkowym kontaktowego gola strzelił Coelho i ostatnie minuty spędziliśmy na rozpaczliwej defensywie. Na szczęście po trzech minutach Fábio Sabino przytomnie wybił piłkę na połowę gospodarzy, gdzie Évora nie zdołał jej opanować i pozwolił Milí na strzał do pustej bramki, który rozstrzygnął losy tej rywalizacji.

 

11.11.2012 Estádio Municipal de Bragança, Bragança: 957 widzów
2DD (11/26) Bragança [8.] — Lagoa [3.] 2:4 (0:1)

40. Boaventura 0:1
55. Carlos Pinto 0:2
60. L.Tavares 1:2
69. Leal 1:3
85. Leal (L) cz.k.
90. Coelho 2:3
90+3. Milá 2:4

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio (64. João Pedro), Sérgio — Fábio Sabino, Leal 2ŻK/CzK, Carlos Pinto, Boaventura (75. J.Lima) — Jorge Timóteo (62. Pedras), Milá

MVP: Boaventura (ML; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Mimo dobrych wyników coraz wyraźniej było widać, że Marco Aurélio jest już za wolny jak na nasze wymagania i potrzebujemy nowego środkowego pomocnika. Znalazłem go w drużynie Tourizense, a był nim pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka Kay (24, DC; WZP), który przejść miał do Lagoi 1 stycznia 2013.

:co:

 

Edyta bajdurzy coś o środkowym obrońcy...

Odnośnik do komentarza

W 3. rundzie Pucharu Portugalii podejmowaliśmy trzecioligowe Paredes i był to bardzo jednostronny mecz, po którym naszym jedynym zmartwieniem było stłuczenie uda przez Leala, które na dwa tygodnie wyłączyło go z gry. W 11. minucie Boaventura zagrał precyzyjną piłkę na krótki słupek, a Milá kąśliwym uderzeniem dał nam prowadzenie. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Leal, który wykorzystał dziurę w defensywie gości, by wyjść do podania Milí. A w 55. minucie Fábio Sabino dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Milá strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Lagoi.

 

18.11.2012 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1414 widzów
TP3R Lagoa [2DD] — Paredes [NL] 3:0 (2:0)

11. Milá 1:0
42. Leal 2:0
50. Leal (L) knt.
55. Milá 3:0

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal (50. Fabiano), Carlos Pinto, Boaventura ŻK (66. A.Moita) — Jorge Timóteo, Milá (77. R.Filipe)

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

20 listopada zakończyły się prace budowlane na Campo Capitão Jusino da Costa — nasz stadion mógł teraz pomieścić 3.253 kibiców, co na jakiś czas powinno w zupełności nam wystarczyć.

 

A debiut nowej trybuny przypadł na arcytrudny mecz z naszym wielkim rywalem, Rio Maior, którego ustawienie 3-5-2 zawsze sprawiało nam mnóstwo kłopotu. Tym razem postanowiłem zaryzykować i spróbować narzucić im nasz styl gry, zamiast od razu ustawiać zespół defensywnym 4-1-4-1. Szybko okazało się, że popełniłem błąd, goście uzyskali wyraźną przewagę, a moi zawodnicy często musieli ratować się faulami. Już po 20 minutach zdecydowałem się więc na zmianę taktyki, co przyniosło zdecydowaną poprawę naszej gry; jedynie Fábio Sabino dalej grał bardzo ryzykownie i po kolejnej reprymendzie od sędziego musiałem zdjąć go z boiska, by nie osłabił zespołu.

 

W tej sytuacji sytuacja na boisku uległa uspokojeniu, gdyż skupiliśmy się na skutecznym neutralizowaniu rywala, ograniczając działania ofensywne do minimum. Ale w 81. minucie Carlos Pinto wrzucił świetną piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek, Milá trącił ją głową i prowadziliśmy 1:0. Goście przeszli do frontalnego ataku, ale chwilę później młodziutki Faria wspaniałym strzałem z rzutu wolnego osadził ich w miejscu, i chociaż w doliczonym czasie gry Machado pięknym uderzeniem w samo okienko uratował honor Rio Maior, trzy punkty pozostały w Lagoi.

 

25.11.2012 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.531 widzów (R)
2DD (12/26) Lagoa [2.] — Rio Maior [4.] 2:1 (0:0)

81. Milá 1:0
87. T.Faria 2:0
90+1. V.Machado 2:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Marco Aurélio, Sérgio — Fábio Sabino ŻK (29. T.Faria), Carlos Pinto ŻK, Fabiano (70. J.Lima), Boaventura ŻK — Jorge Timóteo (23. Carlitos), Milá ŻK

MVP: Telmo Faria (ML; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...