Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaniem bukmacherów pierwszy raz byliśmy faworytami do zwycięstwa w lidze. Aby za bardzo nie uderzyło to chłopakom do głowy, na kolejnego sparingpartnera zakontraktowałem zespół U-19 Sportingu, który pokazał im miejsce w szeregu. Nie przegraliśmy wysoko, ale było to wyłączną zasługą Vaza, broniącego pewnie i szczęśliwie. Szczęścia zabrakło natomiast Serginho, który ze skręconą kostką na miesiąc wypadł ze składu, co skłoniło mnie do tego, by rozejrzeć się za jeszcze jednym napastnikiem.

 

02.08.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 72 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Sporting CP U-19 [U19] 1:2 (0:1)

5. A.Silva 0:1
61. Serginho 1:1
76. H.Paulo 1:2
90+1. Serginho (L) knt.

MVP: António Silva (ST; Sporting CP U-19) — 8

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów Wisła Kraków po golu Annoota zremisowała 1:1 ze Spartą Praga, dzięki czemu awansowała do 3. rundy kwalifikacyjnej.

 

Z klubu odszedł jego kolejny wychowanek, Daniel Carvalho (20, AMRL; Portugalia) [6-0-0-0, 6.83; 4s], sprzedany za 1.000€ (50%) do Estreli Vendas Novas. Szanse na to, by zrobił karierę w Lagoi, były nikłe, więc postanowiłem dać mu pograć w słabszym zespole. Za to junior Luís Pedro (17, GK; Portugalia) podpisał swój pierwszy dorosły kontrakt, wiążąc się z Lagoą do 2016 roku.

 

W czwartym sparingu graliśmy z pierwszoligową ekipą Aves. W pierwszej połowie mogłem być w pełni zadowolony z gry moich podopiecznych, którzy wyraźną przewagę udokumentowali golem Kikasa. Zmiennicy spisali się gorzej i ostatecznie musieliśmy zadowolić się remisem, który dawał nam nadzieję na nawiązanie walki z mocniejszymi zespołami w trakcie sezonu.

 

08.08.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.029 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Aves [2L] 1:1 (1:0)

18. A.Kikas 1:0
57. J.Figueira 1:1

MVP: António Kikas (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

W 3. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła trafiła na Glasgow Rangers i w meczu na wyjeździe znacznie zmniejszyła swoje szanse na awans, przegrywając 0:2. Zawiodła również Legia, która w 2. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA przegrała z Vojvodiną 0:2, natomiast dobrze spisał się Bełchatów, pokonując w Grecji Ergotelis 3:2 po golach Tatary, Witczaka i Krystosiaka.

 

W przedostatnim sparingu zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z II° Divisão, ekipą Cova Piedade. Był to bardzo jednostronny mecz, a jego najjaśniejszym punktem był gol młodziutkiego Barbosy, który w trybie awaryjnym przesunięty został do pierwszego zespołu.

 

14.08.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.022 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Cova Piedade [NL] 3:0 (2:0)

8. Carlos Pinto 1:0
43. A.Kikas 2:0
53. B.Barbosa 3:0

MVP: Carlos Pinto (MC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Zarząd poinformował, że sprzedaliśmy w tym roku 645 karnetów, o 23 więcej niż w zeszłym sezonie. Jeżeli ich posiadacze przyszli na ostatni sparing z amatorami z Académiki/SF, podejrzewam, że paru z nich zaczęło żałować pochopnie wydanych pieniędzy; wygraliśmy 1:0 po grze, od której kibiców miały prawo rozboleć zęby.

 

19.08.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.204 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Académica/SF [NL] 1:0 (0:0)

77. C.Sandro 1:0

MVP: Cláudio Sandro (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

24 sierpnia meczem z Tondelą rozpoczynaliśmy, jak miałem nadzieję, marsz po mistrzostwo Serie D. W wyjściowym składzie pojawiły się dwie nowe twarze, Cleiton na środku obrony i Lima na prawej pomocy, ale nie byli to piłkarze zupełnie nowi, co dowodziło, że nie my byliśmy królami polowania tego lata. Graliśmy w rzęsistym deszczu, co zdecydowanie utrudniało nam szybkie rozgrywanie piłki ale i zmuszało do popełniania błędów. Już w 6. minucie Lima wykorzystał złe przyjęcie piłki przez rywala i podał na dobieg do Milí, który przerzucił ją nad bramkarzem i sezon łowiecki 2014/2015 w Lagoi można było uznać za oficjalnie otwarty. Po stracie bramki goście zaatakowali i przez pół godziny zmuszeni byliśmy się bronić, co niezmiernie mnie irytowało. A w 36. minucie Lima znów podał piłkę na wolne pole do Milí, Gwinejczyk strzałem w długi róg podwyższył na 2:0 i było po meczu.

 

Zaraz po przerwie pokazał to jeszcze raz Milá, gdy po szybkim rozegraniu piłki minął dryblingiem obrońcę i skompletował hat-tricka. Kolejne bramki mógł strzelić, ale zawiodła go celność, zresztą podobnie jak Kikasa i Sandro. W samej końcówce w niegroźnej z pozoru sytuacji skiksował Silva, co pozwoliło Torresowi wejść w pole karne i strzałem po przekątnej zdobyć honorowego gola dla gości. Zagraliśmy dobrze, ale nie podobał mi brak aktywności naszych napastników, oczywiście poza fenomenalnym Milą.

 

24.08.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.945 widzów
2DD (1/26) Lagoa [—] — Tondela [—] 3:1 (2:0)

6. Milá 1:0
36. Milá 2:0
49. Milá 3:0
86. V.M.Torres 3:1
90+3. J.Nunes (T) cz.k.

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Cleiton, Kay, F.Silva ŻK — Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto ŻK (61. Â.Barbosa ŻK), J.Lima (77. B.Alberto) — A.Kikas, Milá ŻK (71. C.Sandro)

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

W 3. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów Wisła zremisowała 1:1 z Rangersami po golu Buny i z honorem przeniosła się do rozgrywek o Puchar UEFA. Tam dołączył do niej Bełchatów po zremisowanym 2:2 (Tatara, Nowak) spotkaniu z Ergotelisem, natomiast rozczarowała Legia, wygrywając tylko 2:1 z Vojvodiną po bramkach Kostrubały i Surdykowskiego, a więc odpadając z europejskich pucharów.

 

W drugiej kolejce graliśmy na wyjeździe z Pampilhosą i to, co moi zawodnicy wyprawiali w pierwszej połowie, wołało o pomstę do nieba. Zupełnie oddaliśmy środek pola, graliśmy bardzo nieskutecznie w ataku, a w 43. minucie Kay pozwolił, by Oliveira ośmieszył go dryblingiem i zaskoczył Vaza strzałem z dystansu. W szatni nie oszczędzałem strun głosowych, Kay'a odesłałem do autobusu, nie widząc dla niego miejsca na boisku, ale niewiele to dawało. Z murawy schodzili kolejno Kikas i Leal, którzy przeszli obok meczu, w przeciwieństwie do harującego na prawej obronie Monteiro, którym zastąpiłem na to spotkanie Silvę. I to rezerwowi uratowali nam twarz w tym meczu — w 71. minucie Carlos Pinto wystawił piłkę na dwudziesty metr, a Brazylijczyk Machado plasowanym strzałem przy słupku wyrównał na 1:1, zdobywając swojego pierwszego gola w tym spotkaniu. Siedem minut później Machado wypatrzył w polu karnym Milę, który podał do wchodzącego w tempo Sandro, a Gwinejczyk właściwie wjechał z piłką do bramki, zapewniając nam nie do końca zasłużone zwycięstwo.

 

31.08.2014 Campo Germano Godinho, Pampilhosa: 780 widzów
2DD (2/26) Pampilhosa [7.] — Lagoa [5.] 1:2 (1:0)

43. M.Oliveira 1:0
71. P.H.Machado 1:1
78. C.Sandro 1:2

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Cleiton, Kay (46. A.Carlos), N.Monteiro — Fábio Sabino, Leal (68. P.H.Machado), Carlos Pinto, J.Lima — A.Kikas (61. C.Sandro), Milá

MVP: Mário Oliveira (MR; Pampilhosa) — 8

Odnośnik do komentarza

No ba. Mam problem, bo Kay'a się boję wystawiać, a to ponoć nasz najlepszy obrońca... :|

 

Lipiec 2014

 

Bilans (Lagoa): 2-0-0, 5:2

II° Divisão Serie D: 1. [—]; 6 pkt, 5:2

Taça de Portugal: —

Finanse: +3.180.000€ (w ostatnim miesiącu +11.730€)

Budżet transferowy: 1.198.717€ (70% z transferów)

Budżet płac: 19.360€ (wykorzystane 13.630€)

Nagrody: Carlos Pinto (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy):

 

1. Jakub Feter (27, MC; Polska U-21: 5/0) z Zagłębia Lubin do Wisły za 1.700.000€

2. Maciej Woźniak (24, DC/DM; Polska U-21: 4/0) z ŁKSu Łódź do Zagłębia Sosnowiec za 1.200.000€

3. Robert Chwastek (25, AML; Polska) z Ruchu Chorzów do Cracovii za 475.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. José Manuel Esnal (22, DRL/WB/AML; Hiszpania U-21: 28/5) z Man City do Fiorentiny za 31.000.000€

2. Aleksandar Pajić (22, FC; Bośnia i Hercegowina: 8/0) z Leverkusen do Barcelony za 28.500.000€

3. Óscar Trejo (26, FC; Argentyna: 8/2) z Tottenhamu do Realu Madryt za 27.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Birmingham [+3]

Francja: Nice [+4]

Hiszpania: Atlético Madryt [+0]

Niemcy: Bayern [+0]

Polska: Ruch Chorzów [+2]

Portugalia: Sporting CP [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+4]

Włochy: Fiorentina [+0]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Francja (2126), 2. [—] Niemcy (2029), 3. [—] Włochy (1975), 29. [+1] Polska (867)

Odnośnik do komentarza
Wydało się! Ten Mila, to przecież nieślubne dziecko Rogera Mili - wykapany tatuś!

Na tę ligę atrybuty ma z kosmosu :o

 

 

A według mnie wręcz odwrotnie.Jestem zaskoczony tą słabizną, gdyż byłem pewien, że poziom na tym poziomie rozgrywek, w takim kraju powinien być znacznie wyższy.No, ale w końcu nigdy nie grałem w Portugalii, więc nie mam doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Wydało się! Ten Mila, to przecież nieślubne dziecko Rogera Mili - wykapany tatuś!

Na tę ligę atrybuty ma z kosmosu :o

 

A według mnie wręcz odwrotnie.Jestem zaskoczony tą słabizną, gdyż byłem pewien, że poziom na tym poziomie rozgrywek, w takim kraju powinien być znacznie wyższy.No, ale w końcu nigdy nie grałem w Portugalii, więc nie mam doświadczenia ;)

A w innych krajach trzecioligowcy mają atrybuty jak Ronaldo?

 

Finishing - 13, Composure - 15, Off De Ball - 14, na trzecią ligę to jest maszynka do strzelania goli. Ty chyba nie widziałeś mojego Pitu, który z o wiele gorszymi atrybutami strzelał po 35 bramek na sezon :]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...