Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku lutego tradycyjnie poszedłem do prezesa na tradycyjną rozmowę o nawiązaniu współpracy z innymi klubami. Prezes na moje tradycyjne pytanie udzielił tradycyjnych odpowiedzi — posiadanie klubu patronackiego jego zdaniem było bezsensownym pomysłem, natomiast znalezienie klubu filialnego przerosło możliwości zarządu. Tym samy tradycji stało się zadość.

 

Inauguracja nowej trybuny miała miejsce 6 lutego podczas meczu z Lusitano de Évora. Minęły już czasy, gdy ten zespół był dla nas trudnym przeciwnikiem, więc rekordowo liczna publiczność miała powody do świętowania. W 7. minucie Júlio dośrodkował na długi słupek z rzutu rożnego, Okanu strącił piłkę przed bramkę, a Milá mocnym strzałem pokonał golkipera gości. Dwadzieścia minut później egzekwowaliśmy rzut wolny pośredni na wprost bramki, Canoa krótko wystawił piłkę Milí, a ten strzałem po ziemi podwyższył na 2:0. Krótko przed przerwą Okanu wykorzystał niezdecydowanie obrońców Lusitano i zagrał kąśliwą piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Kiko skwapliwie wpakował ją do własnej bramki i było po meczu. W drugiej połowie trochę odpuściliśmy, zwłaszcza że poobijany był Carlos Pinto, i zaraz po wznowieniu gry Filipe pokonał Miguela uderzeniem z dystansu. Była to wszakże jedynie bramka honorowa, która w najmniejszym nawet stopniu nie przeszkodziła nam w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

 

06.02.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.521 widzów (R)
2DD (20/26) Lagoa [4.] — Lusitano de Évora [7.] 3:1 (3:0)

7. Milá 1:0
27. Milá 2:0
40. Kiko 3:0 sam.
47. L.Filipe 3:1

Lagoa: Miguel — Ricardo Branco, Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino ŻK, Canoa, Carlos Pinto (58. Carlitos), Mauro (71. J.Lima) — D.Okanu (65. Jorge Timóteo), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Pampilhosę pojechaliśmy jesienią bardzo wysoko, ale fakt, iż zespół ten wspiął się w międzyczasie na piąte miejsce, pokazywał, że nie wolno ich lekceważyć. Co prawda po kwadransie gry Okanu pięknym szczupakiem zamknął dośrodkowanie Fábio Sabino z lewego skrzydła, ale potem wszystko się posypało, nie bez udziału naszych zawodników. Wyrównał w 22. minucie Gomes, gdy jego koledzy rozklepali naszą defensywę. Dziesięć minut później ten sam zawodnik pokonał Miguela strzałem z dystansu po rzucie rożnym dla Pampilhosy, dając gospodarzom prowadzenie. A tuż przed przerwą, przy całkowicie biernej postawie Canoi i Carlosa Pinto, Sousa precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższył na 3:1.

 

Na drugą połowę nie wyszedł już Milá, a zastępujący go Rui Filipe już w pierwszej akcji mógł zdobyć gola, tyle że spalił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piłkarze Pampilhosy takich problemów nie mieli i w 62. minucie Mota dorzucił gola numer cztery precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się nam nieco zrehabilitować — najpierw sędzia dopatrzył się spalonego przy golu Filipe, a zaraz po wznowieniu gry i przejęciu przez nas piłki Filipe podał do Okanu, który swoim drugim trafieniem zakończył to spotkanie.

 

13.02.2011 Campo Germano Godinho, Pampilhosa: 833 widzów
2DD (21/26) Pampilhosa [5.] — Lagoa [4.] 4:2 (3:1)

16. D.Okanu 0:1
22. P.Gomes 1:1
31. P.Gomes 2:1
42. B.Sousa 3:1
62. A.Mota 4:1
90+2. R.Filipe (L) n.g.
90+3. D.Okanu 4:2

Lagoa: Miguel — Ricardo Branco (73. Jonas), Joel ŻK, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino ŻK, Canoa, Carlos Pinto, Mauro (62. J.Lima) — D.Okanu, Milá (46. R.Filipe)

MVP: Pedro Gomes (MC; Pampilhosa) — 9

Odnośnik do komentarza

Tydzień później graliśmy mecz, w którym porażka wliczona była w koszta sezonu — przyjeżdżał do nas wicelider z Trofense. Problemy zaczęły się już w 6. minucie, gdy Pires strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę kompletnie zaskoczył Miguela. Przez resztę pierwszej połowy w coraz mocniej padającym deszczu próbowaliśmy doprowadzić do wyrównania, i w 40. minucie Mauro znalazł w szesnastce Milę, a William bezpardonowo wyciął naszego napastnika. Do piłki podszedł Júlio i strzelił wprost w Serginho, ale na szczęście piłka wróciła mu pod nogi i nasz obrońca zrehabilitował się celnym strzałem na 1:1.

 

Po przerwie nadal trudno było wskazać lepszy zespół, aż w 74. minucie błąd popełnił Júlio, któremu piłka odskoczyła od nogi w naszym polu karnym, co skwapliwie wykorzystał Bertinho. Ale ostatnie słowo należało do nas, gdyż zaskakująco dobrze grający Sandro świetnie podał na wolne pole do Milí, który uderzeniem pod poprzeczkę uratował nam remis. Punkt, który zdobyliśmy na Trofense, był tym bardziej cenny, że dzięki niemu zapewniliśmy sobie miejsce w czołowej szóstce i barażach o awans do pierwszej ligi.

 

20.02.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.530 widzów (R)
2DD (22/26) Lagoa [4.] — Trofense [2.] 2:2 (1:1)

6. C.Pires 0:1
40. Júlio (L) o.rz.k.
40. Júlio 1:1
74. Bertinho 1:2
81. Milá 2:2

Lagoa: Miguel — Ricardo Branco, Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino, Canoa (72. Carlitos), Carlos Pinto, Mauro (62. J.Lima) — D.Okanu (46. R.Filipe), Milá

MVP: Júlio (DC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z ostatnim w tabeli Messinense dwuletni zawodowy kontrakt podpisał Sérgio Sandro, który całkowicie sobie nań zasłużył swoją postawą w tym sezonie. Dałem w tym spotkaniu odpocząć Okanu, za którego od pierwszej minuty zagrał Rotondale, ale w pierwszej połowie nie mogłem być absolutnie z nikogo zadowolony. Już w 5. minucie po rzucie rożnym dla gości Miguela pokonał Carlos Pinto, a potem kibice oglądali festiwal nieudolności w naszym wykonaniu. Jego ukoronowaniem była sytuacja z 27. minuty, gdy Milá minął golkipera gości, ale nie trafił do pustej bramki.

 

A jednak na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1, gdyż w 44. minucie Milá zmusił Ferreirę do zagrania w poprzek boiska, gdzie piłkę przechwycił Rotondale i przerzucił nad bramkarzem Messinense. W szatni solidnie opieprzyłem zespół i dopiero to poskutkowało, zwłaszcza gdy po kwadransie drugiej połowy przeprowadziłem potrójną zmianę. W 72. minucie Fabiano odebrał pressingiem piłkę w środku pola i zagrał ją do Rotondale, a jego podanie na gola zamienił Filipe. Pięć minut później Carlos Pinto zrehabilitował się za samobójczego gola wspaniałym, podkręconym strzałem z 25 jardów i ten gol ostatecznie rozstrzygnął losy spotkania. W samej końcówce urazu achillesa doznał Rotondale, który wypadł ze składu na ponad miesiąc.

 

27.02.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.541 widzów (R)
2DD (23/26) Lagoa [4.] — Messinense [14.] 3:1 (1:1)

5. Carlos Pinto 0:1 sam.
44. T.G.Rotondale 1:1
72. R.Filipe 2:1
77. Carlos Pinto 3:1

Lagoa: Miguel — Ricardo Branco (59. Jonas), Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino, Canoa (59. Fabiano), Carlos Pinto, Mauro — T.G.Rotondale, Milá (59. R.Filipe)

MVP: Carlos Pinto (MC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Luty 2011

 

Bilans (Lagoa): 2-1-1, 10:8

II° Divisão Serie D: 4. [—], 44 pkt, 54:36

Taça de Portugal: 3. runda (0:5 z Leixões)

Finanse: +568.000€ (w ostatnim miesiącu -8.350€)

Budżet transferowy: 248.808€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.980€ (wykorzystane 5.160€)

Nagrody: Júlio (jedenastka tygodnia (2)), Milá (jedenastka tygodnia (1)), Carlos Pinto (bramka miesiąca vs. Messinense (3.))

 

Transfery (Polacy):

 

1. Adam Kokoszka (24, DC; Polska: 2/1) z Wisły do Saturna za 2.100.000€

2. Jakub Tosik (23, DM/MLC; Polska) z Korony Kielce do Górnika Zabrze za 1.500.000€

3. Mariusz Mężyk (27, ST; Polska) z Lecha do Korony Kielce za 775.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Marco Antônio (26, AMRLC; Brazylia) z Corinthians do Atlético Mineiro za 7.250.000€

2. João Paulo (20, ST; Brazylia U-21: 9/6) z Internacionalu do Palmeiras za 5.500.000€

3. Aleksander Alumona (27, AM/FC; Rosja) z Szynnika do Saturna za 3.900.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+17]

Francja: Lyon [+13]

Hiszpania: Real Madryt [+10]

Niemcy: Gladbach [+7]

Polska: GKS Bełchatów [+1]

Portugalia: Benfica [+0]

Rosja: —

Włochy: Roma [+0]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (2081), 2. [—] Niemcy (2004), 3. [—] Brazylia (1907), 37. [+4] Polska (716)

Odnośnik do komentarza
A może by tak przerobić paru kopaczy na DL i DR ?? :-k

 

Albo dać bocznym obrońcom strzałki na pozycje defensywnego pomocnika. Testowałem kiedyś taką taktykę i całkiem fajnie to wyglądało. No i nie trzeba mieć gracz na pozycję DR, DL, a wystarczy DC/DMC lub nawet sam DMC.

 

a wygląda to tak (screen ze stronki CFM)

http://www.bankfotek.pl/view/147983

Odnośnik do komentarza

Kolejnym wychowankiem klubu, który podpisał dorosły kontrakt, był boczny pomocnik Daniel Carvalho; miałem co do niego spore wątpliwości, ale postanowiłem zatrzymać go w zespole do końca przyszłego sezonu i dać mu szansę na przekonanie mnie do siebie.

 

Na wyjazdowe spotkanie z Avancą do składu wrócili Okanu i Jonas; spodziewałem się trudnej przeprawy, ale nie tego, że moi zawodnicy po prostu przejdą obok meczu. W ciągu kwadransa dwukrotnie pozwolili Odairowi na oddanie precyzyjnego strzału z 20 jardów i było właściwie po emocjach; gdy przydzieliłem napastnikowi gospodarzy plastra, skończyło się rumakowanie z jego strony, a przez resztę czasu rozpaczliwie goniliśmy wynik.

 

W 30. minucie lewym skrzydłem przedarł się Okanu, ale jego strzał zablokował Miranda. Do piłki dopadł zamykający akcję Milá i półwolejem z lewej nogi posłał ją do bramki. Na drugą połowę wyszliśmy bez Okanu, za to z Carlitosem na pozycji defensywnego pomocnika, co momentalnie zabiło grę ofensywną Avancy i pozwoliło nam na rozpoczęcie trwającego 45 minut oblężenia ich bramki. Ale co z tego, skoro nagle zapomnieliśmy, jak się zdobywa bramki. Nie pomogła nam druga żółta kartka dla Piloto, ba, nawet gdy sędzia odgwizdał faul Paulo na Milí, Júlio niefrasobliwie posłał piłkę ponad poprzeczką. Z taką grą nie mieliśmy prawa nawet zremisować.

 

06.03.2011 P. Jogos da A. A. Avanca, Avanca: 371 widzów
2DD (24/26) Avanca [7.] — Lagoa [4.] 2:1 (2:1)

3. Odair 1:0
11. Odair 2:0
30. Milá 2:1
56. Júlio (L) ch.rz.k.
71. A.Piloto (A) cz.k.

Lagoa: Miguel — Jonas, Joel, Júlio ŻK, S.Sandro — Fábio Sabino, Canoa ŻK (72. Fabiano), Carlos Pinto ŻK, Mauro ŻK (65. J.Lima) — D.Okanu (46. Carlitos), Milá

MVP: Odair (ST; Avanca) — 8

 

A z poza Portugalii? :> Czy jest jakieś ograniczenie obcokrajowców/wysyłania scoutów?

 

Mogę scoutować tylko Portugalię.

Odnośnik do komentarza

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej graliśmy na wyjeździe z Valecambrense i był to mecz z gatunku tych, o których należało zapomnieć. Pokazaliśmy koszmarny futbol, a gdy w 27. minucie Joel wystawił piłkę do strzału Antunesowi, nic nie wskazywało na to, że uda się nam odrobić straty. Nic nie dawały przeprowadzane przeze mnie zmiany, a jednak w 55. minucie efektowny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Fábio Sabino, który minął najpierw Ribeiro, potem Cerqueirę, a na koniec dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Milá, który strzałem głową uratował nam remis. Widać było, że chłopaki nie czuli już większej motywacji do gry, co źle wróżyło przed barażami.

 

13.03.2011 Campo das Dairas, Vale de Cambra: 163 widzów
2DD (25/26) Valecambrense [10.] — Lagoa [4.] 1:1 (1:0)

27. A.Antunes 1:0
53. José Carlos (V) n.g.
55. Milá 1:1

Lagoa: Miguel — Jonas, Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino, Canoa (66. Carlitos), Carlos Pinto ŻK, Mauro (72. J.Lima) — D.Okanu (46. R.Filipe), Milá

MVP: Alexandre Antunes (ST; Valecambrense) — 8

Odnośnik do komentarza

W ostatnim meczu rundy zasadniczej podejmowaliśmy słabiutkie Mirandense. Zrezygnowałem w tym spotkaniu z Okanu, co do którego miałem coraz poważniejsze zastrzeżenia, i zastąpiłem go Jorge Timóteo; za pauzującego za żółte kartki Carlosa Pinto zagrał Carlitos. Już w 2. minucie Mauro dostał piękne podanie od Canoi i precyzyjnym strzałem dał nam prowadzenie. Dwadzieścia minut później strzał Milí zatrzymał Conde, podobnie jak dobitkę Fábio Sabino, ale w powstałym zamieszaniu Costa posłał piłkę do bramki przy próbie wybicia jej poza linię końcową.

 

Cztery minuty później nasze marzenia o awansie poszły się chędożyć za stodołę. Ostre wejście obrońcy, chrupnięcie łękotki, wrzask bólu i Milá resztę sezonu miał z głowy. Owszem, była to szansa dla pozostałych napastników na udowodnienie swojej przydatności, ale wolałbym, by uczynili to w innych okolicznościach.

 

W 41. minucie Júlio przestrzelił swój ostatni rzut karny w karierze, a gdyby asystent mnie nie powstrzymał, byłby to zapewne również jego ostatni rzut karny w życiu. W drugiej połowie długo szukaliśmy trzeciego gola, aż w końcu Sandro sprytnie podał do wolne pole do Filipe, który strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. W rundzie zasadniczej zajęliśmy planowo czwarte miejsce i liczyłem na powtórzenie tego rezultatu w barażach.

 

20.03.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.530 widzów
2DD (26/26) Lagoa [4.] — Mirandense [12.] 3:0 (2:0)

2. Mauro 1:0
24. M.Costa 2:0 sam.
28. Milá (L) knt.
41. Júlio (L) ch.rz.k.
68. R.Filipe 3:0

Lagoa: Miguel — Jonas, Joel, Júlio, S.Sandro ŻK — Fábio Sabino ŻK, Canoa ŻK (72. Fabiano), Carlitos (63. Murcela), Mauro — Jorge Timóteo, Milá ŻK (28. R.Filipe)

MVP: Mauro (MR; Lagoa) — 8

 

2° Divisão Serie D - runda zasadnicza

Pos   | Inf   | Team			  | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   | C	 | Santa Clara	   | 26	| 23	| 1	 | 2	 | 84	| 16	| +68   | 70	
2nd   |	   | Trofense		  | 26	| 21	| 2	 | 3	 | 73	| 22	| +51   | 65	
3rd   |	   | Rio Maior		 | 26	| 19	| 3	 | 4	 | 76	| 34	| +42   | 60	
4th   |	   | Lagoa			 | 26	| 14	| 6	 | 6	 | 59	| 39	| +20   | 48	
5th   |	   | Avanca			| 26	| 10	| 4	 | 12	| 49	| 55	| -6	| 34	
6th   |	   | Tondela		   | 26	| 10	| 4	 | 12	| 28	| 46	| -18   | 34	
7th   |	   | Pampilhosa		| 26	| 10	| 3	 | 13	| 52	| 66	| -14   | 33	
8th   |	   | Nelas			 | 26	| 8	 | 6	 | 12	| 47	| 63	| -16   | 30	
9th   |	   | Lusitano de Évora | 26	| 9	 | 2	 | 15	| 37	| 58	| -21   | 29	
10th  |	   | Valecambrense	 | 26	| 7	 | 5	 | 14	| 31	| 48	| -17   | 26	
11th  |	   | Esmoriz		   | 26	| 5	 | 10	| 11	| 28	| 46	| -18   | 25	
12th  |	   | Mirandense		| 26	| 5	 | 8	 | 13	| 31	| 52	| -21   | 23	
13th  |	   | Maria da Fonte	| 26	| 5	 | 6	 | 15	| 29	| 57	| -28   | 21	
14th  |	   | Messinense		| 26	| 3	 | 6	 | 17	| 26	| 48	| -22   | 15

Odnośnik do komentarza

Końcówka miesiąca nie przyniosła szczególnie dobrych wiadomości. Najpierw wystawienia na listę transferową zażądał Łukasz Woźniak, na co niezwłocznie się zgodziłem, gdyż nie byłem zadowolony z jego postawy w tym sezonie. Następnie na treningu nie pojawił się Bilro, za co ukarałem go wstrzymaniem poborów na dwa tygodnie; takiej niesubordynacji nie zamierzałem tolerować. Następnie na jednym z treningów identycznego urazu uda doznało dwóch zawodników wyjściowej jedenastki, Okanu i Carlos Pinto, co oznaczało dla nich kilka tygodni odpoczynku od gry. Doprawdy, baraże zapowiadały się na wręcz fantastyczne przeżycie.

 

Podpisałem też kontrakt z wychowankiem klubu, ofensywnym pomocnikiem Mário Gomesem, który miał odejść z Lagoi po zakończeniu sezonu.

 

Marzec 2011

 

Bilans (Lagoa): 1-1-1, 5:3

II° Divisão Serie D: 4. [—], 48 pkt, 59:39

Taça de Portugal: 3. runda (0:5 z Leixões)

Finanse: +541.000€ (w ostatnim miesiącu -26.830€)

Budżet transferowy: 248.808€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.960€ (wykorzystane 5.160€)

Nagrody: Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy):

 

1. Radosław Kowalczyk (24, AMR; Polska) z Jagiellonii do Dynama Mińsk za 325.000€

2. Tomasz Jodłowiec (26, WB/AMR; Polska) ze Spartaka Nalczik do Łuczu za 3.000€

3. Marcin Kaczmarek (31, AML; Polska: 2/0) z ŁKSu Łódź do Spartaka Nalczik za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Anselmo Ramon (22, ST; Brazylia) z Fluminense do Santosu za 6.000.000€

2. Oleg Kuźmin (29, D/WBR; Rosja) z Bragi do CSKA Moskwa za 5.250.000€

3. Anry Hagusz (24, DRLC/WBRL; Rosja U-21: 1/0) z CSKA Moskwa do Amkaru za 1.100.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+17]

Francja: Lyon [+16]

Hiszpania: Real Madryt [+11]

Niemcy: Gladbach [+0]

Polska: Lechia Gdańsk [+1]

Portugalia: Braga [+3]

Rosja: Saturn [+0]

Włochy: Roma [+0]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (2143), 2. [—] Niemcy (2041), 3. [—] Brazylia (1956), 42. [-5] Polska (643)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...