Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

No całkiem dobrze, choć liczyłem na awans...

Atak przyzwoity, reprezentant młodziezówki. No i nie powiem ale prezesa masz zaradnego, a to też przekłada się na rozwój klubu(mój w Hospitalet, w przeciwieństwie do tego z Dardanelsporu przynajmniej mi nie wyprzedaje zawodników za bezcen bez mojej zgody...)

:kutgw: Obyś zbudował z Lagoi potęgę jak w Botewgradzie! :]

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Świata 2010 w RPA rozgrywane były bez udziału biało-czerwonych. Faza grupowa nie przyniosła większych niespodzianek, może poza odpadnięciem gospodarzy. Jedynym naprawdę sporym zaskoczeniem było wyeliminowanie Włochów, którzy mieli olbrzymiego pecha, gdyż w grupie A trafili na Urugwaj i Bułgarię, przez co mimo zdobytych sześciu punktów zajęli zaledwie trzecie miejsce.

 

Sezon 2009/2010 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Arsenal, 2. Liverpool, 3. Man Utd

Spadek z Premiership: 18. Cardiff, 19. Derby, 20. Nottm Forest

Awans do Premiership: 1. West Brom, 2. Reading, 4. Southampton

Puchar Anglii: Man Utd (2:0 z West Hamem)

Najlepszy piłkarz: Nicklas Bendtner (22, ST; Dania: 18/12) — 7.77 (Arsenal)

Król strzelców: Nicklas Bendtner (22, ST; Dania: 18/12) — 23 (Arsenal)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Lyon, 2. Marseille, 3. PSG

Spadek z Ligue 1: 18. Troyes, 19. Créteil, 20. Grenoble

Awans do Ligue 1: 1. Bastia, 2. Lens, 3. St.Etienne

Puchar Francji: Auxerre (2:1 z Valenciennes)

Najlepszy piłkarz: Fred (26, ST; Brazylia: 11/4) — 7.62 (Lyon)

Król strzelców: Jérôme Lafourcade (27, ST; Francja) — 20 (Troyes)

 

Hiszpania:

Czołówka PD: 1. Real Madryt, 2. Valencia, 3. Barcelona

Spadek z PD: 18. Almería, 19. Valladolid, 20. Elche

Awans do PD: 1. Cádiz, 2. Albacete, 3. Murcia

Puchar Hiszpanii: Espanyol (1:0 z Realem Madryt)

Najlepszy piłkarz: David Villa (28, ST; Hiszpania: 38/23) — 7.57 (Valencia)

Król strzelców: Javier Portillo (28, ST; Hiszpania) — 19 (Osasuna)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bayern, 2. Dortmund, 3. Schalke

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Leverkusen, 17. Frankfurt, 18. Aachen

Awans do 1. Bundesligi: 1. Bochum, 2. Köln, 3. 1860 Monachium

Puchar Niemiec: Werder Brema (2:2k z Bayernem)

Najlepszy piłkarz: Markus Rosenberg (27, ST; Szwecja: 40/19) — 7.72 (Werder Brema)

Król strzelców: André Lima (25, ST; Brazylia) — 19 (Hertha BSC)

 

Polska:

Czołówka OE: 1. Wisła, 2. Lech, 3. Zagłębie Lubin

Spadek z OE: 15. Polonia Warszawa, 16. Odra Wodzisław

Awans do OE: 1. Górnik Zabrze, 2. Jagiellonia

Puchar Polski: Śląsk (3:1 z Bełchatowem)

Najlepszy piłkarz: Andrzej Rybski (25, AM/FC; Polska) — 7.32 (Lech)

Król strzelców: Grzegorz Kmiecik (26, ST; Polska) — 16 (Wisła)

 

Portugalia:

Czołówka SuperLigi: 1. Braga, 2. Sporting CP, 3. Benfica

Spadek z SuperLigi: 15. Naval, 16. Leixões

Awans do SuperLigi: 1. Leiria, 2. Rio Ave

Puchar Portugalii: Benfica (0:0k z Porto)

Najlepszy piłkarz: Hélder Postiga (27, ST; Portugalia: 32/13) — 7.54 (Porto)

Król strzelców: Hélder Postiga (27, ST; Portugalia: 32/13) — 14 (Porto)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Zenit Sankt Petersburg, 3. Rubin

Spadek z Premier Ligi: 15. Krylia Sowietow, 16. Szynnik

Awans do Premier Ligi: 1. Terek, 2. Ural

Puchar Rosji: CSKA Moskwa (3:1d z Torpedo Moskwa)

Najlepszy piłkarz: Jo (22, ST; Brazylia: 1/0) — 7.38 (CSKA Moskwa)

Król strzelców: Siergiej Samodin (24, ST; Rosja U-21: 3/1) — 17 (Dynamo Moskwa)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Juventus, 2. Inter, 3. Roma

Spadek z Serie A: 18. Siena, 19. Reggina, 20. Piacenza

Awans do Serie A: 1. Chievo, 2. Bologna, 4. Rimini

Puchar Włoch: Inter (2:1 z Genoą)

Najlepszy piłkarz: Alberto Gilardino (27, ST; Włochy: 43/29) — 7.63 (AC Milan)

Król strzelców: Zlatan Ibrahimović (28, FC; Szwecja: 66/37) — 18 (Inter)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Chelsea (2:1 z AC Milan)

Puchar UEFA: Man Utd (2:0 z Portsmouth)

Puchar Narodów Afryki 2010: WKS (1:0 z Kamerunem)

Puchar Narodów Oceanii 2010: Nowa Zelandia (1:0, 2:0 z Wyspami Salomona)

Mistrzostwa Świata U-20 2009: Brazylia U-20 (3:0 z Czechami U-20)

Mistrzostwa Europy U-19 2009: Holandia U-19 (1:1k z Niemcami U-19)

 

Nagrody indywidualne

 

Piłkarz roku wg FIFA: David Villa (28, ST; Hiszpania: 38/23) — Valencia

Zawodnik roku wg FIFA: Francesc Fàbregas (22, MC; Hiszpania: 32/3) — Arsenal

Złoty But: Matthew Amoah (29, FC; Ghana: 41/22) — 27/54 pkt (NAC Breda)

 

Czerwiec 2010

 

Bilans (Lagoa): —

II° Divisão Serie D: 2. [—], 51 pkt, 62:26

II° Divisão Serie D (baraże): 5. [—], 10 pkt, 18:27

Taça de Portugal: 4. runda (0:2 z Leixões)

Finanse: +748.000€ (w ostatnim miesiącu +805.000€)

Budżet transferowy: 248.364€ (70% z transferów)

Budżet płac: 6.040€ (wykorzystane 4.070€)

Nagrody:

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Barreto (24, AMRL/ST; Brazylia) z Livorno do Udinese za 10.500.000€

2. Celsinho (21, AMRC/FC; Brazylia U-21: 21/3) z Fluminense do Grêmio za 7.000.000€

3. Carlos Sánchez (24, MC; Kolumbia: 22/2) z Valenciennes do FC Twente za 5.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: —

Hiszpania: Real Madryt [+1] (M)

Niemcy: —

Polska: —

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+0]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1855), 2. [—] Niemcy (1695), 3. [—] Brazylia (1595), 28. [—] Polska (925)

Odnośnik do komentarza

1 lipca 2010 otwarło się letnie okno transferowe, a więc w Lagoi rozpoczęła się rewolucja kadrowa. Aż czterech naszych zawodników nie musiałem po prostu wyrzucać z klubu, gdyż znaleźli oni chętnych na swe usługi. Młody Diego Conceiçao (17, ST; Portugalia) [—; 1s] za 1.000€ (50%) odszedł do Penalva Castelo. Nilson (19, DR; Portugalia) [60-0-2-1, 6.77; 3s] za 10.000€ (50%) sprzedany został do Machico. Nuno Vicente (20, GK; Portugalia) [9-15-2-0, 6.44; 4s] za 5.000€ (50%) przeprowadził się do Pontassolense, podobnie zresztą jak Espada (19, GK; Portugalia) [4-7-1-0, 6.50; 2s], na którym zarobiliśmy 7.000€ (50%). Żaden z nich nie miał moim zdaniem szansy na wielką karierę.

 

Ale kibiców znacznie bardziej interesowały wzmocnienia i wydawało mi się, że ich nie zawiodłem, zwłaszcza że trzeci rok z rzędu nie wydałem na transfery ani centa. Przede wszystkim sprowadziłem dwóch bardzo utalentowanych, młodych bramkarzy, Miguela (19, GK; Portugalia), wyjętego z ekipy Quarteirense, oraz Adelino Pereirę (18, GK; Portugalia), zwolnionego przez Oriental. Na pozycję defensywnego pomocnika ściągnąłem z Atl. Riachense młodego Rodrigo Murcelę (19, DM; Portugalia). W środku pomocy również pojawiły się dwie nowe twarze, doświadczony Łukasz Woźniak (29, AMC; Polska) z Warty Poznań i bardzo zdolny Carlos Pinto (19, MC; Portugalia U-19) z Pedrouços. Rywalizację na prawym skrzydle zwiększyć miało przyjście byłego gracza Amarante, Jorge Limy (19, AMR; Portugalia), a naszą formację ataku wzmocnił wychowanek Napoli i gracz Atlético CP, Tiago Giovanni Rotondale (20, ST; Włochy). Nie były to może bardzo głośne nazwiska, ale wierzyłem, że pod moją opieką staną się wartościowymi piłkarzami.

Odnośnik do komentarza

Następnego dnia kadra Lagoi odchudziła się o pięciu piłkarzy, którzy rozstali się z klubem po wygaśnięciu kontraktu. Żaden z nich nie miał cienia nadziei na zaistnienie w pierwszym zespole, tak więc ich decyzję powitałem z ulgą. Byli to Hugo Eleutério Martins Valdez "Tero" (27, DC; Portugalia) [20-0-2-0, 6.85; 3s], Divaldo (19, DC; Portugalia) [15-0-0-0, 6.67; 3s], André Araújo (19, MC; Portugalia) [14-0-0-0, 6.57; 3s], Bruno Costa (19, DC; Portugalia) [3-0-1-0, 6.33; 3s] oraz Pedro Tavares (19, ST; Portugalia) [19-5-0-1, 6.89; 3s]. Z klubem rozstał się też nasz scout, Nélson Diogo (42; Portugalia), który poniewczasie zmienił zdanie i na próżno prosił mnie o możliwość dalszej pracy w Lagoi.

 

Mistrzostwa Świata w RPA nie przyniosły zmian w światowej hierarchii. W meczu finałowym zmierzyły się dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w rankingu FIFA, Argentyna oraz Niemcy, które po dogrywce wygrały 2:1, zdobywając swój czwarty tytuł w historii. Wielka w tym zasługa samych Argentyńczyków, którzy spotkanie kończyli w dziewięciu. W meczu o trzecie miejsce Brazylia wygrała 1:0 z Francją dzięki trafieniu Ronaldinho.

 

Okres przygotowawczy zaczynaliśmy sparingiem z amatorskim Padernense. Miałem w tym meczu do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem Joela, który leczył uraz więzadeł i treningi miał wznowić za kilka tygodni. Nie było to szczególnie udane spotkanie, zespołowi brakowało formy i zgrania, tak więc remis 1:1 mogłem uznać za całkiem przyzwoity wynik. Niepokoiła mnie jedynie nikła liczba stwarzanych przez moich podopiecznych sytuacji podbramkowych.

 

19.07.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 583 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Padernense [NL] 1:1 (1:0)

12. Canoa 1:0
80. L.Guedes 1:1

MVP: Canoa (MC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Olbrzymie "sukcesy" polskich klubów sprawiły, że w tym sezonie zaczynały one swoją przygodę z europejskimi pucharami od pierwszej rundy eliminacyjnej. W Lidze Mistrzów Wisła po bohaterskim boju wygrała w Andorze 2:1 z FC Ranger's dzięki golom Kmiecika i Thwaite'a. W Pucharze UEFA powracający po wielu latach do Europy Śląsk pewnie wygrał 2:0 z Suduvą po trafieniach Godlewskiego i Gancarczyka, a na Bułgarskiej Lech urządził sobie trening strzelecki, masakrując estońskie Maag Tammeka aż 5:0 (Wawszczak, Kowalczyk, Rybski, Mężyk, Pawłowski).

 

Naszym drugim sparingpartnerem był spadkowicz z 2. ligi, Bragança. Kolejny tydzień treningów dokonał cudu i goście nie mieli wiele do powiedzenia w tym meczu. Na plus zaskoczyła mnie zwłaszcza para rezerwowych napastników, która w drugiej połowie po prostu zdemolowała rywali, ale w sumie zadowolony byłem z postawy wszystkich moich piłkarzy, nawet wyciągniętych z rezerw nastoletnich środkowych obrońców. Trochę niepokoił mnie jedynie Woźniak, który w drugim kolejnym meczu zszedł po kwadransie gry z boiska wskutek urazu; ewidentnie moi fizjoterapeuci coś przeoczyli, gdy był u nas na testach.

 

25.07.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 577 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Bragança [NL] 4:0 (1:0)

16. D.Okanu 1:0
51. T.G.Rotondale 2:0
64. T.G.Rotondale 3:0
80. Jorge Timóteo 4:0

MVP: Tiago Giovanni Rotondale (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Wisła pokonała FC Ranger's 3:0 (Kmiecik 2, Brożek) i awansowała do kolejnej fazy.

 

Do sparingu z Moreirense, spadkowiczem z Liga de Honra, przystępowaliśmy bez kontuzjowanego Travassosa, ale i z nim wynik zapewne nie byłby lepszy. Faworyzowani goście masakrowali nas grą skrzydłami, podczas gdy nasi napastnicy, osamotnieni pod bramką rywala, nie stanowili żadnego zagrożenia. Przegraliśmy w pełni zasłużenie, a ja miałem o czym myśleć — czwórka defensywnych zawodników nie radziła sobie w obronie, a teoretycznie liczna formacja ofensywna właściwie nie istniała. Przed startem ligi musiałem znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu.

 

31.07.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 546 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Moreirense [2DA] 1:2 (0:1)

19. Henrique 0:1
68. Murcela 1:1
87. D.Mourão 1:2

MVP: Diego Mourão (ST; Moreirense) — 8

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

Bilans (Lagoa): —

II° Divisão Serie D: —

Taça de Portugal: —

Finanse: +755.000€ (w ostatnim miesiącu +6.950€)

Budżet transferowy: 248.364€ (70% z transferów)

Budżet płac: 6.040€ (wykorzystane 5.020€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Przemysław Kaźmierczak (28, MC; Polska: 34/5) z Nice do Galatasaray za 13.500.000€ ®

2. Jakub Błaszczykowski (24, AMR; Polska: 22/0) ze Sportingu CP do Herthy BSC za 6.250.000€

3. Tomasz Ostalczyk (22, AM/FC; Polska) z ŁKSu Łódź do Legii za 1.000.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Angelo Palombo (28, DC/DM; Włochy: 4/1) z Sevilli do Lazio za 30.500.000€

2. Vicente (29, AML; Hiszpania: 43/5) z Valencii do Juventusu za 28.000.000€

3. Mattia Cassani (26, D/WBRL/MR; Włochy) z Romy do Tottenhamu za 28.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: —

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Legia [+0]

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+3]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [+1] Niemcy (2127), 2. [-1] Argentyna (2045), 3. [—] Brazylia (1915), 32. [-4] Polska (879)

 

Przez 1. rundę kwalifikacyjną Pucharu UEFA przebrnęły oba polskie zespoły. W rewanżach Lech wygrał z Maag Tammeka 3:0 (Pawłowski, Wilk, Mężyk), a Śląsk zremisował z Suduvą 2:2 (Kuświk, Godlewski). Wisła w 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów trafiła na walijskie Llanelli i w pierwszym spotkaniu wygrała 3:0 po hat-tricku Kmiecika.

 

Ze składu na sparing z União Montemor wypadł Woźniak, który struł się pizzą, za to z wolnego transferu sprowadziłem byłego gracza Lourosy, Luísa Fabiano Moreirę (20, MC; Brazylia). Ten mecz stanowił ostateczne pożegnanie z taktyką 3-1-4-2, której powodzenie w końcówce poprzedniego sezonu musiało być spowodowane jednak li i jedynie czynnikiem zaskoczenia. Amatorzy ośmieszyli nas całkowicie, rozklepując nas tak, że nie wiedziałem w którą stronę skręcić. Po tym łomocie, okraszonym jeszcze urazem Rotondale, przeprosiłem się ze starym, sprawdzonym 4-4-2, zdejmując zarazem z listy transferowej moich bocznych obrońców — może i byli kiepscy, ale z nimi w składzie strata pół tuzina bramek z amatorami nam się nie przydarzyła.

 

06.08.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 577 widzów
TOW Lagoa [2DD] — União Montemor [NL] 2:6 (2:3)

12. C.Silva 0:1
16. Júlio 1:1 rz.k.
19. J.Miguel 1:2
35. D.Okanu 2:2
37. Hélder 2:3 sam.
52. C.Diogo 2:4
59. C.Diogo 2:5
61. C.Silva 2:6

MVP: Carlos Silva (MR; União Montemor) — 9

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Wisła ponownie wygrała z walijskim Llanelli, tym razem 4:0 (Brożek, Iwan, Máinz, Cantoro) i spokojnie awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

 

W Lagoi oczywiście wszystko zaczęło się sypać. Milá już nawet nie krył się ze swoją niechęcią wobec Sadjó, co normalnie skończyłoby się listą transferową dla jednego z Gwinejczyków, ale jako że Sadjó za cztery miesiące kończył karierę, postanowiłem zignorować ten problem. Hélder nie miał tyle samo szczęścia i gdy nie zjawił się na czwartkowym treningu, został przeze mnie momentalnie ukarany odebraniem dwutygodniowej pensji i wystawieniem na listę transferową. Tym samym już wkrótce miałem dysponować jednym środkowym obrońcą mniej.

 

Przeciwko starym znajomym z Odivelas ustawiłem zespół tradycyjnym, lagoańskim 4-4-2, i nowa-stara taktyka w pełni zdała egzamin; goście w pierwszej połowie nie mieli nic do powiedzenia, a i po przerwie nie bardzo radzili sobie z naszymi rezerwami, tak więc mogłem odetchnąć z ulgą — widmo masakry na inaugurację sezonu zdecydowanie się od nas oddaliło.

 

12.08.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 558 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Odivelas [2DC] 2:0 (2:0)

19. D.Okanu 1:0
29. D.Okanu 2:0

MVP: Dominic Okanu (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

W 3. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Wisła trafiła na Manchester United i był to koniec marzeń o fazie grupowej; już w Krakowie kwestia awansu została rozstrzygnięta, gdyż goście rozjechali mistrzów Polski 3:0.

 

Przygotowania do inauguracji sezonu w szybkim tempie dobiegały końca. Nakazałem kierownikowi stadionu maksymalne zwężenie pola gry, by utrudnić rywalom korzystanie ze słabości naszych skrzydeł. Księgowy poinformował mnie, że sprzedaliśmy na ten sezon 330 karnetów, o 37 mniej niż przed rokiem, co wiązało się oczywiście z przebudową stadionu. Na stanowisku kapitana drużyny pozostawiłem Marco Botelho, zaś funkcję jego zastępcy z rąk odchodzącego na emeryturę Sadjó przejął Canoa. Pierwszy dorosły kontrakt z klubem podpisał nasz młody napastnik Carlos Rebocho, sprowadziłem też z wolnego transferu doświadczonego Ricardo Branco (31, DL; Portugalia), który ostatnio reprezentował barwy Penalva Castelo. Za to Hélder Rodrigues (29, DC; Portugalia) [8-1-0-0, 6.88; 2s] odszedł za 1.000€ (50%) do amatorskiego União de Coimbra, co znacznie uspokoiło nastroje w drużynie.

 

Naszym ostatnim sparingpartnerem byli lokalni amatorzy z Almancilense, którzy ograniczyli się do zawziętego murowania własnej bramki i swój cel osiągnęli, psując nam końcówkę okresu przygotowawczego nudnym, bezbramkowym remisem.

 

18.08.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 537 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Almancilense [NL] 0:0 (0:0)

MVP: Paulo Alexandre Rosa (DR; Almancilense) — 7

Odnośnik do komentarza

Utrzymać się w lidze.

 

W 2. rundzie elininacyjnej Pucharu UEFA polskie kluby grały ze zmiennym szczęściem. Lech po dwóch golach Cielucha pokonał Slavię Sofia 2:0, zaś Śląsk przegrał na wyjeździe 0:3 z Mlada Boleslav.

 

Sezon ligowy rozpoczynaliśmy najgorzej, jak tylko było to możliwe, wyjazdowym meczem w Ponta Delgada ze spadkowiczem z Liga de Honra, drużyną Santa Clara, która jeszcze nie tak dawno występowała w ekstraklasie. My zagraliśmy ze słabiutkimi Bilro i Jonasem na skrzydłach obrony, a do tego na lewej pomocy w miejsce zawieszonego Fábio Sabino wystąpić musiał Figueiras. Nic więc dziwnego, że poważnie obawiałem się o rezultat tej konfrontacji.

 

Gospodarze usiedli na nas od pierwszej minuty, dobitnie pokazując, dlaczego powinniśmy darować sobie wszelkie marzenia o awansie do 1. ligi. Pierwszego gola dla Santa Clara nie uznał sędzia, ale potem nie było już miłosierdzia. W 12. minucie wypożyczony z Young Boys Turek Erhan Kavak zamknął strzałem głową dośrodkowanie Marco Aúrelio z lewego skrzydła, posyłając nas w drogę do piekła. Dwie minuty później João Pedro miał olbrzymie szczęście, gdyż piłka po jego rzucie wolnym otarła się o Mauro, zmyliła Botelho i powoli wtoczyła się do naszej bramki. Po chwili piłka znalazła się dla odmiany w bramce gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się spalonego Okanu. A w 35. minucie doświadczony Canoa w przypływie obłędu uderzył Ivertona, za co otrzymał czerwoną kartkę. Teraz niewiadomą pozostawał już tylko wynik tego spotkania.

 

Zaraz po usunięciu Canoi z boiska Marco Aúrelio pokonał Botelho strzałem z rzutu wolnego. Siedem minut później lekkim, technicznym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Kavak, a ja zacząłem się obawiać, że czeka nas dwucyfrówka. Na szczęście w drugiej połowie gospodarze nie zamierzali się przemęczać i truchtali sobie po boisku, a nas nie było stać absolutnie na nic. W doliczonym czasie gry Kavak wykorzystał prostopadłe podanie Marco Aúrelio, kompletując hat-tricka i ostatecznie nas pogrążając. Dla mnie jedyną pociechę stanowiła myśl, że trudniejszego meczu w rundzie zasadniczej już nie będziemy rozgrywać.

 

29.08.2010 Estádio de São Miguel, Ponta Delgada: 773 widzów
2DD (1/26) Santa Clara [—] — Lagoa [—] 5:0 (4:0)

10. Marco Aúrelio (SC) n.g.
12. E.Kavak 1:0
14. J.Pedro 2:0
17. D.Okanu (L) n.g.
35. Canoa (L) cz.k.
37. Marco Aúrelio 3:0
44. E.Kavak 4:0
90+5. E.Kavak 5:0

Lagoa: M.Botelho — Jonas (70. Ricardo Branco), Joel, Júlio ŻK, G.Bilro — B.Figueiras, Canoa CzK, Carlos Pinto ŻK, Mauro — D.Okanu (70. Jorge Timóteo), Milá (36. Carlitos)

MVP: Erhan Kavak (ST; Santa Clara) — 9

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy ligowym średniakiem, czwarty sezon to Wam powtarzam. Może w końcu ktoś mi uwierzy.

 

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów Man Utd dopełniło formalności, pokonując Wisłę 1:0 po golu Evry.

 

Sierpień 2010

 

Bilans (Lagoa): 0-0-1, 0:5

II° Divisão Serie D: 12. [—], 0 pkt, 0:5

Taça de Portugal: —

Finanse: +726.000€ (w ostatnim miesiącu -28.900€)

Budżet transferowy: 248.808€ (70% z transferów)

Budżet płac: 6.030€ (wykorzystane 5.270€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Radosław Matusiak (28, ST; Polska: 9/6) z Regginy do Aston Villi za 16.250.000€ ®

2. Dariusz Dudka (26, DRLC; Polska: 31/2) z Troyes do Caen za 3.100.000€

3. Michał Goliński (29, AMC; Polska: 1/0) z Zagłębia Lubin do Duisburga za 1.200.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Hatem Ben Arfa (23, AMLC; Francja U-21: 8/0) z Fiorentiny do Barcelony za 43.500.000€

2. Robin van Persie (27, AMRL/FC: Holandia: 43/15) z Arsenalu do Barcelony za 37.000.000€

3. Dudu Cearense (27, AMC; Brazylia: 11/0) z HSV do Benfiki za 21.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: West Ham [+0]

Francja: PSG [+3]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Niemcy: HSV [+2]

Polska: Legia [+1]

Portugalia: Porto [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

Włochy: Genoa [+0]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Niemcy (2135), 2. [—] Argentyna (2052), 3. [—] Brazylia (1924), 32. [—] Polska (879)

Odnośnik do komentarza

W rewanżowych meczach 2. rundy Pucharu UEFA awans wywalczył Lech, remisując ze Slavią Sofia 1:1 po golu Rybskiego, natomiast Śląsk nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu, pokonując Mlada Boleslav tylko 3:1 (Kuświk, Baranowski 2).

 

W drugiej kolejce podejmowaliśmy na Campo Capitão Jusino da Costa zespół Rio Maior, a więc kolejnego faworyta do awansu. W składzie pojawili się Fábio Sabino i Travassos, gdyż Canoa został zawieszony na jeden mecz, ale niczego to nie zmieniło. Graliśmy nieudolnie, nieskutecznie i bez wiary we własne siły, nie przypominając drużyny sprzed pół roku, za to jak najbardziej przypominając szmaciarzy z rundy barażowej. W 38. minucie Joel zablokował mocny strzał Vouho, ale Júlio pozwolił, by Cadete dobił piłkę do bramki, i znów musieliśmy gonić wynik.

 

Gonienie wyniku potrwało kwadrans, kiedy to Carlitos obejrzał drugą żółtą kartkę. Nie potrafiłem pojąć, co się dzieje z moim zespołem, nie pomógł nam nawet incydent z 80. minuty, kiedy bramkarz gości brutalnie sfaulował Rotondale i otrzymał czerwoną kartkę — nadal graliśmy w osłabieniu, gdyż Włoch do końca meczu już tylko kuśtykał wzdłuż linii bocznej. W drugim kolejnym meczu nie zdobyliśmy gola, złapaliśmy czerwoną kartkę i przegraliśmy — moje przedsezonowe marzenia o zwycięstwie w barażach mogłem wrzucić do klopa i spłukać solidnym strumieniem wody. A już zupełnie nie rozumiałem, dlaczego Milá teraz, a nie na wiosnę otrzymał powołanie do reprezentacji Gwinei-Bissau.

 

05.09.2010 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 860 widzów
2DD (2/26) Lagoa [12.] — Rio Maior [8.] 0:1 (0:1)

38. A.Cadete 0:1
67. Carlitos (L) cz.k.
80. Vitor (RM) cz.k.

Lagoa: M.Botelho — Jonas ŻK, Joel ŻK, Júlio ŻK, G.Bilro — Fábio Sabino, Travassos ŻK (59. Ł.Woźniak), Carlitos 2Ż/CzK, Mauro — D.Okanu (59. T.G.Rotondale), Milá (68. J.Lima)

MVP: Diogo (MC; Rio Maior) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...