Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy do czego i dla kogo. Jak jesteś fanem rootowania i customizowania wszystkiego czy też instalowania masy aplikacji to rzeczywiscie WP8 to nie dla Ciebie. Natomiast jesli chcesz po prostu szybko i sprawnie dzialajacego telefonu to każdy andek w cenie Lumii 720 sie chowa. Jakie ten telefon ma plusy?

 

* naprawde porzadna baterie - 2 dni pracy to zaden problem

* fajny, bardzo czytelny wyswietlacz z przyjemnym dotykiem

* dziala piorunujaco sprawnie, szybko i przewidywalnie w porownaniu z andkiem

* masz ficzery nokii, takie jak mapy

* prostota obslugi

* masz swietna integracje z office

* spoko aparat

 

generalnie wyciagasz i dziala, troche taki ajfon dla ubogich, masz w zasadzie wszystko out of the box.

 

dla mnie wada jest to, ze nie mozna na tym nagrywac rozmow - potrzebuje tego do pracy i gdyby nie to ograniczenie to juz bym sam sobie kupil Lumie, np. 925 albo wlasnie 720. Dla innych wada moze byc bardziej ubogi rynek aplikacji, ale to sie zmienia i jest coraz lepiej, podstawowe rzeczy sa. Druga wada to brak centrum powiadomien jak w andku, ale da sie bez tego zyc, naprawde. Moze nawet jestes mniej uzalezniony od fona dzieki temu. Problemem jest tez uzaleznienie od uslug google - tu nie masz za duzego pola manewru, bo nie ma klientów YT i GM.

Odnośnik do komentarza

 

każdy andek w cenie Lumii 720 sie chowa

bitch please, za 1100zł można kupić świetne telefony z androidem.

 

HTC i S3 na pewno mułami nie będą. :P 2 dni trzymania na baterii to też nie jest jakiś nadzwyczajny wynik. Zgodzę się, że WP8 jest dużo prostszy w obsłudze, no ale jednak możliwości personalizacji są naprawdę niewielkie. Funkcjonalnością, aparatem na pewno te dwa telefony nie odbiegają. Ogólnie najlepiej Fasol jakbyś wybrał się do jakiegoś Saturna i sam obadał oba systemy i obczaił, który Ci bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza

 

 

każdy andek w cenie Lumii 720 sie chowa

bitch please, za 1100zł można kupić świetne telefony z androidem.

 

HTC i S3 na pewno mułami nie będą. :P 2 dni trzymania na baterii to też nie jest jakiś nadzwyczajny wynik. Zgodzę się, że WP8 jest dużo prostszy w obsłudze, no ale jednak możliwości personalizacji są naprawdę niewielkie. Funkcjonalnością, aparatem na pewno te dwa telefony nie odbiegają. Ogólnie najlepiej Fasol jakbyś wybrał się do jakiegoś Saturna i sam obadał oba systemy i obczaił, który Ci bardziej odpowiada.

 

Chyba używane. Naginasz fakty człeniu. Lumia 720 na alledrogo kosztuje od 900, a SGS III 1300, więc gdzie rzym a gdzie krym. Poza tym spytaj się tych, ktorzy intensywnie uzywaja S3, jak ich telefon jest wkurwiajacy po roku... 2 dni baterii w S3 to jakaś mrzonka, zejdź na ziemię. Mój szef ładuje S3 o 13, bo mu brakuje prądu.

 

Jeśli chcesz kupić andka, a masz 1100 zł to lepiej zacisnąć pasa, wyskrobać jeszcze 100 zł i kupić Nexusa 4.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

każdy andek w cenie Lumii 720 sie chowa

bitch please, za 1100zł można kupić świetne telefony z androidem.

 

HTC i S3 na pewno mułami nie będą. :P 2 dni trzymania na baterii to też nie jest jakiś nadzwyczajny wynik. Zgodzę się, że WP8 jest dużo prostszy w obsłudze, no ale jednak możliwości personalizacji są naprawdę niewielkie. Funkcjonalnością, aparatem na pewno te dwa telefony nie odbiegają. Ogólnie najlepiej Fasol jakbyś wybrał się do jakiegoś Saturna i sam obadał oba systemy i obczaił, który Ci bardziej odpowiada.

 

Chyba używane. Naginasz fakty człeniu. Lumia 720 na alledrogo kosztuje od 900, a SGS III 1300, więc gdzie rzym a gdzie krym. Poza tym spytaj się tych, ktorzy intensywnie uzywaja S3, jak ich telefon jest wkurwiajacy po roku... 2 dni baterii w S3 to jakaś mrzonka, zejdź na ziemię. Mój szef ładuje S3 o 13, bo mu brakuje prądu.

 

Jeśli chcesz kupić andka, a masz 1100 zł to lepiej zacisnąć pasa, wyskrobać jeszcze 100 zł i kupić Nexusa 4.

 

To jest jedyne miejsce w którym się z Tobą zgadzam. :P

 

Ogólnie rzecz biorąc Bebok mam wrażenie, że nienawidzisz chyba wszystkich telefonów z Andkiem, znam wiele osób z telefonami z systemem od Google i nikt nie był tak anty nastawiony jak Ty. :D Zresztą Fasol bierze chyba w abonamencie, więc S3 może być tansze niż 1300zł.

 

Ja sam mam telefony z androidem od 3 lat i mnie jakoś one nie wkurwiają, jedyny spadek wydajności i ogólne "pierdolenie się telefonu" zauważyłem w Galaxy Mini, no ale to z założenia był telefon najniższej półki. ZTE, które dostałem niedawno to demon szybkości, bateria trzyma 3 dni, na słuchawkach gra pięknie, aparat genialny, a wyświetlacz imo lepszy niż w Xperii Z (brat ma).

Odnośnik do komentarza

No niestety, ale rynek Androida oparty jest na liczbach, każdy nowy telefon musi mieć te liczby większe i większe. Też nie podoba mi się ten trend, no ale jednak imo dobry dwurdzeniowiec i 1GB RAM starczy na płynne działanie Androida 4.x.x.Ogólnie to Google w swoich zapowiedziach co do Androida 5 wspomina o optymalizacji i podobno do płynnego działania ma właśnie starczyć podobnie jak w WP8 512MB RAM.

Odnośnik do komentarza

żona własnie posiadła Nokię Lumia 520. i mamy mały problem z odtwarzaczem. po pierwsze jak się wrzuci jakieś mp3 przez kabel na kartę to w telefonie się pokazuje po trzy razy ten sam utwór (WTF?!), po drugie nie można sobie słuchać tego folderami. piosenki układają się w wykonawców, utwory, albumy. ale folderów już nie.

może trzeba jakiś inny player doinstalować?

Odnośnik do komentarza

Będę wkrótce przedłużał ,umowę i planuje wybór nowego telefonu. I moje pytanie brzmi oczywiście co wybrać? W cenie, którą zamierzam przeznaczyć na zakup znalazły się cztery telefony:

 

-Samsung Galaxy Trend

-Nokia Lumia 520

-HTC Desire X

-Sony Xperia J

 

Telefon oprócz dzwonienia ma słuzyć do zajrzenia od cazasu do czasu do internetu. Szybkie znalezienie jakiejś informacji, wysłanie maila. Przeglądanie stron w drodze do pracy, w kolejce czy gdzie tam sie człowiekowi nudzi i może w tym czasie korzystac z telefonu. Ważne jest dla mnie też żeby mo zliwie najdłużej trzymałą bateria (oczywiście biorąc poprawke na smartphony). Aparat tez miałby dla mnie znaczenie, bo robię sporo zdjęć telefonem, choć nie są to jakieś wyrafionowane foty.

Odnośnik do komentarza

Z tych telefonów brałbym Lumie (ku uciesze Beboka) , będzie najsolidniejszy z tej listy, najszybszy i w 100% powinien się sprawdzić w rzeczach, których wymagasz. Aparat robi przeciętne fotki co prawda, ale imo wystarczające. W lumii brakuje lampy błyskowej, ale nie wiem czy aż tak bardzo Ci na niej zależy. :D Ewentualnie możesz pomyśleć nad tym HTC, reszta odpada.

Odnośnik do komentarza

Interfejs jak każdy inny android, funkcjonalny, ładny, w miarę prosty, ale i tak mnie intuicyjny niż WP8. Szczerze powiem tak, z androida trzeba umieć korzystać żeby nie rzucać nim o ściany, pod wieloma względami przewyższa WP8, jednak płynnością tylko flagowce androida mogą się równać. Jako, że nie wydaje mi się, że będziesz korzystał z miliona apek, to weź Lumie i Windowsa, tam wszystkie potrzebne podstawowe aplikacje znajdziesz, a i wkurwiać się raczej nie będziesz miał o co.

Odnośnik do komentarza

HTC przy normalnym użytkowaniu trzyma koło 3 dni (jest to wynik jak najbardziej realny), ma pojemniejszą baterię niż Lumia (1650mAh przy 1430mAh). W przypadku Lumii mówi się o 2 dniach użytkowania, co jak na obecnie standardy nie jest takim złym wynikiem, plasującym jednak telefon w średniej półce. Ogólnie ze smatphonami to jest tak, jak najdzie Cię pewnego dnia na kilka godzin intensywnego korzystania z multimediów to żaden nie wytrzyma dłużej niż 8-12h. Ja przytoczę przykład mojego nowego nabytku - ZTE v987, przez pierwsze dni bawiłem się mega intensywnie nim to baterię musiałem ładować co wieczór, gdyż bałem się, że nie przetrzyma nawet nocy. Kiedy już uspokoiłem się i korzystam z telefonu w miarę spokojnie (1h neta, 30min muzy dziennie, kilka esów i jakieś pojedyńcze rozmowy) to właśnie wybija mi 3 dzień od ostatniego ładowania. :)

Odnośnik do komentarza

Przyczyna jest prosta, zwiększają pojemność baterii nieadekwatnie do szybkości rozwoju komponentów. Kiedyś telefony były proste, miały taktowanie niczym najstarsze komputery, wtedy batka 620mAh sprawiała, że telefon chodził z tydzień, teraz mam w telefonach 4 rdzenie, 2gb RAM i baterie 2,5tyś mAh, to trochę mało. :P No ale jednak technologia póki co nie pozwala jeszcze na budowę mini bateryjek o mega pojemności, dlatego też można zauważyć obecny trend coraz większych telefonów, sprzęt coraz mocniejszy można upakować w mniejszym rozmiarze, ale bateria, która zasili to jest coraz większa i większa. :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Alcatel One Touch Idol Ultra

Alcatel One Touch Star

Blackberry Q10

Blackberry Z10

HTC Desire C

HTC One S

HTC One

iPhone 5 16GB

iPhone 5 32GB

iPhone 5 64GB

LG E430 Swift L3 II

LG E460 Swift L5 II

LG E960 Nexus 4

LG E975 Swift G

LG P700 Swift L7

LG P710 Swift L7 II

LG P760 Swift L9

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 920

Samsung i8160 Galaxy Ace II

Samsung i8260 Galaxy Core

Samsung i9205 Galaxy Mega 6.3

Samsung I9505 Galaxy S4

Samsung i9300 Galaxy S III

Samsung i9105 Galaxy S II Plus

Samsung N7100 Galaxy Note II

Samsung S6102 Galaxy Y Duoz

Samsung S6310 Galaxy Young

Samsung S7560 Galaxy Trend

Samsung S7562 Galaxy S Duos

Samsung S8600 Wave III

Sony Xperia E

Sony Xperia J

Sony Xperia L

Sony Xperia SP

Sony Xperia Z

 

taką ofertę dostałem przy przeniesieniu ostatniego numeru do Play. Mam u nich już 5 numerów + internet mobilny w biurze. Ten numer będzie 6. Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia jaki telefon wybrać. W dotykowym najbardziej zależało by mi na necie, bo do dzwonienia mam Bebokową Nokie E51 "niedozajebania" :) Doradzi ktoś kumaty co można wziąć pod uwagę? Nie wiem dlaczego ale narazie faworytem jest Xperia L :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...