Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj tak. Poza tym nowy S2 za 700 zł?

 

Teź się nie zgodzę, że S2 to low end. S2 trafiał jako flagowiec na rynek, więc musiały być pewne wymagania wobec niego. Zresztą mój znajomy miał i nie narzekał, fakt wymienił, ale to z racji swojego gadżeciarstwa, a nie sypiącego się telefonu. Idzie wyciągnąć nową S2 za ciut ponad 700z na allegroł. :] Że tak zapytam Bebok, jaką "rakietę" Ty posiadasz, skoro mówisz o tak traumatycznych przeżyciach? :D

Odnośnik do komentarza

Jest tu jakiś cwaniak, który bawi się w tzw. rootowanie i flashowanie Androidów? Chciałbym sobie zmienić czcionkę w moim Xperia Tipo, ale zupełnie nie mogę się za to zabrać czytając te wszystkie "poradniki". Kurde, kiedyś wszystkie SE były "moje", wszystko tak łatwo można było zmieniać, od akustyki po całe oprogramowanie. Ktoś pomoże? ;)

Odnośnik do komentarza

No właśnie to studiowałem i co temat to każdy co innego. Zwyczajnie chce zrobić kopię wszystkiego jakby telefon padł, zrobić roota żeby móc się bawić no i zmienić czcionkę, więcej kombinować nie chcę. Ewentualnie jakiś mod może, żeby głośniej grało na słuchawkach bo cichutko gra. W starych SE wystarczyła zmiana akustyki, nie wiem czy w Androidach coś takiego istnieje.

 

Głównie chciałbym jakiś poradnik co do backup'u. Jak już będę miał kopie wszystkiego to sam się będę bawił bez obawy ;)

Odnośnik do komentarza

Po wgraniu nowego recovery powinieneś mieć możliwość zrobienia backupu systemu. Ewentualnie zrób roota i użyj apki Titanium Backup. Co do zmiany czcionki to niektóre Launchery to oferują. :) Jeśli chodzi o muzykę to wgraj sobie jakiś odtwarzacz co ma możliwość wyboru equalizera innego niż systemowy i wgraj sobie DSP Manager. Z mojego S Plusa wycisnęło całkiem przyjemne dźwięki. :)

 

PS. Do backupu smsów polecam SMS Backup & Restore.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się, do 350zł to nie kupuje się smartfona, na zwykły telefon starczy (w sumie jak Adrian chce telefon tylko do podstawowych funkcji to smartfon niepotrzebny).

 

Fasol:

Samsung Galaxy Trend: 1 rdzeniowy 1ghz, 768mb RAMu, dla Androida w wersji 4.x.x to trochę mało, na plus wyświetlacz, zdecydowanie telefon z niższej półki

Samsung Galaxy Core: 2 rdzenie 1.2ghz, 1 GB Ramu, wyświetlacz już całkiem spory bo 4.3', wykonany w tej samej technologii co Trend, piksele będą bardziej widoczne niż w w tym pierwszym, jednak nie będą one waliły po oczach, jeśli to ma być telefon do zwykłego użytkowaniu ze sporadycznym netem itp. to całkiem niezła opcja.

HTC One S: 2x 1.5ghz, 1GB RAMu, wyświetlacz Amoled 4,3' z rodziałką qHD, Bardzo fajny telefon, dosyć wydajny, no i nakładka Sense, chyba moja ulubiona. :)

Samsung Galaxy S3: 4x1.4ghz, 1GB RAm, no to jest kombajn multimedialny, mimo że to zeszłoroczny flagowiec to imo na topie będzie jeszcze przez jakiś czas, jedyne co mi osobiście przeszkadza w nim to technologia użyta do stworzenia wyświetlacza, Pentile nie gwarantuje najlepszego odwzorowania kolorów, jednak widać to dopiero w porównaniu z innym telefonem, bo tak to ciężko się przyczepić. (no chyba, że wcześniej miało się do czynienia z świetnym ekranem, to wtedy ciężko się przestawić)

 

Ogólnie Samsungi mają nakładkę Touchwiz, może i jest to całkiem ładne, jednak ciągnie sporo RAMu i potrafi zamulić telefon, Sense wygląda pod tym względem lepiej. Nie wiem jakie są Twoje wymagania co do telefonu, ale jeśli chcesz telefonu używać do zadań multimedialnych to wybierz S3, a jeśli telefon ma spełniać przede wszystkim swoje podstawowe zadania, a tylko od czasu do czasu będzie musiał obcować z multimediami to brałbym HTC, gdyż po co przepłacać za dwa ewentualnie niepotrzebne rdzenie. Jeśli jednak S3 i HTC są w podobnej cenie, to nie ma co się zastanawiać, wygrywa Samsung.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...