Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiacie się Krzyśka jak nie powiem kto czego. Po pierwsze, research nie jest sprawą otwartą, bo zbyt wiele jego elementów obejmuje NDA podpisywane przez HR. Zgłaszanie problemów z poszczególnymi kwestiami na tym forum w zupełności wystarcza, Krzysiek tu zagląda, a najważniejsze rzeczy któryś z ARów zawsze wrzuca na forum researcherów, tak więc nie jest to problemem. Po drugie, to HR odpowiada za bazę i to on dobiera sobie współpracowników, więc robienie wyrzutów, że Krzysiek uznał kogoś spoza forum za wartościowego członka zespołu (a z tego co wiem, drugi Krzysiek odwalił już i odwala nadal kawal solidnej roboty), jest niepoważne - nie wszyscy gracze, a raczej ich zdecydowana mniejszość udziela się na CMF, to od HR zależy, czy uzna kogoś za odpowiedniego to tej roboty. Zresztą chyba po Legii najlepiej widać, że nawet o researchera dla tak znanego klubu jest cholernie trudno - mimo praktycznie corocznych zmian (a pamiętam rok, kiedy researcher Legii poleciał w trakcie wstępnych prac nad bazą do nowej wersji gry, bo choć sprawiał wrażenie rozsądnego, w profilach uznawał tylko 20, i Krzysiek sam musiał robić Legię) Mario jest pierwszym z chyba już ponad pół tuzina osób na tej pozycji, która się w pełni sprawdziła. Po trzecie wreszcie, pogódźcie się wreszcie z tym, że dla SI Polska jest zadupiem wszechświata i podczas gdy transfer Beckhama do USA wart jest nowej wersji łatki, problemy z polską ligą są nieistotne. Icon, sam najlepiej to powinieneś wiedzieć, więc Tobie się poważnie dziwię - ile czasu po oddaniu nowej wersji bazy pojawia się ona w becie? Ile trzeba czekać na poprawienie w becie poważnego nawet błędu? Jak wygląda egzekwowanie przez SI dyscypliny researchu choćby od Włochów? Nie róbcie z Krzyśka kozła ofiarnego, bo nie on jest tu najbardziej winny.

Odnośnik do komentarza
league standard jest wg mnie za niski - wyższy od Polski wskaźnik ma np. Iran, Arabia Saudyjska

 

Sory ale tak jak zwykle piszesz madre rzeczy, to teraz napisales kompletna bzdure. I ja jako fanatyk azjatyckiej pilki Ci to mowie. Bo zarowno szosty w tabeli Sepahan, jak i Al-Ahli sa o trzy klasy lepsze niz druzyna z szostego miejsca czyli wroclawski Slask, niczego WKSowi nie ujmujac. Bede walczyl takze o to, by znacznie podniesc wspolczynnik ligowy Uzbekistanu, ktory to w ogole jest nietkniety od 2 lat. Tylko mi czasu nie starcza by napisac do osoby odpowiedzialnej ;)

Odnośnik do komentarza

na league standard też zwracałem wcześnie uwagę, ale w kwestii transferów nic on nie zmieniał (bynajmniej w moich testach). mimo wszystko optuję za jego podniesiem - m.in. Chile, Chiny, Iran, Arabia Saudyjska mają wyższy. zwykle jest on równy lub o 1-2 mniejszy niż reputacja ligi, w Posce różnica to aż 4 punkty, czyli ponad 1/3 wartości reputacji ligi.

 

dopiero gdy zostały zwiększone budżety klubów, podniesione league standard, została zmniejszona amplituda reputacji i dodałem po 3-4 zagranicznych scoutów, to liczba transferów się poprawiła - 5-8 na okienko transferowe, a w jednym rekordowo 12 (czyli wartości w sumie bliskie rzeczywistości, bo zalewu obcokrajowców nie mamy). wyraz kluczowy z poprzedniego zdania: dopiero.

problem jedynie z graczami afrykańskimi, ale nie ma ich zatrzęsienia w grze i bardziej w tym bym się problemu akurat tej kwestii dopatrywał. teraz nie mam tych save'ów i baz, święta.

Odnośnik do komentarza

 

 

na league standard też zwracałem wcześnie uwagę, ale w kwestii transferów nic on nie zmieniał (bynajmniej w moich testach). mimo wszystko optuję za jego podniesiem - m.in. Chile, Chiny, Iran, Arabia Saudyjska mają wyższy. zwykle jest on równy lub o 1-2 mniejszy niż reputacja ligi, w Posce różnica to aż 4 punkty, czyli ponad 1/3 wartości reputacji ligi.

 

dopiero gdy zostały zwiększone budżety klubów, podniesione league standard, została zmniejszona amplituda reputacji i dodałem po 3-4 zagranicznych scoutów, to liczba transferów się poprawiła - 5-8 na okienko transferowe, a w jednym rekordowo 12 (czyli wartości w sumie bliskie rzeczywistości, bo zalewu obcokrajowców nie mamy). wyraz kluczowy z poprzedniego zdania: dopiero.

problem jedynie z graczami afrykańskimi, ale nie ma ich zatrzęsienia w grze i bardziej w tym bym się problemu akurat tej kwestii dopatrywał. teraz nie mam tych save'ów i baz, święta.

Zatem proponuję wzorować się na 1 lidze w Czechach. League standard 10. Budżet to budżet na cały sezon. Podnieść reputację klubów. Pierwszej lidze podnieść reputację do 8 i reputację klubów. 2 i niższej lidze podnieść reputację do 5 i reputację klubów. Jak czegoś się nie wykombinuje to granie w polskiej lidze straci sens. Bo co to za przyjemność mieć super pakę i grać w lidze z cieniasami bo wszyscy wartościowi zawodnicy zostali wyprzedani.

Odnośnik do komentarza

Ok udało mi się cos osiągnąć :>

 

Setup gry:

1. Liga polska - 1 i 2

2. Wielkość bazy - large

3. Reputacja ligi:

- Ekstraklasa: 20

- 1 liga: 18

4. Reputacja klubów:

każdy klub +3000 reputacji, czołówka wygląda tak:

Wisła 9000

Legia 8500

Lech 8500

Polonia 7750

Górnik Zabrze 7500

Cracovia 7500

5. Status kraju: developed

6. League standard: 20

7. Rejon ligi: Centralna Europa

8. Game importance: Very important

9. Economic factor: 20

10. Finanse klubów:

każdy klub OE dostał sugar daddy'ego

 

Transfery zawodników spoza Polski do lutego 2009 (połowa pierwszego sezonu):

- Lee Ho -> (Zenit -> Polonia Bytom, 1,4 mln E)

- Olexiy Gai (Shakhtar -> Lechia Gdańsk, 4,1 mln E)

- G. Ochoa (America (MEX) -> Legia, 1,1 mln E)

- Adil Ramzi (Al-Wakra -> Odra w., 1,7 mln E)

- Costel Pantilmon (FC Timisoara -> Arka, 975k E)

 

Oprócz tego wykupiono/wypożyczono też z 5-6 Polaków grających za granicą (m. in. Golański, Załuska)

 

Ale to chyba trochę mało jak na ligę bogaczy z kiepskimi zawodnikami?

Odnośnik do komentarza

GeedieZ a sprawdzałeś inne ligi? np. czeską, bułgarską, cypryjską.

Zastanawiam się czy ta bida dotyczy tylko naszych rozgrywek czy jest to błąd o większym zasięgu.

Zastanawiam się skąd ten wymóg posiadania skautów innych narodowości niż Polska. Żeby wyszukać dobrego braziliano nie trzeba być skautem, jest internet są menedżerowie i takie tam. Z tym eksportem naszych dobrych zawodników a brakiem takiego importu to nie błąd to wielbłąd.

Odnośnik do komentarza

Drodzy detektywi, tego cuchnącego bąka z zagranicznymi transferami do ligi polskiej mamy przynajmniej od wersji 2007, gdzie po kilku sezonach gry jedynymi stranieri były jakieś litwińskie dzieciaki z wolnego transferu. Nie ma co grzebać w bazie, tyle wam powiem. Wygląda generalnie na to, że nasze rodzime klubiki coś jakby nie scoutują zagranicy i ten smrodek jest produkowany przez jakiegoś buga w silniku gry. Ciekawe jak to wyglądało w FM 2006, gdzie był jeszcze ten stary, prosty system obserwowania graczy. Jak ktoś ma go zainstalowanego to może pokusiłby się o mały test z ligą polską z 10 sezononami na holidayu?

 

Kiedyś bawiłem się z podmianą lig (jeszcze w 2007) i zaminiłem ligę polską z austriacką (do Austrii stranieri lecą jak muchy do miodu), nie zmieniałem reputacji, standardów itp, ale tylko zespoły, narodowości i TLA (tu edytowałem exe, ja niegrzeczny ;). I co? To samo. W Ekstraklasie transferów zagranicznych nie uświadczysz. Ściągani są tradycyjnie z zagranicy Frankowskie, Sosiny i Kałużne i od święta jakiś kresowiak z wolnego transferu. Moim zdaniem to bug w silniku. Nawet jak taka Wisła miała filie w Kazachstanie i Brazyli to nic stamtąd nie sciągała.

 

Poza tym witam serdecznie, pierwszy post na forum ;)

Odnośnik do komentarza

Skoro w jedną stronę transfery są możliwe, to w drugą musi być podobnie. Błąd w silniku? Wątpię, a właściwie mam nadzieję, że nie. Jeśli ktoś ma czas, to proponuję zamienić polską ligę z czeską (chodzi o wszelkie wartości; reputacje itd) i sprawdzić czy w takim wypadku z Czech także wyjedzie połowa piłkarzy. Tyle, że zmienianie tego wszystkiego to ogrom roboty. Wydaje mi się, że problem może leżeć w reputacjach zawodników i klubów. Nasi grajkowie mają widocznie za dużą reputację i bez problemu zgadzają się na wyjazd do czeskich drużyn, które z kolei ową reputację mają wyższą niż te polskie. Jak tylko znajdę trochę czasu to potestuję na FM-ie 08. Sprawa zaiste ciekawa...

Odnośnik do komentarza
GeedieZ a sprawdzałeś inne ligi? np. czeską, bułgarską, cypryjską.

Zastanawiam się czy ta bida dotyczy tylko naszych rozgrywek czy jest to błąd o większym zasięgu.

Zastanawiam się skąd ten wymóg posiadania skautów innych narodowości niż Polska. Żeby wyszukać dobrego braziliano nie trzeba być skautem, jest internet są menedżerowie i takie tam. Z tym eksportem naszych dobrych zawodników a brakiem takiego importu to nie błąd to wielbłąd.

Ciekawa sprawa. Sprawdziłem ligę czeską. Po pierwszym sezonie transfery zza granicy:

 

Banik Ostrava:

- Niemiec z SV Ried (liga austriacka)

- Islandczyk z IA (liga islandzka)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

~675k Euro total

 

Bohemians:

- 3 graczy zakupionych lokalnie

~0 Euro total

 

Brno:

- Słoweniec z Gorica (Słowenia)

- Bułgar z Dunav (liga bułgarska)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

~1 mln Euro total

 

Ceske Budejovice:

- Rumun z Farul (liga rumuńska)

- Estończyk z Kuressaare (liga estońska)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

~195k Euro total

 

Jablonec:

- Polak z Belchatow (liga polska)

- Czech z Slask Wroclaw (liga polska)

- Węgier z Debreceb (liga węgierska)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

525k wydane / 1.3 mln zarobione

 

Kladno:

- Bułgar z Hebar (liga bułgarska)

- Słowak z Trnava (liga słowacka, loan)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

7k / 0

 

Mlade Boleslav:

- Portugalczyk z Gorica (liga słoweńska)

- 5 graczy zakupionych lokalnie

925k / 900

 

Most:

- Słowak z free

- 8 graczy zakupionych lokalnie

66k / 85k

 

Sigma Olomouc:

- Czech z Aris L. (liga cypryjska)

- Rumun z Gaz Metan (liga rumuńska)

- 3 graczy zakupionych lokalnie

195 k / 800 k

 

Slavia Praga:

- Rumun z Farul (liga rumuńska)

- Duńczyk z FC Kopenhagen (liga duńska)

- Szwajcar z Basel (liga szwajcarska, loan)

250k / 4.9 mln

 

FC Slovacko:

- Słoweniec z Bonifika-Izola (liga słoweńska)

- Polak z Zaglebie Lubin (liga polska)

- 6 graczy zakupionych lokalnie

59 k / 13 k

 

Slovan Liberec:

- Bułgar z Prin Blagoevgrad (liga bułgarska)

- Hiszpan z free

- Słoweniec z Celje (liga słoweńska)

- Hiszpan z R. Sociedad (liga hiszpańska, loan)

450 k / 675 k

 

Sparta Praga:

- Grek z Ergotelis (liga grecka)

- Francuz z free

- Fin z Honka (liga fińska)

- Słoweniec z Domzale (liga słoweńska)

- 2 graczy zakupionych lokalnie

1.1 mln / 1 mln

 

Teplice:

- Słowak z free

- Słowak z Dubnica (liga słowacka)

- Bułgar z Litex (liga bułgarska)

- 2 Węgrów z Peks (liga węgierska)

225 k / 900 k

 

Victoria Plzen:

- Słowak z Kosice (liga słowacka)

- Polak z Piast Gliwice (liga polska)

- 3 graczy zakupionych lokalnie

600 k / 92 k

 

Zlin:

- Bułgar z Vidima-Rakovski (liga bułgarska)

- 4 graczy zakupionych lokalnie

49k / 675 k

 

Jakieś wnioski?

 

Zaczynam się zastanawiać czy SI nie wprowadziło jakiegoś ukrytego współczynnika określającego ilość stranieri w lidze. To, w powiązaniu z restrykcjami w zgłaszaniu piłkarzy do rozgrywek na starcie pierwszego sezonu (max 17 stranieri czy jakoś tak), może sprawiać, ze gra blokuje transfery zza granicy do naszej ligi. Tylko nie tłumaczyłoby dlaczego nie kupują zagraniczników w sezonie drugim :/

 

Czy to wina skautingu? Nie sądzę - dawałem przecież polskim klubom skautów zagranicznych i nic to nie dało, poza tym na starcie gry macie po zagranicznym skaucie w Wiśle i Górniku, co nic nie daje i tak. Wydaje mi się, ze moduł skautingu jest w grze poprawnie zrobiony i jeśli nie działałby jak trzeba to raczej w całej grze, a nie poszczególnych ligach.

 

No nic. Spróbuję poustawiac wszystko dokładnie tak jak maja Czesi. Nie więcej, nie mniej, tylko dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza

11 dni pisałem na przeróżne maile do SI Team, bo dano mi nieaktywny klucz do bety... ludzie, obudźcie się - SI ma researcherów, testerów i cały ten lud pracujący za darmo w miejscu gdzie światło nie dochodzi (bynajmniej nie pokazują innego podejścia, a z każdym problemem tylko w nim utwierdzają).

z polskimi znakami i nową 2 ligą trzeba im truć, pewnie i tak swojego podejścia nie zmienią, w fm2010 pojawi się IV liga indonezyjska, a premiera japońskiej wersji w końcu wyprzedzi polską (przy silnym wsparciu CD Projektu), ale odpuścić nie można.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...