Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, pierwsza bura na dzień dobry po wyjściu patcha 9.2.0 - kiedy doczekamy się poprawienia błędu zgłaszania zawodników do rozgrywek Ekstraklasy? Ten błąd jest w grze od FM 2005 i nadal nikt nie ruszył palcem żeby go usunąć.

 

Na dole stoi jak byk: "Piłkarzy, którzy 26.7.2008 nie mają powyżej 21 lat, nie trzeba zgłaszać do rozgrywek"

Spróbuj sobie takiego niezgłoszonego zawodnika wstawić do składu w meczu ligowym. Nie można go wstawić oczywiście. I skąd pomysł ze zgłaszaniem 25/25 zawodników? Patrzę na regulamin rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 i jak byk stoi tam:

 

14.3 Każdy klub jest odpowiedzialny za dostarczenie listy A, B lub C do Ekstraklasy SA...

 

14.6 Każdy klub może mieć nie więcej niż 28 zawodników na liście A w trakcie trwania sezonu.

 

To jest lista A. Poza nimi są jeszcze listy B i C po wpisaniu na które zawodnicy również mogą grać w lidze.

 

14.9 W sezonie 2008/09 na liście B będą mogli być umieszczani zawodnicy urodzeni 1 stycznia 1987 roku i później, którzy są uprawnieni do gry w klubie nieprzerwanie przez 2 lata od ukończenia przez nich 15 roku zycia.

 

14.11 Ustala się następujące możliwości uprawnienia zawodników na listę A do rozgrywek w sytuacji, gdy na liście A zgłoszonych jest już komplet 28 zawodników:

 

a) w przypadku przewlekłej kontuzji

b) w przypadku zerwania kontraktu

 

14.12 W przypadku zawodnika polskiego urodzone po 1 stycznia 1987 występującego w klubie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy ale nie spełniającego wymogów zezwalających na wpisanie na listę B - taki zawodnik może w dowolnym momencie w trakcie trwania sezonu być uprawniony do rozgrywek po rozegraniu conajmniej 3 meczów w rozgrywkach ME poprzez wpisanie na listę C.

 

14.3 Niezależnie od powyższego jeśli klub posiada dwóch niezdolnych do gry z powodu długotrwałej kontuzji lub choroby bramkarzy z listy A może tymczasowo zmienić bramkarza na dotychczas nieuprawnionego w każdym momencie sezonu.

 

 

Oczywiście w FM to nie ma żadnego zastosowania. Można zgłosić 25 chłopa i ani jednego więcej. Co gorsze w czasie sezonu nie można usuwać z tej listy zawodników z przewlekłymi kontuzjami mimo iż regulamin na to zezwala. Nie można nawet na ławce posadzić zawodnika z rezerw kiedy wszyscy zgłoszeni bramkarze są kontuzjowani.

 

Błąd ten w poprzednich FMach zawsze znikał po rozegraniu jednego sezonu i później było już ok. Można było zgłosić tylu zawodników ilu się chciało i wszystkim nadać numery a nie tak jak jest na starcie - tylko 25.

Odnośnik do komentarza
Błąd ten w poprzednich FMach zawsze znikał po rozegraniu jednego sezonu i później było już ok. Można było zgłosić tylu zawodników ilu się chciało i wszystkim nadać numery a nie tak jak jest na starcie - tylko 25.

 

A w tym znika, bo jeszcze do konca sezonu nie dojechalem?

Odnośnik do komentarza

Takie błędy jak kursy walut, frekwencja, brak balansu drużyn (GKS Katowice :doh!: ) i nierealne finanse w Polsce są IMO spowodowane tym że nie ma nad tym jakiejś odgórnej kontroli i o tych sprawach decyduje każdy researcher. Chyba dobrym pomysłem byłoby stworzeni listy np. z frekwencją i finansami w tym temacie i poddanie jej pod dyskusję.

 

A z tymi obcokrajowcami naprawdę nic się nie da zrobić? Może parametry wiedzy o innych krajach (Komorowski ze szwajcarskiego Aarau ściąga po kilku Polaków zawsze w grze)? Wg mnie to bardzo uciążliwy błąd bo nasza liga po 4 latach to same dzisiejsze ogórki z II i III ligi...

Odnośnik do komentarza

Cały czas mówiłem, że za bardzo zaniżamy reputację naszych klubów ale inni byli mądrzejsi mimo iż pracują nad bazą od roku albo dwóch. Nie będę wymieniał nicków ale są to osoby, które zawsze mają tak dużo do powiedzenia ale nigdy nie mówią nic konkretnego. Poza zbyt niską reputacją klubów dochodzi problem zbyt wysokiej reputacji ustawionej pojedynczym zawodnikom. Mała ilość testów bazy danych przez samych researcherów, którzy biorą wersję beta tylko dlatego żeby mieć nowego FMa szybciej niż koledzy z podwórka :picard: gdyby nie wyciek polskiego quickstarta to pewnie nawet połowa tych błędów nie byłaby poprawiona w łatce 9.1.0. Nie podoba mi się to, że niektóre kluby są nierealnie przepakowane i nikt nie zostanie doprowadzony do odpowiedzialności. Dostaliście swoje oryginalne FMy za darmo, odwaliliście kaszanę i jeszcze niektórzy próbują tu swoje mądrości pokazywać.

Odnośnik do komentarza

Jest w tym sporo prawdy ale do każdego z tych klubów chciało przyjść > 1000 zawodników z zagranicy a oni nie ściągnęli ani jednego chociaż byli lepsi i tańsi od Polaków. A ja siądę dzisiaj i zrobię podobną listę błędów jak do 9.01, szkoda tylko że większość resarcherów wcale nie zagląda na to forum i drużyny przechodzą niezmienione od patcha do patcha ... Może na 9.03 Ekstraklasa będzie grywalna? :D

Odnośnik do komentarza

Odnosnie Twojego pierwszego posta Icon: jak komus maile nie dochodza niech zalozy konto na gmailu, a nie jakies yahoo itp itd. 99% wiadomosci dochodzi i jeszcze sie nie spotkalem, zeby cos *zaginelo* :> Mysle, ze powinienes mimo wszystko wyprac pewne brudy na tym forum publicznie. Moze by sie w Polsce przydala zmiana na stanowisku glownego researchera? Skoro od kilku lat jest jak jest to raczej optymizmem nie napawa. Nie gram w l.polska bo zbytnio mnie nie kreci, ale skoro piszecie o tak razacych bledach + sławetny blad z pucharami w tym roku to ktos tu sie skompromitowal. Nie chce mi sie wierzyc, ze wina stoi tylko po stronie SI :>

Odnośnik do komentarza

Manort oswiec mnie prosze jak reasercherzy albo Krzysiek mogliby miec wplyw na buga z pucharami? Ja moze o czyms nie wiem ale bez dostepu do kodu gry sie tego zepsuc nie da...

 

Druga rzecz: piszecie obledach z fianansami. A ja smiem twierdzic,ze to system finansowy w FM jest nienajlepszy. Problem polega na tym,ze kluby nie chca podawac swoich stanow konta i okreslenie tego jest czesto niemozliwe.

 

Trzecia sprawa: co mialaby dac zmiana na stanowisku HR? Doszedl drugi czlowiek do koordynowania prac i efekty tego zapewne sie pojawia.

 

Dodatkowo jednak SI ma nas gleboko gdzies o czym moze swiadczyc dodanie nizszej ligi malezyjskiej (?) zamiast 2 polskiej (mimo,ze pisali,ze baze beda odchudzac aniezeli dodawac kolejne ligi) oraz ignorowanie uwag o polskich znakach w bazie danych.

 

Icon: niskie reputacje polskich klubow/graczy to jedno. Natomiast wiekszym problemem sa zawyzone parametry klubow zagranicznych - a na to to nic poradzic szybko sie nie da o czym sam zreszta wiesz.

 

 

Na koniec dodam,ze co roku czesc ekipy sie zmienia i dochodza nowi ludzie. Niewielu ludzi za pierwsyzm podejsciem jest w stanie wszystko ogarnac. Osobna kwestia sa oczywiscie rodzynki w postaci Legii w podstawowej wersji bazy (bez update) - ale tu akurat nastapila zmiana na stanowisku researchera.

Odnośnik do komentarza

1) jeśli mamy prać brudy, to lepiej na SIREN, bo tutaj tradycyjnie znajdzie się po 10 speców na klub i nic z tej dyskusji nie będziemy mieli.

2) Icon, to że w tym roku nie byłeś researcherem, to co prawda strata dla gry, bo masz w tym spore doświadczenie, ale to nie znaczy, że inni tylko się opieprzali. do głowy mi nie przyszło, że może być taki babol z pucharami, nowe bety co kilka dni, a większością ciężko było 'pochwalić się kolegom z podwórka' ;)

3) też jestem przeciwny dalszemu obniżaniu reputacji polskiej ligi i cięcia piłkarzy. problem jest taki, że bez szerszej reformy i silniejszej kontroli ze strony SI niewiele można zrobić. a jak to wygląda każdy wie, wystarczy rzucić okiem na ligę włoską czy meksykańską.

reputacja i finanse nie są przyczyną braku transferów - patrz: mój poprzedni post.

4) dodano ligę indonezyjską ;)

 

 

Edyta podpowiada, że test na podstawie sugestii Gietza przyniósł efekty. ciężko było znaleźć researcherów z wiedzą o danych krajach* i choć szału nie ma, to jest ewidentna poprawa - 4-5 transferów zagranicznych w okienku, z krajów z których są dani scouci. test nie do końca obiektywny, bo jest na bazie, którą do poprzednich testów wykorzystywałem.

w Górniku już wcześniej był brazylijski scout i podczas testów transferów nie stwierdzono. trzeba dodać wiedzę o innych krajach, bo scoutów bośniackich, serbskich itd. jest w grze raptem po kilku na cały kraj, więc nawet nie ma szans żeby siatkę scoutów zbudować :/

 

* ciekawostki: czy wiesz, że w pierwszej lidze argentyńskiej nie ma ani jednego researchera? podobnie z kilkoma innymi krajami.

Odnośnik do komentarza
Manort oswiec mnie prosze jak reasercherzy albo Krzysiek mogliby miec wplyw na buga z pucharami? Ja moze o czyms nie wiem ale bez dostepu do kodu gry sie tego zepsuc nie da...

 

Ale zadaniem każdego, w tym głównego researchera jest wyłapanie takich błędów, po to dostają wersję beta. Co do błędów z finansami - jeżeli wiesz że klub z twojego miasta który opracowywujesz ma długi i nie płaci zawodnikom ( a takie rzeczy zawsze wiadomo) to czemu dostaje on status materialny: pewny i 100% kasy z transferów do ponownego wykorzystania?

 

A reputacja moim zdaniem nie jest głównym problemem bo te kluby mogą ściągnąć zawodników ale tego nie robią po prostu. A Krzyśka każdy się czepia bo to jego zadaniem jest ustalenie jakichś ram w których działa jego zespół i ew. poprawianie błędów. Poza tym przez to wynika niezdolność do podjęcia jakichś większych inicjatyw bo wielu researcherów nie zaglądu tutaj i nie poprawia swoich błędów, mógłby to robić koordynator wg mnie.

 

Poniosło mnie trochę, miało nie być personalnie ;) Po prostu chciałbym wreszcie mieć grywalną Ekstraklasę a wciąż muszę czekać ...

Odnośnik do komentarza
2) Icon, to że w tym roku nie byłeś researcherem, to co prawda strata dla gry, bo masz w tym spore doświadczenie, ale to nie znaczy, że inni tylko się opieprzali. do głowy mi nie przyszło, że może być taki babol z pucharami, nowe bety co kilka dni, a większością ciężko było 'pochwalić się kolegom z podwórka

Ja nie byłem researcherem? O czym Ty za przeproszeniem pieprzysz?

 

Skoro testowałeś grę i nie zauważyłeś tak oczywistego błędu to daje znakomity obraz temu jak ta gra jest testowana przez źle dobranych betatesterów.

 

A co do drugiego koordynatora to sorry ale kto to w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza

Gietz:co do bety to zgoda ale nie wziales jednej rzeczy pod uwage.

 

kazdy build moze zawierac rozne bledy. ba w kazdym b uildzie rzeczy ktore dzialaly poprzednio moga nagle byc zabugowane. i tera: jesli w ostatnim buildzie danym do testow cos dziala ale wytkneite zostaly jakies bledy ktore SI mialo poprawic w wersji finalnej to moze sie okazac,ze cos innego sie zchrzanilo przy okazji...

 

dalej: % kasy z trensferow nie jest rzecza ktora ustala sie bezposrednio. sam stan konta to tez cuda: wpisujesz w edytorze jedno a w grze masz cos zupelnie innego.

ale zgoda : czesc osob mogla sie pomylic i zamiast rzeczywistego stanu kona wpisac przewidywany budzet (caloroczny).

Odnośnik do komentarza

tfuu... dobrze wiesz, że chodziło o beta-testy, a nie o research. fakt, byłem marnym testerem, bo skupiałem się na drobiazgach i niepotrzebnie zasypywałem Krzyśka niemalże codziennie listami kilki-kilkunastu bugów. skupiłem się jeszcze na atrybutach losowych, kontraktach i wartościach piłkarzy i wypunktowałem punkt po punkcie absurdalny poziom Legii. niestety nie wpadłem na to, że SI sprezentuje coś takiego i desygnuje Dyskobolię do P. EURO.

 

koordynatorem jest K. Sroka, researcher Zagłębia Sosnowiec i kilku innych klubów z tamtego regionu, które researchera się nie dochowały.

 

stan konta to cuda? a co powiesz na zarobki? nie wiem po co wpisywałem, bo gra i tak robi wszystko po swojemu, a juniorzy nadal zarabiają nieproporcjonalnie dużo, mimo że na SIREN ktoś z SI Staff 14 października wypowiedział się w tej sprawie: "I do agree that this could work better and I did make some tweaks to the function a bit earlier, as it was picking players not too similar. But the random assignment of attributes can be looked at more closely in the future."

Odnośnik do komentarza

Kwestia z bugiem zostala posrednio wyjasniona jakis czas temu miedzy mna, Profem i M-8 (sorry jak nick przekrece). Powiedzmy, ze to wina SI i tak niech zostanie. Moj post nie mial na mysli, ze to wina HR. Piszac:

 

Nie gram w l.polska bo zbytnio mnie nie kreci, ale skoro piszecie o tak razacych bledach + sławetny blad z pucharami w tym roku to ktos tu sie skompromitowal.
mialem na mysli to, ze z jednej strony polegl HR (blad z rejestracja) a z drugiej SI bo nam zafundowalo megabuga. Dodanie ligi azjatyckiej mnie nie dziwi ani troche. Rynek azjatycki jest zdecydowanie bardziej ciekawy niz europejski :>.
Odnośnik do komentarza
tfuu... dobrze wiesz, że chodziło o beta-testy, a nie o research. fakt, byłem marnym testerem, bo skupiałem się na drobiazgach i niepotrzebnie zasypywałem Krzyśka niemalże codziennie listami kilki-kilkunastu bugów. skupiłem się jeszcze na atrybutach losowych, kontraktach i wartościach piłkarzy i wypunktowałem punkt po punkcie absurdalny poziom Legii. niestety nie wpadłem na to, że SI sprezentuje coś takiego i desygnuje Dyskobolię do P. EURO.

Czyli mam rozumieć, że cala polska scena FM powinna bić Ci pokłony z tego powodu? :lol:

 

1. Gdybyś poruszył kwestię losowych atrybutów to byłaby ona wyeliminowana już w łatce. Nie została wyeliminowana więc jakoś mało wiarygodne jest Twoje bicie piany, że coś zrobiłeś w tej kwestii.

 

2. Kontrakty piłkarzy i znajomość terminów w jakich obowiązują to obowiązek każdego researchera a nie beta-testera.

 

3. Przepakowana Legia. Optymalizacja atrybutów zawodników tego klubu i jej nowy researcher to tylko i wyłącznie zasługa CMF bo to stąd nowy researcher dowiedział się o przepakowanej Legii, zgłosił się do mnie z propozycją pomocy przy poprawieniu Legii. Ja skierowałem go do Krzysztofa Ściborka. Poprawienie Legii to zasługa tego researchera i jego otwartego dialogu na CMF. Więc nie przypisuj sobie czegoś do czego ręki nie przyłożyłeś.

 

4. Skupiając się na mniej istotnych aspektach przeoczyłeś trzy megabugi. To tak jakbyś budował serwis internetowy, miał go super oskryptowany ze znakomitą grafiką, wydotryskami itp. ale zapomniałbyś o tym, że aby zaczął funkcjonować potrzeba serwera na którym go postawisz.

 

5. Nie wciskaj nam bajek jak to bardzo zapracowany był team beta-testerów bo "cała Polska widziała"... Takich błędów jak teraz nie było chyba nigdy wcześniej. To wystawia ocenę negatywną wszystkim tym, którzy nie wywiązali się z powierzonych im obowiązków.

 

koordynatorem jest K. Sroka, researcher Zagłębia Sosnowiec i kilku innych klubów z tamtego regionu, które researchera się nie dochowały.

Pytanie zasadnicze - kto to jest? Czemu prawie nikt go nie zna? Czemu koordynatorem został ktoś kto w żaden sposób nie udziela się na polskiej scenie FM? Czemu głosu nie zabiera główny researcher?

 

Już pomijam kwestię, że wielokrotnie oferowałem Krzysztofowi Ściborkowi pomoc przy opracowywaniu klubów śląskich...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...