Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

trzeciego bana nie będzie, nie dam się sprowokować. chciałem jedynie zwrócić uwagę, że nie używałem bety tylko dlatego, żeby mieć fm09 wcześniej niż koledzy z podwórka. nie przypisuję sobie zasług i sam dobrze wiesz, że na SIREN poruszałe te tematy. nie wiem jak inni pracowali, mogę odpowiadać tylko za siebie. co do pokłonów to nie pogardzę, jak chcesz możesz być pierwszy ;) Tobie za to powinien podskoczyć atrybut judging CA/PA za MarioWolfa :)

 

Vami - co do drugiego punktu się zgodzę, ale z pierwszym nie wiem czy nie warto by było bardziej 'zagęścić' polskie ligi. obecnie różnica między pierwszym a ostatnim klubem ekstraklasy to 3000 punktów. niełatwo znaleźć ligę z podobnym rozrzutem, a np. spadkowicz z Ekstraklasy ma reputację spadkowicza czeskiego, tyle że drugoligowca (pierwszy lepszy przykład, można by je mnożyć bez końca)

Odnośnik do komentarza

hmm...

 

moze ktos mi podac powody dla ktorego riszercz nie jest sprawa otwarta i nie moze byc prowadzony na otwartym - i oczywiscie solidnie moderowanym - forum...? wymog SI wynikajacy z czegos konkretnego, czy po prostu tak sie przyjelo?

 

w sumie nigdy nie wnikalem czemu forma riserczu jest jaka jest, ale widac, ze stala sie nieco skostniala.

Odnośnik do komentarza

shqvarny - skoro więc jest tak dobrze to czemu jest tak źle?

 

Henkel - wątpię, że uzyskasz odpowiedź na to pytanie. Ja już 2 lata temu proponowałem głównemu researcherowi aby dyskusja odbywała się na łamach CMF. Odpowiedzi nie uzyskałem mimo iż Krzysiek otrzymał uprawnienia moderatorskie tego działu.

Odnośnik do komentarza

cóż, chciałbym znać odpowiedź. czytając posta MarioWolfa jedna rzecz mi się przypomniała - researcher/tester może jedynie wklepać liczby, wysłać listę błędów i koniec... nawet nie ma pewności, że to co wysłał będzie w grze. co z tego, że błąd z pucharami był znany od dawna, skoro jeszcze w przedostatniej becie przez jeden sezon występował? ostrzeliwanie słupków i poprzeczek, kontuzje czy wieczne dziury w kryciu na linii pola karnego były już przed wydaniem gry, co z tym SI zrobiło?

tak samo kontrakty - wpisuje graczowi 122, w bazie jest, startuję z nową grą i tygodniówka 2400... ciągle to zgłaszałem Krzyśkowi, na SIresearch poruszyłem tę sprawę już w październiku, researcherzy z innych krajów to potwierdzili, ustawiłem graczowi wysokość zarobków, co mogę jeszcze więcej zrobić, gdzie tkwi błąd? to już jest nudne i żałosne, że za każdym razem muszę dopominać się o to, żeby zawodnicy z CA ok. 90 nie zarabiali po 2-3k euro tygodniowo :/

 

jeszcze odnośnie reputacji i tym podobnych - reputacja Ekstraklasy to 11, a league standard to 7, dla porównania:

Bułgaria - 11/8

Chorwacja - 11/9

Serbia - 11/9

Izrael - 12/10

Rumunia - 12/11

Szwecja - 10/9

Norwegia - 11/9

Podobnie jak z reputacjami klubów - nie ma lig z takimi dysproporcjami. standard ligi polskiej jest niższy niż np. ligi chilijskiej, chińskiej

 

 

jeśli research na łamach CMF, to na zasadzie - każdy widzi, ale pisanie tylko dla wybranych, żeby się nie zrobiła kolejna marynia, fristajl i taktyki dla Realu.

Odnośnik do komentarza
jeśli research na łamach CMF, to na zasadzie - każdy widzi, ale pisanie tylko dla wybranych, żeby się nie zrobiła kolejna marynia, fristajl i taktyki dla Realu.

ale to nie pozwala na rozliczenie kogokolwiek z jego pracy... bo Ci co odwalaja fuszere sie i tak beda chcieli dyskutowac i moga sie spokojnie schowac i nie ujawniac.

 

a freestyle sie nie robi - widzisz zeby w temacie Legii czy Lecha byl syf? nie ma. da sie? da sie.

 

dosc absurdalna sytuacja wydaje mi sie, ze tak naprawde polski HR jest wiecznie w niedoczasie i skontaktowanie sie z nim jest klopotem... i tak jest od wielu lat. a wiekszosc reserczerow jest tak naprawde anonimowa.

 

i caly proces budowanai polskiej ligi jest schowany za zaslona jakby to nie wiadomo jakie magiczne sztuczki byly.

Odnośnik do komentarza
cóż, chciałbym znać odpowiedź. czytając posta MarioWolfa jedna rzecz mi się przypomniała - researcher/tester może jedynie wklepać liczby, wysłać listę błędów i koniec... nawet nie ma pewności, że to co wysłał będzie w grze.

 

Jeśli tak jest, to się zastanawiam czy jest sens pingować w poruszonej sprawie mądre głowy z SI. Możemy się napinać i skrobać posty na ich forum, pisać mejle i tyle. Jeśli nie mamy przedstawiciele, który mógłby w SI coś wywalczyć to ten cały wątek jest jałową dyskusją.

Odnośnik do komentarza
Dostaliście swoje oryginalne FMy za darmo, odwaliliście kaszanę i jeszcze niektórzy próbują tu swoje mądrości pokazywać.

 

Ja w SSW starałem się wszystko idealnie odwzorować, ale nie wszystko wyszło, więc większość poprawiłem do 9.2.0. Do obcięcia jest jeszcze Trela i troszkę Lebioda.

Odnośnik do komentarza
@Gietz - problem niestety jest i nic się nie zmienia. robiłem nawet symulacje przy zmienionej bazie - wyrównanie poziomów ligi polskiej, czeskiej i kilku innych. zero efektów, nawet przy zwielokrotnianiu budżetów polskich klubów :-/

 

Chciałem to sprawdzić i zrobiłem 2 testy - pierwszy z poszerzeniem wiedzy polskich klubów o zagranicznych rynkach i drugi z ustawieniem statusu kraju na ,,rozwinięty''. Na każdym z nich doszło do jednego transferu zagranicznego (Gruzin z wolnego transferu do Legii i zawodnik BATE Borysów do Jagielloni) ale to jeszcze nie są satysfakcjonujące efekty. Będę jeszcze kombinował, może się uda zwiększyć ich ilość.

 

league standard jest wg mnie za niski - wyższy od Polski wskaźnik ma np. Iran, Arabia Saudyjska i Korea

Odnośnik do komentarza

Ja już takie testy przeprowadziłem. Nic, ale to absolutnei nic nie jest w stanie skłonić polskie kluby do zakupów za granicą. Oto rzeczy, których próbowałem:

 

1. Wgranie czeskiej, brazylijskiej i słowackiej ligi, czyli krajów, z których mamy najwięcej stranieri w lidze. Edekt: 0 zakupów zza granicy.

2. Zwiększenie reputacji ligi do 20. Efekt: 0 zakupów zza granicy.

3. Zwiększenie league standard do 15. Efekt: 0 zakupów zza granicy.

4. Zmiana rejonu na Central Europ. Efekt: 0 zakupów zza granicy.

5. Zmiana statusu na Developed country. Efekt: 0 zakupów zza granicy.

6. Zmiana sposobu rozgrywania meczu na All detailed. Efekt: 0 zakupów zza granicy.

7. Dodanie do polskich klubów skautów ze znajomością zagranicznych lig (francuskiej w Wiśle Kraków, brazylijskiej w Wiśle Kraków, serbskiej i bośniackiej w Lechu, hiszpańskiej w Legii). Efekt: 0 zakupów zza granicy.

 

 

Kończą mi się już pomysły i zdaje się, że to po prostu gra jest skopana, nie research.

Odnośnik do komentarza

Wy chcecie idealna ekonomie w grze kiedy SI nie ma nawet aktualizacji kursów walutowych...

Poza tym nie zdziwię się jeśli silnik te wszystkie dane wprowadzone przez reasercherów przerabia po swojemu zgodnie z jakimiś kodami/algorytmami...

 

Co do listy finansowej to nie głupi pomysł, co do frekwencji wystarczy '90minut' czy oficjalne dane klubowe...

 

Moim zdaniem (mogę się mylić) w bazach są pewnie ograniczenia, przez które nie da się dokładnie odwzorować rzeczywistości, np. jeszcze do niedawna nieograniczony budżet transferowy Chelsea...

 

Wcale bym się nie zdziwił, po przeczytaniu Waszych ostatnich postów, gdyby ważniejsze od tego co wpiszemy w edytorach było to w jaki sposób gra to przetworzy... np. wysokie losowe atrybuty, ograniczenia 'międzyligowe' (u nas Widzew i Zagłębie L. finansowo i sportowo bija na głowę pół Ekstraklasy co może być trudne do przełknięcia dla części algorytmów...) poza tym wiele rzeczy jest opisywanych przez różne czynniki, np w Anglii i rozwiniętych ekonomicznie ligach takie rzeczy jak reputacja, różne aspekty finansowe, frekwencja itp nie są tak zróżnicowane i rozpięte często kilkakrotnie jak w Polsce...

Polska to taki dziwny kraj, gdzie w 1 lidze chodzi klika razy wiecej kibiców na niektóre stadiony niż w Ekstrasklasie i niekiedy zawodnicy mogą tam więcej zarobić, a kluby mają większa reputacje... Gra musi to jakoś po swojemu przetwarzać i porównywać choćby z róźnicą reputacji itp I ligi a Ekstraklasy, które się nie pokrywają w wielu aspektach... Kody i algorytmy są pewnie dosyć skomplikowane i nie zdziwię się jeśli mają większy wpływ na nasza ligę niż postawa researcherów...

 

To co napisałem proszę traktować dosyć luźno, chodziło mi o to iż podejrzewam że na to co dzieje się u nas i odniesienie tego do FMowego Świata tylko w pewnym mniejszym lub większym stopniu zależy od tego co prześlemy SI... W moim przekonaniu jest to bardziej dopełnieniem niż drogowskazem dla kody gry odpowiedzialnego za symulacje piłkarskiego świata w grze...

 

w pewnym stopniu takie postawienie sprawy mogłoby trochę tłumaczyć braki działań polskich klubów przy transferach... i możemy wpisywać super sieci scoutingowe Lecha Poznań nie mające bezpośredniego realnego wpływu na rozgrywkę... wiodocznie pewne atrybuty (reputacja kraju czy ligi) mają większa siłe przebicia...

Odnośnik do komentarza
Algorytm nie dziala - innej opcji nie widze. Chyba, ze ktos wymysli cudowny patent :>

 

Wyjeżdzam na święta jutro więc chyba nic nie wymyślę już. Ja szukałbym ,,podejrzanego'' w ustawieniach kraju (tam gdzie poziom ekonomiczny itp.) i spróbował ustawić wszystko tak jak Czechom i sprawdzić czy działa - jeśli tak to po kolei wracać do ustawień defaultowych i szukać ,,winnego'' ;) Bierzcie też pod uwagę że to nie jest brak jakichkolwiek transferów a jedynie tych zagranicznych i nie absolutny bo udało mi się doprowadzić do dwóch, życzę powodzenia w poszukiwaniach i wesołych świąt !

Odnośnik do komentarza
A mnie tylko ciekawi na jakie kursy powinien byc FM zaktualizowany wg Ciebie? Popatrz na ostatnie skoki i sie zastanow :>

 

Manort ja pracuje w kantorze ;)

chodzi mi o to że nigdy nie będzie wszystko działać tak jak trzeba, zawsze będą jakieś 'tarcia', skoro gra przelicza funty po 5,5 a my podajemy w edytorze kwoty w PLN to SI wprowadzając dane już na wstępie ma błędy :P

Odnośnik do komentarza
A mnie tylko ciekawi na jakie kursy powinien byc FM zaktualizowany wg Ciebie? Popatrz na ostatnie skoki i sie zastanow :>

 

Manort ja pracuje w kantorze ;)

chodzi mi o to że nigdy nie będzie wszystko działać tak jak trzeba, zawsze będą jakieś 'tarcia', skoro gra przelicza funty po 5,5 a my podajemy w edytorze kwoty w PLN to SI wprowadzając dane już na wstępie ma błędy :P

Manort jako, że wywołałem ten temat to naskrobię co nieco. Idąc twoim tropem to nie powinniśmy aktualizować niczego bo tak szybko się zmienia. Np. jak zawodnik kiepsko gra przez ostatnie pół roku to też tego nie aktualizujemy? i tak dalej można wymieniać.

Kurs funta 5,5:1 w stosunku do złotówki utrzymywał się od 2005 do 2008 roku. W dół leciał od początku tego roku. I teraz można spokojnie założyć uśredniony kurs na poziomie 4,5:1.

Odnośnik do komentarza
Skoro masz tyle wolnego czasu i nowego FMa: powiększ reputację klubów 1 i 2 ligi do poziomu lig czeskich

Taki test nie miałby sensu. Tu z pewnością nie chodzi o reputację klubów, bo przecież Wisła, Legia i Lech (czyli trzy kluby mające najwięcej stranieri w kadrach) i tak nie kupują zza granicy. A mają one reputację na poziomie czołówki ligi czeskiej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...