Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, pierwsza bura na dzień dobry po wyjściu patcha 9.2.0 - kiedy doczekamy się poprawienia błędu zgłaszania zawodników do rozgrywek Ekstraklasy? Ten błąd jest w grze od FM 2005 i nadal nikt nie ruszył palcem żeby go usunąć.

 

Na dole stoi jak byk: "Piłkarzy, którzy 26.7.2008 nie mają powyżej 21 lat, nie trzeba zgłaszać do rozgrywek"

Spróbuj sobie takiego niezgłoszonego zawodnika wstawić do składu w meczu ligowym. Nie można go wstawić oczywiście. I skąd pomysł ze zgłaszaniem 25/25 zawodników? Patrzę na regulamin rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 i jak byk stoi tam:

 

14.3 Każdy klub jest odpowiedzialny za dostarczenie listy A, B lub C do Ekstraklasy SA...

 

14.6 Każdy klub może mieć nie więcej niż 28 zawodników na liście A w trakcie trwania sezonu.

 

To jest lista A. Poza nimi są jeszcze listy B i C po wpisaniu na które zawodnicy również mogą grać w lidze.

 

14.9 W sezonie 2008/09 na liście B będą mogli być umieszczani zawodnicy urodzeni 1 stycznia 1987 roku i później, którzy są uprawnieni do gry w klubie nieprzerwanie przez 2 lata od ukończenia przez nich 15 roku zycia.

 

14.11 Ustala się następujące możliwości uprawnienia zawodników na listę A do rozgrywek w sytuacji, gdy na liście A zgłoszonych jest już komplet 28 zawodników:

 

a) w przypadku przewlekłej kontuzji

b) w przypadku zerwania kontraktu

 

14.12 W przypadku zawodnika polskiego urodzone po 1 stycznia 1987 występującego w klubie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy ale nie spełniającego wymogów zezwalających na wpisanie na listę B - taki zawodnik może w dowolnym momencie w trakcie trwania sezonu być uprawniony do rozgrywek po rozegraniu conajmniej 3 meczów w rozgrywkach ME poprzez wpisanie na listę C.

 

14.3 Niezależnie od powyższego jeśli klub posiada dwóch niezdolnych do gry z powodu długotrwałej kontuzji lub choroby bramkarzy z listy A może tymczasowo zmienić bramkarza na dotychczas nieuprawnionego w każdym momencie sezonu.

 

 

Oczywiście w FM to nie ma żadnego zastosowania. Można zgłosić 25 chłopa i ani jednego więcej. Co gorsze w czasie sezonu nie można usuwać z tej listy zawodników z przewlekłymi kontuzjami mimo iż regulamin na to zezwala. Nie można nawet na ławce posadzić zawodnika z rezerw kiedy wszyscy zgłoszeni bramkarze są kontuzjowani.

 

Błąd ten w poprzednich FMach zawsze znikał po rozegraniu jednego sezonu i później było już ok. Można było zgłosić tylu zawodników ilu się chciało i wszystkim nadać numery a nie tak jak jest na starcie - tylko 25.

Zrobiono coś z tym w 9.3.0?

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz olaliście zarobki piłkarzy! Jedynie Profesor określił zarobki większości zawodników Lecha.

Robicie zespoły a nie wiecie ile zarabiają choćby najlepsi piłkarze. Testujecie w ogóle bazę po wprowadzanych zmianach? Już mogliście wpisać realne przybliżone wartości zamiast same 0.

Odnośnik do komentarza
Kolejny raz olaliście zarobki piłkarzy! Jedynie Profesor zrobił to jak należy.

Robicie zespoły a nie wiecie ile zarabiają choćby najlepsi piłkarze. Testujecie w ogóle bazę po wprowadzanych zmianach? Już mogliście wpisać realne przybliżone wartości zamiast same 0.

 

Nie mogliśmy. Po pierwsze, bazy danych nie można testować, SI dostaje pliki z programu dla researcherów których nie można otworzyć na naszych komputerach. Po drugie, gra robi z wpisanymi kwotami co zechce. Po trzecie - odgórne ustalenia są takie że nie wpisuje się kwot przybliżonych lub przypuszczalnych a tylko te które zna się na 100% i obowiązuje to wszystkich researcherów. Nie krzycz jeżeli nie znasz sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Kolejny raz olaliście zarobki piłkarzy! Jedynie Profesor zrobił to jak należy.

Robicie zespoły a nie wiecie ile zarabiają choćby najlepsi piłkarze. Testujecie w ogóle bazę po wprowadzanych zmianach? Już mogliście wpisać realne przybliżone wartości zamiast same 0.

 

Nie mogliśmy. Po pierwsze, bazy danych nie można testować, SI dostaje pliki z programu dla researcherów których nie można otworzyć na naszych komputerach. Po drugie, gra robi z wpisanymi kwotami co zechce. Po trzecie - odgórne ustalenia są takie że nie wpisuje się kwot przybliżonych lub przypuszczalnych a tylko te które zna się na 100% i obowiązuje to wszystkich researcherów. Nie krzycz jeżeli nie znasz sytuacji ...

 

1. Bazę 9.2 trzeba było testować i posprawdzać który zawodnik znacznie odbiega o realiów.

2. Sprawdzałeś jak 9.3 przelicza czy bazujesz na tym co na forum gdzieś przeczytałeś. Ja sprawdzałem na Lechu i różnicy prawie nie ma.

Przykłady:

Arboleda w edytorze 2356Ł, w grze 2400Ł

Rengifo w edytorze 1665Ł, w grze 1700Ł

Bosacki w edytorze 2173Ł, w grze 2200Ł

3. Rozumiem, że 0Ł(losowa wartość) to jest w 100% znana kwota zarobków. Co jest bardziej realne, wartość wymyślona przez grę czy przybliżona, którą można w miarę precyzyjnie określić?

 

Sytuacji to Ty nie znasz.

Odnośnik do komentarza
3. Rozumiem, że 0Ł(losowa wartość) to jest w 100% znana kwota zarobków. Co jest bardziej realne, wartość wymyślona przez grę czy przybliżona, którą można w miarę precyzyjnie określić?

 

Punkt 1 i 3: zalecenia były wyraźne - nie zgadujemy. Przy wpisanym zerze gra nie losuje tej wartości ale ustala ją wg swojego modelu który nie jest idealny ale generuje podobną ilość pomyłek co zgadujący researcherzy.

Co do punktu 2 - gra zmieniła wartości zarobków które wpisałem (nie drastycznie ale jednak trochę), tak samo jak atrybutów i znanych języków.

 

Jeśli możesz, podaj źródło z którego mieliśmy brać te wiadomości? Artykuł z Piłki Nożnej został uznany za średnio wiarygodny, piłkarze i kluby nie afiszują się z zarobkami swoich piłkarzy a mało kto z nas ma dostęp do kontraktów zawodników :|

Odnośnik do komentarza

silnik potrafi robić cuda, było to zgłaszane już przy wydaniu gry. nic się nie zmieniło. zawodnik - który zamiast 2000zł miesięcznie zarabia 2000, ale tygodniowo i euro - nie są nadal zakoczeniem. tak samo chociażby ceny biletów. poza tym tak jak Gietz napisał - mamy uzupełniać dane, a nie je wymyślać.

Odnośnik do komentarza
Kolejny raz olaliście zarobki piłkarzy! Jedynie Profesor określił zarobki większości zawodników Lecha.

Robicie zespoły a nie wiecie ile zarabiają choćby najlepsi piłkarze. Testujecie w ogóle bazę po wprowadzanych zmianach? Już mogliście wpisać realne przybliżone wartości zamiast same 0.

Koleś, nie rób se jaj i nie obrażaj mnie a także kilku innych researcherów :] Ja również wpisywałem wartości kontraktów kluczowych zawodników Odry. Zanim zaczniesz rzucać oskarżeniami to najpierw zorientuj się w sytuacji bo rzucać gównem nie problem. Problem jak widzę to rzetelnie sprawdzić czy te bzdury, które wypisujesz mają pokrycie z rzeczywistością.

 

Oto dowód, screen z edytora bazy danych. Jako przykład Jan Woś > http://img128.imageshack.us/img128/8986/zarobkiwos.jpg

 

Na przyszłość jeżeli chcesz kogoś wyróżniać to sprawdzaj dokładnie źródła.

 

Gra w idiotyczny sposób ustawia wartości kontraktów jeżeli jest ustawione 0. I tak na przykład miesięczny zarobek Wosia ustawiony jest na poziomie 14000 złotych miesięcznie i tak jest w grze. A Kwiek, który nie ma wpisanej wartości (wpisane jest 0) zarabia 50000 złotych miesięcznie bo tak to sobie gra dopasowała do budżetu klubu...

 

I tak źle i tak niedobrze. Z jednej strony SI ZABRANIA wpisywania wartości, których się nie zna a z drugiej jeżeli zostawimy 0 to gra ustawia sobie idiotyczne wartości... Załączam screen. Podkreśliłem zawodników, którzy nie mają wpisanej wartości zarobków bo są zawodnikami, którzy w styczniu dołączyli do Odry i w tym momencie nie wiem jeszcze ile wynoszą ich zarobki. Gra zrobiła z nich najlepiej zarabiających zawodników w klubie.

 

http://img58.imageshack.us/img58/828/zarobki.jpg

Odnośnik do komentarza
Kolejny raz olaliście zarobki piłkarzy! Jedynie Profesor określił zarobki większości zawodników Lecha.

Robicie zespoły a nie wiecie ile zarabiają choćby najlepsi piłkarze. Testujecie w ogóle bazę po wprowadzanych zmianach? Już mogliście wpisać realne przybliżone wartości zamiast same 0.

Koleś, nie rób se jaj i nie obrażaj mnie a także kilku innych researcherów :] Ja również wpisywałem wartości kontraktów kluczowych zawodników Odry. Zanim zaczniesz rzucać oskarżeniami to najpierw zorientuj się w sytuacji bo rzucać gównem nie problem. Problem jak widzę to rzetelnie sprawdzić czy te bzdury, które wypisujesz mają pokrycie z rzeczywistością.

 

Oto dowód, screen z edytora bazy danych. Jako przykład Jan Woś > http://img128.imageshack.us/img128/8986/zarobkiwos.jpg

 

Na przyszłość jeżeli chcesz kogoś wyróżniać to sprawdzaj dokładnie źródła.

 

Gra w idiotyczny sposób ustawia wartości kontraktów jeżeli jest ustawione 0. I tak na przykład miesięczny zarobek Wosia ustawiony jest na poziomie 14000 złotych miesięcznie i tak jest w grze. A Kwiek, który nie ma wpisanej wartości (wpisane jest 0) zarabia 50000 złotych miesięcznie bo tak to sobie gra dopasowała do budżetu klubu...

 

I tak źle i tak niedobrze. Z jednej strony SI ZABRANIA wpisywania wartości, których się nie zna a z drugiej jeżeli zostawimy 0 to gra ustawia sobie idiotyczne wartości... Załączam screen. Podkreśliłem zawodników, którzy nie mają wpisanej wartości zarobków bo są zawodnikami, którzy w styczniu dołączyli do Odry i w tym momencie nie wiem jeszcze ile wynoszą ich zarobki. Gra zrobiła z nich najlepiej zarabiających zawodników w klubie.

 

http://img58.imageshack.us/img58/828/zarobki.jpg

Sprawdź sobie Lecha(znacznie więcej ma ustalonych wartości kontraktów zawodników niż Odra) i nie udawaj wielce obrażonego. Tak jak napisałem Profesor określił zarobki większości piłkarzy Lecha. Takie jest moje zdanie, które ma potwierdzenie w edytorze. Nie musisz się z nim zgadzać.

 

Nie od dziś wiadomo, że gra źle przelicza wartości i lepiej jest podać przybliżone realne wartości niż wcale. To jest pomysł bez wad bo po pierwsze unika się idiotycznych obciążeń budżetu, po drugie wartość pomyłki researchera jest znacznie mniejsza niż gry(researcher lepiej zna przybliżone realne płace w polskich klubach niż algorytm FMa).

 

Wyjątek stanowią wartości kontraktów które gra ustawia w granicach tolerancji.

 

Na łacie 9.2 można było wyłapać absurdalne wartości, które serwowała gra i odpowiednio ustawić wartość kontraktu.

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest prosta - SI olało uwagi na temat zarobków, ja zdecydowałem się olać zalecenia SI. Nie ja jeden, podobnie zrobił choćby researcher Bayernu. Znam całkowity budżet na wynagrodzenia, znam konkretne zarobki 2-3 najlepiej zarabiających zawodników pierwszego zespołu i orientacyjne chłopaków z MESA. Resztę zrobiłem na wyczucie i na podstawie publikacji o tym, kto najwięcej zarabia w Lechu i kto kiedy podpisywał kontrakt. Są zrobieni wszyscy piłkarze poza nowymi zakupami z zimy, nie ma zrobionych zarobków staffu poza Smudą, bo nie mam absolutnie żadnych danych. Alternatywą było 0 i pensje z kosmosu w grze. Klub niestety zignorował moje prośby o choćby podanie przybliżonych zakresów wynagrodzeń, bez nazwisk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...