Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

 

A zmieniałeś reputację w innych ligach podobnych do polskiej??? Wiesz fajnie, że zawodnicy przechodzą w końcu do Ekstraklasy, ale możliwe, że robią to z uwagi na to, że ligi które w realu są pokroju naszej, mają słabszą reputację. Jeżeli twój eksperyment po podniesieni reputacji lig: czeskiej, chorwackiej, serbskiej, norweskiej (itp.) nadal będzie działał, to wtedy będzie super. Ale z drugiej strony można wejść w martwy punkt, bo trzeba będzie zmienić reputację wszystkich lig: tych słabszych, tych lepszych i tych najlepszych. A skala jest tylko 0-20.

 

Podsumowując: Może błędem "braku transferów" jest fakt, że mają być one przeprowadzone do Polski!?! Jak powiedział jeden z reseracherów: chcieli oni ograniczyć liczbę transferów do Polski. Więc może to "ograniczenie" blokuje ruch w kierunku Ekstraklasy. Bo przecież np. reputacja Czechów jest bardzo podobna do naszej.

Fajnie, przychodzą, ale jak widać na screenach są to zawodnicy takich narodowości, jakich w rzeczywistości w ogóle w Polsce nie było, lub tylko pojedynczy zawodnicy.

Odnośnik do komentarza

Wąsu - zmieniłem tylko reputację polskiej ligi. Co do wyowiedzi owego researchera to prosiłem aby rozwinął swoją wypowiedź ale niestety zamilkł i znając zwyczaje polskiego researchmentu (z wyjątkiem nielicznych) żadnego komentarza się już więcej nie doczekam albo za pół roku bo przecież mają pracę, dom i rodzinę, a FM-ową społeczność na ostatnim miejscu w dupie.

 

rahim - no bez przesady - mieliśmy Włocha w Widzewie (nadal mamy i to więcej niż jednego). Mieliśmy też Bułgarów (pamietam co najmniej jednego - bramkarza z Legii, niejakiego Stanewa), byli też Norwegowie w Widzewie, a to prawie jak Finowie :P Hiszpanów nadal mamy w Ekstraklasie, jaki jest ich poziom, co już zdążył podkreślić Fikander, to już inna sprawa. Jedziemy dalej - Fina chce akurat sprowadzić Wisła na bramkę więc to chyba takie nierealistyczne nie jest, no nie? Rumunów to mieliśmy od groma, może jeszcze nawet się jakiś pęta po rezerwach Wisły. Niemca też mieliśmy i znowu w Widzewie - był starym alkocholikiem no ale był. Słoweńcow też mamy. Szwedzi ... hm... bo ja wiem? Nie przypminam sobie no ale w razie czego to podobny casus do sprawy Norwegów w Widzewie :P Szwajcara też chyba nie było. Grek ZTCP to jakiś tam był ale miał też i polskie obywatelstwo więc pół na pół.

 

Turka to faktycznie sobie nie przypominam :P

 

Poza tym może akurat trafiłem na takie narodowości, których nie mieliśmy w kraju ale to chyba aż takie nierealistyczne nie jest, nieprawdaż? Kto by pomyślał kilka lat temu, że czołowym strzelcem czołowego polskiego klubu będzie reprezentant Zimbabwe?

 

A nade wszystko: wolę trochę więcej egzotycznych zawodników w polskich drużynach, niż kompletny brak nie-Polaków i granie samymi polskimi ogórkami do usrania świata. Żeby chociaż jeszcze kupowali zawodników zagranicznych na miejsce tych, co sprzedadzą - ale nie. Oni wyprzedają najlepszych Polaków do Czech i Bułgarii, a zagraniczników do innych krajów i tyle. Potem se mozesz grać przeciwko polskim newgenom. Tylko co to za gra?

 

No i nikt nie zmusza przecież, możesz równie dobrze grać na oryginalce :)

Odnośnik do komentarza
A nade wszystko: wolę trochę więcej egzotycznych zawodników w polskich drużynach, niż kompletny brak nie-Polaków i granie samymi polskimi ogórkami do usrania świata.

 

Prawda, napisz jeszcze jak ma się kwestia wyjazdów z OE do ogórkowych lig, bo nigdzie tej informacji nie znalazłem.

 

Ale sądzę że jeszcze kombinując z tymi współczynnikami można by uczynić ligę jeszcze bardziej realistyczną, sam będę jeszcze próbował :)

Odnośnik do komentarza

wg. mnie podniesienie poziomu reputacji ligi w ten sposób mija się z celem.

zrównać league standard z reputation - ok. podobnie dodanie wiedzy o innych nacjach, reputacja klubów max +250 czy dawanie klubom większej kasy do dyspozycji. jednak podnoszenie do poziomu ok. ligi holenderskiej i wyprzedzenie o 1-2 punkty w porównaniu z innymi ligami w regionie jest bezcelowe. reputacja Ekstraklasy 13, a np. Segunda Division 12...

Odnośnik do komentarza

W mojej grze - na oryginalnej bd - Wisła ściągnęła z wolnego transferu 4 Hiszpanów, a Legia 1 i to chyba wszystkie transfery z zagranicy jakie odbyły się na przestrzeni 3 lat(nie chciało mi się przeglądać wszystkich klubów :P), więc chyba może to mieć jednak coś wspólnego ze znajomością rynków zagranicznych wśród scoutów/sztabu szkoleniowego.

http://img502.imageshack.us/img502/6840/20092010wislaiz7.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/5237/20102011wislamz1.jpg

Odnośnik do komentarza
zrównać league standard z reputation - ok. podobnie dodanie wiedzy o innych nacjach, reputacja klubów max +250

ale to właśnie reputacja klubów jest najbardziej z*.*a

weźmy Dolcan, reputacja 1000, najniższa na zapleczu ekstraklasy

tyle samo mają trzecioligowcy z Uzbekistanu, Malty, itd.

 

weźmy najsłabsze kluby z drugich lig we wschodniej Europie:

 

Białoruś: Spartak Szkłów 1250

Ukraina: Komunalnik Ługańsk 1000

Rosja: Witiaź Podolsk 2100

Czechy: Karwina 3250

Słowacja: Rużomberk B 2250, z klubów nie będących rezerwami pierwszoligowców - Humenne 2500

Chorwacja: Suchopolje 3200

Serbia: Kolubara 3400

Albania: Tepelena 1350

Macedonia: Vilazrimi 1500

Węgry: Százhalombatta 2750

 

itd, itp...

Odnośnik do komentarza
wg. mnie podniesienie poziomu reputacji ligi w ten sposób mija się z celem.

zrównać league standard z reputation - ok. podobnie dodanie wiedzy o innych nacjach, reputacja klubów max +250 czy dawanie klubom większej kasy do dyspozycji. jednak podnoszenie do poziomu ok. ligi holenderskiej i wyprzedzenie o 1-2 punkty w porównaniu z innymi ligami w regionie jest bezcelowe. reputacja Ekstraklasy 13, a np. Segunda Division 12...

Wiesz. Mnie nie obchodzi kto ile ma reputacji. Ja ustawiam tyle, by urealnić rozgrywki w Polsce i tylko ta liga mnie interesuje. To, że tak naprawdę jest słabsza od Segunda Division nie ma w ogóle żadnego znaczenia bo to jest gra która symuluje rzeczywistość. Te ustawienia, które są aktualnie w bazie na tę symulację mają zgubny wpływ i nie wmówi mi nikt, że jest inaczej. Dlatego należy je zmienić aby gra nie tyle rumieńców ale zwykłego, rzetelnego realizmu. No ale jak kto lubi - jeśli wolisz grać w zapyziałej wiosce na tyłach Europy wśród ligowych ogórków z zerową perspektywą na rozwój sytuacji nawet gdy daleko awansujesz w pucharach europejskich swoją drużyną, to Twoja sprawa. Mnie zapyziałość ligi polskiej mierzi i kłóci się z rzeczywistością (Lech Poznań, anyone?) dlatego będę grał na zmienionej bazie danych i uważam to za coś absolutnie normalnego.

Odnośnik do komentarza
rahim - no bez przesady - mieliśmy Włocha w Widzewie (nadal mamy i to więcej niż jednego). Mieliśmy też Bułgarów (pamietam co najmniej jednego - bramkarza z Legii, niejakiego Stanewa), byli też Norwegowie w Widzewie, a to prawie jak Finowie :P Hiszpanów nadal mamy w Ekstraklasie, jaki jest ich poziom, co już zdążył podkreślić Fikander, to już inna sprawa. Jedziemy dalej - Fina chce akurat sprowadzić Wisła na bramkę więc to chyba takie nierealistyczne nie jest, no nie? Rumunów to mieliśmy od groma, może jeszcze nawet się jakiś pęta po rezerwach Wisły. Niemca też mieliśmy i znowu w Widzewie - był starym alkocholikiem no ale był. Słoweńcow też mamy. Szwedzi ... hm... bo ja wiem? Nie przypminam sobie no ale w razie czego to podobny casus do sprawy Norwegów w Widzewie :P Szwajcara też chyba nie było. Grek ZTCP to jakiś tam był ale miał też i polskie obywatelstwo więc pół na pół.

 

Turka to faktycznie sobie nie przypominam :P

Doskonale wiem o tych zawodnikach, Bułgarzy byli, Norwedzy też, Hiszpani, Fin był kiedyś już przymierzany do Wisły (jakiś obrońca, ze trzy lata wstecz), Niemca ma Wisła Kraków (niejaki Aschlerl?), miał Górnik Z. na bramce, Szwed wspomniany Asaad, Grek Papadopulos, Turek Saglam przymierzany do Odry Wodzisław, tylko właściwie źle się wyraziłem. Najbardziej mnie boli brak transferów takich zawodników jak Brazylijczycy, Serbowie, Słowacy, Ukraińcy, których w Polsce w klubach jest od groma, nawet w IV ligach (taka Skałka Żabnica ma ośmiu Słowaków i to takich, którzy grali w pierwszoligowych słowackich klubach), czyli jest to atrakcyjne miejsce dla tych zawodników, czego FM nie odwzorowuje. Narodowości, które u Ciebie się pojawiły, to tylko jednostkowe wypadki, owszem nie mam nic przeciwko, tylko z zachowaniem proporcji.

 

Mam teraz 2032 rok, żadnych zmian reputacji i standardów. W Polsce obecnie mamy (nie licząc moich):

- Bośniacy (po jednym w Polonii Bytom, Polonii Warszawa i Wiśle Kraków;

- Duńczyk (Zagłębie Lubin);

- Francuz (Lech Poznań);

- Gruzin (Ruch Chorzów);

- Hiszpanie (Lechia Gdańsk i Odra Wodzisław);

- Portugalczyk (Wisła Kraków);

- Rosjan (aż dwunastu! trzech w Odrze Opole - wypożyczeni, dwóch w Odrze Wodzisław, Polkowicach - wypożyczeni i w Łęcznej - wypożyczeni, po jednym w Arce Gdynia, Ruchu Chorzów i AKS Busko Zdrój - wypożyczony);

- Ukraińcy (dwóch w Ruchu Chorzów i jeden w Concordii Piotrków Tryb.);

- Uzbek (Pogoń Szczecin, regen).

 

Ogólnie widziałem wcześniej sporo Hiszpanów i Francuzów, teraz trochę pohamowali. W sumie na tę chwilę jest 26 obcokrajowców w Polsce. FM 2008 8.0.2.

Odnośnik do komentarza

Owszem, zmieniają się. W porównaniu do FM08 w FM09 jest gorzej niż tragicznie. Jak nie grałeś to w ogóle nie powinieneś brać udziału w dyskusji a tym bardziej pokazywać ilu zawodników przyszło zza granicy. Będziesz Ty jeszcze kiedyś chciał, by zrobić jakis team do Updejtu, oj będziesz... Co to było? Narew o ile dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Owszem, zmieniają się. W porównaniu do FM08 w FM09 jest gorzej niż tragicznie. Jak nie grałeś to w ogóle nie powinieneś brać udziału w dyskusji a tym bardziej pokazywać ilu zawodników przyszło zza granicy.

Hm, grając od kilku wersji FM-a nie zauważyłem żadnych zmian, ale na gorsze to w sumie mnie nie dziwi...

Będziesz Ty jeszcze kiedyś chciał, by zrobić jakis team do Updejtu, oj będziesz... Co to było? Narew o ile dobrze pamiętam?

Takiej sytuacji sobie w ogóle nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Owszem, zmieniają się. W porównaniu do FM08 w FM09 jest gorzej niż tragicznie. Jak nie grałeś to w ogóle nie powinieneś brać udziału w dyskusji a tym bardziej pokazywać ilu zawodników przyszło zza granicy.

Hm, grając od kilku wersji FM-a nie zauważyłem żadnych zmian, ale na gorsze to w sumie mnie nie dziwi...

 

Chodzi o to że wypisałeś piękną listę która miała potwierdzać teorię że z transferami jest ,,dobrze'' a my piszemy o niestniejącym problemie a nie popatrzyłeś że temat to FM 2009 a problem jest i to spory ... Ja robię dzisiaj testy ze zmianą reputacji samych klubów i małych modyfikacjach reputacji lig żeby znaleźć przyczynę samego problemu, nie wiecie czy jakieś inne kraje też nie mają transferów z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Owszem, zmieniają się. W porównaniu do FM08 w FM09 jest gorzej niż tragicznie. Jak nie grałeś to w ogóle nie powinieneś brać udziału w dyskusji a tym bardziej pokazywać ilu zawodników przyszło zza granicy.

Hm, grając od kilku wersji FM-a nie zauważyłem żadnych zmian, ale na gorsze to w sumie mnie nie dziwi...

 

Chodzi o to że wypisałeś piękną listę która miała potwierdzać teorię że z transferami jest ,,dobrze'' a my piszemy o niestniejącym problemie a nie popatrzyłeś że temat to FM 2009 a problem jest i to spory ... Ja robię dzisiaj testy ze zmianą reputacji samych klubów i małych modyfikacjach reputacji lig żeby znaleźć przyczynę samego problemu, nie wiecie czy jakieś inne kraje też nie mają transferów z zagranicy?

Nie, ja nigdzie nie pisałem, że z obcokrajowcami w Polsce jest dobrze, bo skoro jest tylko 26 obcokrajowców, z czego połowa to wypożyczeni z patronackich klubów, to jest naprawdę źle. Ale cóż, nie zostałem zrozumiany, rzuciłem tylko porównanie jak to konfrontuje się z 2008 w późniejszych latach.

Odnośnik do komentarza

Proponuję urealnić umiejętności i potencjały zawodników Ekstraklasy. Nie może być tak, że grający padakę Górnik czy Cracovia mają znacznie lepsze ekipy niż Polonia Bytom. Miejsca w tabeli Ekstraklasy nie są przypadkiem a odzwierciedleniem bieżących umiejętności.

 

Patrząc tylko na samych napastników widać te różnice: Witkowski(CA=115) z Cracovii 0 goli lub Zahorski(CA=110) z Górnika 1 gol a Podstawek(CA=98) 7 goli, Zabłocki(CA=101) 5 goli. Od samego robienia wiatru na boisku CA na poziomie 110 czy 115 to jakaś pomyłka. A są jeszcze pomocnicy, obrońcy, bramkarze.

 

Jeśli napastnicy są rozliczani z bramek a tych nie strzelają od ponad roku jak np. Moskała to gdzie tu logika przy takich przegięciach?

Jeśli porównać Ekstraklasę z 1 ligą to zastanawiam się co jest więcej warte, strzelenie 13 bramek w 1 lidze przez Robaka(CA=120) czy 7 bramek w Ekstarklasie przez Podstawka(CA=98) :-k Poszczególnych atrybutów nie chce mi się wymieniać.

 

Jeśli ktoś uważa, ze jestem w błędzie to proszę o podanie własnej definicji Current Ability na jakiej stworzył przepakowanych zawodników, bo wg mojej to są aktualne(obecne) umiejętności a nie te sprzed kilku miesięcy czy roku lub dłużej o zgrozo. Dodatkowo powinna być odpowiednia różnica w umiejętnościach między Ekstraklasą a 1 ligą(CA i atrybuty) jak to ma miejsce w normalnych ligach.

Odnośnik do komentarza
Dodatkowo powinna być odpowiednia różnica w umiejętnościach między Ekstraklasą a 1 ligą(CA i atrybuty) jak to ma miejsce w normalnych ligach.

 

Nasza liga nie jest normalna i kadrowo Korona Kielce lub Widzew są mocniejsze na dzień dzisiejszy od np. ŁKSu, więc IMO nietrafiony argument, zawodnicy z I ligi i OE są często na podobnym poziomie umiejętności, to że zespół jednego z nich spadnie nie zmienia tego jak zawodnik np. wykonuje rzuty wolne. Ale generalnie zgadzam się z zamieszaniem z CA i tym że znani i słabi zawodnicy są lepsi w grze od tych niedocenianych jak Podstawek, Szewczuk albo Grzyb.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...