Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak skąpe liczby, w porównaniu chociażby do ilości transferów po roku. W moim teście na wersji 2008 w pierwszym sezonie bezpośrednio do Czech z ekstraklasy i 1. ligi uciekło 121 piłkarzy. Należy dodać jeszcze graczy, z którymi kontrakt rozwiązano, gdyż oni też zazwyczaj wybierali się do sąsiadów. Dodatkowo gracze z klubów non-league oraz bez klubu. Zapewne większość graczy uciekło już w pierwszym okienku transferowym, więc w sumie Twoje liczby (60+30) będą niewiele odstawały od wyników moich testów. Wniosek? Ano, że nic się nie zmienia...

 

Dobra inicjatywa Kartvel, trzeba próbować do skutku. Jeszcze przydał by się head researcher z Czech i jego wstawienie się za tą sprawą ;). Jest na to szansa?

 

Że po roku tak to wygląda, to się domyślam, bułgarski researcher właśnie kontynuuje mojego save'a ze 117 ligami i na pewno do letniego okienka dociągnie - to już będzie jakiś materiał porównawczy. Czeskiego researchera spróbujemy też w to wciągnąć, natomiast zwróć uwagę, że błędy są zasadniczo dwa - mniejszy, czyli zły kierunek transferów, i większy, czyli masowy odpływ piłkarzy, nierekompensowany w żaden sposób... Zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza

Krzysztof Ściborek przygotował zestawienie PA/CA poszczególnych klubów wyciągając średnią ability najlepszych 16 i 11 zawodników. Zestawienie ma mniej więcej wpływać na siłę zespołu i jego pozycję w tabeli FM. Myślę także, że to zestawienie uciszy trochę tych, którzy w polskim reserchingu widzą same niedociągnięcia. Z poniższych tabel wynika inaczej:

 

EKSTRAKLASA

 

Najlepsze 16:

Klub	Średnia najwyższych 16 CA
Wisla Krakow	123,38
Lech Poznan	120,19
Legia Warszawa	116,94
Arka Gdynia	113,07
Polonia Warszawa	112,33
GKS Belchatow	111,20
WKS Slask Wroclaw	110,64
Cracovia Krakow	107,50
Gornik Zabrze	106,57
Odra Wodzislaw Slaski	106,23
Ruch Chorzow	104,94
Lechia Gdansk	103,00
Jagiellonia Bialystok	103,00
Lodzki Klub Sportowy	98,94
Piast Gliwice	98,87
Polonia Bytom	97,94

Najlepsza 11:

Klub	Średnia najwyższych 11 CA
Wisla Krakow	126,91
Lech Poznan	123,64
Legia Warszawa	121,64
GKS Belchatow	116,63
Polonia Warszawa	116,36
Arka Gdynia	116,00
WKS Slask Wroclaw	112,09
Cracovia Krakow	110,80
Gornik Zabrze	110,63
Ruch Chorzow	109,44
Odra Wodzislaw Slaski	109,22
Jagiellonia Bialystok	107,00
Lechia Gdansk	106,36
Lodzki Klub Sportowy	102,91
Polonia Bytom	101,45
Piast Gliwice	100,80

 

I LIGA

 

Najlepsza 16:

Klub	Średnia najwyższych 16 CA
Zaglebie Lubin	107,46
Widzew Lodz	107,33
Korona Kielce	104,73
Podbeskidzie Bielsko-Biala	100,53
Gornik Leczna	94,13
Znicz Pruszkow	94,00
Wisla Plock	91,00
Dolcan Zabki	90,33
GKS Jastrzebie	87,67
Flota Swinoujscie	86,81
Kmita Zabierzow	85,00
Stal Stalowa Wola	84,60
GKS Katowice	84,50
Tur Turek	83,23
Warta Poznan	82,13
GKP Gorzow Wielkopolski	79,50
Motor Lublin	78,19
Odra Opole	72,44

Najlepsza 11:

Klub	Średnia najwyższych 11 CA
Zaglebie Lubin	108,82
Widzew Lodz	108,18
Korona Kielce	108,09
Podbeskidzie Bielsko-Biala	104,44
Gornik Leczna	99,50
Znicz Pruszkow	99,09
Wisla Plock	92,91
Flota Swinoujscie	92,00
GKS Jastrzebie	90,73
Dolcan Zabki	90,33
Stal Stalowa Wola	90,00
Kmita Zabierzow	88,00
GKS Katowice	87,64
Tur Turek	87,00
Warta Poznan	86,75
GKP Gorzow Wielkopolski	84,36
Motor Lublin	82,22
Odra Opole	77,73

Stan na 31 stycznia 2009.

Odnośnik do komentarza
Hmmmm... trochę chyba za mocno przykroiłem niektórych graczy Legii. Średnie CA 16-stki Legii jest sporo niższe od Lecha i Wisły, a powinno być na podobnym poziomie.

 

Wawrzyniak jest w PAO.

Zauważ, że Legia nie ma na chwilę obecną w składzie dobrego OL i PL/OPL... Dlatego jest tak nisko.

 

Btw, Legia chyba najbardziej ucierpi na tym patchu, skoro ma wyjść niedługo. Te transfery do klubu to kwestia paru dni. Jeśli w ogóle dojdą do skutku...

Odnośnik do komentarza
Poza tym, błąd braku zakupu cudzoziemców zauważyłem też na Słowacji, na Ukrainie (zwłaszcza tu mnie zdziwiło), w Rumunii i w Serbii... Ruszyć ich dodatkowo nie zaszkodzi, a może się uda...

 

Z ciekawości: próbował ktoś zmienić Polsce region na CENTRAL EUROPE?

Odnośnik do komentarza
Poza tym, błąd braku zakupu cudzoziemców zauważyłem też na Słowacji, na Ukrainie (zwłaszcza tu mnie zdziwiło), w Rumunii i w Serbii... Ruszyć ich dodatkowo nie zaszkodzi, a może się uda...

 

Z ciekawości: próbował ktoś zmienić Polsce region na CENTRAL EUROPE?

 

A widzisz... to jest myśl! Zaraz to przetestuję na bazie z podniesionymi reputacjami polskich klubów... czyli wieczorkiem będą pierwsze wnioski...

Odnośnik do komentarza
nic to nie daje (bynajmniej nie dawało jak testowałem różne ustawienia przed patchem 9.2). jedyną zauważalną różnicą jest fakt, że zamiast klubów filialnych ze Słowacji, Gruzji itd. są proponowane jedynie kluby z np. Portugalii, Francji itd.

Ano mimo wszystko sprawdzę :/ To by jednak trochę psuło realizm...

A co się dzieje, jak ustawimy status kraju na Developed?

Odnośnik do komentarza
A co się dzieje, jak ustawimy status kraju na Developed?

 

Nie rozwiązuje to problemu, sprawdzałem

 

To ja powiem, jak to wygląda na chwilę obecną. Mark Woodger jest bardzo zdziwiony, że taki błąd występuje, i odsyła do programistów. Jutro całość (sejw + statystyki: z gry i rzeczywiste) lecą do programistów i zobaczymy co dalej. W tej chwili osobiście podejrzewamy, że problem polega na tym, że do starego modułu transferowego mógł zostać dodany jakiś stały czynnik ograniczający transfery do Polski, po czym NIE został usunięty po wprowadzeniu nowego modułu... Gdyby to wyglądało tak, sprawa jest dość banalna... Myślę, że niedługo będę mógł powiedzieć coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza

pisze tutaj poniewaz z tego co widze nie zostal zalozony temat Korony Kielce, Piasta Gliwice ani Zaglebia Sosnowiec w FM 2009...

 

na jakiej podstawie zawodnik Piasta - Bartlomiej Wazelin - ma ustalone PA na poziomie -8 ?

szukalem jakiegos info na temat tego zawodnika, dzieki ktoremu mozna by bylo posądzic go o potencjal (w najlepszym wypadku) rowny 160.

 

Proponuje rowniez ustalenie stalego PA dla zawodnika Zaglebia Sosnowiec - Adriana Marka (rocznik 1987), poniewaz aktualnie ma ustalone losowe PA na poziomie -7.

 

Podobnie ma sie sprawa z Cezarym Wilkiem z Korony Kielce (rocznik 1986).

 

Znalazlem jeszcze kilka takich kwiatkow:

Piotr Leciejewski - klub Sogndal, rocznik 1985

Przemek Madry - klub Wil, rocznik 1984

Michal Burchacki - bez klubu, rocznik 1986

ale to juz niestety nie nasza brozka, no poza Burchackim

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trzeba przyjrzeć się miastom, a dokładniej ich atrakcyjności. Czy ktoś właściwie dokładnie wie, na czym polega "atrakcyjność" miasta? Jeśli weźmiemy pod uwagę jego wielkość, to ustawienie dla Torunia, Bydgoszczy i Ciechocinka tej samej wartości, jest nieporozumieniem. Jeśli chodzi o ogólną wartość jak walory tustyczne i jakość miejsca do życia to mam wątpliwości czy Wejherowo czy Kołobrzeg jest tak samo atrakcyjnym miejscem, co Zamość. A wszystkie te miasta, które wymieniłem w poście, mają tą samą wartość - 12.

 

Atrakcyjność miasta, w którym gra klub jest, zdawałoby się, mało istotnym atrybutem w grze ale z tego co widziałem w grze gra jakąś rolę - na przykład przy kuszeniu zawodników do przyjścia do klubu. Warto się nad tym pochylić.

Odnośnik do komentarza

Dysproporcja transferów Z i DO polskiej ligi zmniejszyła się ale nieznacznie. Polskie klubu nadal wyprzedają masowo swoich graczy ( http://img7.imageshack.us/img7/3866/02272009010453.jpg http://img7.imageshack.us/img7/3376/02272009010610.jpg http://img7.imageshack.us/img7/7861/02272009010639.jpg ), ale też trochę kupują z zagranicy ( http://img7.imageshack.us/img7/5411/02272009010806.jpg ). Także te pierwszoligowe ( http://img7.imageshack.us/img7/3553/02272009010727.jpg ). Drobne zmiany w bazie danych mogłyby IMO jeszcze bardziej urealnić rynek transferowy.

Odnośnik do komentarza

Mimo ciągłego nękania SI przez betatesterów udało im sie to w nieznacznym stopniu. Ograniczyła sie liczba transferów do Bułgarii ale do Czech nadal wygląda to tragicznie. Udało się sprawić również, by polskie kluby kupowały zauważalnie więcej graczy z Afryki, zapewne zaobserwujecie to w swoich grach. Ale ogólnie sprawa ta przechodzi do FM10.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...