Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie wartości 10 dla angielskiego i 5 dla niemieckiego to spory błąd ;)

 

Cytat za CBOS

 

Młodzi ludzie (od 18 do 24 roku życia) znają przede wszystkim język angielski (54%), rzadziej niemiecki (22%), a jeszcze rzadziej - rosyjski (13%).

 

A właśnie tacy lub młodsi zostają newgenami więc proponowałbym 60 dla angielskiego, 20 dla niemieckiego i 5 dla rosyjskiego uwzględniając zmiany w nauczaniu ;)

Odnośnik do komentarza

Mhm, tylko, że ja chodziłem do klasy językowej z rozszerzonym angielskim i znałem sporo osób z klasy dwujęzycznej i szczerze mówiąc wątpię, żeby ktoś z nich się dogadał z Amerykaninem (bo najczęsciej american english znali) nie mówiąc już o Angliku. Więc tym bardziej piłkarze nie znają na takim poziomie angielskiego.

Odnośnik do komentarza

Informacje ,,Przeglądu Sportowego'' o budżetach transferowych na zimowe okienko w OE. Może PS to nie najlepsze źródło ale ciekawi mnie jak to będzie wyglądało w patchu?

 

Arka Gdynia - 0 złotych

Cracovia Kraków - 0 złotych

GKS Bełchatów - 0 złotych

Górnik Zabrze - 3 miliony złotych

Jagiellonia Białystok - 0 złotych

Lech Poznań - 3 miliony złotych

Lechia Gdańsk - 0 złotych

Legia Warszawa - 0,8 miliona złotych

ŁKS Łódź - 1,5 miliona złotych

Odra Wodzisław - 0 złotych

Piast Gliwice - 0,6 miliona złotych

Polonia Bytom - 0 złotych

Polonia Warszawa - 3 miliony złotych

Ruch Chorzów - 0,2 miliona złotych

Śląsk Wrocław - 0 złotych

Wisła Kraków - 3,5 miliona złotych

Odnośnik do komentarza

Z tego co widziałem to głównie zawodników z kartą ;) Ale mi z kolei nie chce się wierzyć w 7 MILIONÓW które dostał Śląsk w prezencie od researchera. Chciałem głównie sprokurować dyskusje na temat finansów i frekwencji bo na chwilę obecną frekwencja w I lidze jest jak z kosmosu, w bazie kluby które chylą się ku upadkowi finansowemu (np. GKS Jastrzębie) nie mają żadnych problemów z kasą, a np. Lech często jest na minusie. Tutaj ponawiam link z informacjami o frekwencji na zapleczu OE http://www.futbol.pl/index_2501.php?a_2501=37257.

Odnośnik do komentarza

Realna kwota zimą w Śląsku na transfery to milion złotych. Może z niewielkim okładem. Owszem, "PS" (i nie tylko) wciska do Śląska głównie piłkarzy z kartą w ręku (Frankowski, Krzynówek, Bobel, Janukiewicz oraz kilku eks-graczach Gawina - ci z myślą głównie o ME), ale jest też mowa chociażby o Dolsze (za wypożyczenie czy transfer trzeba byłoby zapłacić). Przypuszczam więc, że jakiś grosz w kabzie Śląska zimą będzie na zakupy, ale szaleństwa letniego nie powtórzymy raczej na pewno.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...