Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie było czegoś takiego w Polsce jak niezależna telewizja publiczna

Dlatego jestem zwolennikiem prywatyzacji TVP, przynajmniej dwóch programów TVP2i TVP3. wtedy pozbedziemy sie ptworków pokroju TVPis

Co do słów Komorowskiego o UE i USA, to nie sądziłem, że dożyję do chwili, gdy polski polityk wypowie takie słowa. Nic dodać nic ująć.

 

Wracając do kampanii PiS i konfliktu tzw. Spin Doctorów (Doktorów?). Błędem kampanii PiS-u była agesywna retoryka do samego końca. Moim zdaniem wystarczyło ocieplić wizerunek Kaczynskiego (oraz całą grupę jego równie aroganckich, butnych przybocznych) na okres kampanii wyborczej. Swój elektorat już PiS zdobył, tymczasem dalej szedł w strone zniechęcania kolejnych wyborców. Wydaje mi się, że ok. 10 % ludzi głosujących wczoraj na PO, to zwyczjaowi wyborcy innych partii(przykładem jestem chociażby ja), bądź ludzie nie głosujący wcześniej. Po prostu teksty o "kolejnym 13 grudnia", czy "Podnoszeniu ręki na naród Polski" skutecznie zmobilizowało obywateli do pokazania czerwonej kartki rządzącym. Szczytem wszystkiego było wykorzystanie służb w koncówce kampanii wyborczej-To miał byc tegoroczny dziadek w Wehrmachcie.

 

 

Wiadomo, że mądry Polak po "szkodzie" :kekeke: , ale teraz widać, ze to był podstawowy błąd. Lansowanie wizerunku umiarkowanej, normalnej partii mógł zapewnić PiS zwycięstwo bądź nieznaczna porażkę.

Na koniec muszę przyznac, że jestem dumny z naszego narodu, który potrafił zmobilizować się i odsunąć nacjonalistycznych populistów od władzy. Nie spodziewałem sie tego i podejrzewam, że tak samo nie spodziewała się Pisowska wierchuszka.

Odnośnik do komentarza
CYTAT(Ramius @ 2007-10-22, 22:49)

Krótkowzroczna polityka zagraniczna, praktycznie niwecząca naszą agresywną politykę wschodnią, szczególnie że Amerykanie drą koty z Rosjanami, tym bardziej powinniśmy się trzymać USA. Takie deklaracje Komorowskiego już teraz są błędem politycznym IMHO.

 

 

Takie deklaracje Komorowskiego są byc może dowodem na właściwą ewolucję jego poglądów na temat, w którym Ty jak widzę brylujesz na tym forum: wirtualnego sojuszu z USA, który nic poza lokajską pozycją nam nie daje generując przy okazji straty. Nie rozśmieszaj mnie tekstami o agresywnej polityce wschodniej bo czegoś takiego nie ma - są jedynie pomrukiwania i strojenie marsowych min, które przynoszą zerowe efekty. A politykę oceniac można tylko po efektach a nie na podstawie pobożnych życzeń.

 

Takie deklaracje są przedwczesne, jeżeli w wyborach w USA wygrają Demokraci to Jankesi mogą być bardziej kompromisowi w relacjach z Rosją i ogólnie mniej wojowniczy, wtedy sam będę za tym, aby priorytetowa była polityka pro-unijna, bo USA może wycofać się z politycznych pomysłow w Europie, a wtedy nie będą nam już do niczego potrzebni i możemy zwijac manatki z durnych pól beznadziejych bitew. Ale jeżeli przy władzy utrzymają się Republikanie to powinniśmy dalej "mieszać" do spółki z Jankesami.

 

Co do polityki wschodniej, na razie Ruskich trzymamy krótko, co prawda oni nas też :) , ale Rosjanie nie czują się komfortowo i mają sporo wrogów w Unii, także dzięki nam, Polska dla nich jest bez znaczenia praktycznie, ale jeżeli będziemy blokować ich negocjacje z Unią, to może nabiorą respektu i da się z nimi normalnie gadać w przyszłości.

 

Ja się boję że PO może chcieć pokazać łagodne oblicze i za bardzo popuścić w stosunakch z sąsiadami, a później przedstawiać psie warunki jako sukces naszej dyplomacji, i przejaw "ucywilizowania się naszej polityki zagranicznej" -obym się mylił, bo polityka ma być skuteczna, tu nie ma punktów za styl, a są konkretne interesy.

Odnośnik do komentarza

Tak skrótowo nieco, bo jestem śpiący:

Takie deklaracje są przedwczesne, jeżeli w wyborach w USA wygrają Demokraci to Jankesi mogą być bardziej kompromisowi w relacjach z Rosją i ogólnie mniej wojowniczy, wtedy sam będę za tym, aby priorytetowa była polityka pro-unijna, bo USA może wycofać się z politycznych pomysłow w Europie, a wtedy nie będą nam już do niczego potrzebni i możemy zwijac manatki z durnych pól beznadziejych bitew. Ale jeżeli przy władzy utrzymają się Republikanie to powinniśmy dalej "mieszać" do spółki z Jankesami.

Oświeć mnie na czym polega to nasze "mieszanie" do spółki z Jankesami?

Co do polityki wschodniej, na razie Ruskich trzymamy krótko,

Tu też poproszę o wyjaśnienie co masz konkretnie na myśli?

co prawda oni nas też :) , ale Rosjanie nie czują się komfortowo i mają sporo wrogów w Unii, także dzięki nam, Polska dla nich jest bez znaczenia praktycznie, ale jeżeli będziemy blokować ich negocjacje z Unią, to może nabiorą respektu i da się z nimi normalnie gadać w przyszłości.

 

A tu widzisz jak ładnie sam wskazujesz, że w polityce wobec Rosji więcej daje nam nasze członkostwo w UE niż quasi-sojusz z USA.

Ja się boję że PO może chcieć pokazać łagodne oblicze i za bardzo popuścić w stosunkach z sąsiadami, a później przedstawiać psie warunki jako sukces naszej dyplomacji, i przejaw "ucywilizowania się naszej polityki zagranicznej" -obym się mylił, bo polityka ma być skuteczna, tu nie ma punktów za styl, a są konkretne interesy.

Właśnie - liczą się konkretne interesy, tyle że mają to być interesy naszego państwa a nie USA. Dlatego za tę ichnią tarczę powinni słono nam zapłacić, wcześniej jeszcze wypełniając w pełni offset za fafnaście. No i z UH-60 to "na drzewo" albo "na szczaw" ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Oświeć mnie na czym polega to nasze "mieszanie" do spółki z Jankesami?

 

Już to pewnie pisalem gdzieś na tym forum. Chodzi o polityczne poparcie Amerykanów dla naszej polityki wschodniej, nie tylko wobec Rosji ale także Ukrainy i państw Bałtyckich, mamy wspólny interes z Jankesami.

 

CYTAT

Co do polityki wschodniej, na razie Ruskich trzymamy krótko,

 

Tu też poproszę o wyjaśnienie co masz konkretnie na myśli?

 

Blokowanie ich w Unii, nie wpuszczanie ich służb weterynaryjnych do Polski, bo później damy im oręż do tworzenmia bajek na temat naszego mięsa, wspólny głos z USA w sprawie tarczy, wystarczy?

 

A tu widzisz jak ładnie sam wskazujesz, że w polityce wobec Rosji więcej daje nam nasze członkostwo w UE niż quasi-sojusz z USA.

 

@Nigel nie dogadamy się, Ja poprostu jestem przekonany że sojusz z USA, przy założeniu że utrzymają się tam Republikanie jest dla Polski niemalże bezcenny, głównie w kontekście naszego bezpieczeństwa narodowego. I nie nazywaj "quasi-sojuszem" sojuszu z pąństem które nigdy nie zdradziło swoich sojuszników, na Amerykanach można w tych kwestiach polegać, a historia Polski mówi że długość naszych granic była sprawą otwartą, nie wiemy kto przejmie władzę w Rosji po Putinie, może nacjonaliści, może Ja mam fobie, ale mamy niewielu przyjaciół wśród sąsiadów i życzyłbym sobie, aby nasza polityka zagraniczna była prowadzona w perspektywie 10-cio, a nie 2-u letniej. Coś takiego jak NATO w kwestii obronności Europy, nie istnieje bez potencjału militarnego USA, nawet Wlk. Brytania zaopatruje się w broń jądrową u Amerykanów. Ja bym chciał aby w Polsce powstały amerykańskie bazy wojskowe, których obecność nie była by konionktóralna, i uzależniona od tego kto u nas, lub u nich rządzi, dawałoby nam to strategiczne bezpieczeństwo na wiele lat, bo niestety, ale formuła NATO po zimnej wojnie jako stabilizatora bezpieczeństwa Europejskiego, wyczerpała się.

Odnośnik do komentarza
Nie jest tajemnicą, że PiS dążył do totalitaryzmu, co na szczeście zostało w porę przerwane.

Jedną z cech komunizmu i faszyzmu było to, że zwalczając się stosowały te same metody. Widzę, że i Ty jesteś tego przykładem. "nie jest tajemnicą", no oczywiście, to przecież oczywiste że PiS dążył do totalitaryzmu.... To przecież nie jest tajemnicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol: :lol:

 

Czy Ty w ogóle wiesz, co to jest totalitaryzm? :/ Gdybym słyszał tylko takich platformersów, chybabym zagłosował na PSL :lol:

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, że ok. 10 % ludzi głosujących wczoraj na PO, to zwyczjaowi wyborcy innych partii(przykładem jestem chociażby ja), bądź ludzie nie głosujący wcześniej.

wg mnie conajmniej 5-6 % z tej liczby glosujacych na PO, glosowaloby w normalnej sytuacji na LID, tylko wiedzieli, ze LID i tak nic nie ugra bo jak wygra pis to na pewno nie bedzie koalicji, przy PO koalicja tez w pierwszej kolejnosci z PSL, a nie LID. Wiec wybierali w swoim mniemaniu mniejsze zlo... Tak naprawde nie liczy sie kto wygral, liczy sie, ze narod powiedzial stanowcze NIE dotychczasowej polityce.

Odnośnik do komentarza
Jedną z cech komunizmu i faszyzmu było to, że zwalczając się stosowały te same metody. Widzę, że i Ty jesteś tego przykładem. "nie jest tajemnicą", no oczywiście, to przecież oczywiste że PiS dążył do totalitaryzmu.... To przecież nie jest tajemnicą.

A dowody też przeczytałeś, czy tylko ten fragment?

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony strasznie dużo osób powiedziało tak dotychczasowej polityce, elektorat PiS także się zmobilizował, dostali ponad 5 mln głosów. Nie chciałbym, aby to było początkiem sukcesu PiS w nast. wyborach - od PO elektorat lewicowy może naturalnie uciekać do LiD, gdy ten będzie rósł w siłe - PiS takiego problemu nie będzie miał.

 

Jak słucham Jarka, to coraz bardziej chciałbym, aby ten człowiek sobie inne zajęcie znalazł, przegrał wybory i znów spisków szuka, on nie może zaakceptować, że większość ludzi ma inną wizję i jednocześnie odrzuca jego drogę, przegrywać tez trzeba umieć ...

Zobaczymy jak powstaną komisje śledcze, sądzę w sumie, że dużo nie pokarzą, ale ten człowieczek, znów będzie chciał przez to coś udowodnić, znów zarysuje linie podziału, układu.

Odnośnik do komentarza
Jedną z cech komunizmu i faszyzmu było to, że zwalczając się stosowały te same metody. Widzę, że i Ty jesteś tego przykładem. "nie jest tajemnicą", no oczywiście, to przecież oczywiste że PiS dążył do totalitaryzmu.... To przecież nie jest tajemnicą.

A dowody też przeczytałeś, czy tylko ten fragment?

To ja powtorze za Feanorem - wiesz co to jest totalitaryzm?

 

Zadziwia mnie z jaka latwoscia takie slowa padaja z ust niektorych...

 

To co mielismy w Polsce nawet nie otarlo sie o dyktature i dzialania, ktore wymieniles nie sa zadnym dowodem na to, ze ktokolwiek do niej dazyl.

Odnośnik do komentarza
To co mielismy w Polsce nawet nie otarlo sie o dyktature i dzialania, ktore wymieniles nie sa zadnym dowodem na to, ze ktokolwiek do niej dazyl.

Wiem i wyraźnie widać przejmowanie wszystkich kompetencji w ręce jednej osoby. To był dopiero początek - owszem. Nie trzeba było jeszcze paniki - owszem. Trzeba było natomiast to przerwać, póki było to możliwe, co naród uczynił.

Odnośnik do komentarza

No nie do końca mogło być tak pięknie z tą naszą demokracją...

 

Jeśli jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy traci pracę w stacji prywatnej ze względu na swój stosunek to władzy, to mam poważne wątpliwości, czy faktycznie demokrację mamy tak ugruntowioną. Jeśli CBA węszy w kolejnej telewizji prywatnej, to zastanawiam się, czy ta polska wersa demokracji jest zdrowa. Jeśli Kaczyński zapowiadał, że trzeba coś zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym, to można się obawiać, że demokracja jest zagrożona. Demokracja chyba nie polega na tym, żeby jeden człowiek był alfą i omegą...

Odnośnik do komentarza
To co mielismy w Polsce nawet nie otarlo sie o dyktature i dzialania, ktore wymieniles nie sa zadnym dowodem na to, ze ktokolwiek do niej dazyl.

Wiem i wyraźnie widać przejmowanie wszystkich kompetencji w ręce jednej osoby. To był dopiero początek - owszem. Nie trzeba było jeszcze paniki - owszem. Trzeba było natomiast to przerwać, póki było to możliwe, co naród uczynił.

Powtarzam: poczytaj sobie, czym jest totalitaryzm, bo ręce po prostu opadają :/

Odnośnik do komentarza
To co mielismy w Polsce nawet nie otarlo sie o dyktature i dzialania, ktore wymieniles nie sa zadnym dowodem na to, ze ktokolwiek do niej dazyl.

Wiem i wyraźnie widać przejmowanie wszystkich kompetencji w ręce jednej osoby. To był dopiero początek - owszem. Nie trzeba było jeszcze paniki - owszem. Trzeba było natomiast to przerwać, póki było to możliwe, co naród uczynił.

Powtarzam: poczytaj sobie, czym jest totalitaryzm, bo ręce po prostu opadają :/

Totalitaryzm - charakterystyczny dla XX-wiecznych reżimów dyktatorskich system rządów dążący do całkowitego podporządkowania społeczeństwa państwu za pomocą monopolu informacyjnego i propagandy, ideologii państwowej, terroru tajnych służb i masowej monopartii.

I gdzie widzisz różnicę, pomiędzy tym, a sprawami, które opisałem? Proponuję cofnąć się o stronę, przeczytać argumentację i odnieść się do niej. Odpowiadasz, podobnie jak chociażby dragonfly. Kompletnie niemerytorycznie.

Odnośnik do komentarza
No nie do końca mogło być tak pięknie z tą naszą demokracją...

 

Jeśli jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy traci pracę w stacji prywatnej ze względu na swój stosunek to władzy, to mam poważne wątpliwości, czy faktycznie demokrację mamy tak ugruntowioną.

Ten niezwykle obiektywny dziennikarz stracił pracę tylko dlatego że podwaliny stacji w jakiej pracujował sa conajmniej podejrzane. Krótko podobno znaleźli coś na Solarza i w zamian za milczenie ten wywalił Liska.

Odnośnik do komentarza
No nie do końca mogło być tak pięknie z tą naszą demokracją...

 

Jeśli jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy traci pracę w stacji prywatnej ze względu na swój stosunek to władzy, to mam poważne wątpliwości, czy faktycznie demokrację mamy tak ugruntowioną.

Ten niezwykle obiektywny dziennikarz stracił pracę tylko dlatego że podwaliny stacji w jakiej pracujował sa conajmniej podejrzane. Krótko podobno znaleźli coś na Solarza i w zamian za milczenie ten wywalił Liska.

Po pierwsze Solorza, a po drugie Kaczyńscy znowu zachowali się tak "wiemy, ale nie powiemy". Jeżeli znaleźli coś na niego to trzeba było oddać sprawę do prokuratury.

Odnośnik do komentarza
Ten niezwykle obiektywny dziennikarz stracił pracę tylko dlatego że podwaliny stacji w jakiej pracujował sa conajmniej podejrzane. Krótko podobno znaleźli coś na Solarza i w zamian za milczenie ten wywalił Liska.

 

Prawość i sprawiedliwość 20 :lol:

 

Ale w imię zasady "byle przy władzy" wszystko jest dobre. Ciekawe dlaczego pan Ziobro z takim zapałem gromiący przestępczość na codziennych konferencjach prasowych nie zwalczał nagminnego w swojej formacji ukrywania przestępstwa/nie zawiadamiania o przestępstwie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...