Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nigel - niektorzy pisali, ze sprawa Sawickiej zaszkodzi PiSowi :-)

 

Moim zdaniem bedzie trzech kandydatow, oboz peowski, oboz pisowski i oboz lewicowy. Kaczynski wystartuje, choc w tym momencie jego szanse na reelekcje wcale nie sa takie duze. Zobaczymy, co zrobi Tusk, bo albo wygra w cuglach albo przez 3 lata sam pozbawi sie szans i wtedy prawdopodobniie wystartuje z PO ktos inny. W obozie lewicowym widze tylko jednego kandydata - Wlodzimierza Cimoszewicza.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4662949.html

 

Człowiek Gosiewskiego najbliższym współpracownikiem Tuska? To nie żart. Chodzi o wiceszefa sekretariatu Przemysława Gosiewskiego Pawła Szrota. Jak podaje "Wprost", ustępujący wicepremier kilka dni przed dymisją załatwił mu posadę dyrektora generalnego kancelarii.

 

A dyrektor generalny to jedna z najbardziej wpływowych i najlepiej zarabiających osób w kancelarii premiera: 11 tys. zł pensji, gabinet, sekretarka i służbowa limuzyna. Obejmując funkcję dyrektora generalnego kancelarii, Szrot wszedł też do tzw. zasobu kadrowego. Oznacza to, że w praktyce nie da się go wyrzucić z kancelarii. Donald Tusk będzie mógł jedynie przesunąć go na inne stanowisko.

 

- To prawda. Członków zasobu kadrowego nie można zwolnić - przyznaje w rozmowie z "Wprost" Szrot. Zarzeka się jednak, że wcale nie zabiegał o to stanowisko. - Chciałem również mieć mniejszą pensję, ale niestety nie udało się jej obniżyć - dodaje.

 

Prawi i Sprawiedliwi :lol: . Dodam jeszcze, że uczciwi i ceniący fachowców :lol: .

Znam Szrota. Musiałem z nim współpracować przez pewien czas. Powiem tylko tyle, że koleś nie był i nigdy nie będzie specjalistą w tym co robi. Ma za to jeden atut, układy. To bliski współpracownik Krzysztofa Jurgiela.

Wszystkie partie tak robią, ale to PiS wyciera sobie gębę prawem, sprawiedliwością, uczciwością i walką z wszelkimi układami.

Nic i nikt mnie nie przekona do tej partii.

Odnośnik do komentarza

Przykre, że niektórzy hierarchowie kościoła katolickiego w naszym kraju nadal nie potrafią pogodzić się z tym, że świątynia nie jest miejscem nadającym się do politycznej agitacji. Szkoda zwłaszcza, gdy słowa takie padają z ust człowieka naprawdę wykształconego - byłego studenta Karola Wojtyła na KUL-u i eks-rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Szkoda...

Biskup świdnicki Ignacy Dec w kazaniu podczas świątecznej mszy za Ojczyznę skrytykował powstający rząd PO-PSL

 

O politycznym charakterze kazania biskupa poinformowało Polskie Radio Wrocław.

 

- W ostatnim czasie niepokoimy się, że wraz z nowa ekipą rządową będą promowane tendencje liberalistyczne: aprobata małżeństw homoseksualnych, aborcji, eutanazji, pogarda dla wyższych wartości chrześcijańskich i narodowych. Wyrażamy obawę, że może zacznie się znowu odradzać podlizywanie się obcym i wierne służenie ich interesom za marne grosze. Judaszowy grzech wyrzekania się ojczyzny i dbania o interesy innych państw może być czymś bardzo niepokojącym - miał mówić do wiernych biskup Dec.

 

Stwierdził też, że nowa ekipa rządowa za "judaszowy grosz" będzie wyprzedawać majątek narodowy Polski obcym i służyć interesom zagranicy.

 

Kilka osób ostentacyjnie opuściło katedrę.

 

Biskup Dec nigdy nie stronił od polityki. Entuzjasta Radia Maryja wielokrotnie występował obok o. Tadeusza Rydzyka podczas uroczystości rozgłośni. Otwierając mszę powitalną na Jasnej Górze w ubiegłym roku, brał w obronę toruńską rozgłośnię i i Telewizję Trwam

 

Latem tego roku, gdy ujawniono treść wykładów ojca Rydzyka, który podczas nich nazwał Marię Kaczyńską czarownicą i stwierdził, że powinna poddać się eutanazji, a prezydenta określił jako oszusta, stosunki toruńskiej rozgłośni z pałacem prezydenckim popsuły się. Madiacji zmierzających do ich naprawienie miał się podjąć właśnie biskup Dec. Przed wyborami zależało na tym też PiS. Z biskupem spotkał się w tej sprawie wtedy wicepremier Przemysław Gosiewski

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że jest znany. W końcu w dolnośląskim kościele nie jest postacią anonimową i kilkukrotnie o jego wystąpieniach można było usłyszeć to i owo. Ale miał też "spokojniejszy" okres, gdy zdecydowanie mniej politykował z ambony i sądziłem, że może mu przeszło...

Odnośnik do komentarza

Może kolejny sfrustrowany porażką jedynej słusznej "patriotycznej opcji"? Widać gołym okiem, że wielu sympatykom PiS ciężko pogodzić się jest z porażką. Tak więc wylał z siebie trochę żółci żeby sobie ulżyć. Aczkolwiek jako ksiądz powinien sobie to darować. No ale jak ktoś ma za idola rozpolitykowanego Rydzyka, to rozumiem, że ciężko jest mu się powstrzymać...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze na dobre rządzić nie zaczęli, a już widać jak to będzie z ich dotrzymywaniem obietnic:

 

obietnica 1

 

obietnica 2

 

Hmmm, wyborcy PO chyba powinni się czuć jakby ich ktoś po mordzie zdzielił ? McDonald Wam taką Irlandię zrobi, że hej ! :)

 

Wyborcy PO, przyglądajcie się lepiej co Wasi wybrańcy wyprawiają, zamiast z godnym podziwu zapałem dalej marudzić jaki to PiS zły i niedobry.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - Wprost i jego tajemnicze źródła nie zawsze (rzadko?) mają rację. Zobaczymy co będzie.

Po drugie - podatek liniowy i tak by nie przeszedł, bo jego weto zapowiedział el presidente, a szansa na obalenie tego weta w obecnym układzie sejmu jest żadna.

 

Wyborcy PO, przyglądajcie się lepiej co Wasi wybrańcy wyprawiają, zamiast z godnym podziwu zapałem dalej marudzić jaki to PiS zły i niedobry.

Tyle, że PO jeszcze nie rządzi, więc o co Ci chodzi kolego sfrustrowany? Popatrz lepiej na finisz Twoich herosów...

 

McDonald Wam taką Irlandię zrobi, że hej !

Lepsze są choć próby irlandyzacji niż białorusinizacja jaką uprawiał PiS.

Odnośnik do komentarza
Hmmm, wyborcy PO chyba powinni się czuć jakby ich ktoś po mordzie zdzielił ? McDonald Wam taką Irlandię zrobi, że hej ! smile.gif

Wyborcy PO raczej na pewno w dalszym ciagu ciesza się, że odsunęli PiS od władzy :] Mam gdzies ich obietnice, na wiele nie liczę. Maja po prostu rządzic w lepszym stylu od PiS. a to nie bedzie raczej trudne.

BTW. wydaje się, że PiS nie wyciagnął wcale wniosków z porażki. Styl oddawania władzy nie przysporzy im nowych zwolenników, a z sondaży wynika nawet, że zrazil część ich wyborców (tak mówią sondaże, ale wygląda to zbyt pieknie by mogło byc prawdziwe). A najbardziej groteskowe są te połoski o Sikorskim. Najpierw było, że zagroził naszym stosunkom z Jankesami, później cos o prywwatnych rozmowach (mam nadzieję ze na tym forum nie krytykując np. Busha nie popsuliśmy stosunków Polska-USA ;)) dzisiaj "To są zarzuty, po pierwsze, związane z promowaniem i eksponowaniem osób, które zgoła na to nie zasługiwały, z drugiej strony - z proponowaniem różnych, zdumiewających wręcz decyzji, no i po trzecie - z pewną lekkomyślną wiarą w przekazywane informacje przez służby, które w Polsce nie cieszyły się najlepszą opinią". Zobaczymy jakie opinie pojawia się jutro.

 

Wygląda to tak jakby Kaczyński naprawdę wierzył, że przegrali przez reklamę telwizyjną :-k

Odnośnik do komentarza

Co do komisji śledczych - poczekajmy.

 

Co do podatku liniowego - osobiście jak najbardziej popieram tą ideę, ale od dawien dawna wiedziałem, że wprowadzenie go w życie będzie bardzo, bardzo trudne. PO w obecnej kadencji sejmu nie ma szans przeforsować tego pomysłu, więc po co marnować czas na jakieś przepychanki...

 

Osobiście - jako wyborca PO- nie czuję się w żadnym stopniu oszukany. Nie spodziewałęm się cudów. Jestem po prostu zwykłym facetem wychowanym na podwórku chcącym żyć w normalnym świecie. WIerzę, że Tusk tą normalność przywróci.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze na dobre rządzić nie zaczęli, a już widać jak to będzie z ich dotrzymywaniem obietnic:

 

obietnica 1

 

Już dawno powtarzałem że komisje śledcze w wykonaniu PO i SLD to bujda, powód jest banalnie prosty za dużo waznych komuchów siedzi w mafii węglowej by ruszać sprawę Blidy (kwestia czasu kiedy z niej zrezygnują), za dużo ważnych POwców jest związane z kręceniem lodów by ruszac sprawę Sawickiej. Nie dziwne że z tej w pierwszej kolejności zrezygnowano w końcu trudno kopac doły pod własnymi ministrami (Schetyna, Kopacz).

Podatek liniowy w wykonaniu POwców to też bujda juz dwa latatemu po przegranych wyborach mówili otwarcie, że to błąd po czym wrócił tylko na kampanie by naiwna młodzież głos oddała. PO w kwesti gospodarki niczym od PSL nie różni. Byli juz w końcu dwa razy u władzy i nigdy nawet nie próbowali wyjść ze szpon socjalizmu, ludzie ci sami wiec trudno wierzyc że coś się zmieni. Tak naprawde zresztą po części PiS już wprowadził podatek liniowy.

Hmmm, wyborcy PO chyba powinni się czuć jakby ich ktoś po mordzie zdzielił ? McDonald Wam taką Irlandię zrobi, że hej ! :)

A bo to pierwszy raz ci wyborcy PO mordzie dostali za 8 lat znowu na nich zagłosują (bo za 4 czas na lewaków zgodnie z umową) tylko oczywiści pod inną nazwą,

Odnośnik do komentarza
Tak naprawde zresztą po części PiS już wprowadził podatek liniowy.

 

Ke?

 

 

 

Podatek liniowy w wykonaniu POwców to też bujda juz dwa latatemu po przegranych wyborach mówili otwarcie, że to błąd po czym wrócił tylko na kampanie by naiwna młodzież głos oddała.

 

Błąd nie dlatego, że liniowy jest w ich mniemaniu głupi, tylko dlatego, że PiS wykorzystał ten podatek w kampanii by pokazać jak to biedni Polacy zostaną okradzeni przez krwiożerczych liberałów. A oni nie mieli na to riposty. I dlatego to był błąd.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie oczekuję, że będzie podatek liniowy. W obecnej sytuacji się nie da. Mając jeszcze za plecami Prezydenta, który jest tylko prezydentem wyborców PiS`u to można niewiele zdziałać. Tym bardziej, że zachowuje się, jak obrażone dziecko w piaskownicy, któremu inne dzieci zabrały zabawki :]

Odnośnik do komentarza
Kurcze, skoro w takim razie wyborcy PO mają w dupie sztandarowe hasła PO, to ja już nic nie rozumiem. Logiki w tym za grosz.

 

Nienawiść do PiS przesłania Wam trochę spojrzenie na rzeczywistość :P

 

A Tobie miłość do nich :lol: "Nie współpracujemy z przestępcami" pewnie wcale Ci nie przeszkadzało jak podpisywali koalicję z Lepperem rezygnując zarazem ze swojej "uczciwości" :D

 

Powiedz uczciwie - jaka jest szansa wprowadzenia podatku liniowego przy pisowskim prezydencie i przy całym sejmie będącym w opozycji do tego pomysłu?

To będzie realne tylko wtedy gdy prezydent będzie popierał wprowadzenie podatku liniowego albo PO będzie dysponowała możliwością obalenia tego weta.

A tak to nie ma co kruszyć kopii o to, bo co można tym wygrać? Rząd mniejszościowy?

Ja wiem, że PiS rządził dla samego rządzenia, ale nie każdy jest taki.

Odnośnik do komentarza

No i Tusk ogłosił dzisiaj pełny skład rządu. :)

 

Tutaj kilku nowych ministrów, którzy szczególnie przypadli mi do gustu. :)

 

Bardzo podoba mi się, że na stanowisko Ministra Finansów powołali fachowca, który zna się na rzeczy. Współpracownik Balcerowicza, współzałożyciel CASE, wykładał na wielu znanych uczelniach, biegle włada kilkoma językami. Bardzo dobry wybór.

 

Zbigniew Ćwiąkalski- minister sprawiedliwości. Profesor prawa karnego z UJ, doświadczony w swoim fachu- zna się na tym, co robi.

 

Elżbieta Bieńkowska- Minister rozwoju regionalnego. Fajnie, że na takim stanowisku jest osoba, która wcześniej zajmowała się unijnymi dotacjami. Może Polska wreszcie będzie wykorzystywać wszystkie środki jakie dostajemy od Unii Europejskiej. :)

 

Maciej Nowicki- Minister środowiska. Znany ekolog, który, mam nadzieję, nie będzie robił takich numerów jak Minister Szyszko, który zasłynął z wielu kontrowersyjnych decyzji.

Odnośnik do komentarza
A Tobie miłość do nich "Nie współpracujemy z przestępcami" pewnie wcale Ci nie przeszkadzało jak podpisywali koalicję z Lepperem rezygnując zarazem ze swojej "uczciwości"

 

Jaka tam miłość, po prostu chciałbym aby było tutaj dobrze. A głosowanie "byle nie rządził" ktośtam, PiS w tym przypadku, uznaję za kompletną głupotę.

 

Niestety, nie mieli innego wyjścia. Koalicja z Lepperem i Giertychem była niestety koniecznością. Owszem, przeszkadzało mi to, ale potrafiłem zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...