Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zadowolony z wyników wyborów, choć nie do końca. Przy poparciu prawie 50% partia i tak nie może stworzyć jednolitego rządu, trochę to dziwne..No ale taka ordynacja. Koalicja z PSL wydaje się nieunikniona, ale niestety oznacza to dwie rzeczy - zerowa szansa na podatek liniowy i utrzymanie całej sterty niepotrzebnych Agencji, które są (były) uwielbiane przez PSL, które wie gdzie są pieniążki.

Liczę, że Platforma dobrze wykorzysta ten czas - miejmy nadzieję 4 lata. A jest szansa - rząd prorynkowy o zabarwieniu liberalnym w czasach koniunktury to możliwość wykonania skoku do przodu. Liczę, że PO wreszcie odpolityczni mnóstwo instytucji od prokuratury i TVP rozpoczynając. Liczę na przyspieszenie prywatyzacji. Mam nadzieję, że PO nie zacznie upychać swoich ludzi we wszelkich możliwych Spółkach, bo tego procederu nienawidzę.

Mam nadzieję, że rozwiążą KRRiTv, absurdalne ciało dyktujące co jest ok a co be. Mam nadzieję na ucywilizowanie pracy CBA i rozłączenie aparatu "szpiegowskiego" z instytucjami państwowymi. No i mam nadzieję, że odżyje polska dyplomacja, bo Fotyga prawie ją uśmierciła. To takie zadania na "już". W długofalowej perspektywie to rzeczywiście ta Irlandia nie jest głupim pomysłem, choć oczywiście w 4 lata się tego nie zrobi..

 

Chciałbym jeszcze napisać o żenującej mowie Kaczyńskiego, który zrównał PO do Piotrowskiego a wszystkie media do FiM. Naprawdę, ten człowiek ma zero klasy . Miejmy nadzieję, że niedługo odejdzie w niebyt, choć niestety jeszcze zapewne nas będzie męczył swoimi fobiami. Ale przynajmniej nie jako premier (tylko semi-prezydent) co i tak jest wielkim sukcesem tych którzy wczoraj oddali głos (oczywiście nie tyczy się wyborców PiS)

 

Co do "ściany wschodniej" - to nie kwestia biedy, zacofania czy jak to sobie powymyślacie - to po prostu bardziej konserwatywne tereny. Od zawsze tak było i tak pewnie będzie. Tak samo jak na Łódź mówiło się "czerwone zagłębie" a w Poznaniu prawie zawsze wygrywała UD/UW/PO. Ot, takie lokalne koloryty :)

 

+1

 

 

Autentycznie zaczalem sie wczoraj smiac, kiedy Kaczynski powiedzial ze nie spodziewal sie tak chamskiego i bezczelnego atakowania PiS (jakby to oni w swoich spotach byli tacy mili) i ze te dwa lata byly superhiperzajebiste dla Polski :doh!:

Odnośnik do komentarza
Owszem, może i faworyzuje, ale mimo zwycięstwa i to wyraźnego, może się okazać, że nie będzie zdolna do rządzenia. I nie chodzi o samo PO, tylko ogólnie tak. Bo szansa, że kiedyś jakaś partia zgarnie ponad 50% no to umówmy się jest średnia. A przy obecnych podziałach na scenie politycznej i przy 4 ugrupowaniach "na krzyż" możliwości koalicyjne są znikome, a w tle jest jeszcze hamulcowy w postaci prezydenta.

Nie musi zgarnąć 50%. Wystarczyłoby zapewne poparcie w granicach 43-45%, jak sądzę. A możliwości koalicyjne są takie same jak w wielu krajach Europy Zachodniej. W Niemczech liczą się w zasadzie dwa wielkie ugrupowania SPD i CDU oraz liberałowie z FPD, którzy stoją w centrum i raz się uśmiechną do jednych, raz do drugich. Można? Można. W Polsce taką rolę chyba zaczyna odgrywać PSL i nic w tym zdrożnego nie widzę. A o tym, że współpraca koalicyjna na linii PO - PSL może się układać, świadczą doskonale relacje rodem z samorządów, np. sejmiku województwa dolnośląskiego...

Odnośnik do komentarza

@g02r

 

No, w uniwersyteckim Lublinie na bank jest niższe wykształcenie ...

 

Co to jest wg Ciebie ta "nie wiedza" ? Facet, czujesz się lepszy z powodu miejsca zamieszkania po lewej stronie mapy ? Albo jesteśmy Polakami wszyscy, albo nie wiem, mamy narodowość województwa w którym dane jest nam żyć.

 

Dlaczego głosowałem na PiS znajdziesz nie raz na tych 80 stronach tematu, który obserwowałem, jako jeden z niewielu tematów od początku aż do dzisiaj. Nie chcę się powtarzać, tym bardziej, że w tej chwili jest już pozamiatane.

 

 

Wizja przyszłości by me.

 

Co będzie teraz ? Wg mnie ? PO pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie rozwalenie CBA, co by dalej ich przekręty nie ujrzały światła dziennego.

 

Później w ramach "polepszania" stosunków z sąsiadami, premier Tusk spotka się z Putinem, jeśli dostąpi tego zaszczytu. Następnie uda się Niemiec, gdzie porozmawia sobie z Merkel. Zostanie poklepany po plecach, stosunki z sąsiadami się "polepszą" A Polska zyska kilka dobrych słów, i zostanie wydymana gazociągiem. A wtedy Rosja przywali nam takie ceny, że się zesramy.

 

Następnie zaczną montować w gospodarce, zacznie się powolny spadek wzrostu gospodarczego.

 

Emigranci z Wysp, z powodu takiego, że tam się robi po prostu ciasno, i coraz trudniej o pracę, zaczną wracać. Oczywiście PO przypisze sobie tą zasługę. Co za tym idzie wzrośnie bezrobocie, lecz to już będzie wina PiSu.

 

Następna w kolejce jest służba zdrowia, z któej usług na całe szczęście nie korzystam. Lecz zapewne na złość złamię sobie rękę, i będę musiał wybecelować z 1000 złotych, jak PO wprowadzi swoje plany dotyczące prywatyzacji służby zdrowia.

 

A taka Sawicka na przykład, zostanie ułaskawiona :)

 

To jest czarny scenariusz, oby się nie sprawdził. Wygraliście POwcy ... Co będzie ... To się okaże.

 

Wielkie znaczenie dla wygranej PO miała ta ohydna nagonka na PiS w większości mediów. I odnoszę wrażenie, że właśnie to spowodowało taki wynik wyborów. PO chyba wygrało dzięki głosom małolatów, którzy są bardzo podatni na sugestie płynące z telewizorni. Ludzi pokroju mojego brata, który poszedł głosować na PO, bo PO jest "spoko". Mobilizacja dzieciarni mnie zaszokowała.

 

Swoją drogą, Kaczor zyskał w moich oczach wystąpieniem po przegranej. Niepotrzebnie jedynie powtarzał się z Piotrowskim. W każdym razie, przyjął to z godnością i honorem. Nie tak jak przyszły premier, 2 lata tego, gdzie prawie się nie zapluł ze złości.

 

BTW. Ile głosów jest potrzebne do przełamania weta prezydenta ? Orientuje się ktoś ?

 

BTW 2. Czy mi się zdaje, że giełda przyjęła wygraną PO sporym spadkiem ?

 

EDIT: dla jasności, gdyż postów się naklepało podczas mojego pisania tego "wywodu"

Odnośnik do komentarza

Kamtek - na szczeblu lokalnym to nawet PiS z SLD potrafił współdziałać ;) Sam jesteś samorządowcem, więc wiesz, że podziały partyjne "na dołach" nie odgrywają aż takiego znaczenia.

Na szczeblu centralnym to jednak wszystko wygląda inaczej :) Ja oczywiście mam nadzieję że PO uda się zbudować stabilną większość z PSL, ale jakim kosztem? To mnie trochę niepokoi, że żeby móc cokolwiek "przepchnąć" PO będzie musiało uwzględniać postulaty PSL, a kto wie czy nie LiD jeśli prezydent będzie szafował wetem. A to oznacza rezygnację z wielu projektów a podatek liniowy będzie pierwszą ofiarą...

Odnośnik do komentarza

Prosze o wytlumaczenie mi tej kwestii:

wyksztalcenie:

-podstawowe 25% PO 44% PIS

-zawodowe 29% PO 41% PIS

-srednie 41% PO, 31% PIS

-wyzsze 52%PO, 21% PIS

 

Dlaczego za pisem glosuja ludzie niewyksztalceni? Jak zagranica pokaza te dane to moga powiedziec "za PISEM glosuja glupki". Ja rozumiem ze czesc woli PO, czesc Polakow PIS, ale dlaczego akurat wyksztalcenie robi taki podzial?

Jestem dumny z wynikow Poznania: PO - 58,53, PiS - 21,1 proc...masakra :) i to przy frekwencji 67% (!!!).

Odnośnik do komentarza
A taka Sawicka na przykład, zostanie ułaskawiona smile.gif

Wydaje mi się, że tylko prezydent ma w Polsce prawo łaski...

Swoją drogą, Kaczor zyskał w moich oczach wystąpieniem po przegranej. Niepotrzebnie jedynie powtarzał się z Piotrowskim. W każdym razie, przyjął to z godnością i honorem.

a po mojemu to Kaczor był tak zagotowany, że z trudem powstrzymywał emocje, a i to mu się nie do końca udawało, cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Wielkie znaczenie dla wygranej PO miała ta ohydna nagonka na PiS w większości mediów. I odnoszę wrażenie, że właśnie to spowodowało taki wynik wyborów. PO chyba wygrało dzięki głosom małolatów, którzy są bardzo podatni na sugestie płynące z telewizorni.

Dwa lata temu w ten sam sposób wygrał PiS, tyle, że w tedy dzięki grupie ludzi starszych (nie chcę używać pojęcia "moherowych..."), który również są bardzo podatni na slogany płynące z telewizji

Następnie zaczną montować w gospodarce, zacznie się powolny spadek wzrostu gospodarczego.

Dlaczego od razu zakładasz, że rządzenie PO negatywnie odbije się na tempie wzrostu gospodarczego Polaków? czy to przypadkiem nie PO jest za liberalizmem gospodarczym?

Odnośnik do komentarza

@Qcz: Bo ludziom bez wyksztalcenia, biednym, malo zalezy na tym jak wygladaja stosunki polsko-rosyjskio-niemieckie, czy z tego ze smieje sie z nas cala Europa. Oni wola widziec jak bogaty doktor zostaje zlapany i oskarzony o korupcje, czy to, ze w koncu spelnia sie sen pt."dowalmy bogatszym, bo oni wszyscy sa przestepcami i naleza do ukladu".

Odnośnik do komentarza
Wielkie znaczenie dla wygranej PO miała ta ohydna nagonka na PiS w większości mediów. I odnoszę wrażenie, że właśnie to spowodowało taki wynik wyborów.

napewno to wina TVPis :keke:

 

 

PO chyba wygrało dzięki głosom małolatów, którzy są bardzo podatni na sugestie płynące z telewizorni. Ludzi pokroju mojego brata, który poszedł głosować na PO, bo PO jest "spoko". Mobilizacja dzieciarni mnie zaszokowała.

hmm to moze schowajmy mlodym dowody co? Zle ze mlodzi po raz pierwszy chyba staneli na wysokosci zadania i skorzystali z prawa glosu? Gdyby zrobili to 2 lata temu to zaden Kaczynski by nie doszedl NIGDY do wladzy. Teraz juz nie popelnili tego bledu i nie zostali w domu.

BTW 2. Czy mi się zdaje, że giełda przyjęła wygraną PO sporym spadkiem ?

za przeproszenim gowno wiesz o GPW :keke:

Moge Ci wyjasnic dzisiejszy spadek na gieldzie...zebys nie myslal ze to przez wygrana PO...

PAP

[...]

Mocno spadają indeksy na

giełdach w zachodniej Europie, po wcześniejszych zniżkach w USA i

Azji, po komentarzach ministrów finansów i bankowców z krajów

grupy G7, że zawirowania na globalnych rynkach kredytowych

spowodują spowolnienie w gospodarce - podają maklerzy.

[...]

Po godz. 10 DAX spada o 1,23 proc. do 7.786,64 pkt., CAC 40 traci

1,50 proc. i wynosi 5.654,86 pkt., a FTSE 100 spada o 1,20 proc.

do 6.449,70 pkt

[...]

Polska gielda reaguje podobnie jak gieldy europejskie. Jesli nie rozumiesz tego to trudno.

co wiecej:

 

PAP:

22.10.Londyn (PAP) - Zwycięstwo PO w niedzielnych wyborach

parlamentarnych jest pozytywne dla rynku - oceniają analitycy

banków BNP Paribas i Credit Suisse, którzy przed wyborami uważali

zwycięstwo tej partii za najbardziej prawdopodobne, choć nie

spodziewali się, iż będzie aż tak wyraźne.

 

"Wynik wyborów zwiększa szansę na to, iż polityka przyszłego

rządu będzie przyjazna rynkowi, bardziej spójna i liberalna z

ducha" - napisali w komentarzu analitycy BNP Paribas.

tak wiec nie dorabiaj jakiejs chorej ideologi=wygrana PO-spadek na gieldach :)

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, że tylko prezydent ma w Polsce prawo łaski...

 

Ułaskawiona w sensie, że jej się "upiecze" z rozpędu napisałem. Masz rację.

 

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

 

Dokładnie.

 

Dwa lata temu w ten sam sposób wygrał PiS, tyle, że w tedy dzięki grupie ludzi starszych (nie chcę używać pojęcia "moherowych..."), który również są bardzo podatni na slogany płynące z telewizji

 

Nie do końca, ludzie starsi, jednak w większości głosują na partie konserwatywne raczej "z zasady". Jednak na sugestie są podatni mniej, z racji doświadczenia życiowego. Tutaj możemy polemizować do jutra.

 

Dlaczego od razu zakładasz, że rządzenie PO negatywnie odbije się na tempie wzrostu gospodarczego Polaków? czy to przypadkiem nie PO jest za liberalizmem gospodarczym?

 

A dlatego, że w moim przekonaniu jak coś jest dobre, to nie należy się w to wpieprzać. Coś na zasadzie "zwycięskiego składu się nie zmienia"

 

@Qcz

 

napewno to wina TVPis

 

TVP jest jedna. Stacji komercyjnych na pęczki.

 

Co do giełdy, tak gówno o niej wiem. Dlatego pytałem. Nie stresuj się :)

Odnośnik do komentarza
Co będzie teraz ? Wg mnie ? PO pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie rozwalenie CBA, co by dalej ich przekręty nie ujrzały światła dziennego

Taaak, pewnie dlatego głosowała za jej powstaniem. Nie ośmieszaj się.

Później w ramach "polepszania" stosunków z sąsiadami, premier Tusk spotka się z Putinem, jeśli dostąpi tego zaszczytu. Następnie uda się Niemiec, gdzie porozmawia sobie z Merkel. Zostanie poklepany po plecach, stosunki z sąsiadami się "polepszą" A Polska zyska kilka dobrych słów, i zostanie wydymana gazociągiem. A wtedy Rosja przywali nam takie ceny, że się zesramy.

 

Szklana kula? Wróciłeś z przyszłości?

 

Następnie zaczną montować w gospodarce, zacznie się powolny spadek wzrostu gospodarczego.

 

Na jakiej zasadzie? Szklanej kuli Leona?

Emigranci z Wysp, z powodu takiego, że tam się robi po prostu ciasno, i coraz trudniej o pracę, zaczną wracać. Oczywiście PO przypisze sobie tą zasługę. Co za tym idzie wzrośnie bezrobocie, lecz to już będzie wina PiSu.

 

Za ciasno :] Jakoś Pakistańczycy i inni przybywają od dziesiątek lat i żyją...Ludzie zaczną wracać jak im się zacznie to opłacać.

 

Wielkie znaczenie dla wygranej PO miała ta ohydna nagonka na PiS w większości mediów. I odnoszę wrażenie, że właśnie to spowodowało taki wynik wyborów. PO chyba wygrało dzięki głosom małolatów, którzy są bardzo podatni na sugestie płynące z telewizorni. Ludzi pokroju mojego brata, który poszedł głosować na PO, bo PO jest "spoko". Mobilizacja dzieciarni mnie zaszokowała.

 

PiS ze swoją TVPowską tubą i Radyjem miażdżył konkurencję. Ile osób ogląda TVN24 czy Polsat Biznes? Milion? A ile ogląda TVP i słucha Radyja? Przez długi okres PiS miał przychylność Dziennika i Rzepy.

A to że młodzi głosują to chyba dobrze? Niezależnie czym się kierują.

 

 

Następna w kolejce jest służba zdrowia, z której usług na całe szczęście nie korzystam. Lecz zapewne na złość złamię sobie rękę, i będę musiał wybecelować z 1000 złotych, jak PO wprowadzi swoje plany dotyczące prywatyzacji służby zdrowia.

 

 

Ty wierzysz w to co piszesz? :lol: Może milion złotych? Przecież już płacisz 11% na ubezpieczenie zdrowotne (dlatego mnie do szewskiej pasji doprowadza słowo "darmowa służba zdrowia") więc skąd te ceny brane z kapelusza? Za bardzo podatny jesteś na pisowską propagandę. W karty kredytowe i karetki też wierzysz? Dlaczego nie protestowałeś gdy PISOWSKI MINISTER Religa PRYWATYZOWAŁ szpitale i JAWNIE mówił o konieczności takiego kroku? Pomijam już, że prywatne w przytłaczającej większości działają lepiej niż państwowe molochy korzystając z pieniędzy z ubezpieczenia a nie twoich wydumanych 1000 złotych.

 

Swoją drogą, Kaczor zyskał w moich oczach wystąpieniem po przegranej. Niepotrzebnie jedynie powtarzał się z Piotrowskim. W każdym razie, przyjął to z godnością i honorem. Nie tak jak przyszły premier, 2 lata tego, gdzie prawie się nie zapluł ze złości.

 

Oglądaliśmy te same wystąpienia? Ja mam wrażenie, że Ty żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości :roll: Nie wiem co może powodować aż tak różne postrzeganie świata? Jaka klasa? Oskarżenia i jad sączący się każdego słowa + gorycz porażki wręcz emanująca z jego oblicza. Gdzie Tusk się zapluł? Jak dziękował wyborcom, Bartoszewskiemu, mówił o potrzebie wspólnego działania czy jak mówił o miłości :-k Wytłumacz mi, bo nie wiem :-k

 

 

A taka Sawicka na przykład, zostanie ułaskawiona

 

:rotfl: Sędziów tez wybieraliśmy wczoraj? :rotfl: A może Kaczyński ją uniewinni? Pomijam już, że stosując PiSowskie metody przesądziłeś jej winie bez procesu, no ale to widocznie taki standard...

Odnośnik do komentarza
Prosze o wytlumaczenie mi tej kwestii:

wyksztalcenie:

-podstawowe 25% PO 44% PIS

-zawodowe 29% PO 41% PIS

-srednie 41% PO, 31% PIS

-wyzsze 52%PO, 21% PIS

 

Dlaczego za pisem glosuja ludzie niewyksztalceni? Jak zagranica pokaza te dane to moga powiedziec "za PISEM glosuja glupki". Ja rozumiem ze czesc woli PO, czesc Polakow PIS, ale dlaczego akurat wyksztalcenie robi taki podzial?

A slyszales w ciagu ostanich dwoch lat jakies przemowienia Jarka Kaczynskiego? Jezeli tak to przypomnij sobie, jakiego on jezyka uzywa, w jaki sposob przemawia do drugiej osoby, do jak chwytliwych tematow sie odnosi. On kieruje swoje slowa wlasnie do dwoch pierwszy grup (ludzie o wyksztalceniu podstawowym i zawodowym) i widoczne sa tego skutki.

Odnośnik do komentarza
Ah, zastanawia mnie jeszcze jak PiS będzie się zachowywać jako opozycja. Oby nie zachowywali się jak PO, wbijając sobie tym samym gwóźdź do trumny. Przetrwaliśmy SLD, to może i PO przetrwamy.

 

Leon napij sie chłopie melissy czy coś , bo ręce opadaja co ty piszesz...

jeden przykład:PO głosowało za powstaniem CBA- i nnigdy nie mowiło o likwidacji- obecnie potrzeba jest reforma tej instytucji i tyle..jako uważny obserwator nie powinno ci to umknąć i wiele wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...