Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuje PO władzy przy takiej opozycji jaką będzie PiS. Jarek każdą obietnicę wyborczą PO będzie rozliczał z wielkim rozmachem i bez skrupułów będzie PO rzucał kłody pod nogi. Zobaczymy jak Donald przemienia nasz kraj w drugą Irlandię :]

 

Cieszę się, że w końcu w polskim sejmie nie zobaczymy Leppera i Giertycha oraz ich ugrupowań.

Odnośnik do komentarza

Zwycięstwo PO rozmiarami przypomina triumf SLD 6 lat temu. obietnice dobrobytu gospodarczego działają na wyobraźnię, ciekawe czy jeśli (kiedy) się nie spełnią, Platforma uderzy o ziemię równie boleśnie, co Sojusz.

 

No, to teraz mamy przejebane. Polacy to jednak naród idiotów. Szykujcie potrfele. PO u władzy.

 

a może wyjedziesz? Wyspy czekają.

Odnośnik do komentarza

Po dwóch latach rosnącego w siłę totalitaryzmu Polacy wybrali normalnośc. Jestem przekonany, że sporo osób poszło do wyborów nie po to, aby zagłosować na PO, LiD czy inne partie ale po to aby zagłosować przeciwko PiS. Dwa lata kompromitacji na arenie międzynarodowej, dwa lata afer, handlowania stołkami i dwa lata taniego państwa, najdroższego w historii, Polacy zapamiętali na tyle mocno, aby powiedzieć byłej już (na szczęście) władzy stanowcze NIE.

Odnośnik do komentarza
Jestem przekonany, że sporo osób poszło do wyborów nie po to, aby zagłosować na PO, LiD czy inne partie ale po to aby zagłosować przeciwko PiS.

 

I tu prawdopodobnie jest klucz do sukcesu PO w tych wyborach. Nie chcę osądzać, że PO nie ma dużego elektoratu, bo taki zapewne jest, ale sądzę, że kilka procent to ludzie, którzy tak właśnie zagłosowali. A, że w tym momencie opozycją do PiSu największą jest PO to właśnie na nich padły głosy. Jestem ciekaw jak uformuje sie nowy rząd, jednak wielkich nadziei na poprawę sytuacji sobie nie robię. Jak już ktoś wspomniał teraz role sie odwróciły.

Odnośnik do komentarza
To sie wypisz z tego narodu.

 

Nie Kolego. Tego bym nie zrobił nigdy. Mam jedynie nadzieję, że przetrwam jakoś te 4 lata, i mam nadzieję że coś takiego jak Polska, jeszcze po tych 4 latach będzie. Mam również nadzieję, że mylę się co do oceny PO i że zrobią coś dobrego ... Lecz złudna to nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Nie Kolego. Tego bym nie zrobił nigdy. Mam jedynie nadzieję, że przetrwam jakoś te 4 lata, i mam nadzieję że coś takiego jak Polska, jeszcze po tych 4 latach będzie. Mam również nadzieję, że mylę się co do oceny PO i że zrobią coś dobrego ... Lecz złudna to nadzieja.

Rónież wielkich nadziei nie mam, ale oświeć mnie, proszę, co takiego wielkiego PiS w ciągu dwóch lat zrobił. Mnie w pamięci są tylko konferencje prasowe tyczące afer nierzadko tworzonych na siłę, pod publikę oraz taśmy Begerowej, gdy na oczach Polaków PiS za publiczne pieniądze handlował władzą. Agresję i bezgraniczne samouwielbienie też trudno zapomnieć, zaś agresję wobec strajkującej służby zdrowia sam odczułem bardzo boleśnie. Nigdy więcej populistycznej władzy, której słoma z gaci wystaje.

Odnośnik do komentarza
Jestem przekonany, że sporo osób poszło do wyborów nie po to, aby zagłosować na PO, LiD czy inne partie ale po to aby zagłosować przeciwko PiS.

 

I tu prawdopodobnie jest klucz do sukcesu PO w tych wyborach. Nie chcę osądzać, że PO nie ma dużego elektoratu, bo taki zapewne jest, ale sądzę, że kilka procent to ludzie, którzy tak właśnie zagłosowali. A, że w tym momencie opozycją do PiSu największą jest PO to właśnie na nich padły głosy. Jestem ciekaw jak uformuje sie nowy rząd, jednak wielkich nadziei na poprawę sytuacji sobie nie robię. Jak już ktoś wspomniał teraz role sie odwróciły.

Ja sądzę, że 'twardy' elektorat to z pierwszej trójki PO ma najmniejszy. Wygrali dzięki takim ludziom, którzy co roku głosują na kogoś innego, raz na SLD, potem PiS, a teraz PO... No i dzięki ludziom o poglądach centrolewicowych nie chcących głosować na LiD i prawicowym nie chcących głosować na PiS ani radykalniejsze komitety typu LPR.

Odnośnik do komentarza

PO nie wygrało raczej dzięki ludziom "niezdecydowanym" którzy zawsze głosują na kogoś innego, tylko dzięki takim którzy zwyczajowo nie głosują. Z mojej najbliższej rodziny głosowało co najmniej 7 osób (na PO ) które nigdy wcześniej nie głosowały (22-28 lat).

 

Nawet ci którzy mają politykę w nosie chcą trochę spokoju.

Odnośnik do komentarza
No, to teraz mamy przejebane. Polacy to jednak naród idiotów. Szykujcie potrfele. PO u władzy.

:doh!:

Właśnie okazało się, że Polacy to nie idioci tylko Europejczycy. Niestety tylko 35 milionów Polaków. 5 milionów na pewno lepiej czułoby sie na Białorusi.

Skończcie już z tymi śmiesznymi inwektywami. Taplanie sie w politycznym błocie zostawcie "zawodowcom" - oni przynajmniej mają z tego jakieś profity. Zwłaszcza, ze jutro mogą Wam wyciąc numer i sie pogodzą tworząc koalicję "pro publico bono" :>

Odnośnik do komentarza
Ja sądzę, że 'twardy' elektorat to z pierwszej trójki PO ma najmniejszy. Wygrali dzięki takim ludziom, którzy co roku głosują na kogoś innego, raz na SLD, potem PiS, a teraz PO... No i dzięki ludziom o poglądach centrolewicowych nie chcących głosować na LiD i prawicowym nie chcących głosować na PiS ani radykalniejsze komitety typu LPR.

Raczej chodziło o wybranie "mniejszego zła". Po prostu to nie było głosowanie na PO tylko przeciw PiS. Znam bardzo wiele osób, które nie sa miłosnikami Tuska, normalnie głosowaliby na inne partie. Stąd też taka frekwencja. To byla mobilizacja-wyrażenie swojego protestu przeciwko Kaczyńskiemu i jego świty.

Odnośnik do komentarza
No, to teraz mamy przejebane. Polacy to jednak naród idiotów. Szykujcie potrfele. PO u władzy.

:doh!:

Właśnie okazało się, że Polacy to nie idioci tylko Europejczycy. Niestety tylko 35 milionów Polaków. 5 milionów na pewno lepiej czułoby sie na Białorusi.

Pięć milionów Polaków uznało po prostu, że w Polsce PiS nie działo się najgorzej. I mieli prawo do takiej oceny sytuacji! Podobnie jak ja mam prawo twierdzić, że pomimo wzrostu gospodarczego w Polsce nie działo się najlepiej. Nie rzucajmy w siebie błotem.

 

Poza tym, jedno muszę Kaczce przyznać: LPR i Solarisa z polityki wyeliminował, szapo ba! :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...