Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłaszcza, ze jutro mogą Wam wyciąc numer i sie pogodzą tworząc koalicję "pro publico bono" chytry.gif

 

Podejrzewam, że za dużo gorzkich słów padło z obu stron, a Jarosław Kaczyński z tego na ile dał się nam poznać przez te dwa lata, raczej tego nie zapomni. Bo nie wierzę, że jest tak zręcznym politykiem, że cały czas udawał - z całym szacunkiem, ja go miałem zawsze za idealistę, który dąży wszelkimi możliwymi środkami do osiągnięcia celu, który pewnie uważał za szczytny.

Odnośnik do komentarza
Zwłaszcza, ze jutro mogą Wam wyciąc numer i sie pogodzą tworząc koalicję "pro publico bono" chytry.gif

 

Podejrzewam, że za dużo gorzkich słów padło z obu stron, a Jarosław Kaczyński z tego na ile dał się nam poznać przez te dwa lata, raczej tego nie zapomni. Bo nie wierzę, że jest tak zręcznym politykiem, że cały czas udawał - z całym szacunkiem, ja go miałem zawsze za idealistę, który dąży wszelkimi możliwymi środkami do osiągnięcia celu, który pewnie uważał za szczytny.

 

W zasadzie zgadzam się z Tobą... ale pamiętasz jak to jedni mieli już nigdy nie współpracować z chamami, a te chamy z warchołami, by po kilku dniach odbierac nominacje ministerialne w Pałacu Namiestnikowskim?

Odnośnik do komentarza
Ze statystyk wynika, że PiS miało przewagę tylko w 4 województwach - nie jest zaskoczeniem, że województwa te są na wschodzie

mógłbyś rozwinąć?

Ja to widzę tak. Nie od dziś wiadomo, że wschód Polski stoi na niższym poziomie wiedzy itd. (a może tyklo ja mam takie wpojone bzdety), w każdym bądź razie do kogo trafia PiS? Do osób starszych oraz osób, które dadzą sobą manipulować. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej manipulować osobą gorzej wykształconą. Można to też rozpatrywać, że na wschodzie są tereny o niższej urbanizacji, a PiS poprzednie wybory wygrał na wsi własnie.

 

Pięć milionów Polaków uznało po prostu, że w Polsce PiS nie działo się najgorzej. I mieli prawo do takiej oceny sytuacji! Podobnie jak ja mam prawo twierdzić, że pomimo wzrostu gospodarczego w Polsce nie działo się najlepiej. Nie rzucajmy w siebie błotem.

 

Tylko dlaczego te 5mln to ludzie Rydzyka, albo słabo wykształceni? Jako ankieter OBOP'u tylko patrzyłem po twarzy wpisanym zawodzie, wykształceniu i już widziałem, czy osoba zagłosowała na PiS, czy PO...

Odnośnik do komentarza

Dobra, powiedzmy, ze wyniki niewiele sie zmienia. Znamy rozklad mandatow wiec mozna zaczac spekulowac. Ja widze dwie opcje. Pierwsza, ktorej wolalbym uniknac czyli koalicja PO-PSL. Nie wiem jak sie Pawlak zachowa. Czy nie bedzie chcial za duzo i czy nie bedzie torpedowac co bardziej liberalnych posuniec PO. I druga opcja, nie wiem na ile prawdopodobna - Rokita premierem. Mysle, ze to mogloby sklonic co niektorych bardziej liberalnych poslow PiS-u do zasilenia Platformy tak aby ta zyskala 10-15 mandatow.

 

Lubie Tuska, nawet bardzo ale mysle, ze na premiera Rokita nadaje sie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Tylko dlaczego te 5mln to ludzie Rydzyka, albo słabo wykształceni? Jako ankieter OBOP'u tylko patrzyłem po twarzy wpisanym zawodzie, wykształceniu i już widziałem, czy osoba zagłosowała na PiS, czy PO...

Bzdura. Sądzisz, że Leon należy do którejś z tych dwóch grup? Dwóch moich znajomych (jeden po geodezji, drugi po politologii) też głosowało na PiS, jeden z nich jest ateistą, drugi słabo praktykującym katolikiem, jeden z nich mieszka w Chodzieży, drugi w Poznaniu (czyli zachód). Posługiwanie się takimi półprawdami zabija prawdę.

Odnośnik do komentarza
Dobra, powiedzmy, ze wyniki niewiele sie zmienia. Znamy rozklad mandatow wiec mozna zaczac spekulowac. Ja widze dwie opcje. Pierwsza, ktorej wolalbym uniknac czyli koalicja PO-PSL. Nie wiem jak sie Pawlak zachowa. Czy nie bedzie chcial za duzo i czy nie bedzie torpedowac co bardziej liberalnych posuniec PO. I druga opcja, nie wiem na ile prawdopodobna - Rokita premierem. Mysle, ze to mogloby sklonic co niektorych bardziej liberalnych poslow PiS-u do zasilenia Platformy tak aby ta zyskala 10-15 mandatow.

Lubie Tuska, nawet bardzo ale mysle, ze na premiera Rokita nadaje sie lepiej.

Ja Tuska z kolei nie lubię, Jest trochę zbyt "gamoniowaty" :D Pomysł z Rokitą jako premierem wydaje mi się realny i myślę, że byłby dobry. Kiedy będzie wiadomo czy nieszczęsna, śmieszna połowica Rokity weszła do sejmu z ramienia PiSu?

Odnośnik do komentarza
Tylko dlaczego te 5mln to ludzie Rydzyka, albo słabo wykształceni? Jako ankieter OBOP'u tylko patrzyłem po twarzy wpisanym zawodzie, wykształceniu i już widziałem, czy osoba zagłosowała na PiS, czy PO...

Bzdura. Sądzisz, że Leon należy do którejś z tych dwóch grup? Dwóch moich znajomych (jeden po geodezji, drugi po politologii) też głosowało na PiS, jeden z nich jest ateistą, drugi słabo praktykującym katolikiem, jeden z nich mieszka w Chodzieży, drugi w Poznaniu (czyli zachód). Posługiwanie się takimi półprawdami zabija prawdę.

Mówię o okręgu takim bardziej wiejskim. Po tych osobach, często rolnik od rolnika się nie różniący, ale od razu się wyczuwało na kogo głosował. Trochę źle się wyraziłem. Nie wiem skąd to się brało...

 

PS możesz mi powiedzieć, jeżeli wiesz, dlaczego głosowali na PiS? Nie rozumiem jakie można mieć pobudki by na nich głosować, jeżeli jest się światłym człowiekiem. Zawsze chciałem zadać komuś takie pytanie, niestety na wyborach nie mogłem, a wśród znajomych raczej nie mam takiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Hmm, gamoniowaty to moze za duzo powiedziane. W koncu wygral. Po prostu mysle, ze Rokita obojga imion jest po prostu lepiej predystynowany do objecia teki.

OK - "nieporadny" - lepiej ;) ? Janek jako premier zrealizowałby swe ambicje, a że głowę ma solidną to mógłby być dobry. Pytaniem jest czy PO po zwycięstwie pójdzie tropem PiSu i rozmieni sukces na drobne czy zajmie się sprawami ważnymi ściągając do rządu fachowców niekoniecznie według partyjnej miary.

Odnośnik do komentarza
W zasadzie zgadzam się z Tobą... ale pamiętasz jak to jedni mieli już nigdy nie współpracować z chamami, a te chamy z warchołami, by po kilku dniach odbierac nominacje ministerialne w Pałacu Namiestnikowskim?

 

Hmm. Rzeczywiście, choć sytuacja była nieco inna - PiS stanął w sytuacji, kiedy nie potrafił uformować rządu z PO (że na swoich warunkach to już inna historia), a żeby uniknąć rządów mniejszościowych - czyli blokowania większości decyzji - zgodził się na w ich mniemaniu mniejsze zło, czyli koalicję z SO i LPR. Co i tak skończyło się jak się miało skończyć, czyli wyborami. Ile w tym było szczerych chęci a ile wyrafinowania - nie wiem.

 

Ale z drugiej strony niczego dziś nie można przewidzieć :]

Odnośnik do komentarza
Tylko dlaczego te 5mln to ludzie Rydzyka, albo słabo wykształceni? Jako ankieter OBOP'u tylko patrzyłem po twarzy wpisanym zawodzie, wykształceniu i już widziałem, czy osoba zagłosowała na PiS, czy PO...

Bzdura. Sądzisz, że Leon należy do którejś z tych dwóch grup? Dwóch moich znajomych (jeden po geodezji, drugi po politologii) też głosowało na PiS, jeden z nich jest ateistą, drugi słabo praktykującym katolikiem, jeden z nich mieszka w Chodzieży, drugi w Poznaniu (czyli zachód). Posługiwanie się takimi półprawdami zabija prawdę.

Mówię o okręgu takim bardziej wiejskim. Po tych osobach, często rolnik od rolnika się nie różniący, ale od razu się wyczuwało na kogo głosował. Trochę źle się wyraziłem. Nie wiem skąd to się brało...

 

PS możesz mi powiedzieć, jeżeli wiesz, dlaczego głosowali na PiS? Nie rozumiem jakie można mieć pobudki by na nich głosować, jeżeli jest się światłym człowiekiem. Zawsze chciałem zadać komuś takie pytanie, niestety na wyborach nie mogłem, a wśród znajomych raczej nie mam takiej osoby.

Generalnie uważają, że PO forsuje system gospodarczy który spolaryzuje jeszcze bardziej (finansowo) Polaków na oligarchię i plebejuszy. Więcej na PW.

Odnośnik do komentarza

Miałbym ubaw po pachy gdyby okazało się, że będzie koalicja PO-PiS ;) ale wydaje mi się, że to niemożliwe. Kaczyński w wypowiedzi dla TVP jednoznacznie stwierdził, że PiS będzie opozycją w sejmie. PO otrzymało ogromne poparcie społeczne i od jutra będzie na każdym kroku rozliczane ze swoich obietnic wyborczych przez... PiS. Role się odwróciły, teraz na Tusku spoczywa ogromna odpowiedzialność za państwo a wiadomo, że łatwiej wytykać błędy niż rządzić. Jestem rozczarowany jednym - uważam, że skoro już PO miało wygrać to najlepiej dla Polski byłoby gdyby osiągnęli próg większości w sejmie by nie musieli zawierać koalicji. Byłby stabilny rząd a tak to nie wiemy co szykuje nam Donald i jego współpracownicy. Osobiście byłbym za koalicją z PSL.

Odnośnik do komentarza
Panie ogór, Rydzyka mam głęboko w poważaniu, jestem po studiach, i dość przyzwoicie zarabiam. Chyba Ci światopogląd obaliłem ... Panie światły człowieku, mówiący o wsiach i rolnikach, mieszkający w wielkiej zachodniej metroporii Kartuzy :D

Jak już przechodzimy na Pan, to nie zmieniaj ników. Dzięki za nazwanie perły Kaszub metropolią, aczkolwiek te miasto rozmiarami ustępuje typowej charakterystyce metropolii.

 

Więc Panie Leonie, możesz mi wytłumaczyć co Pana skusiło na głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość? (to akurat jest poważne pytanie) Jakiś punkt kampanii? Jakaś ciekawa afera? Czy po prostu ma Pan zamiar opuścić kraj?

Odnośnik do komentarza
Jestem rozczarowany jednym - uważam, że skoro już PO miało wygrać to najlepiej dla Polski byłoby gdyby osiągnęli próg większości w sejmie by nie musieli zawierać koalicji. Byłby stabilny rząd a tak to nie wiemy co szykuje nam Donald i jego współpracownicy. Osobiście byłbym za koalicją z PSL.

Mi też najbardziej odpowiadałaby taka koalicja i wydaje mi się, że jest ona naprawdę całkiem możliwa do zrealizowania. Tusk w kampanii raz za razem powtarzał, jak dobrze się PO rządzi przy współpracy z PSL na poziomie samorządów lokalnych. Wydaje mi się, że teraz obie partie będą dążyły do jeszcze większego zacieśnienia tego nieformalnego jak dotąd sojuszu (a może i formalnego) na rzecz wspólnych rządów koalicyjnych. Pozostaje otwartą kwestią, w jaki sposób Tusk dogadałby się z Pawlakiem odnośnie podziału miejsc w Radzie Ministrów. Szczerze mówiąc to poza ewentualnym stanowiskiem ministra rolnictwa dla Kalinowskiego, to nie widziałbym w rządzie PO-PSL innych ministrów z partii Pawlaka (który mógłby wówczas otrzymać np. stanowisko marszałka sejmu)

Ale to tylko czyste spekulacje

Odnośnik do komentarza
Mi też najbardziej odpowiadałaby taka koalicja i wydaje mi się, że jest ona naprawdę całkiem możliwa do zrealizowania. Tusk w kampanii raz za razem powtarzał, jak dobrze się PO rządzi przy współpracy z PSL na poziomie samorządów lokalnych. Wydaje mi się, że teraz obie partie będą dążyły do jeszcze większego zacieśnienia tego nieformalnego jak dotąd sojuszu (a może i formalnego) na rzecz wspólnych rządów koalicyjnych

 

Jak mnie pamięć nie myli to właśnie PO i PSL są razem w Parlamencie Europejskim w jednej frakcji

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...