Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Islamscy ekstremiści w stolicy Somalii - Mogadiszu - zabili dwie osoby, a 10 aresztowali za oglądanie meczu piłkarskich mistrzostw świata Argentyna - Nigeria. Na obszarze kraju kontrolowanym przez islamistów oglądanie mundialu jest zabronione.

 

http://sport.wp.pl/kat,1019539,title,Dwie-osoby-zabite-Za-ogladanie-mundialu,wid,12364196,wiadomosc.html

 

Gdzie ta cywilizacja?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zastanawiałem się gdzie wkleić ten artykuł, ale do politycznego on się nie nadaje.

http://wyborcza.pl/1...od_krzyzem.html

Drewniany krzyż przed Pałacem Prezydenckim postawili po katastrofie smoleńskiej harcerze. - To była spontaniczna decyzja. Już czas go przenieść, bo wyzwala zbyt duże emocje - mówi Magdalena Suchan ze Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Takie zapowiedzi zmobilizowały obrońców krzyża, którzy regularnie gromadzą się przed pałacem. Nie chcą dopuścić do jego usunięcia. Każdej nocy czuwają przy nim na zmianę.

Sfałszowali wybory

 

W nocy z wtorku na środę obrońcy krzyża w sile ok. 50 osób zaczęli się przy nim gromadzić ok. godz. 22. - Powiedzmy to wreszcie głośno: Tusk z Putinem ukartowali tę zbrodnię. To oni zabili naszego prezydenta - mówi pan Roman, pracownik budowlany.

 

- Żyd Tusk chce usunąć krzyż pod osłoną nocy jeszcze przed tą sobotnią paradą zboczeńców [EuroPride]. Tym gejom i lesbijkom święty znak będzie przeszkadzał w kopulowaniu na ruchomych platformach. Nie pozwolimy. Tu jest Polska, a nie Izrael - oburza się Bogusława Dziwisz, mieszkanka Ochoty, z zawodu kasjerka.

- Mieliśmy prezydenta Lecha - prawdziwego Polaka i katolika, to go wzięli i zamordowali. A jak po północy wygrywał wybory jego dzielny brat Jarosław, drugi katolik i Polak, to je sfałszowali. Polski już nie ma - dodaje Krystyna, emerytowana farmaceutka z Tarchomina.

 

Mija godzina. Kilka kobiet odmawia różaniec. Ludzie zapalają znicze pod kartką z napisem: "Krzyż jest pierwszą literą alfabetu Boga".

 

- Modlitwą chcemy wybłagać Boga, by zrobił wreszcie porządek z tym żydowskim rządem - zwierza się pani Bożena, trzymając w ręku błękitny różaniec.

 

Słyszy to mężczyzna po pięćdziesiątce, w koszuli i krawacie. - Ludzie, na Boga, co wy opowiadacie! Tusk jest takim samym Polakiem jak Kaczyński - mówi.

 

Zgromadzeni pod krzyżem podbiegają do niego. Starsza pani w kapelusiku zaczyna krzyczeć: - Cicho, nie rozmawiamy z nim! To agent WSI. On ma zadanie siać tu zamęt.

 

- Wynocha! Tu są katolicy i Polacy. Nie ma tu miejsca na takich wywrotowców - dodaje pani Marzena z Ruchu Odbudowy Polski. Mężczyzna przez chwilę próbuje dyskutować. W końcu zniechęcony odchodzi.

 

Bolszewik i Rusek

 

Wtedy na Krakowskim Przedmieściu pojawia się blondyn po trzydziestce. Na chodniku stawia czarny radiomagnetofon. Błyszczy na nim naklejka z podobizną Lecha Kaczyńskiego i napisem "Mój prezydent".

 

- Tu pod Pałacem jeszcze mówi się w naszym języku, więc to najlepsze miejsce, by posłuchać ostatniego polskiego radia - stwierdza i przekręca gałkę. Z głośników płynie głos księdza: - Tu Radio Maryja.

 

Grupka milknie.

 

Po kilku minutach znów ożywa dyskusja. Tym razem tematem jest pochodzenie prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego. Głosy są podzielone. Starsi są pewni, że to Żyd. Młodsi mają wątpliwości. Blondyn z lokami upiera się: - To na pewno Rusek. Konflikt rozstrzyga mężczyzna w kucyku.

 

- Dziadek Komorowskiego był bolszewikiem o nazwisku Szczynukowicz. Zabijał Polaków w Bitwie Warszawskiej. Potem uciekł z naszej niewoli, wyrżnął całą szlachecką rodzinę Komorowskich. Potem ukradł ich nazwisko. Teraz jego wnuk Bronisław udaje Polaka - ogłasza.

 

Wszyscy potakująco kiwają głową. - Teraz wszystko jasne - mówi pani w białym kapelusiku.

 

Starszy mężczyzna wyciąga z teczki kartkę i zaczyna zbierać podpisy pod apelem, by krzyża nie usuwać. Czytamy na niej: "Żadna, nawet najbardziej totalitarna władza nie zdoła wykorzenić w Polakach dążenia do WOLNOŚCI I NIEPODLEGŁOŚCI. Ta władza również nie zastraszy Nas i nie zagłuszy w Nas dążenia do wyjaśnienia tajemnicy smoleńskiej pułapki".

 

Farbują się, aby podsłuchać

 

- Ten krzyż musi zostać na rok. W tym czasie zdecydujemy, jakim pomnikiem uczcić tu zmarłych męczeńską śmiercią Polaków pod Smoleńskiem - tłumaczy Edward Mizikowski z Ruchu 10 kwietnia 2010. Ludzie chwytają za długopisy. Kartka zapełnia się w kilka minut.

 

Tuż przed północą tłum się przerzedza. Kobiety kończą odmawiać różaniec i odchodzą. Obok grupki zwolenników krzyża przechodzi para Anglików. Podejrzliwie przygląda im się pani Joanna, korpulentna kobieta koło czterdziestki. Bierze mnie na bok i szepcze do ucha: - Kochaniutka, musimy być bardzo ostrożni - mówi.

 

- Dlaczego? - pytam.

 

- Oj, jak ty życia nie znasz - kontynuuje. - Tu przychodzą podsłuchiwać Żydzi z "Gazety Wyborczej". Farbują się na blond dla niepoznaki. Mówią w obcych językach. Ja ich zawsze bezbłędnie rozpoznam po dużym garbatym nosie i nienawiści w oczach. Po tobie to widać, że jesteś rasową Słowianką.

 

To już nawet nie jest śmieszne...Jak można mieć w sobie taką nienawiść i być tak po prostu głupim? Niby są to osoby tak głęboko wierzące ...to skąd ten jad?? Gdzie tolerancja? (dla tej porady np) Czy tak nauczał Pan??

Dumny jestem, że wśród najbliższej rodziny, przyjaciół nikt (w każdym razie nie przyznał się) nie głosował na PIS, a zarazem dziwie się, że prawie pół Polski nie widzi jaką partią i jakich wyborców ma PIS.

 

edyta dodaje, ze pewnie Vami głosował ;) ale to jeden wyjątek by był i się nie liczy, bo za JKM jest )

Odnośnik do komentarza

Generalnie się zgadzam (w sensie oceny poziomu intelektualnego ludzi, których wypowiedzi zostały przytoczony - o ile są one prawdziwe, a nie zmyślone), ale nie do końca. Sam na PiS nie głosuję, ale gdybym to rozważał, to co by mnie obchodziło, co gadają jego wyborcy? Oni będą mnie reprezentowali w parlamencie? Poza tym, nie ma to jak generalizacja. W artykule wybiórczo wybrano najgorętsze wypowiedzi i sugeruje się, że każdy wyborca PiSu jest taki. Typowa manipulacja. Myślisz że wśród wyborców innych partii nie ma podobnych typów?

Odnośnik do komentarza

Ja głosowałem na Kaczyńskiego, więc może łapie się jako wyborca PISu - dobrze, że się w zasadzie nie znamy Qczu ;))

 

Oczywiście też rozwalają mnie takie głosy, jak przytoczone w tym artykule. Z jedną poprawką - artykuł pochodzi z Gazety Wyborczej. Nie żywię do niej jakichś specjalnie negatywnych uczuć, ale obiektywne przedstawianie zagadnień dot. PISu i prawicy to raczej nie jej domena. Zresztą, nawet gdybym nie znał źródła, to sama treść artykuły nie sprawia wrażenie obiektywnej.

No i druga rzecz, to to co mówił martin - mam decydować o głosie na podstawie wyborców? Ludzie są różni - to, że ktoś o dziwacznych poglądach akurat popiera partię, z którą i mi po drodze nie znaczy wcale, że muszę tą partią skreślać.

Problem zaczyna się, gdy któryś z członków tej partii jest takim oszołomem. Ale i to czasem można chyba przeboleć - jakoś potrafię zrozumieć ludzi głosujących na PO pomimo gwiazdorskich występów Palikota.

EDIT: poświęciłem się i obejrzałem wszystkie 7 filmików z artykułu - cóż za wspaniałe potwierdzenie treści artykułu! Oczywiście to pełna ironia - na filmikach zamiast oszołomów mówiących o farbujących się Żydach mamy zwyczajnych, choć może nie zawsze elokwentnie mówiących ludzi. A że przedstawiają swoje, w niektórych miejscach moim zdaniem bardzo rozsądne spojrzenie na Smoleńsk, politykę i wizję Polski - chwała im za to, że przynajmniej ich to interesuje.

Komu się chce niech sam obejrzy i oceni obiektywność przekazu tego tekstu ;)

Odnośnik do komentarza
EDIT: poświęciłem się i obejrzałem wszystkie 7 filmików z artykułu - cóż za wspaniałe potwierdzenie treści artykułu! Oczywiście to pełna ironia - na filmikach zamiast oszołomów mówiących o farbujących się Żydach mamy zwyczajnych, choć może nie zawsze elokwentnie mówiących ludzi. A że przedstawiają swoje, w niektórych miejscach moim zdaniem bardzo rozsądne spojrzenie na Smoleńsk, politykę i wizję Polski - chwała im za to, że przynajmniej ich to interesuje.

Komu się chce niech sam obejrzy i oceni obiektywność przekazu tego tekstu ;)

Tekst jest autorstwa Dominiki Olszewskiej, filmy są kręcone przez Macieja Zauszkiewicza, skąd pewność, że mimo tego samego tematu, działali oni wspólnie i rozmawiali z tymi samymi ludźmi? Artykuł zresztą nadaje pewne ramy czasowe akcji: "W nocy z wtorku na środę obrońcy krzyża w sile ok. 50 osób zaczęli się przy nim gromadzić ok. godz. 22", potem pojawiają się wstawki "mija godzina", "wtedy", co nadaje ciągłość zdarzeniu. Więc możemy bezpiecznie założyć, że to opis wydarzeń z jednej nocy. Filmy natomiast pokazują już rozmowy prowadzone za dnia. Także ciężko by przypuszczać, by mowa w artykule była o bohaterach filmu.

 

Przyznaje, że zestawienie tekstu z obrazem jest nieadekwatne. Inna sprawa, że są to dwa odrębne artykuły traktujące o tym samym (1,2) temacie. Z tymże do tego wcześniejszego (od Qcza) dodano te filmy, które nie były jego integralną częścią.

 

Podsumowując, nie można powiedzieć, by te filmy były dowodem na artykuł, ale nie można powiedzieć że go dyskredytują.

Odnośnik do komentarza

To prawda. Trudno się zresztą spodziewać, że tekst i filmy będą o tym samym, a w treści pojawią się słowa, których na filmikach nie ma :D Zwracam tylko uwagę na to, że filmy przedstawiają przebywających tam ludzi w zupełnie innym świetle niż tekst. Który z przekazów lepiej i bardziej wiarygodnie opisuje ekipę spod krzyża pozostawiam do własnej oceny.

Odnośnik do komentarza

To prawda. Trudno się zresztą spodziewać, że tekst i filmy będą o tym samym, a w treści pojawią się słowa, których na filmikach nie ma :D Zwracam tylko uwagę na to, że filmy przedstawiają przebywających tam ludzi w zupełnie innym świetle niż tekst. Który z przekazów lepiej i bardziej wiarygodnie opisuje ekipę spod krzyża pozostawiam do własnej oceny.

I jeden, i drugi pokazuje tych ludzi jako osoby roszczace sobie prawo do decydowania o tym co sie z krzyzem stanie i co ewentualnie znajdzie sie w jego miejscu - dla mnie jest to rzecz nie do pomyslenia. Powiem wiecej - dla nich oczywiste jest, ze musi tam stanac co najmniej pomnik co jest zalozeniem totalnie absurdalnym.

Odnośnik do komentarza

Qcz! wybacz ale z GW to ewentualnie prognozę pogody można brać na poważnie. To gazeta antypolska, której zadaniem jest wprowadzanie podziałów. Przypominam, że po jakiś 3ech dnia jedności narodowej po 10 IV, to na łamach GW ustami znanego beneficjenta wygodnego życia w PRLu - reżysera Wajdy - dano sygnał do wojny domowej, wojny o krzyże, Wawel itp.

 

Najzabawniejsze, że PO i PiS różnią się cechami nieistotnymi dla inteligentnego obywatela. To, że POwcy ładniej wyglądają, ładniej mówią, mają lepiej skrojone garnitury i pozują na nowoczesny Jasnogród średnio mnie interesuje. To bezideowa partia władzy pozująca na liberalną, ale jedyny liberalizm jaki u nich widzę, to obyczajowy, który dla gospodarki nie ma żadnego znaczenia.

 

Nie chcę nikogo urazić, ale wszyscy głosujący na POPiS, to albo pożyteczni idioci, albo omamieni teorią mniejszego zła.

 

W każdym razie cieszę się, ze wygrał Maria hrabia Komorowski, ale co kto z PO usta otworzy, to przynudza o PiSie. Fajnie by było, żeby zaczęli wreszcie rządzić, ile można jechać na antypisizmie?

Odnośnik do komentarza

No niestety! Po tym jak w 2005 miał rządzić POPiS i jak się okazało wygodniej było im się kłócić niż współpracować - mam niepokojące wrażenie, że dryfujemy w kierunku systemu dwupartyjnego, a partie po jakimś czasie niczym się różnic nie będą. Przynajmniej niczym ważnym.

 

FYM! Ciebie i jakieś 50% Polaków. Trudno. Dopóki nienawiść jest silniejsza i większość głosuje przeciw, a nie za, tak będzie.

 

W ogóle zamiast głosów na tak powinniśmy dostosować prawo wyborcze i następnym razem głosować na nie. Wygra ten kto będzie miał najmniej minusów. :]

 

To byłby bardzo polski wkład w demokrację.

Odnośnik do komentarza

GyzzBurn, ale Ty chyba mylisz pojęcia. Ja nie głosuję na PO z nienawiści do PiSu. Ja głosuję na PO ponieważ uważam, że są dla kraju lepszą opcją, ale nie uważam ich za wspaniałą partię, która zmieni kraj nasz w mlekiem i miodem płynący. Po prostu mogą narobić mniej szkód. To jest dla mnie 'mniejsze zło'.

Odnośnik do komentarza

A skoro o Żydach mowa...

 

http://www.wykop.pl/link/407048/izraelska-wycieczka-do-polski/

 

Rozmowa tej Izraelitki z trzema polskimi menelami niszczy :lol:. Okazuje się, że jak się chce, to można w jednej chwili doskonale rozumieć kompletnie obcy język (co prawda, można wychwycić tylko takie słowa jak "dziwka", "osioł" czy "małpa" :)).

 

Nie wiem, k*rwa, nie wiem, ile w tym prawdy - ale to rysuje obraz propagandy gorszej niż w Korei Płn. Bo skutecznej, a nie absurdalnie przejaskrawionej. Ci ludzie po prostu nie znają innego świata, znają tylko taki, w którym wszyscy "obcy" pałają żądzą unicestwienia wszystkich Żydów, bo są narodem wybranym, specjalnym. Z takim światopoglądem istotnie mordowanie Palestyńczyków w Gazie nie stanowi żadnego moralnego problemu - to tylko taki naturalny odwet.

Odnośnik do komentarza

A propos krzyża:

 

http://wyborcza.pl/1,75478,8139133,To_juz_jest_wojna_pod_krzyzem.html

W nocy z wtorku na środę obrońcy krzyża w sile ok. 50 osób zaczęli się przy nim gromadzić ok. godz. 22. - Powiedzmy to wreszcie głośno: Tusk z Putinem ukartowali tę zbrodnię. To oni zabili naszego prezydenta - mówi pan Roman, pracownik budowlany.

 

Vs.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8145155,Gej_z_oredzia_Kaczynskiego_pomodli_sie_na_Wawelu.html

Chcę złożyć hołd ofiarom smoleńskiej katastrofy - powiedział serwisowi Newsweek.pl homoseksualista Brendan Fay, który zasłynął w Polsce, gdy Lech Kaczyński wykorzystał w swym orędziu jego ślubne zdjęcie(...)Fay mówi tygodnikowi: - Zapalę znicz pod krzyżem przy Pałacu Prezydenckim, by wyrazić szacunek dla ofiar wypadku.

 

 

 

Taka mieszanka w jednym miejscu i czasie to dopiero będzie komedia absurdu. :kekeke:

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Muzulmanie-wyganiaja-niewidomych-z-autobusow,wid,12487381,wiadomosc.html

W Wielkiej Brytanii osoby niewidome z psami przewodnikami są wypraszane z autobusów przez muzułmańskich kierowców i pasażerów. A wszystko przez to, że według islamu psy są zwierzętami "nieczystymi" - pisze brytyjski tabloid "Daily Mail".

 

Problem nie dotyczy tylko autobusów, czy taksówek, lecz wielu innych miejsc publicznych w Wielkiej Brytanii. Niewidomi, którym towarzyszy pies przewodnik spotykają się z wrogością ze strony muzułmanów również w sklepach czy szpitalach - pisze gazeta.

 

Organizacje zrzeszające i pomagające niewidomym podkreślają, że sytuacja staje się "coraz gorsza". Problem ten stał się nawet przedmiotem debaty w Izbie Lordów (wyższa izba brytyjskiego parlamentu), podczas której sprawę postawiono jasno - kierowca autobusu nie ma prawa z powodów religijnych wyrzucić niewidomego pasażera z psem przewodnikiem, jeżeli zwierzę zachowuje się spokojnie.

 

Całą sprawę próbuje łagodzić Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii, która zaapelowała do wiernych, by ci wykazali się tolerancją i elastycznością. - Jeżeli pies poliże twoją rękę, to nie jest koniec świata. Po prostu jedź do domu i się umyj - cytuje rzecznika Rady "Daily Mail".

 

Nie zmienia to jednak faktu, że niewidomym wciąż przydarzają się przykre sytuacje. "Daily Mail" przytacza historię 73-letniego George'a Herridge'a, który dwukrotnie był zmuszany przez muzułmańskiego kierowcę i pasażerów do opuszczenia autobusu z powodu towarzyszącego mu psa przewodnika.

 

Norman Baker z brytyjskiego ministerstwa transportu ostrzegł firmy autobusowe i taksówkarskie, że o ile kierowcy mogą wyprosić pasażera, którego pies zachowuje się agresywnie, o tyle nie mają prawa zrobić tego z powodów religijnych.

Z dedykacja dla wszystkich "tolerancyjnych", ktorzy nie dostrzegaja problemu islamizacji Europy. To samo widze w Szwecji, choc oczywiscie nie w takich rozmiarach. Zachodnia Europa to banda frajerow, ktora jest bezlitosnie wykorzystywana przez muzulmanow. Dasz im palec, a oni zaberaja reke. Niech sobie wyganiaja niewidomych z psami w swoich krajach. Ale zyjac w Europie powinni uszanowac nasza europejska mentalnosc. A ich krajach na to liczyc nie bedziesz - wyjdziesz z krzyzykiem na szyji to w najlagodniejszym przypadku Cie zwyzywaja. Dlaczego Europa ma sie dac dymac? Miejmy nadzieje ze nasze spoleczenstwo nie dopusci do islamizacji Polski.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...