Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczalem 4 sezon real madryt i od 8 miesiecy uzywam takiej takyki i jestem w niebo wziety:P

4-5-1

i wyniki tej taktyki, zaczalem uzywac od meczu z Athletic Bilbao. Mistrzostwo La Liga i Liga Mistrzów do przodku :D

Wyniki Sezonu 2009/2010.

A tutaj poczatek nowego sezonu i narazie tylko sukces w Uefa Super Cup z Chelsea.

Wyniki Sezonu 2010/11

Uefa Super Cup

 

 

A moze cos wiecej??

 

Jakies ustawienia druzynowe czy cos takiego?? Czy na defaultowych jedziesz i tylko taktyke masz taka i nic poza tym??

 

Prosze bardzo.

Polecenia dla Drużyny

Boczni obrońcy

Środkowi obrońcy

Środkowy pomocnik(prawa strona)

Środkowy pomocnik(środek)

Środkowy pomocniky(lewa strona)

Ofensywni Pomocnicy

Napastnik

 

Jeśli ktoś chce to mogę wrzucic tą taktyke na mail, czekam na priv wiadomość. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Masz dragonie włączone ścisłe krycie?

Niet.

No to radzę Ci kiedyś spróbować dać w poleceniach drużynowych. U mnie daje to efekty (Warta mam najmniej straconych bramek po rundzie jesiennej!)

Przyzwyczajony z FM 2007 unikałem jak ognia tej opcji. Ale nie omieszkam jej wypróbować. Czy na beta-wersji patcha obrona też tak głupawo muruje w polu karnym? Jak wygląda u Ciebie wysokość linii obrony i pressing u stoperów?

Odnośnik do komentarza

W poprzednich FM-ach (CM-ach zresztą też) nie byłem zbytnim fanatykiem taktycznych rozważań w stylu suwak presingu na 13 a obioru na 2 poniżej normal :bicz: Miałem dwie, trzy sprawdzone taktyki, którymi rotowałem sobie sezon po sezonie i tak jakos leciało.

W 2008 miało być podobnie. A tu zonk...

Okazało się, że błędy gry na które wszyscy tak psioczą zmobilizowały mnie do wytężenia łepetyny i pokombinowania nad taksą. BA! Nawet zacząłem grzebać w ustawieniach indywidualnych!!! Efektów porażających póki co nie zanotowałem :biggrin: ale się nie poddaję. I wiecie co? Mam teraz o wiele większą satysfakcję z każdego procenta posiadania piłki czy celnych podań.

Moja rada - potraktujcie FM-a jak krzyżówkę (tylko nie jakąs tam panoramę tylko taką prawdziwą, trudną). Jak pokombinujecie to w końcu hasło jakoś się ułoży :clap:

A tak poza tym to największy problem mam ze środkowymi pomocnikami. Coś nie chcą reagować na wskazówki swojego menago. A Pedretti i Kahlenberg ogórkami przecież nie są...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do graczy ktorzy preferuja ścisłe krycie, jeśli ustawiam w poleceniach drużynowych ścisłe krycie to w poleceniach indywidualnych zaznaczam krycie 1 na 1 czy krycie strefowe ? Wiem że moze troche dziwne pytania zadaje ale poczatkujący jestem :P

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj postanowiłem, że zagram po prostu... prosta piłkę i jestem mile zaskoczony. Jak wcześniej pisałem pierwsza runda w wykonaniu mojej drużyny była tragedia dlatego prze meblowałem zespół, zrobiłem mała rewolucje i chociaż nie o tym chę pisać to na pewno również mi to pomogło. Ustawiłem klasyczne 4-4-2 normal, cofnąłem obronę, ograniczyłem swobodę i zaleciłem się do wskazówek Anderwaliusa pressing na połowie oraz ścisłe krycie dla wszystkich zawodników. W indywidualnych ustawieniach zmieniłem tylko środkowym obrońcą ustawienie. To na razie początek testowania i wiadomo, że muszę potwierdzić skuteczność tej taktyki dobrymi wynikami i mam nadzieję, iż to sie uda, ale już teraz wygrywam więcej spotkań i podoba mi sie ten styl gry... coraz więcej przeważam, oddaję więcej strzałów i co najważniejsze gra mojej obrony znacznie się poprawiła.

 

Jest jeszcze jedna ważna rzecz o której powiedział Anderwalius mianowicie to rozmowy meczowe i on opisał je jak dla mnie prawie idealnie. Te rozmowy też mają wielki wpływ na grę drużyny.

 

No to na razie tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do graczy ktorzy preferuja ścisłe krycie, jeśli ustawiam w poleceniach drużynowych ścisłe krycie to w poleceniach indywidualnych zaznaczam krycie 1 na 1 czy krycie strefowe ? Wiem że moze troche dziwne pytania zadaje ale poczatkujący jestem :P

Według mnie to ścisłe krycie niezbyt się ma do idei obrony strefowej, gdzie obrońcy mają za zadanie pilnować nie zawodnika w określonego fragmentu pola gry. Dlatego doradzałbym jednak 1 na 1 choć ja osobiście tego nie stosuję.

Odnośnik do komentarza
Jak powinni być ustawienie środkowi pomocnicy? CHodzi mi o takich gdzie jeden gra bardziej ofensywnie a 2 defensywnie?

Dobre pytanie. Sam je sobie zadaję. Przede wszystkim postaraj się wykorzystać zalety ofensywnego. Jesli dobrze strzela z dystansu to ustaw go odpowiednio przy rzutach rożnych (ja w ten sposób zdobywam sporo bramek). Próbowałem też ustawienia ze środkowymi schodzącymi do boku ala Arsenal (Rosicky i Hleb) ale niezbyt to dobrze wypadało. Może dlatego, że moi napastnicy kiepsko grają głową i większość wrzutek ze skrzydeł jest stracona.

Odnośnik do komentarza
Dlatego doradzałbym jednak 1 na 1 choć ja osobiście tego nie stosuję.

Skoro to takie dobre rozwiązanie to czemu go nie stosujesz?

Osobiście nie stosuję ścisłego krycia, bo grając przeciwko silnemu rywalowi ich "żądło" bardzo często skupia na sobie uwagę naszego defensora, wycofuje się do drugiej linii (a nasz OŚ za nim) robiąc miejsce dla OPŚ, który wbiega w naszą dziurawą defensywę z łatwością i demoluje ją. W efekcie czego tracimy gola. Wielokrotnie tak miałem w 2k6, 2k7 i w 2k8, gdy testowałem ścisłe krycie.

 

Jak powinni być ustawienie środkowi pomocnicy? CHodzi mi o takich gdzie jeden gra bardziej ofensywnie a 2 defensywnie?

Ja preferuję takie [screen z 2k7 (Real i Leeds), ale sprawdzony też w 2k8], obaj grają na pozycji PŚ.

DPŚ

OPŚ

Odnośnik do komentarza
Dlatego doradzałbym jednak 1 na 1 choć ja osobiście tego nie stosuję.

Skoro to takie dobre rozwiązanie to czemu go nie stosujesz?

Osobiście nie stosuję ścisłego krycia, bo grając przeciwko silnemu rywalowi ich "żądło" bardzo często skupia na sobie uwagę naszego defensora, wycofuje się do drugiej linii (a nasz OŚ za nim) robiąc miejsce dla OPŚ, który wbiega w naszą dziurawą defensywę z łatwością i demoluje ją. W efekcie czego tracimy gola. Wielokrotnie tak miałem w 2k6, 2k7 i w 2k8, gdy testowałem ścisłe krycie.

 

Jak powinni być ustawienie środkowi pomocnicy? CHodzi mi o takich gdzie jeden gra bardziej ofensywnie a 2 defensywnie?

Ja preferuję takie [screen z 2k7 (Real i Leeds), ale sprawdzony też w 2k8], obaj grają na pozycji PŚ.

DPŚ

OPŚ

Ja też nie gram ścisłym kryciem ale hell pyta o wariant z takim właśnie rozwiązaniem więc poradziłem mu moim zdaniem lepszy wariant.

Odnośnik do komentarza
Moi stoperzy są cofnięci (w rozwoju:)), pressing jest w połowie suwaka. Powiem tak - nie narzekam na ilość straconych bramek, bo straciłem ich jak na razie najmniej w lidze.

 

kryją 1na1, czy strefowo?

rozumiem, że nastawienie oraz swobodę taktyczna ustawiłeś na minimum?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wy tak macie ale...

Już wiele testów prowadzę, najpierw pod obserwację wziąłem Celtic. Grając na wyjeździe z kontry mam więcej strzałów (20, 7 celnych, rywal 3 celne i wygrywa 2:0)

Trzeba było coś zmienić, a więc wyłączyłem kontrę, gram ofensywnie na wyjeździe, linią obrony na normie. Co za tym idzie mam po 15, 20 strzałów na mecz i wygrywam z 0:4, 1:3. Coś mi ta kontra nie pasuje, ale nie potrafię tego wytłumaczyć. Jeśli chodzi o posiadanie piłki to gram krótkimi podaniami, w miarę wolno a mam czasami 41 % utrzymywania się (tak samo zauważyłem wiele innych drużyn, np. mecz Barcelona- Levante: posadanie 45 % do 55%) Nie rozumiem o_O

 

Dla porównania zobaczcie co się dzieje jak Barcelona gra ofensywnie, z wyłączoną kontrą i lekko cofniętą linią obrony...

Mogę się założyć że gdybym zaznaczył kontrę to bym pewnie przegrał mimo że miał bym więcej strzałów od rywali!

KLIK

Odnośnik do komentarza
Moi stoperzy są cofnięci (w rozwoju:)), pressing jest w połowie suwaka. Powiem tak - nie narzekam na ilość straconych bramek, bo straciłem ich jak na razie najmniej w lidze.

 

kryją 1na1, czy strefowo?

rozumiem, że nastawienie oraz swobodę taktyczna ustawiłeś na minimum?

Bez przesady, ale są cofnięte, na poziomie 4-5. Kryją strefowo.
Odnośnik do komentarza

A co powiecie na to? :)

 

Taktyka:

http://img124.imageshack.us/img124/2720/uo0004en0.jpg

 

Ustawienia drużynowe:

http://img113.imageshack.us/img113/927/uo0005ig3.jpg

 

Wynik pierwszego meczu po awansie do II ligi:

http://img124.imageshack.us/img124/5253/uo0002oa0.jpg

 

Wada jest to ze duzo bramek sie traci... byc moze to wina mojej obrony, ale w 5 meczach 23 bramki strzelone i 9 straconych to spory bilans (wszystkie wygrane mecze)

Niedlugo wrzuce tabele jak zagram wiecej meczy

 

I niektorzy pytali czy wrzutki na krotki slupek sie sprawdzaja. Powiem tak: strzelam duzo bramek po takim rozegraniu ale bardzo duzo jest strzelonych "fuksem" bo czesto jest napisane ze zawodnik nie to chcial zrobic, ale wazne ze bramki padaja :)

Odnośnik do komentarza

Chciałem się z Wami podzielić tą taktyką. U mnie spisuje się naprawdę dobrze i mam nadzieję, że podobnie będzie w Waszej karierze. Gram Lechem Poznań, nie wiem jak działa w angielskiej 4 lidze ani w Serie C2B więc nie pytajcie mnie o to. Na wstępie chcę zaznaczyć, że taktyka ta jest gruntowną modyfikacją taktyki znalezionej na Susie. Od razu uprzedzam, że po raz pierwszy dodaję taktykę na CMF więc nie bijcie jak o czymś zapomnę.

 

http://img85.imageshack.us/my.php?image=ustawieniead6.jpg

http://img235.imageshack.us/my.php?image=p...ladruynygr8.jpg

 

Co po pierwsze? Jest to dosyć ofensywna taktyka, mimo tego, że z przodu gra tylko jeden snajper, w moim przypadku jest to szybkościowiec, a nie wysokościowiec ? innymi słowy, bardziej Adrian Sikora niż Grzegorz Rasiak. Za nim znajdują się dwaj ofensywni pomocnicy, którzy zamieniają się pozycjami podczas meczu co wprowadza spore zamieszanie w szeregach rywala. Powinni mieć oczywiście dobre strzały z dystansu, drybling i podania. Zawodnicy ustawienie na pozycjach DPL i DPR w pewnym sensie są bardziej traktowani jako skrzydłowi aniżeli zawodnicy odpowiedzialni za destrukcję. U mnie na tej pozycji przeważnie grali zawodnicy, którzy raczej atakowali bramkę przeciwnika niż bronili dostępu pod własne pole karne. Oni nie mają polecenia zmiany pozycji, bo tu już jednak bardzo ważna jest noga którą grają. Co muszą mieć? Wiadomo ? szybkość, dośrodkowania, drybling.

Oczywiście polecenia dla drużyny warto dostosować wedle własnego uznania, jak się jedzie na trudny wyjazd to można grać trochę mniej ofensywnie. Ja osobiście w ostatnich paru meczach grałem na full ofensive - bez gry na czas, tempo szybkie, i hiperofensywny styl gry.

Co ciekawe, pomimo tego, że taktyka miała na celu bardziej skupienie się na zdobywaniu goli, niż na ich nietraceniu to w całym sezonie w lidze polskiej straciłem zaledwie 9 bramek (w LM to już wyglądało zupełnie inaczej ? 7 straconych goli w Mediolanie kibice długo mi pewnie nie zapomną). Jedynym mankamentem, który mi się nie podoba i którego jeszcze nie rozgryzłem to fakt, że w większości meczów to rywale mają więcej procent posiadania piłki. Co prawda nie przekłada się to na ilość sytuacji bramkowych (których moi piłkarze mają w każdym meczu bardzo dużo), ale trzeba nad tym jeszcze popracować.

Taktyka testowana była na Lechu Poznań, w lepszych klubach i przy lepszych zawodnikach pewnie będzie osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

 

Oto moje wyniki z ostatniego sezonu (wygrałem ligę polską w 26 kolejce, zdobyłem PP i Puchar Ekstraklasy, z Ligi Mistrzów odpadłem w 1/8 finału z Ajaxem ? szans nie dali mi żadnych, ale popełniłem błędy motywacyjne i to miało duży wpływ na ten wynik) :

 

http://img85.imageshack.us/my.php?image=wyniki1hg1.jpg

http://img130.imageshack.us/my.php?image=wyniki2pr2.jpg

http://img85.imageshack.us/my.php?image=wyniki3nq6.jpg

http://img85.imageshack.us/my.php?image=wyniki4ep8.jpg

 

Link do taktyki:

http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=...134275228721921

Odnośnik do komentarza

Gram jakiś czas Fiorentiną i mogę pokusić się o kolejne wnioski. Od początku - niesamowicie istotną cechą nowego FM-a jest szerokość boiska! Radzę wyjątkowo zwracać na to uwagę i wybierać wartości skrajne (bardzo mało lub olbrzymie). Co za tym idzie możemy ustalić parę kolejnych parametrów, posłużę się boiskiem krótkim i wąskim. Szerokość gry ustawiam w 2/5 suwaka, podobnie robię z podaniami i tempem gry. Przede wszystkim chcę górować nad przeciwnikiem w środkowej strefie boiska, dwóch agresywnych pitbulli w środku pola wspieranych przez 4 obrońców powinno dać radę. Moją siłą ofensywną jest - jakżeby inaczej, środek pola, ale moment, czy aby na pewno? Klasyczny mediapunta ma obok siebie dwóch wydawałoby się AMC, Ci jednak głównie zbiegają na skrzydła i tworzą spory ferment w szykach wroga. W ataku wystawiam jednego napastnika, który daje sobie w pojedynkę radę (przy krótkich podaniach zespołowych ważne jest wyszkolenie techniczne, szybkość, etc.). Nie próbowałem wariantu z grą na odgrywającego, gdyż jestem tego wielkim przeciwnikiem (schematyczność, preferuję przecież krótki podania, co wyklucza w praktyce grę na 'snajpera'). Aczkolwiek mogłoby to dać naprawdę interesujące rezultaty. Taktyka póki co sprawdza się bardzo dobrze, niech za przykład świadczy wygrana z Liverpoolem na Anfield w drugim sezonie gry 3-0, przy statystykach strzeleckich bodaj 16 strzałów (10 celnych) rzecz jasna na moją korzyść. Przy stałych fragmentach gra na krótki słupek sprawdza się, średnio na sezon strzelam 12-15 bramek po rzutach rożnych. Spróbuję rozwiązania z FM-a 2006 z grą przed pole karne i strzałem z dystansu, ale szczerzę wątpię, by przynosiło to takie rezultaty jak w tamtej wersji gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...