Skocz do zawartości

Marynia przygotowuje AC Milanowi listę 566 napastników, którzy są lepsi niż Krzysztof Piątek


krzysfiol

Kto powinien zagrać w Milanie w miejscu Krzysztofa Piątka?  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wolne, ładnie, względnie ciepło, to trzeba było wykorzystać okazję do startu sezonu szosowego w 2020. Przetestowałem kawałek nowej drogi, który kończyli przez ostatnie 2 miesiące, no na wypasie, stolik i zero ruchu. Druga rzecz, którą testowałem to prowizoryczny "system" izolacji stóp przed zimnem, skarpeta, worek foliowy, skarpeta, worek i kolarskie letnie buty. Sprawdziło się zacnie i cieplutko w stopy. :) 

big.jpgbig.jpg

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Najlepiej to by było kupić ocieplacze do butów kolarskich, nie są drogie, ale wszędzie czytam, że i tak działają różnie i sporo osób jeździ właśnie z takimi chałupniczymi rozwiązaniami. Ba nawet ludzie z GCN (Global Cycling Network) pokazali kilka takich patentów, mimo że teoretycznie jest to burżujska platforma, a ekipa jeździ na rowerach za 60k plnow. :P 

Odnośnik do komentarza
Heeej, u mnie wszystko wporzo :muza:
 
I jak tu nie jeść mięsa...
 
 
Cytat


Data badania 15-01-2020
Nazwa badania Żelazo
Wartość 32,1
Jednostka µg/dl
Norma  59 - 158
 
Data badania 15-01-2020
Nazwa badania Lipaza
Wartość 268
Jednostka U/l
Norma 13 - 60
 

Data badania 15-01-2020

Nazwa badania hemoglobina
Wartość 10,6 g/dl
Norma  13,7 - 17,5
 

Data badania 15-01-2020

Nazwa badania płytki krwi
Wartość 65 tys/µl
Norma 150 - 400
 
Data badania 15-01-2020
Nazwa badania GGTP
Wartość 128
Jednostka U/l
Norma 9 - 60

 

Data badania 15-01-2020
Nazwa badania Fosfataza zasadowa
Wartość 314
Jednostka U/l
Norma 40 - 130
 

 

 
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gabe napisał:

 

Jeśli chodzi o żelazo to normalnie - pestki/orzechy, zboża i strączki plus witamina c dla spotęgowania wchłaniania oraz zielone warzywa i powinno wystarczyć ;)

 

Zboża? Ta najlepiej glutenem we mnie ;)

A serio to zboże nie bo gluten, orzechy nie bo tłuszcze trzustka, strączki nie na jelita. Błonnika też nie mogę za wiele. Suplementuje żelazo, jem mięso codziennie i chuj :/ Więcej tracę niż zyskuje.

 

 

14 minut temu, T-m napisał:

Wszystko masz bez sensu!

 

Kilka jest ok ;) wkleilem te najbardziej niepokojące.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gabe napisał:

Owies, gryka, jęczmień nie mają glutenu. Najwięcej żelaza jest w pestkach dyni ( i cynk jeszcze AFAIR). Ze strączków soczewica jest najbardziej lekkostrawna a ma furę żelaza.

 

Zawierają gluten

Pszenica (i jej dawne odmiany, np. orkisz, płaskurka), pszenżyto, jęczmień, żyto, zwykły owies (ze względu na zanieczyszczenia), mąka pszenna, żytnia, jęczmienna, płatki pszenne, jęczmienne, żytnie, owsiane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna (pęczak, mazurska, perłowa), musli, kasze owsiane, kaszki błyskawiczne zbożowe i mleczno – zbożowe, makaron pszenny, makaron żytni, pierogi, pyzy, kopytka, naleśniki, pieczywo – każde – jeśli nie jest oznaczone jako bezglutenowe (chleb biały i razowy, bułki, bagietki, maca, pumpernikiel, pieczywo chrupkie, precle), pieczywo cukiernicze suche (herbatniki, ciastka, wafle, biszkopty, pierniczki, sucharki, paluszki itp.), ciasta, ciastka, drożdżówki, pizza, bułka do hamburgera, bułka tarta.

 

 

Ryż niby też nie ma a jest problem, bo tylko kilka nie ma zanieczyszczeń, ja znalazłem u siebie w sklepach dwa.  Muszę ogarnąć te pestki dyni do pojedzenia w robocie i soczewicę może dodawać do obiadu.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Gabe napisał:

Owies, gryka, jęczmień nie mają glutenu. Najwięcej żelaza jest w pestkach dyni ( i cynk jeszcze AFAIR). Ze strączków soczewica jest najbardziej lekkostrawna a ma furę żelaza.

Teoretycznie. Większość kasz i produktów z owsa, gryki jest zanieczyszczonych, np. samosiejki pszenicy w kaszy. Przy celiakii trzeba bardzo uważać na te produkty. Choć oczywiście są tez certyfikowane, mozna je znaleźć, ale tez nie jest tak, ze wchodzi się do pierwszego lepszego sklepu i kupuje płatki owsiane czy kaszę gryczaną.

 

Jeczmień to gluten

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

Muszę ogarnąć te pestki dyni do pojedzenia w robocie i soczewicę może dodawać do obiadu

 

Przy wchłanianiu żelaza - także tego z mięsa - ważne jest też obecność witaminy c (natka pietruszki, papryka czy nawet sok owocowy), oraz unikanie blokerów - np kawa, herbata nie powinny być do posiłku. Są też inne blokery (źle wymoczone/wypłukane strączki, rzeczy bogate w wapń chyba), ale w tej chwili dobrze nie pamiętam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...