Skocz do zawartości

Marynia zabiera na następny wyjazd na mecz 563 użytkowników forumka


lad

Gdzie Marynia pojedzie następnym razem?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam te komentarze :keke: 

 

- Chyba muszę zmienić grafikę, bo mi coś tam nie będzie działać na full detalach

 

- o kurde, ja mam S3Trio 64V+ i mi wszystko w co gram bangla

- kup se konsole

- kompa dawno kupowałem, teraz na laptopie sobie siedzę, ale w sumie nie gram

- ja to tylko w sapera, po co komu grafika

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mauro napisał:

U mnie na osiedlu Carrefour stał się placówka pocztową i też jest otwarty w niedziele.

 

To plus Żabka to też dla mnie naginanie prawa - skoro placówka pocztowa, to niech tylko wydają i przyjmują przesyłki w niedziele niehandlowe, a nie sprzedają hotdogi.

Odnośnik do komentarza

Moja teściowa ma swój sklep i pracownika i teraz każdą niedzielę musi sama pracować. No nie musi, ale ogólnie sklep na wiosce na granicy opłacalności, więc jakby zamknęła w niedzielę to w ogóle. No i zakaz handlu nie zwiększył jej obrotów jak zapowiadał pis.

Odnośnik do komentarza

  

14 minut temu, ajerkoniak napisał:

No właśnie ja kojarzyłem newsy, że miało w ogóle nie być handlowych

W założeniach było, że od 2022. Gotowanie żaby na razie.

BTW biorąc pod uwagę plany poluzowania zakazu pracy w niedzielę w sklepach nie zdziwię się, jeśli ilość handlowych niedzieli nie zmaleje, a nawet wzrośnie w 2022.

 

7 minut temu, Gabe napisał:

 

To plus Żabka to też dla mnie naginanie prawa

To nie naginanie prawa, tylko obywatelskie nieposłuszeństwo. Prawo jest w tym zakresie tak durne, że obowiązkiem obywatela jest sprzeciw wobec tego nonsensu i działanie w taki sposób, by móc w niedzielę sprzedawać - co potwierdzają coniedzielne dłuuugie kolejki w tych sklepach.

Brawa dla Żabki, bo wyprzedzili konkurencję w tym zakresie o parę dobrych miesięcy - acz patrząc na ich ostatnie posunięcia rynkowe nie wiem, czy sami na to wpadli, czy ktoś im to "z góry" zasugerował...

 

Generalnie te wolne niedziele to creme de la creme wtop pisowskich. Założenie było takie, że pracownicy będą mieć wolne niedziele, a w praktyce - ci najgorzej traktowani przez pracodawcę nadal pracują, ale nie w sklepach, tylko w placówkach pocztowych :keke: ci najbardziej finansowo wykluczeni (dorabiająca sobie młodzież/studenci + emeryci) najwięcej stracili, przez co teraz trwają negocjacje z "S" czy by nie zrobić wyjątku od zakazu pracy w niedzielę dla tych grup. Sporo też się mówi o zamykaniu małych sklepów i zyskach dużych graczy, ale tu trudno mi się wypowiedzieć, nie ogarniam kanału tradycyjnego za dobrze. No i wreszcie duże sieci przyspieszyły mocno pracę nad kasami samoobsługowymi i zaraz pracownicy będą mieć wolne nie tylko niedziele, ale też resztę tygodnia :keke: 

AFAIR cena kasy automatycznej w Żabce to ma być 50k (planowali chyba połowę 2020, ale mogą mieć lekką obsuwę), które finansowa spółka Żabki oferuje franczyzobiorcom w leasing. Jak szybko mu się to zwróci, w porównaniu do kosztu pracownika/ów, który stanie się zbędny po takiej inwestycji?

Gang Olsena.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gacek napisał:

To nie naginanie prawa, tylko obywatelskie nieposłuszeństwo.

 

Nazwij to jak chcesz. Ja szukam ciągu logicznego przy tworzeniu tego prawa:

 

Zakaz handlu w niedziele miał na celu wolne dla pracowników handlu => nie dotyczy poczty, bo poczta musi być otwarta. No to dla mnie otwarcie placówek pocztowych, które zupełnie przypadkowo są również Żabkami, nie powinno zakazu handlu znosić, bo przecież otwierana jest placówka pocztowa.

 

A jeśli ktoś świadomie takie prawo ustalił, że skoro już otwarte, to można handlować, to albo nie zależy mu na bublach prawnych, albo zwyczajnie ma w tym jakiś interes.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gabe napisał:

Zakaz handlu w niedziele miał na celu wolne dla pracowników handlu => nie dotyczy poczty, bo poczta musi być otwarta. No to dla mnie otwarcie placówek pocztowych, które zupełnie przypadkowo są również Żabkami, nie powinno zakazu handlu znosić.

 

A tu już pretensje miej do prawodawcy, który wcześniej uwolnił katalog usług świadczonych przez Pocztę Polską do tego stopnia, że teraz możesz tam kupić nie tylko usługi pocztowe, ale też biografie zbrodniarzy, albumy zdjęć przestępców, beletrystykę, coś o Papaju, poradniki cioci Marysi od ziół, jakieś książki o religijnych fantazmatach, zdjęcia Papaja, dżemy, słodkości, prasę, a czy wspominałem o milionach gadżetów z Papajem?

PiS robiąc ustawę wprowadzającą zakaz handlu po prostu się nie jorgnął (albo, biorąc pod uwagę związki właścicieli Żabki z władzą, nie chciał się jorgnąć), że placówka pocztowa to nie tylko cepelia ze zbrodniarzami i Papajem przy okazji wysyłająca listy, ale może też ten status mieć co innego... No i zrobili bubel.

 

tl;dr chronologia była inna, najpierw poszerzono działalność placówek pocztowych, a później wprowadzono zakaz handlu, nie robiono tego jednocześnie.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Kurczę, nie spodziewałem się, że kupowanie pralki może być większym wyzwaniem niż np. telewizora :D. Pincet marek, sam Samsung (tak, lubię ich), ma z 50 modeli - jak obroty pasują, to waga maksymalna za mała, jak to pasuje, to znowu rozmiar ciut za duży, a mam pralkę tak jakby w zabudowie, więc nie poszaleję. Dzisiaj biorę do Euro RTV dwie córki i pewnie skorzystam z profesjonalnego doradztwa "o, tata, ta jest ładna" ;). 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Hajd napisał:

Niektore oddzialy owszem, w Warszawie na pewno glowna przy Swietokrzyskiej i przy Targowej - sa nawet calodobowe, pewnie po to, zeby moc za piec dwunasta wysylac jakies apelacje i inne prawnicze rzeczy.

Jest jeszcze jeden cel. jak komuś odholują samochód za złe parkowanie to żeby odebrać samochód musi opłacić mandat na poczcie :D Kumpel tak miał kiedyś. Wyjeżdżał na długi weekend w jakiś wolny dzień, wyszedł z walizkami do auta, a auta nie było :DI musiał się najeździć po Warszawie w poszukiwaniu poczty. Przez internet albo gotówka w straży miejskiej nie można.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Perez napisał:

Kurczę, nie spodziewałem się, że kupowanie pralki może być większym wyzwaniem niż np. telewizora :D. Pincet marek, sam Samsung (tak, lubię ich), ma z 50 modeli - jak obroty pasują, to waga maksymalna za mała, jak to pasuje, to znowu rozmiar ciut za duży, a mam pralkę tak jakby w zabudowie, więc nie poszaleję. Dzisiaj biorę do Euro RTV dwie córki i pewnie skorzystam z profesjonalnego doradztwa "o, tata, ta jest ładna" ;). 

https://www.pepper.pl/grupa/pralki

 

może tu coś trafisz :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Reaper napisał:

Drukarki to najgorsze urządzenia jakie istnieją na tej planecie, jak ja ich kurwa nienawidzę.

A pomyśl, jak masz jedno urządzenie na 10 osób, drukujesz coś seryjnie, a ktoś ci się wpierdoli z jakimś wydrukiem (u mnie baby z kadr namiętnie drukują....maile :picard: ) i potem musisz przejrzeć 100 stron wydruku, bo pani Zosi zniknął wydrukowany mail.

Serio, mam obawienia, że kiedyś wylecę dyscyplinarnie z roboty, bo w końcu komuś naubliżam przez tę drukarkę, naprawdę muszę się gryźć w język żeby czegoś nie palnąć. A zasadniczo jestem niespotykanie spokojny człowiek, potwierdzi to każdy, kto ze mną grał np. na konsoli :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, me_who napisał:

A pomyśl, jak masz jedno urządzenie na 10 osób, drukujesz coś seryjnie, a ktoś ci się wpierdoli z jakimś wydrukiem (u mnie baby z kadr namiętnie drukują....maile :picard: ) i potem musisz przejrzeć 100 stron wydruku, bo pani Zosi zniknął wydrukowany mail.

Serio, mam obawienia, że kiedyś wylecę dyscyplinarnie z roboty, bo w końcu komuś naubliżam przez tę drukarkę, naprawdę muszę się gryźć w język żeby czegoś nie palnąć. A zasadniczo jestem niespotykanie spokojny człowiek, potwierdzi to każdy, kto ze mną grał np. na konsoli :)

Tobie się chociaż coś drukuje :roll: 

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...