Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pulek napisał:

no dobrze, a do domowego użytku?

 

Tu bym powątpiewał w wytrzymałość. IMO skoro już wydajesz tyle hajsu to na sprzęt, który w domowych warunkach popracuje 10 lat. Thermomix w jednym z moich miejsc pracy dopiero po 11 latach codziennego, intensywnego użytkowania zaczął mieć jakieś małe awarie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Reaper napisał:

Dobra dajcie znać ile ten thermomix, bo może to faktycznie jest jakiś pomysł, jeśli pasjonaci kuchni tak zachwalają :-k 

Też się trochę podjarałem. Kosztuje ponad 5 tys. Ale jednak chyba nie mam miejsca w kuchni by go postawić

Odnośnik do komentarza

Miałem w czwartek prezentację, no to naprawdę robi wrażenie :). Babka zmontowała sorbet truskawkowy w dosłownie 2 minuty - zmielenie cukru na cukier puder i potem w 10 sekund rozdrobnienie mrożonych truskawek plus jakiś banan na dokładkę, jakiś koktajl to też moment, zupa + drugie (zupa pomidorowa z dodatkami + kurczak z cukinią i brokułami na parze) - 5 minut wrzucania produktów + 20 minut gotowania (zupa w pojemniku, drugie na parze nad pojemnikiem). A np. ciasto na bułki - moja teściowa jak zobaczyła, to aż zaniemówiła, wspominając, ile ją kosztuje przygotowanie ciasta. A tu najpierw trochę pszenicy rozdrobnić, potem dodać mąkę pszenną, olej, woda mieszania kilka minut i gotowe ciasto - poleżało ze 30 minut (w tym czasie ogarniała inne dania), potem babka zmontowała z tego z 8 bułek, 15 minut w piekarnik i naprawdę smaczne buły.

 

Cena na dzisiaj u takiego przedstawiciela to prawie 5400 zł, więc jednak parę groszy to kosztuje, ale kogo nie słucham, to każdy chwali - że wygoda, że szybko, że masa pomysłów (ze sprzętem jest spięta baza przepisów, chociaż tu haczyk - przez pół roku dostęp za free, potem coś koło 130 zł na rok). Dla mnie np. spoko jest to pod kątem takiej totalnej łopatologii - nie przepadam za gotowaniem, bo co bym nie robił (nawet według przepisu), to i tak wyjdzie inaczej :D. No a tu na ekraniku "wsyp tyle mąki, wlej tyle wody, zamknij pojemnik" i tylko klika się "dalej" :). 

  • Lubię! 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Reaper napisał:

Trochę racja, ale IMHO moje osiedle i tak jest niezłe pod względem zieleni i ogólnej ładności.

No domki ładne, czysto, ławeczki, oczko wodne, ale jednak 90% tego zdjęcia to beton/kostka :-k Może tak trzeba było, ale wydaje mi się, że tam latem jest piekarnik.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...