Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu "Trudne sprawy":

Pojawiła mi się opcja trzyletniego kontraktu, który pozwoliłby mi przestać myśleć o kredycie na dom, a zacząć myśleć o kupnie go za gotówkę. Jest jednak haczyk - jestem mega zadowolony z obecnej pracy, która może być na dużo dłużej niż te trzy lata i najprawdopodobniej nie mógłbym jej pogodzić z obsługą innego klienta. Obaj klienci są z kolei na tyle duzi, że wymagają mojej obecności na miejscu i nie mogę zatrudnić pracownika, który z czystym sumieniem by mnie zastąpił...

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Kaczy napisał:

o co chodzi z tym lamentem, że się uczniowie nie dostali do wymarzonej szkoły? Przecież zawsze była selekcja, nigdy nie brali wszystkich jak leci... ?

Zgaduję, że to przez to, że (np. rok temu) było po 1.6 dziecka na miejsce w LO, przez co łatwo było kontrolować ilość miejsc w liceach i te słabsze jednostki było gdzie upychać.

Teraz przez połączenie roczników bez umożliwienia samorządom powiększenia szkół jest gdzieniegdzie >3 dziecka na miejsce w LO, przez co dobrzy uczniowie nie dostają się nie tylko do dobrych LO, ale w ogóle do jakichkolwiek.

 

Tej krytyki reformy ze strony rodziców naprawdę nie da się potępiać.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Kaczy napisał:

o co chodzi z tym lamentem, że się uczniowie nie dostali do wymarzonej szkoły? Przecież zawsze była selekcja, nigdy nie brali wszystkich jak leci... ?

https://kobieta.onet.pl/moja-corka-nie-dostala-sie-do-liceum-ma-mysli-samobojcze/bdky3xe

 

W moim wiejskim Technikum Informatycznym nigdy (tzn od 15 lat, gdy uczestniczę w procesie rekrutacji) nie odrzuciliśmy żadnego kandydata. W tym roku, pomimo tego że zgodnie z sugestiami starostwa tworzymy klasy po 34-36 osób, odrzuciliśmy już ósemkę. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gacek napisał:

Jak wracałem z NY to na pokładzie była sobie magiczna trójka Polaków, jakieś 3 rzędy przede mną. Zaczęło się od piwa/wina, później jakieś mocniejsze rzeczy, a na końcu czysta. Dwójka (koleś i babka) się poskładali i poszli spać, ale jeden bohater został na placu boju. No i poszło: wyzywanie stewardess od kurew, wyklinanie innych pasażerów, darcie mordy, palenie papierosów w kiblu, a samym końcu bełt na nogi pasażera z rzędu obok. I poszedł koleś spać.

 

Finał był taki, że po wylądowaniu kapitan grzecznie poprosił, żeby nie ruszać się z miejsc i nie nagrywać telefonem zbliżającej się akcji. Przyszli smutni Panowie (tylko teraz nie pamiętam, czy to Służba Celna, czy ktoś inny) i wyprowadzili Pana pod pachy. Koleś zarzekał się, że nie ma pojęcia co się stało, że to jakaś farsa i w ogóle. 

 

Oczywiście w tak zwanym międzyczasie inny wielkolud podszedł żeby pijaka naprostować, ale stewardessa dobrze mu podpowiedziała, że może sobie jeszcze więcej problemów narobić.

 

I tylko się zastanawiam, jakie ten typ poniesie konsekwencje :-k 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...