Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolendra :wub: Kocham.

 

LOL FM i jego algorytmy. Paul Deleon jest wymieniany jako kandydat do tytułu Młodego Piłkarza Turnieju w CONCACAF Champions League. Wszystko fajnie, tylko że nawet nie jest zgłoszony do rozgrywek, bo od 2 miesięcy leczy kontuzję :D

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Pulek napisał:

kolendra bleeeeeeeeee

 

chyba najbardziej znienawidzona przeze mnie przyprawa :/ jezu jak sobie pomyślę, że ktoś mnie to dołoży do jedzenia bez mojej wiedzy, bleeeee

 

Pojedz do Gruzji, znienawidzisz bardziej :keke: A pamiętam jak tam pojechałem pierwszy raz 5 lat temu, to sobie piłem oranżadkę z kolendry :keke: Później się okazało, że oni tej kolendry dopierdalają do wszystkiego na worki. Koniec końców na kolendre patrzeć nie mogę :D 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Brudinho napisał:

Szanowny Panie Tuszynski, Dziekujemy za Twoja korespondencje dotyczaca prosby o zwrot kosztów. Mamy Recenzja aplikacji i chetnie oglosic, ze bedziemy dostarczac kompletne rozliczenie w wysokosci 2260.28 PLN (525€*4.305298(22/05/2019)). Pieniadze te nalezy otrzymac w ciagu 10 dni roboczych na rachunku, który zostal podany podczas rejestracji tej aplikacji. Z powazaniem, Nathalie - zespól CarTrawler

Ja dziękować i pozdrawiam dobra człowiek

 

Ona Ci odpisała po polsku tak, jak ty jej napisałeś po angielsku :kekeke: 

  • Lubię! 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że @ajerkoniak się nie obrazi, ale to jest zajebisty przepis od niego, chociaż dostosowany pode mnie:

 

Cytat

 

To skoro piekarnik może być to polecam Ci od razu inną metodą na kurczaka:

 

na noc do solanki 3% (czyli 30g soli na 1l wody), wyciągnąć, wysuszyć, natrzeć masłem, w dupę mu wrzucić całą cytrynę + garść tymianku i do piekarnika na 90 stopni na 1,5h. Wyciągnij i daj odpocząć 40 minut. Potem piekarnik na pełną pizdę, posmaruj znowu masłem i na 10 minut do zbrązowienia. Zjesz najlepszego kurczaka ever. Kurczak powinien mieć około 60 stopni w najgrubszym miejscu.

 

I takiego kurczaka potem też się łatwo porcjuje, a szkielet wykorzystasz na zajebisty rosół, też mogę potem rzucić przepis.

 

Do kurczaka mega pasuje cytryna, tymianek czy szałwia. Jak zrobisz kiedyś rosół to zamroź go sobie trochę w kostkarce/formie do lodu. Potem parę takich kostek na patelnię żeby roztopić, masło, białe wino (opcjonalne), cytryna i liście świeżej szałwi. Mocny ogień żeby zredukować i masz fajny sos ;)

 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Reaper napisał:

i tą jedną opowieścią książki Gaimana przesunęły się na szczyt mojej listy do przeczytania :D 

 

 

Gaiman jest całkiem fajny, ja jak dotąd przeczytałem Mitologię nordycką (chociaż tu akurat nie ma nic odkrywczego), Nigdziebądź i Amerykańskich bogów, ta druga podobała mi się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Brudinho napisał:

Szanowny Panie Tuszynski, Dziekujemy za Twoja korespondencje dotyczaca prosby o zwrot kosztów. Mamy Recenzja aplikacji i chetnie oglosic, ze bedziemy dostarczac kompletne rozliczenie w wysokosci 2260.28 PLN (525€*4.305298(22/05/2019)). Pieniadze te nalezy otrzymac w ciagu 10 dni roboczych na rachunku, który zostal podany podczas rejestracji tej aplikacji. Z powazaniem, Nathalie - zespól CarTrawler

Ja dziękować i pozdrawiam dobra człowiek

Na chuj ja się mieć uczyć angielski skoro Google translator dobra tłumaczyć 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Hajd napisał:

Gaiman jest całkiem fajny, ja jak dotąd przeczytałem Mitologię nordycką (chociaż tu akurat nie ma nic odkrywczego), Nigdziebądź i Amerykańskich bogów, ta druga podobała mi się najbardziej.

 

„Dobry omen” <3

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...