Skocz do zawartości

[FM 2007] STOP! Chcesz o coś spytać? Zrób to tutaj!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja mam następujący problem z strukturą zespołu na samym początku gry. Chodzi o to, że gdy tylko wypada mi jakiś zawodnik to od razu, nie mam go kim zastąpić. Co robić ? Moje rozumowanie jest następujące:

 

2xBR

3xOL

4xOŚ

3xOP

4xDBP

2xDP

5xPŚ

2xPL

2xPP

2xOP P

2xOP L

2xOPŚ

4xN

 

Naturalnie problem mam także z pozyskaniem tylu zawodników. Co wy o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem po co Ci po 3 zawodników na boki obrony. Po 2 w zupełności wystarczy. 4 oskrzydlających obrońców? Po jakiego grzyba? Jeśli grasz normalnymi bocznymi to po co Ci w składzie oskrzydlający? Po co Ci 5 PŚ skoro grasz też z DPŚ i do tego jeszcze 2 OPŚ? 2 wystarczy. Jeszcze boczni pomocnicy po 4 zwykłych i ofensywnych. Totalnie irracjonalne, z tego wynika, że potrzebujesz 37 kopaczy :-o

Cholera wie jaką grasz taksą, przypuszczam, że masz 2 taksy, domową i wyjazdową. Czy rzeczywiście są Ci potrzebni oddzielnie obrońcy boczni (6) i oskrzydlający (4)? Zdecyduj się na 4 OP/L albo DBP. Środek pomocy, tu chciałbyś mieć 9(!), w moim mniemaniu 5 styknie (2 DPŚ, 2 OPŚ i uniwersalnego PŚ). Boczni pomocnicy Zamiast zatrudniać 8 załatw sobie 4, którzy mogliby grać i na zwykłym pomocniku bocznym i na ofensywnym (jeśli Twoja taksa tego wymaga). Natomiast napastników radziłbym skompletować 5.

A w ogóle w ligach, gdzie jest limit ilości zawodników zgłaszanych do rozgrywek (np Primera Division- 25) nie będziesz mógł posiadać tylu zawodników. Skompletowanie 37 zawodników będzie wymagać dużo środków, lepiej pójść w jakość i kupić mniej a lepszych niż stado cieniasów i średniaków.

Podsumowując, skompletuj sobie taki skład: 2 BR, 2 OL, 2 OP, 4 OŚ, 2 PP, 2 PL, 2 DPŚ, 1 PŚ, 2 OPŚ, 5 NŚ.

Wychodzi 24, sam tak zawsze robię i zapewniam Cię, że żadna kontuzja nie jest mi straszna.

Odnośnik do komentarza

co trzeba zrobic zeby miec dobrych juniorow? glupie pytanie moze, ale gram gornikiem zabrze chyba 5 czy 6 sezon, obiekty mlodziezowe mam 17 +akademia a baze treningowa 18, a taka zawisza np ma odpowiednio 10 i 11 a ma lepszych juniorow niz ja! podobnie jest z widzewem 16 i 17. Oba kluby maja lepszych juniorow niz ja! moj najlepszy na przestrzeni tych sezonow mial PA=130, reszta gora 110. A zawisza ma teraz np 2 gosci co maja 150 i 167:(a widzew juz ktoregos z kolei. co mam zrobic by miec wychowankow lepszych?? trening mam na 5* wszedzie, 1 trener do 1 treningu.

Odnośnik do komentarza
co trzeba zrobic zeby miec dobrych juniorow? glupie pytanie moze, ale gram gornikiem zabrze chyba 5 czy 6 sezon, obiekty mlodziezowe mam 17 +akademia a baze treningowa 18, a taka zawisza np ma odpowiednio 10 i 11 a ma lepszych juniorow niz ja! podobnie jest z widzewem 16 i 17. Oba kluby maja lepszych juniorow niz ja! moj najlepszy na przestrzeni tych sezonow mial PA=130, reszta gora 110. A zawisza ma teraz np 2 gosci co maja 150 i 167:(a widzew juz ktoregos z kolei. co mam zrobic by miec wychowankow lepszych?? trening mam na 5* wszedzie, 1 trener do 1 treningu.

 

Szczerze mówiąc to ja też miałem z tym problem. Nawet grając w Hiszpanii, zaczynając zespołem trzecioligowym po kilku sezonach miałem szkółkę i bazę na maksa, a i tak juniorów ściągałem z innych klubów, bo potem bym miał problem z rejestracją 25 piłkarzy do europejskich pucharów. Nigdy nie "wyhodowałem" sobie piłkrza, który grałby bez problemów w pierwszej drużynie.

Odnośnik do komentarza

Skonczylem w piątek kariere St.Pauli w Fm2006, doszedlem do wniosku ze czas spróbować czegoś nowego, poszedlem do Empiku i kupiłem Fm2007. Wczoraj po meczu zainstalowalem grę nagralem patcha 7.0.2 odpalilem gierkę a tu :| Po próbie rozpoczecia nowej gry pojawialy sie dostępne bazy gry (probowalem na oryginalnej i tej z latki) gdy skonczyło się wczytywanie bazy danych gra powraca do glownego menu, natomiast aby cokolwiek potwierdzić muszę dwa razy naciskac lewy przycisk myszy.

Pomocy ! :crazy:

Odnośnik do komentarza

Nie już wątku błędów w Fm 2007 więć wkleję to tu:

 

Mam pewne spostrzeżenie dot., FM 2007 - gram w II idzie hiszpańskiej (dotyczy to także III ligi hiszpańskiej)

 

Hipoteza nr 1: Gra generuje seryjność wyników - rozgrywane ciągi meczów tymi samymi taktykami poraz drugi dają inne rezultaty - większość wygrywam lub większość przegrywam - naprzemiennie, zwłaszcza dot. to wygranych z silniejszym rywalem na wyjeździe.

 

Hipoteza nr 2: Co jest nie tak z transferami za free. Mam przekroczony budżet płacowy o ok 11 tys E na tydzień. Kiedy wyrażają chęć przyjścia do mnie zawodnicy chcący zarabiać X - zarząd zawsze oferuje mi 4 do 8 razy mniej, co niweczy starania o zawodnika. Jednak niekonsekwencją jest to, że pomimo obciążenia budżetu pozwalają mi np. zaoferować piłkarzowi 4 tys E na tydzień, ale jeśli inny piłkarz zażąda np. tych 4 tys,. to zarząd się zgadza na np. 850 E na tydzień. (nie sprawdzam edytorem ich reputacji). W efekcie nie mogę dokonywać sensownych wzmocnień. Dotyczy to nieraz wielokrotnych reprezentantów swoich krajów (na ogół Afryki czy Ameryki płd.).

 

Od tej reguły były wyjątki dopóki nie zakontraktowałem ex młodzieżowego reprezentanta Francji, który dołączy do klubu za pół roku, więc, póki co, nie obciąża budżetu klubu. Za pół roku kończą się też kontrakty wielu zawodnikom, którzy zarabiają dużo (przynajmniej 4 piłkarzy z pensją 5 - 9 tys E na tydzień), a mało grają, w związku z tym odzyskam płynność finansową (w budżecie płac). Nie zamierzam przedłużać z nimi kontraktu. Dlaczego nie mogę więc podpisać kontraktu (jeden z takich grajków, co chcieli do mnie przyjść, a zarząd zaproponował śmieszną pensję, właśnie podpisał kontrakt z FC Barceloną :/ )

Czy istnieje jakaś projekcja "następnorocznego" budżetu, które w efekcie dają takie irytujące sytuacje?

 

Hipoteza nr 3: Ustawienie szybkiego wyrzutu piłki przez bramkarza chyba nie działa. Ilekroć je ustawiam, nigdy nie zauważyłem, że mój bramkarz się do tego zastosował

 

Hipoteza nr 4: nie można ustawiać w stałych fragmentach gry w ofensywie 3 piłkarzy na którymkolwiek ze słupków, bądź przed polem karnym, bo żaden się nie ustawia (mam tak od początku kariery - 8 sezon).

Odnośnik do komentarza

Witam !

 

Mam pytanie,co trzeba zrobić żeby zagrać przez sieć.Jestem początkujący,a chciałbym zagrać z kolegą a niewiem wogóle co mam zrobić.Słyszałem coś że trzeba mieć Hamachi,to mam,tylko co trzeba w grze ustawić żeby kumpel mógł się dołączyć i żebym ja go widział?

W tym temacie http://forumcm.net/index.php?showtopic=40 nie znalazłem jak można zagrać ,więc pytam tutaj ;d

 

Prosze o jak najszybszą odpowiedź

Averhear

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...