Skocz do zawartości

Marynia rozgrywa 552 sezon w FM


lad

A czy ty nadal grasz w FM?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, ajerkoniak napisał:

Podwyżek i kopalń nie skomentuje, na stronie opisuje jak to stworzy 200k miejsc pracy przy odnawialnych źródłach energii do czasu zamknięcia kopalń. Ciekawe, kurwa, jakich? Zbudujemy fiordy czy milion wiatraków xD ?

Co mają fiordy do energii odnawialnej? :> 

 

A co do Biedronia, to ja popieram go w całości jego przekazu i na dodatek wierzę mu, że on też ma takie przekonania. Ja pierdolę, od ilu lat w polityce robi się wszystko, żeby tylko trzymać się stołka, pomijając wiele faktycznych problemów. Święte krowy górnicy, święte krowy rolnicy, kościół - robienie im wszystkim dobrze, tylko po to, żeby mieć ich głosy. Nie wspominając o budowaniu tolerancji na inność, gdzie w tym kraju robi się z każdym miesiącem coraz gorzej. Ostatnio na drzwiach ośrodka monitorowania zachowań ksenofobicznych i rasistowskich rysowane były swastyki, a bojówki czekały na szefostwo aż wyjdzie z biura - co to w ogóle jest, państwo bezprawia? 

 

Co do nauczycieli, to też się zgadzam co do podwyżek. Nie wiem jak stoimy oficjalnie, według statystyk, z poziomem edukacji, ale moim zdaniem w szkołach jest bardzo miernie. Trudno oczekiwać, że nawet ktoś kto odczuwa powołanie i ma predyspozycje, będzie chciał pracować za max. 3-4k zł. Pensje muszę rosnąć, żeby ta branża stała się bardziej konkurencyjna i na wyższym poziomie.

 

Narracja Biedronia pozwoli zwrócić uwagę na wiele ważnych punktów, które gdzieśtam krążyły, ale były marginalizowane. Jego mocna osobowość i preferencje seksualne, pozwolą też bardziej otwarcie mówić o odmienności. 

9 minut temu, ajerkoniak napisał:

Pan @Reaper dej pan przyjaciela forum, przelałem właśnie, wiem że pan ufasz :D

Powiem Ci coś. Miałem kiedyś takiego znajomego z Białystoku, kibic Jagieloni. Dałbym sobie za niego rękę uciął? I wiesz co? No wiesz? Nie miałbym kurwa teraz ręki.

  • Lubię! 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ajerkoniak napisał:

Też opcja, dlatego dla mnie to ryzyko stracenia głosu ;) dlatego będę uważnie obserwował jak będzie sobie poczynał.

 

Prędzej kto wchodzi na jego listy, i kto potencjalnie dostanie się do sejmu, bo nie oszukujmy się, wybory europarlamentarne to takie rozpoznanie bojem.

 

Palikot wprowadził sporo anonimów i ludzi z przypadku, ale też przecież Biedronia i Grodzką, ludzi związanych z LGBT. Kukiz niestety sporo brunatnych (z tego co teraz widzę, to prawie połowa już w Kukiz'15 nie jest). Zobaczymy, kto się oprócz Biedronia na jego listach wyborczych znajdzie. :> 

Odnośnik do komentarza
 
Prędzej kto wchodzi na jego listy, i kto potencjalnie dostanie się do sejmu, bo nie oszukujmy się, wybory europarlamentarne to takie rozpoznanie bojem.
 
Palikot wprowadził sporo anonimów i ludzi z przypadku, ale też przecież Biedronia i Grodzką, ludzi związanych z LGBT. Kukiz niestety sporo brunatnych (z tego co teraz widzę, to prawie połowa już w Kukiz'15 nie jest). Zobaczymy, kto się oprócz Biedronia na jego listach wyborczych znajdzie. :> 
Pewnie kolejne libki w stylu nowoczesnej / po
Odnośnik do komentarza
Teraz, Ingenting napisał:

Pewnie kolejne libki w stylu nowoczesnej / po

 

Pewnie tak. Palikot też zapewne miał być wentylem bezpieczeństwa dla PO, żeby ci niekonserwatywni obyczajowo nie pouciekali za daleko, ale się eksperyment nieco wymknął spod kontroli. :keke:  Kukiz to sam nie wiedział, czym miał być, może i chłop miał dobre chęci, ale nic poza tym. Istnienia Nowoczesnej to nawet ja nie rozumiem ;) 

 

I pod tym względem rzeczywiście Wiosna może być Ruchem Palikota bis.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, ajerkoniak napisał:

Podobnie uważam, że jakakolwiek wiara w postulaty Biedronia to naiwność

O jak propsuję. Byłem względem niego sceptyczny, ale jego "program" to xD

37 minut temu, ajerkoniak napisał:

a w przypadku Biedronia może mnie tylko przekonać właśnie zmiana komunikacji w polityce (w jego wykonaniu) no i więcej bliższego mi światopoglądu w dyskursie.

Jak w przypadku Palikota? To ja podziękuję. Przypomnę, że ów Palikot miał dać to samo i efekt był taki, że dyskurs przesunął się na prawo, a promowane przez niego poglądy zostały skompromitowane połączeniem z wizerunkiem Palikota.

37 minut temu, ajerkoniak napisał:

Podwyżek i kopalń nie skomentuje, na stronie opisuje jak to stworzy 200k miejsc pracy przy odnawialnych źródłach energii do czasu zamknięcia kopalń. Ciekawe, kurwa, jakich? Zbudujemy fiordy czy milion wiatraków xD ?

Zamknięcie kopalń na Śląsku to xD prawie tak samo mocne jak jego kandydat (uwaga, mocne wyzwanie - jako że to gość z mojego pokolenia, ze Śląska i gość z grupy moich kolegów z politologii, to - szok, szok - znam faceta), który jako syn wieloletniej dyrektor technikum górniczego chce teraz likwidować kopalnie :keke: Oczywiście może to postulować, ale samo założenie jest turbozabawne w przedstawionych ramach czasowych i IMO obliczone jest tylko na zyskanie popularności wśród ekohipsterów, bo przecież górnicy i tak na Biedronia nie zagłosują. A po wyborach postulat pójdzie do szuflady. Tej branży nie wolno zlikwidować (tylko zmodernizować, właściwie to zaorać i wybudować od nowa).

Jeśli dyskurs na temat kopalni na Śląsku ma się obijać pomiędzy pisowskim uleganiem każdemu szantażowi górników a postulatem "zaorać i posypać solą, by nie wróciło", to szkoda słów.

 

Podwyżki oczywiście - tak. Dla nauczycieli - bardzo propsuję. Ale ocenę Feanora co do realności tych postulatów oceniam jako rozsądną. Nie sztuka powiedzieć "każdy niech zarabia po milion miesięcznie", sztuką to wprowadzić i czyniąc z ludzi milionerów jednocześnie nie zdezawuować pieniądza.

Chyba że Biedroń szykuje się na inflację i stąd mówi, że będzie płacone po 7k netto miesięcznie, bo przeczuwa, że zaraz za tyle to się człowiek ledwo, ledwo utrzyma :keke: 

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jest za to coś, co zauważył Ziemowit Szczerek - otóż być może Biedroń zrobił coś, na co nikt inny z opozycji nie wpadł*: wykorzystał populizm do własnych celów. Ludzie chcą zmniejszenia roli kościoła? Obiecamy im renegocjacje konkordatu i likwidacje lekcji religii w szkole. Nikt z polityków nie opowiedział się otwarcie za postulatami Czarnych Protestów? My staniemy za nimi w całej rozciągłości! Ludzie mają dość roszczeniowych górników/chcą walki ze zmianą klimatu? Zlikwidujemy kopalnie!

 

To że rozsądne argumenty do ludzi nie trafiają przekonuje się od pewnego czasu Razem, bo oni są takim gołębiem z mema, których kruki zakrzykują, że komuniści i chcą zabierać 75%. Zobaczymy, czy taka strategia jest w stanie coś zdziałać ;) 

 

*Schetyna próbował przy wprowadzaniu 500+, ale (1) on nie ma charyzmy, (2) PO nie ma wiarygodności :P

Odnośnik do komentarza

Czemu odstawienie kopalń ma być niewykonalne w 16 lat? Przecież on mówi o roku 2035 w tym kontekście. Popatrzcie na stan autostrad z 2002 r. i na dzisiaj. Przez 16 lat da się naprawdę dużo zbudować. Nie wiem, dlaczego nie mogłoby to być kilka elektrowni innego rodzaju. Jakoś wiele innych propozycji Biedronia wydało mi się mniej prawdopodobnych od tej. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Man_iac napisał:

Przecież on mówi o roku 2035 w tym kontekście.

Faktycznie, moja pomyłka. Nie wiem skąd mi się ten 2021 wziął.

13 minut temu, Man_iac napisał:

Czemu odstawienie kopalń ma być niewykonalne w 16 lat?

Moim zdaniem odstawienie kopalń w całości to będzie po prostu marnowanie zasobów naturalnych. My węgiel mamy, istnieje też technologia umożliwiająca pozyskiwanie go w sposób znacznie mniej obciążający dla środowiska. Naprawdę nie odczuwam jako mieszkaniec Katowic potrzeby zlikwidowania kopalni, a jako osoba kiedyś kopalnię obsługująca widzę pole do restrukturyzacji. Ofc uprawnienia socjalne - trzeba zaorać, infrastrukturę - w dużej mierze zaorać, mentalność pracowników - zaorać, sieć pośrednictwa przy sprzedaży węgla - zaorać, ale to nie znaczy, że całą branżę należy zamknąć.

Zresztą kopalnie to tylko jedna strona medalu - druga strona to realne zapotrzebowanie na węgiel, które będzie maleć, ale czy zostanie wyzerowane nawet do 2035? Śmiem wątpić. Efektem wygaszania kopalni było zwiększenie zapotrzebowania na import węgla z Rosji czy Ukrainy. Super pomysł na prowadzenie gospodarki państwa uzależnionego od kilkuset lat od węgla! :keke: 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@Gacek „Podwyżki oczywiście - tak. Dla nauczycieli - bardzo propsuję. Ale ocenę Feanora co do realności tych postulatów oceniam jako rozsądną”

 

 

No właśnie, zastanówcie się jakbyście odbierali te piękne słówka Biedronia gdybyście byli akurat z branży i trzeźwo chodzili po ziemi. Biedroń mówi TO CO CHCEMY USŁYSZEĆ. A nawet więcej! Postulat 7k złotych brutto pensji oznacza, że Biedroń właśnie zawstydził związki zawodowe: one żądaja 1k złotych podwyżki, czyli tak lekko licząc DWA RAZY MNIEJ (co najmniej) :lol: oczywiście część nauczycieli jest zachwycona :lol: i na FB piszą panegiryki na temat zbawcy ze Słupska. 

 

@lad on i Thattcher? Łączy ich głównie podobna płeć ich łóżkowych partnerów. Biedroń na razie jawi mi się jak Trump: mówi bardzo popularne w pewnych grupach hasła, za którymi nie stoi żadna intelektualna podbudowa. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Feanor napisał:

jakbyście odbierali te piękne słówka Biedronia gdybyście byli akurat z branży i trzeźwo chodzili po ziemi

[sarkazm]o jezu, jakie wywyższanie się, jaka nieumiejętność prowadzenia dyskusji, jaka pogarda dla innych zawodów, że niby my nietrzeźwi jesteśmy, że nierozsądni?!?! nie jesteśmy gorsi!!!111one [/sarkazm]

;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ciastka wyczyszczone, brak dodatków, a chrome przed chwilą wylogował mnie z forum. Loguję się i dostaję info, że nie mam uprawnień do strony po zalogowaniu, bo jestem wylogowany. No to loguję znowu i znowu info, że nie mam uprawnień :keke: błędne koło zamknęło się dopiero, gdy logowałem się przebywając w dziale Inne. Tak w razie jakby ktoś miał problemy jak ja, dr zonk zaleca.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Feanor napisał:

@Gacek „Podwyżki oczywiście - tak. Dla nauczycieli - bardzo propsuję. Ale ocenę Feanora co do realności tych postulatów oceniam jako rozsądną”

 

 

No właśnie, zastanówcie się jakbyście odbierali te piękne słówka Biedronia gdybyście byli akurat z branży i trzeźwo chodzili po ziemi. Biedroń mówi TO CO CHCEMY USŁYSZEĆ. A nawet więcej! Postulat 7k złotych brutto pensji oznacza, że Biedroń właśnie zawstydził związki zawodowe: one żądaja 1k złotych podwyżki, czyli tak lekko licząc DWA RAZY MNIEJ (co najmniej) :lol: oczywiście część nauczycieli jest zachwycona :lol: i na FB piszą panegiryki na temat zbawcy ze Słupska. 

 

@lad on i Thattcher? Łączy ich głównie podobna płeć ich łóżkowych partnerów. Biedroń na razie jawi mi się jak Trump: mówi bardzo popularne w pewnych grupach hasła, za którymi nie stoi żadna intelektualna podbudowa. 

Nie no, mi tylko chodziło o porównanie w kontekście zaorania górnictwa.

 

No i Wielkiej Brytanii też sobie nie wyobrażano bez przemysłu górniczego, a dziś chyba nie funkcjonuje tam ani jedna kopalnia.

Odnośnik do komentarza
  • Feanor zablokował, odblokował i zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...