Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Mass Effect 2

 

Czy ktoś z was zna sposób na zamianę dubbingu POL, na ENG, ale żeby napisy były polskie? Znalazłem niby sposób z podmianą plików, ale wtedy mam:

a) albo full polską wersję

b) full angielską

 

a zależałoby mi na miksie: gadają po angielsku, a napisy i wszystkie opisy po polsku.

 

Myślicie, że się da? :)

Odnośnik do komentarza

Da się :)

3. Chcialbym zagrac w angielska wersje z polskimi napisami, a do wyboru mam tylko polski dubbing. W jaki sposob zmienic dubbing na angielski?

 

1. W katalogu data (w folderze z grą) otwieramy plik sku.ini i dwie wartości POL zmieniamy na INT (pamiętając o wielkich literach). Zapisujemy zmiany.

2. Wchodzimy do katalogu CookedPC znajdującego się w katalogu BioGame w folderze z grą.

3. Odnajdujemy plik BIOGame_POL.tlk i zmieniamy mu nazwę na BIOGame_INT.tlk

Odnośnik do komentarza

Może akurat rozgrywasz jakieś DLC? Bo tam musisz tak samo zmienić.

 

No tak, bo to akurat chyba jest DLC:

Omega, Zaeed

 

W takim razie musisz jeszcze:

Jeśli wyjdą DLC i chcemy mieć również w dodatkach kinową wersję gry(i włączone w nich polskie napisy)należy wejść do katalogów z każdym z dodatków i zmienić nazwy plików o rozszerzeniu .tlk z POL na INT.

 

Z racji tego plik INT.tlk już tam jest, to musisz go wpierw gdzieś przenieść(jeśli chcesz go zachować na wszelki wypadek) lub po prostu wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ale tez zmiany umówmy się, że kosmetyczne, nie wiem czego tak strasznie żałujesz Monti. Gra jako jedna z niewielu obecnie nie została wydana w późnej becie. Jedyny błąd techniczny walący po oczach, to przeskakujące animacje w niektórych dialogach.

 

to mnie najbardziej fascynuje:

# It is recommended that players reset their keyboard mapping to default values to ensure proper vehicle control.

 

o_O

Odnośnik do komentarza

Oba razy jak przechodziłem, miałem wykonane wszystkie misje, wszystkie rozbudowy itp.

 

Za pierwszym razem przeżyli wszyscy, za drugim razem zmieniłem niektóre wybory personalne i poległ Mordin, ale nie mam pojęcia w jakich okolicznościach, bo nie było pokazane. Jak nie masz ulepszeń statku, to po prostu giną zanim Normandia "wyląduje" i przy odrobinie pecha masz ujowy skład na resztę misji, co zapewne kończy się śmiercią wszystkich. Swoja droga chciałbym zobaczyć zakończenie, jak ginie Shepard/wszyscy :-k

 

Odnośnik do komentarza
To nie jest gra jednokrotnego przejścia, więc nie widzę problemu :)

 

Dla mnie jest ;). Nie dałbym rady drugi raz przejść tak długą grę, znając już dokładnie fabułę. Nie oszukujmy się, ale (przynajmniej dla mnie) to fabuła jest tym czynnikiem (kto wie, czy nie jedynym), który sprawia, że chce się przejść tę grę. Ale drugi raz? Może po jakimś dłuższym okresie czasu - tego mamy wystarczająco, bo trójka dopiero w 2012 :)

 

 

Co do upgrade-ów statku:

 

O ile się orientuję:

 

Brak ulepszonej tarczy - śmierć Tali lub Legiona, jeśli wzięliśmy Tali do walki z Occulusem czy jak to tam się zwało

Brak pancerza - śmierć Zero

Brak działa - śmierć Thane'a

 

 

Ja miałem wszystkie upgrade'y, poległ mi Mordin - myślałem, że skoro służył u tych ichnich komandosów, to sobie poradzi jako dowódca drugiego oddziału, gdy ja szedłem pod polem biotycznym - przeliczyłem się :). Mógłbym wczytać, ale nie zrobiłem tego, żeby już nie było za różowo - co to za samobójcza misja, którą wszyscy przeżywają? :)

 

Odnośnik do komentarza

Tylko, że tutaj w wielu momentach masz przynajmniej 2 opcje do wyboru i w zależności od tego, co wybierzesz to fabuła będzie trochę inna.

 

Nie przesadzajmy, fabuła będzie właściwie niezmieniona.

 

Zgadzam się z Sutkiem, największym atutem cRPG jest fabuła - znając ją, odechciewa mi się grać drugi raz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...