Skocz do zawartości

Ciekawe gry RPG


frodo

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś odpalić pierwszą część Spellforce'a na Viście ?

Swego czasu w gierkę pogrywałem całkiem sporo i grało się bardzo przyjemnie, zarówno w podstawową kampanię jak i dodatki. Niestety tutaj wywala mi się podczas, a raczej pod koniec, instalacji, mówiąc o "błędzie danych CRC" przy kopiowaniu "VIDEOS" z "data5.cab.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czy może mi ktoś powiedzieć czy pierwszy KoTOR zawsze był tak niestabilną grą, czy dopiero na SP3 i nowszej karcie zaczyna wariować? Przecież oszaleć z tą gra można, co 5-10 minut wywala mi do Windows, z jakimś czerstwym błędem :roll: A najśmieszniejsze, że nie gram - choć mógłbym - na maksymalnych ustawieniach graficznych...

Przy uruchamianiu gry jest "Aktualizuj" ale gra twierdzi, że jest w najnowszej wersji...W takim razie nie chciałbym widzieć niespaczowanej :|

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

mam spory problemik z tą grą, a w zasadzie z jedną z misji. Może to i głupie pytanie, ale proszę o pomoc. Otóż w finale pierwszego rozdziału trzeba zmierzyć się z Destherem i tutaj jest ów problem. Próbowałem już na wiele sposobów (czarami, bronią, pułapkami), ale wciąż jestem zabijany. Ma ktoś pomysł, lub wie z doświadczenia, jak mógłbym sobie lepiej poradzić? Proszę o pomoc, a jeśli nie wprost, to chociaż jakieś wskazówki.

 

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza

Tak, w taką gwiazdkę. Jednak to już też przerobiłem :) U mnie do tej pory albo go dwa razy razy drasnąłem a on czarami wydał na świat potworka, który jednym ciosem mnie powala, albo sam coś czaruje i też od razu padam... Nie wiem, pokombinuje jeszcze coś, jednak jakby ktoś miał pomysł...

 

Ja też w to kiedyś, dawno dawno temu grałem, ale również nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza

O grze starej, o grze znanej, cieszenie sią nią w 09 jest kompromitacją itd ;)

Zawsze podobało mi się uniwersum Gwiezdnych Wojen. Sześć filmów i sterta fanowskich artów, czy to w Wookiepedii czy "luzem" potrafiły nasycić ;) moje pragnienie wiedzy.

O KotOR słyszałem wiele razy. Gdy nie interesowałem się aż tak RPG i mój ówczesny komp nawet nie zakręciłby raz płytą z ta grą nawet nie myślałem o niej. Potem gra (wydana przez LEM, jednego z najmniej prężnych wydawców) była niedostępna albo osiągała kosmiczne ceny na Allegro. W końcu udało mi się kupić. Najpierw mnie odrzuciło dziwne sterowanie ;) Potem mnie do szału doprowadzało katastrofalne inventory. Ale i tak clue było wykrzaczanie się gry średnio co 10 minut (to jednak nie wina FF :| ). Mimo to przeszedłem całą. W 48 godzin jak wskazuje ostatni sejw i nie żałuję żadnej minuty rozgrywki ani wojowania z niestabilnością :) Ta gra jest genialna. Pomysłowość twórców osiągnęła szczyty. Owszem w wielu questach na końcu naparzamy się z jakimiś ziomami, ale w tzw. "międzyczasie" mamy dialogi, niuanse i decyzje, które albo poprowadzą nas po jasnej albo skierują ku ciemnej stronie mocy :) Mamy super drużynę, mamy kilka światów znanych w Uniwersum (Kashyyyk!!) no i mamy siebie :) Fantastyczne symulacje walk, kapitalna fabuła z niezłym zwrotem akcji, starłorsowe smaczki, fenomenalnie "zagrani" obcy - wszystko jest na poziomie mistrzowskim.

Star Wars: Knights of the Old Republic ląduje na jednym z czołowych miejsc w kategorii "och, co za gra" :D

Odnośnik do komentarza

Napisz może jaką grasz postacią. Ja zazwyczaj grałem wojem. Przed walką piłem WSZYSTKIE mikstury (łącznie z mądrością sowy, błogosławieństwa, heroizmy, korowe skóry, kocie zwinności, bycze siły, etc, a PRZEDE WSZYSTKIM przyśpieszenia) i wskakiwałem.

 

W pierwszej kolejności kościotrupy (nie zapominaj się leczyć!), jak mogłem to przyzywałem coś w międzyczasie (nawet borsuk - jak weźmie na siebie jakiegoś fireballa, to oszczędzasz mnóstwo czasu na picie mikstur), a potem brałem się za maga. Jeśli coś przyzwał, to w pełnej płycie zwykle mógł mi palcem pogrozić - standardowa taktyka - bić go w łeb i pić eliksiry.

 

Magiem w sumie nawet nie próbowałem, ale zazwyczaj czrującymi taktyka jest jedna - przyzywać potworki!

Odnośnik do komentarza

Akurat moim zdaniem NWN2 to duże rozczarowanie. Może dlatego, że grałem w nią zaraz po Wiedźminie. Po krótce podam wady i zalety:

 

Wady:

- malutki świat

- w którym i tak wszystko dąży do "ostatecznej rozgrywki"

- maksymalna liniowość

- drużyna chaotyczna (chodzi o sterowanie)

- miasto złożone z... 5 budynków na krzyż (nie licząc tak z 10 stodół, do których wejść się nie da)

 

Zalety:

- niezła grafika

- FR (mimo wszystko :P)

- dużo interakcji drużynowych (szkoda że wszystkie proste jak cep, może poza krasnoludem)

- obrona zamku

 

Pograłem, nawet przeszedłem, ale końcówkę rozgrywałem już z musu (i, żeby było szybciej, na kodach). Tak mnie znużyło, że dodatku nawet nie odpaliłem...

Odnośnik do komentarza

Hmm, gdyby ktoś grał jeszcze w Neverwinter jedynkę, to polecam przygodę mojego znajomka: http://www.eclipseofmoon.webpark.pl/ Dokładne opisy wszystkiego na stronce, sam nadmienię, że pracował nad tym dobre trzy lata sam(!) i całość prezentuje się całkiem nieźle. Jest to wersja przetestowana przez kilkanaście osób i teoretycznie pozbawiona wszystkich bugów.

Odnośnik do komentarza

To świetna wiadomość, zwłaszcza że będzie wydany na DVD (moje 4 płytki noszą już ślady użycia :P ). Szkoda, że do PT nie powstały żadne dodatki i niewiele modów, bo miałbym taką niespodziankę, jak wtedy, gdy kupiłem sagę BG na DVD (dodatki i mody na płytce). Ale gra jak najbardziej godna polecenia (o czym i tak pewnie wszyscy wiedzą)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...