Skocz do zawartości

Jaka pierwsza Marynia w Nowym Roku, taki cały rok, a więc postarajcie się!!!!!!551


krzysfiol

Jak powinno mówić się o swojej towarzyszce/swoim towarzyszu życia?  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jmk napisał:

Wracam już do PL, siedzę na środki obok madki z dzieckiem, które już się wierci. Będzie gorzej?

Być może i mnie pojebało trochę od momentu narodzin córki, ale czym twoim zdaniem zawiniła ta kobieta, żeby określać ją mianem „madki”? Bo tak po mojemu to to określenie pasuje do niezbyt lotnych intelektualnie kobiet, które uważają, że z automatu należy im się więcej jedynie z powodu urodzenia dziecka. Czy sam fakt podróży samolotem z pociechą sprawia, że mamy do czynienia z „madką”?

 

Swoją drogą kiedyś (i w sumie czasem nadal) śmieszą mnie screenshoty z różnych „mamuśkowych” grup, ale mam wrażenie, że zarówno w internecie, jak i w rzeczywistości mocno nasila się niechęć do ludzi z dziećmi. Nie raz spotykaliśmy się z niechęcią (co prawda w postaci jedynie jakiegoś burczenia pod nosem, ale zawsze), gdy z żoną korzystaliśmy z kas pierwszeństwa w sklepie. I to nie na początku ciąży, a w 8-9 miesiącu.

 

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Misiek said:

wygrałeś, czy standardowo wygrał Mahdi, a zaprosił sobie tylko kolegów dla towarzystwa ;) 

 

Na stronie nie ma wyników, więc stawiam dolary przeciw orzechom, że ojciec założyciel zabronił rozpowszechniać tą informację pod groźbą perm-bana :D

  • Lubię! 2
  • Hurra! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, schizzm napisał:

BTW, wołam też @beeres, będziecie dostępni między 9 a 16 lutego? Zjeżdżam wtedy do teściów w Pszczółkach, więc jakbyście mieli ochotę, można by się spotkać w jakiś wieczór :)

 

Nie ogarnąłem jeszcze grafiku jakoś mocno szczegółowo, ale powinno się coś udać :) Daj znać jak będziesz wiedział które dni Ci pasują.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Brudinho napisał:

 

No szkoda, że Patriots przegrali ale mecz był fajny? ;)  (nie znam wyniku tak mi sie napisało, i wiem że zasiałem ziarnko niepewności) :keke: 

 

CZY KTOŚ WIE JAK ZAMKNĄĆ Z POWROTEM ZBYT POCHOPNIE OTWARTEGO SZAMPANA?

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, SZk napisał:

Poczekaj na: czy zamieni sie pan na _tu_wstaw_duzo_slabszy_duzo_starszy_model_ktorego_chce_sie_pozbyc_i_szukam_frajera_ktory_nie_wie_co_sprzedaje_?

 

Nie, na razie nie ma. Ale odpisałem mu, że skoro chce zapłacić 2/3 ceny, to czy mam mu sprzedać 2/3 płyty głównej. Czekam na jeszcze błyskotliwszą ripostę od mojej :keke: 

 

4 godziny temu, Gabe napisał:

 

>Patriots przegrali

>szkoda

 

Choose one :keke: 

 

Zazdrość ludzka nie zna granic :wub: 

 

3 godziny temu, me_who napisał:

Patriots i szkoda w jednym, to może być chyba tylko jak z grzeczności odpowiesz "Szkoda", na informację, że autobus z nimi spadł w przepaść.

 

Zazdrość ludzka nie zna granic :wub: 

Odnośnik do komentarza

Ja w tym momencie jak słyszę, że komuś płacze dziecko w samolocie, to mam ochotę podejść i powiedzieć, żeby się niczym nie stresowali i czy mogę w czymś pomóc. Dodatkowo jeszcze współczuję dziecku, bo ono nie płacze nikomu na złość, tylko w jakiś sposób cierpi - stres, może ciśnienie w uszach podskoczyło i nie może sobie z tym poradzić, a może hałas przeraża. Podróżowanie z małym dzieckiem jest już wystarczająco stresujące dla rodziców, nikt inny nie musi rzucać wrogich spojrzeń czy uszczypliwych komentarzy.

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Reaper napisał:

Ja w tym momencie jak słyszę, że komuś płacze dziecko w samolocie, to mam ochotę podejść i powiedzieć, żeby się niczym nie stresowali i czy mogę w czymś pomóc. Dodatkowo jeszcze współczuję dziecku, bo ono nie płacze nikomu na złość, tylko w jakiś sposób cierpi - stres, może ciśnienie w uszach podskoczyło i nie może sobie z tym poradzić, a może hałas przeraża. Podróżowanie z małym dzieckiem jest już wystarczająco stresujące dla rodziców, nikt inny nie musi rzucać wrogich spojrzeń czy uszczypliwych komentarzy.

To wszystko prawda, ale madkami nie nazywa się raczej en bloc kobiet z dziećmi, lecz - w przywołanym tu samolocie - kobiety takie, jak ta, z którą kiedyś podróżowałem która w odpowiedzi na płacz dziecka popróbowała minutę czy dwie je uspokoić, po czym założyła z mężem słuchawki na uszy, zasłoniła sobie oczy i próbowała zasnąć. Napisałem "próbowała", bo wkurwiona obsługa samolotu jej to skutecznie uniemożliwiła prosząc o zajęcie się dzieckiem. Oczywiście rozumiem, że zajęcie nie musi się równać wyciszeniu/uśpieniu, ale próbować trzeba.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

IMHO każdy podróżujący woli uniknąć siedzenia w okolicy niemowlaka, ale też żaden ogarnięty człowiek nie będzie się wkurzał, że dziecko płacze. Negatywne reakcje wzbudza brak zajmowania się własnym dzieckiem, zidiocenie rodziców, czy ich roszczeniowa, olewcza, bądź chamska postawa.

 

To w samolocie, ale jak usiądzie taka rodzinka w restauracji obok mnie i kolacja zamienia się w festiwal krzyków, to mam ochotę im wszystkim powsadzać widelce w różne miejsca ciała :)

Odnośnik do komentarza

Jak dziecko ryczy, a ona robi milion selfiakow tochyba madka ;)

 

Nie no pewnie jak będę miał swoje to inaczej na to będę patrzył. Byłem zmęczony, chciałem odpocząć, ale nie mam im za źle, nie spałem, bo płakało, albo mnie zaczepialo a jak oglądałem film to mi telefon przewracało ;) jedyne co ja bym polecał to dokupienie tego miejsca za 20zl z wyborem, bo lecieli z ojcem, ale był dalej i słuchawki i wyjebane :D Jakby dwie osoby siedziały razem z dzieckiem to ten jednej obok tak by to chyba nie przeszkadzało.

Mój lot to tylko te dwie godziny z hakiem, ale na dłuższą podróż mogłoby irytować ;)

 

Relacje z turnieju będą po 10 kolejek co dwa dni, więc wypadałoby zachować tajemnice ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...