Skocz do zawartości

524 rok z rzędu Marynia utrzymuje Arsene'a Wengera jako trenera przez podobieństwo imienia do nazwy "Arsenal"


Hawkeye

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

To wygląda ok, nie znajdę i nie przypomnę sobie teraz jakie to było, ale tam nie było możliwości zjechania z ronda inaczej niż ten jeden pas ruchu wskazywał. Nie wiem jak to opisać :-k Może w domu poszukam.

Może chodzi o tzw. rondo turbinowe? Ale jak mieszkałem w Poznaniu to nie kojarzę, żeby takie były :-k
A to nie wiedziałem nawet że takie cuda mam niedaleko :)

 

http://edroga.pl/inzynieria-ruchu/rondo-turbinowe-zamiast-skrzyzowania-z-wyspa-centralna-25062325

Odnośnik do komentarza

 

To wygląda ok, nie znajdę i nie przypomnę sobie teraz jakie to było, ale tam nie było możliwości zjechania z ronda inaczej niż ten jeden pas ruchu wskazywał. Nie wiem jak to opisać :-k Może w domu poszukam.

Może chodzi o tzw. rondo turbinowe? Ale jak mieszkałem w Poznaniu to nie kojarzę, żeby takie były :-k

 

 

Jeśli dobrze pamiętam to było to jak się wjeżdża od Przytocznej do Poznania i zaraz gdzieś jest Mac Donalds :D.

Odnośnik do komentarza

Ja już kiedyś opowiadałem, że po egzaminie egzaminator powiedział tylko, że powinienem był włączyć kierunkowskaz w lewo jak zawracałem na rondzie :roll: Byłem bliski pokłócenia się z nim, ale odpuściłem temat, co nie zmienia faktu, że miałem rację ;) Mieliśmy kilka dyskusji tutaj na ten temat, ale jednak kierunkowskazu w lewo się nie włącza: https://bezprawnik.pl/rondo-kierunkowskaz-w-lewo/

Odnośnik do komentarza

Może i błędnie, ale: lepiej dać ten raz lub dwa razy za dużo kierunkowskaz niż w ogóle nie dawać, tudzież jak już ktoś wykonał manewr :)

Czasem śmieszy mnie jak ktoś włącza kierunkowskaz na oznaczonym pasie ruchu (np. do skrętu w lewo), ale z drugiej strony tez uznaję ten argument. W sprawie kierunkowskazu zdecydowanie lepsza nadgorliwość, niż nie używanie w ogóle.

Odnośnik do komentarza

A ja się nie zgodzę, lewy kierunkowskaz na rondzie (pomijając zmiany pasów) wprowadza tylko niepotrzebnie zamieszanie, i może wypadku nie spowoduje, ale na płynność ruchu już może wpłynąć.

Jakie zamieszenie? Jak się nie da jechać bardziej w lewo, niż rondo prowadzi to i kierunkowskazem nikogo w błąd nie wprowadzi, nawet jak jest użyty nadgorliwie :) Co innego jak jest jakiś oznaczony skręt. Tam teoretycznie może być sytuacja, że przed skrętem z wyznaczonym pasem ruchu jest jeszcze jakiś mniejszy, nieoznaczony.

Odnośnik do komentarza

Jak się nie da jechać bardziej w lewo, niż rondo prowadzi to i kierunkowskazem nikogo w błąd nie wprowadzi, nawet jak jest użyty nadgorliwie

Przykład: stoję przed rondem, z którego nie widzę wszystkich odnóg i nagle na horyzoncie pojawia mi się gość z kierunkowskazem w lewo. Właściwie mnie w tej sytuacji powinny interesować tylko jedna zmienna - prawy kierunkowskaz: jeśli ma włączony, to mogę włączać się do ruchu, jeśli nie, to go przepuszczam. Lewy kierunkowskaz mówi mi, że gość przed wjechaniem na rondo zasygnalizował światu, że będzie skręcał w lewo, ale gdzie to lewo, to wie tylko on*, więc dla mnie równie dobrze może jechać do następnego skrętu, albo przed moją odnogą zmienić na prawy. Czyli czysta konfuzja. Prawy kierunkowskaz/jego brak jest prostym wyborem binarnym :D

 

*czasem są ronda, gdzie to lewo ciężko określić nawet jemu samemu, bo mają np nieregularny układ, albo liczbę odnóg różną od czterech. I co teras?

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie nie wiem, jak włączałem w lewo, to nie zdarzyło mi się, żeby ktoś mi się wjebał na rondo bo na pewno jadę prosto, a jak nie włączam, to trafiają się takie gagatki. Szczególnie na tych małych rondach, gdzie masz mało czasu żeby wrzucić kierunek w prawo jak opuszczasz rondo.

Odnośnik do komentarza

kurde kupiłbym sobie jakiś głośniczek na bt, żeby sobie coś brzdąkało jak jestem na dworzu, trochę lepiej niż pierdzenie z telefonu :-k ktoś coś ma i może polecić? tak do 200 zł?

 

Reaper miał w tamtym roku na zlocie, to może zarzuci modelem.

Odnośnik do komentarza

Myślicie, że był atomowy? :-k http://www.tvn24.pl/pomorze,42/the-independent-sesja-z-martwym-morswinem-w-cork,744376.html

 

 

 

kurde kupiłbym sobie jakiś głośniczek na bt, żeby sobie coś brzdąkało jak jestem na dworzu, trochę lepiej niż pierdzenie z telefonu :-k ktoś coś ma i może polecić? tak do 200 zł?

 

Reaper miał w tamtym roku na zlocie, to może zarzuci modelem.

 

Nope, ja miałem jakieś gówno z promocji CitiBanku ;) Z takich lepsiejszych, to pewnie Bose, ale wątpię, żeby dało się zmieścić w 200 zł.

Odnośnik do komentarza

Myślicie, że był atomowy? :-k http://www.tvn24.pl/pomorze,42/the-independent-sesja-z-martwym-morswinem-w-cork,744376.html

 

 

 

kurde kupiłbym sobie jakiś głośniczek na bt, żeby sobie coś brzdąkało jak jestem na dworzu, trochę lepiej niż pierdzenie z telefonu :-k ktoś coś ma i może polecić? tak do 200 zł?

 

Reaper miał w tamtym roku na zlocie, to może zarzuci modelem.

 

Nope, ja miałem jakieś gówno z promocji CitiBanku ;) Z takich lepsiejszych, to pewnie Bose, ale wątpię, żeby dało się zmieścić w 200 zł.

no właśnie nie chcę wydawać nie wiadomo ile na taki głośnik, bo cholera, to dalej jest mała pierdziawka, a potrafią kosztować i po 1k ;) dobre opinie ma widzę JBL Go i może coś takiego sobie kupię albo coś z dwoma głośnikami

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...