Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Ty sie nie smiej, bo w wielu plotkach transferowych do Barcy Parejo sie pojawia :| Az mnie ciarki przechodza na mysl o tym, ze ktos taki mialby trafic do Barcy. Podobnie jak np rowniez przewijajacy sie w mediach Inigo Martinez. Jesli mamy robic takie transfery to witaj Ligo Europy :D

 

Pojawia się od paru lat więc pewnie nic z tego nie będzie. Ale Cancelo to akurat była realna opcja, obecnie chyba niestety nie przejdzie :/

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu takie ruchy, jakie wymieniliśmy. traktuję własnie jako zapchajdziury, na szybkiego. Bo ich nie można (tzn. oczywiście, że można, ale nie powinno się) nazwać niewypałami.

Nie było głębszego myślenia, planowania. Kupujemy tego i tego, będą na te pozycje. A że to Barcelona, to większa kasa. Zawodnicy przychodzący są ze średniej bardzo półki.

Przemyślane transfery są i mają się dobrze, jak widać.

 

A ten Grimaldo był dobry. O co tam dokładnie chodziło, bo już nie pamiętam?

Odnośnik do komentarza

@ajerkoniak, bardzo dobrze, ze Cancelo nie przejdzie. W ostatnim sezonie mocno obnizyl loty i stracil na wartosci. Z calej trojki proponowanych transferow na prawa obrone (Cancelo, Semedo, Bellerin) jest IMO zdecydowanie najslabszy. Koles nie ma zielonego pojecia o grze obronnej. Nieprzypadkiem w drugiej czesci sezonu gral jako skrzydlowy.

 

@Makk, z Grimaldo byl ten problem, ze Alex w ogole nie dostal swojej szansy, mimo ze w rezerwach prezentowal sie naprawde spoko. Tymczasem zamiast zrobic z niego zastepce dla Alby, sprowadzono Digne, ktory, w mojej ocenie - chyba nie jest specjalnie lepszy od Alexa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z perspektywy kibica Barcelony po minionej rundzie w Milanie bym się bardzo, bardzo cieszył na jego przyjście, bo on sportowo daje wiele, ale nadal mniej niż MSN i będzie znakomitym rezerwowym, jakiego im brakowało z przodu na skrzydłach.

Jeśli jednak sam zawodnik chciał przejść do Barcelony, to nie rozumiem, bo rozegrał fenomenalną rundę w Milanie i po prostu tam zgnije, podczas gdy np. w Milanie mógłby rozkwitnąć i za parę lat po zagrywkach a'la Fabregas i tak trafić do Barcelony, ale już na zasadzie podstawowego gracza (bo Messi przecież wiecznie na skrzydle grać IMO nie będzie).

Odnośnik do komentarza

Główny problem Deulofeu to wydolność na poziomie 50-latka. Potencjał ma wielki, ale nie nadaje się do sportu wyczynowego na najwyższym poziomie. Z ławki faktycznie coś wniesie i na jakichś hiszpańskich ogórów wystarczy.

 

Feno, podawał to Paul Joyce na TT, który ma zawsze info z pierwszej ręki z Evertonu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Główny problem Deulofeu to wydolność na poziomie 50-latka.

W ogóle w Milanie tego nie zauważyłem. Przeciwnie, do końca życia zapamiętam mecz z Bologną, gdy Milan grał w 9 i kontrował cały mecz opierając się głównie właśnie na dynamice Deulofeu, który nie dość, że szarpał cały mecz, to jeszcze w 89 minucie zrobił nieprawdopodobną akcję indywidualną i wyłożył piłkę Pasaliciowi, który strzelił na 1:0.

Deulofeu to człowiek wielu mankamentów, z których IMO największym jest szybsza noga od głowy, ale wydolnościowo i szybkościowo wyglądał doskonale w minionej rundzie - i to w zespole nastawionym na kontry i przy obciążeniu dużą ilością obowiązków defensywnych.

 

Ja bym go w nowym Milanie bardzo chętnie widział, choć spodziewam się na jego pozycję ze dwóch transferów i tym samym w perspektywie rundy czy dwóch marudzenia, że nie ma pierwszego składu zapewnionego (choć nie wykluczam, że sportowo rywalizację wygra z każdym). Gdyby to był FM, to bez mrugnięcia okiem bym go na miejscu Barcelony ściągnął, ale właśnie że to nie jest FM, to liczę na jego twardą postawę "pierwszy skład albo nara" i transfer do Milanu ;)

Odnośnik do komentarza

No to dziwna sprawa. Nawet w przedwczorajszym meczu młodzieżówki oddychał rękawami w 60 minucie i po kilku chwilach został zdjęty.

 

Może po prostu nie wytrzymywał angielskiego tempa, a w szczególności stylu gry Koemana opartego na pressingu.

 

Z ciekawości sprawdziłem, w Evertonie rozegrał całe 8 pełnych meczów na ponad 60.

Odnośnik do komentarza

To dziwna sprawa. W Milanie (jak pisałem nastawionym na kontry i wspieranie lewego obrońcy przez Deulofeu w odbiorze) Hiszpan biegał ponad 10 km w meczu i około kilometra sprintem, takie statystyki widywałem przez sezon i teraz z meczu np. z Sampdorią - zresztą komentatorzy też często na to zwracali uwagę, że jest super fizycznie przygotowany, a mankamenty leżą gdzie indziej. To nie jest może szał, ale też nie tak, by po 60 minutach oddychać rękawami. Nie widziałem go w Evertonie więc nie wiem jak tam wyglądał, ale w Milanie pod tym względem był super i m.in. ja wśród fanów Milanu zastanawiałem się, czy będzie tak samo fenomenalnie fizycznie wyglądał po pełnych przygotowaniach we Włoszech.

Odnośnik do komentarza

Panowie, to jest prosta kalkulacja ;)

Gdy Deulofeu opuszczał Camp Nou 4 lata temu, za piłkarzy płaciło się maks 50 milionów, trafiały się pojedyncze strzały więcej. A teraz utalentowany bramkarz zostaje kupiony za 30 milionów i to funtów. Przez te parę lat ceny poszły niesamowicie do góry i Barcelona, która nie ma za wiele opcji na skrzydłach byłaby strasznymi gapami, gdyby nie wykupiła kontraktu GD za "śmieszne" 12 milionów €. Nigdzie by nie znaleźli za takie pieniądze piłkarza w miarę młodego, gotowego do gry, znającego klub i otrzaskanego w dwóch wymagających ligach. A jak się nie uda jego powrót, to znajdzie się chętny co wyłoży ze 25 milionów €.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...