Skocz do zawartości

504 Marynia korzysta z benefitów płynących z bycia członkiem Rodziny


Hawkeye

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

schizzm, a orientujesz się jak wyglądają potencjalne szanse na zaczepienie się w Barcelonie w branży finansowo-konsultingowej, w jakimś korpo? Tak pytam z czystej ciekawości, bo czasami się zastanawiam jak to wygląda - i tak pracuję w 90% po angielsku, często i tak na zagadnieniach dotyczących innych jurysdykcji, więc od czasu do czasu nachodzą mnie refleksje, że tak w zasadzie, to (chyba) dałbym radę to samo robić w Barcelonie czy jakimś innym uroczym mieście, a nie Warszawie ;). No ale właśnie - możliwe, że to nie takie hop siup. Myślisz, że kwestia braku znajomości hiszpańskiego w takich międzynarodowych korpo to duża bariera? No i jakie masz generalne odczucia jeśli chodzi o skilla Hipszanów? ;) Bo mam jakoś takie przeczucie, że nie mielibyśmy się czego wstydzić jako Polacy w takim porównaniu, no ale pytanie czy rzeczywiście tak to wygląda, a nie jest to jakiś stereotyp leniwego i trochę słabo ogarniającego Hiszpana ;)

Odnośnik do komentarza

To i ja się podczepie pod życie jak w barcelonie ( ;) ) około ile euro dobrze jest zarabiać by po opłaceniu rachunków itd. zostało trochę więcej euro w portfelu?

 

 

http://i.imgur.com/dHt5Xyv.png?1 Sprzedał Wisłe za 3 mln euro, a teraz sie do Belgii pcha :keke:

 

Kupił za 2,7 mln, zostało trochę na jakąś willę :keke:

Odnośnik do komentarza

Ja bym skasował sobotnia Ligę+ (mogą być bramki bez komentarza, jak z ligą angielską), wypierdolił absurdalne mecze w poniedziałek i w niedziele zrobił normalne podsumowanie kolejki, bez publiczności, śpiewania i czepków. Może być gość, skoro majo ponad 120 minut programu, to na wszystko wystarczy.

Tylko wtedy to by nie było "Ekstra" ;)

Odnośnik do komentarza

schizzm, a orientujesz się jak wyglądają potencjalne szanse na zaczepienie się w Barcelonie w branży finansowo-konsultingowej, w jakimś korpo? Tak pytam z czystej ciekawości, bo czasami się zastanawiam jak to wygląda - i tak pracuję w 90% po angielsku, często i tak na zagadnieniach dotyczących innych jurysdykcji, więc od czasu do czasu nachodzą mnie refleksje, że tak w zasadzie, to (chyba) dałbym radę to samo robić w Barcelonie czy jakimś innym uroczym mieście, a nie Warszawie ;). No ale właśnie - możliwe, że to nie takie hop siup. Myślisz, że kwestia braku znajomości hiszpańskiego w takich międzynarodowych korpo to duża bariera? No i jakie masz generalne odczucia jeśli chodzi o skilla Hipszanów? ;) Bo mam jakoś takie przeczucie, że nie mielibyśmy się czego wstydzić jako Polacy w takim porównaniu, no ale pytanie czy rzeczywiście tak to wygląda, a nie jest to jakiś stereotyp leniwego i trochę słabo ogarniającego Hiszpana ;)

Myślę, że powinieneś się odnaleźć. Oczywiście nie jedź w ciemno, tylko sprawdzaj co tu mają i podeślij tam, gdzie Ciebie zainteresuje. Jeśli chodzi o Hiszpanów... no to moim zdaniem jednak stereotyp jest prawdziwy, są dość leniwi i powolni. Ja bym nie zatrudniał :D. Brak hiszpańskiego w korpo nie będzie problemem, rzadko gdzie jest głównym językiem (ewentualnie tylko w lokalnych firmach). Pracownik z angielskim tutaj jest mile widziany, a jak dorzucisz jeszcze jakiś inny język (szczególnie niemiecki/francuski), to skarb. Angielskie Native'y mogą tu przebierać w ofertach, z kolei u Hiszpanów jego znajomość kuleje. Pamiętaj też, że od czasu kryzysu zarobki poleciały w dół. Niby Barcelona się trzyma, ale po kieszeni walnęło wszędzie. Nie wiem, co prawda, jak to wygląda w Twojej branży, może stawki są ok, ale generalnie poza dobrymi specjalizacjami ciężko o wielkie kokosy (w porównaniu do reszty Europy Zachodniej). No ale... tu się fajnie żyje, a to co obecnie dają i tak wystarczy na zaspokojenie wszelkich potrzeb i zabawę ;)

To i ja się podczepie pod życie jak w barcelonie ( ;) ) około ile euro dobrze jest zarabiać by po opłaceniu rachunków itd. zostało trochę więcej euro w portfelu?

 

 

http://i.imgur.com/dHt5Xyv.png?1 Sprzedał Wisłe za 3 mln euro, a teraz sie do Belgii pcha :keke:

 

Kupił za 2,7 mln, zostało trochę na jakąś willę :keke:

Wynajmując pokój zapłacisz 300-400 euro (zależnie od lokalizacji), najczęściej już z wliczonymi rachunkami. Na żywność dorzucisz około 100 euro na miesiąc. Jeśli chcesz korzystać z metra stale dodaj kolejne 50 euro. Reszta, co zarobisz, jest dla Ciebie :). Średnia krajowa to około 1400/1500 euro na ręke. W Barcelonie na "normalnych" (nie specjalistycznych) pracach mniej więcej tyle zarobisz (dużo ofert "podstawowych" jest za jakieś 1100 na ręke, żyjąc samemu spokojnie się utrzymasz, zabawisz, odłożysz (oczywiście, jeśli będziesz wynajmować pokój, aczkolwiek przy mieszkaniu też to jest możliwe :))). Więc wyliczając, masz jakieś ~800 euro dla siebie. Spokojnie możesz z tym zrobić cokolwiek. ;)

 

Tak jak pisałem, bez mocnego fachu ciężko o duże kwoty :)

Odnośnik do komentarza

Poproszę o śródtygodniowy raport.

 

Dziś środa, 20 lipca, imieniny obchodzą Aureliusz, Czesław, Czesława, Eliasz, Flawian, Heliasz, Hieronim, Hieronima, Leon, Leona, Ludwika, Małgorzata, Modest, Paweł, Remigia, Remigiusz, Ryta, Sewera, Stojsław, wschód słońca 4:39, zachód 20:45.

 

Dzień trwa 16 godz. 6 min i jest krótszy od najdłuższego o 40 min oraz dłuższy od najkrótszego o 8 godz. i 23 min. 202 dzień roku, do końca pozostaje 164 dni.

A - i najważniejsze - dziś święto Peruna :D

 

I podkład do słuchania w trakcie czytania tego posta - https://www.youtube.com/watch?v=-5_Ls0n5088

Odnośnik do komentarza

 

Poproszę o śródtygodniowy raport.

 

Dziś środa, 20 lipca, imieniny obchodzą Aureliusz, Czesław, Czesława, Eliasz, Flawian, Heliasz, Hieronim, Hieronima, Leon, Leona, Ludwika, Małgorzata, Modest, Paweł, Remigia, Remigiusz, Ryta, Sewera, Stojsław, wschód słońca 4:39, zachód 20:45.

 

Dzień trwa 16 godz. 6 min i jest krótszy od najdłuższego o 40 min oraz dłuższy od najkrótszego o 8 godz. i 23 min. 202 dzień roku, do końca pozostaje 164 dni.

A - i najważniejsze - dziś święto Peruna :D

 

I podkład do słuchania w trakcie czytania tego posta - https://www.youtube.com/watch?v=-5_Ls0n5088

Zapomniałeś o stanie wód.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...