Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki bug :|

 

http://i.imgur.com/4ebwgpD.jpg

http://i.imgur.com/BBbpaj7.jpg

 

26 maja miałem PM w tabeli, bo wygrałem LE, 6 miejsce nie daje pucharów, ale... 29 maja finał Pucharu Niemiec wygrywa Schalke z Inglostadt, a więc do LE powinien awansować kolejny z tabeli ligi, czyli szósty, czyli... ja. Miałem LM i LE i FM wybrał mi... LE :|

 

http://i.imgur.com/PfaRDnr.png

Odnośnik do komentarza

 

Można "wyrobić" u juniora jakoś grę w ważnych meczach? Np. za pomocą mentora? (Chodzi o raport scouta, który mówi, że zawodnik x jest w takich meczach słaby)

To jest akurat atrybut ukryty. A te chyba się nie zmieniają :-k

 

Zmieniają się. Od tutura jeżeli poprosimy o 2 opcje, będzie uczył się 'determinacji' 'profesjonalizmu' i 'ambicji' (+ kilka innych mało ważnych). Pierwszy normalny dwa pozostałe odpowiedzialne za przyszły rozwój max PA ukryte. Zawodnik uczący się NIE przejmie po tutorze ani atrybutu "important matches" ani "injury proneness"

 

Poradniki mówią, że atrybuty ukryte ulegają zmianie. Tak więc jest szansa, że zniknie to u mojego juniora.

Mam akurat dwóch starszych obrońców z wysokim "pressure" i zobaczymy, co taki tutoring pomoże.. : )

 

Pressure to nie atrybut o który Ci chodzi. Zawodnik o niskim atrybucie 'pressure' będzie pękał w stresujących sytuacjach w przypadku gdy np. oglądają go skauci wielkich klubów, klub gra poniżej możliwości, od xxx minut nie strzelił gola. Wraz z wiekiem i ograniem meczowym na wysokim szczeblu atrybut ten wzrośnie.

To czego szukasz to 'important matches', którego nie jesteś w stanie zmienić. W przeciągu kariery może zmienić się o punkt lub dwa, ale wpływ masz na to znikomy. Nie przejmował bym się tym zbytnio, ponieważ gra traktuje mało który mecz za "important" tzn: głownie mecze reprezentacji+finały pucharów+mecze z rywalami. Półfinałowy mecz LM czy mecz z liderem tabeli o mistrza kraju nie będzie ważnym meczem. Dużo ważniejszy jest atrybut 'consistency' odpowiadający za utrzymanie formy. Jak grajek z wysokim 'consistency' jest w gazie to choćby miał important matches na poziomie 2 to z rantingu 7.5 raczej nie zagra na poziomie 5.5 w następnym meczu.

NAJWAŻNIEJSZĄ rolę w kształtowaniu ukrytych atrybutów oraz osobowości (do wiąże się jedno z drugim:P) ma człowiek odpowiedzialny za zaciąg młodych piłkarzy do twojego klubu, zazwyczaj koordynator pionu juniorskiego czy dyrektor sportowy. Ukryte atrybuty newgenów będą zazwyczaj kręcić się w okolicach tych samych atrybutów u koordynatora pionu juniorskiego. Atrybuty te u trenerów drużyny U19 również mają znaczenie. Jednak dobór odpowiedniego koordynatora jest tutaj kluczowy. Może on mieć same '20' wśród widocznych atrybutów, a do klubu sprowadzać nam słabiaków, mentalnie przygotowanych do gry na podwórku, którzy nigdy nie osiągną 1/3 swojego PA. Zapomnij o ocenie potencjału gracza, czy jakimkolwiek innym atrybucie, który wydaje wam się ważny dla Koordynatora. TYLKO jego osobowość ma znaczenie dla przyszłego rozwoju waszych newgenów. Atrybuty Koordynatora nie wpływają na to ile i jakiej jakości (w sensie potencjału) graczy nam sprowadzi.

Proszę pamiętać również jak gra traktuje te atrybuty - przeliczając CA naszych graczy w trakcje meczu. Przykładowo pan o CA 130 z atrybutem important matche=20+consistency=20 w finale mistrzostw świata będzie grał tak jak by miał 130 CA. Ten sam zawodnik z important matches i consistency =1 zagra jak grajek z CA=100 (tutaj liczba z dupy, bo ciężko znaleźć rzetelne algorytmy, na których silnik się opiera).

 

Ukryte atrybuty można mniej więcej sprawdzić przyglądając się osobowości:

Newgens

  • Model Citizen Pro 18-20, Det 18-20, Pre 18-20, Amb 18-20, Loy 18-20, Spo 18-20, Tem 18-20
  • Model Professional Pro 20, Tem 10-20
  • Professional Pro 18-19, Tem 10-20
  • Perfectionist Pro 18-20, Det 18-20, Amb 18-20, Tem 1-9
  • Resolute Pro 15-20, Det 15-20, Pre 1-16 Spo 5-20
  • Temperamental Tem 1-4, Pro 1-10
  • Driven Det 20, Amb 10-20
  • Determined Det 18-19, Amb 10-20
  • Slack Pro 1, Det 1-9, Tem 5-20
  • Casual Pro 2-4, Det 1-9, Tem 5-20
  • Very Ambitious Amb 20, Loy 1-9, Det 1-17
  • Amibitous Amb 16-19, Loy 1-9, Det 1-17
  • Unambitious Amb 1-5, Loy 11-20
  • Honest Spo 20, Det 1-9, Pro 5-20
  • Sporting Spo 18-19, Det 1-9, Pro 5-20
  • Easily Discouraged Det 1, Amb 1-9, Spo 1-17, Pro 5-20
  • Low Determination Det 2-5, Amb 1-9, Spo 1-17, Pro 5-20
  • Unsporting Spo 1, Det 11-20
  • Realist Spo 2-4, Det 11-20
  • Very Loyal Loy 20, Amb 6-7, Det 6-20
  • Loyal Loy 18-19, Amb 6-7, Det 6-20
  • Iron Willed Pre 20, Det 15-20, Spo 5-20
  • Resilient Pre 17-19, Det 15-20, Spo 5-20
  • Spineless Pre 1, Det 1-9, Pro 5-20, Spo 1-17
  • Low Self-Belief Pre 2-3, Det 1-9, Pro 5-20, Spo 1-17
  • Light-Hearted Pre 15-20, Spo 15-20, Tem 10-20, Pro 1-17
  • Spirited Pre 15-20, Tem 10-20, Pro 11-17, Spo 1-14
  • Jovial Pre 15-20, Tem 10-20, Pro 1-10, Spo 1-14
  • Fairly Professional Pro 15-20, Det 1-14
  • Fairly Determined Det 15-20, Pro 1-14, Spo 5-20, Pre 1-16
  • Fairly Amibitous Amb 15-20, Pro 1-14, Det 1-14
  • Fairly Loyal Loy 15-20, Pro 1-14, Det 1-14, Amb 6-14
  • Fairly Sporting Spo 15-20, Pro & Det & Amb & Loy all 1-14
  • Balanced Pro 1-14, Det 1-14, Amb 1-14, Loy & Spo 1-14
  • Born Leader Inf 20 & Det 20. Age needs to be 23+ (if age requirement not met, he would be Driven).
  • Devoted Loy 20 & Amb 6-7
  • Leader Inf 19 or Inf 20 & Det < 20

None Newgen's

  • Model Citizen Pro 18-20, Det 18-20, Pre 18-20, Amb 18-20, Loy 18-20, Spo 18-20, Tem 18-20
  • Model Professional Pro 20, Tem 10-20
  • Professional Pro 18-19, Tem 10-20
  • Perfectionist Pro 18-20, Det 18-20, Amb 18-20, Tem 1-9
  • Driven Det 20, Amb 10-20
  • Determined Det 18-19, Amb 10-20
  • Very Ambitious Amb 20, Loy 1-9, Det 1-17
  • Amibitous Amb 16-19, Loy 1-9, Det 1-17
  • Honest Spo 20, Det 1-9
  • Sporting Spo 18-19, Det 1-9
  • Very Loyal Loy 20, Amb 6-7
  • Loyal Loy 18-19, Amb 6-7
  • Iron Willed Pre 20, Det 15-20
  • Resilient Pre 17-19, Det 15-20
  • Light-Hearted Pre 15-20, Spo 15-20, Tem 10-20, Pro 1-17
  • Spirited Pre 15-20, Tem 10-20, Pro 11-17, Spo 1-14
  • Jovial Pre 15-20, Tem 10-20, Pro 1-10, Spo 1-14
  • Resolute Pro 15-20, Det 15-20, Pre 1-16
  • Fairly Professional Pro 15-20, Det 1-14
  • Fairly Determined Det 15-20, Pro 1-14, Pre 1-16
  • Fairly Amibitous Amb 15-20, Pro 1-14, Det 1-14
  • Fairly Loyal Loy 15-20, Pro 1-14, Det 1-14, Amb 1-14
  • Fairly Sporting Spo 15-20, Pro & Det & Amb & Loy all 1-14
  • Balanced Pro 1-14, Det 1-14, Amb 1-14, Loy & Spo 1-14
  • Born Leader Inf 20 & Det 20. Age needs to be 23+ (if age requirement not met, he would be Driven).
  • Devoted Loy 20 & Amb 6-7
  • Leader Inf 19 or Inf 20 & Det < 20
(Praca Cleon'a z forum SI)

//edit: chyba coś nie za bardzo radzę sobie z cytatami, pomocy :ściana:

Odnośnik do komentarza

FM 06

FM 07

FM 08

FM 09

FM 10

FM 11

FM 12

FM 13

FM 14

FM 15

FM 16?

 

Mianowicie to co mnie interesuje to Wasz wewnętrzny top-3 jeżeli chodzi o FMy. U mnie to by było:

Miejsce 3 -> FM 07 przez wzgląd na wprowadzenie klubów patronackich i bardzo przyjemny i zbliżony gameplay do FM 06, jedna z ostatnich grywalnych wersji w starym 2d (kuleczki)

Miejsce 2 -> FM 12 pierwszy FM z 3d w którego grałem, bardzo sympatyczny i złożony względem FM 07

Miejsce 1 -> FM 06 możliwość załadowania sporej ilości lig, bardzo miodna edycja do której wraca się z przyjemnością (ach ten 17 letni Lewandowski)

 

Tak się zastanawiam nad zakupem FM 16 i idąc tropem patchowania (bo to było od zawsze w serii FM) chyba nie ma sensu teraz kupować 16. Lepiej będzie poczekać z 3-4 miechy na pierwsze patche i się nie irytować bugami. W takim razie czy między 15 a 12 jest aż tak duża różnica jeżeli chodzi o rozgrywkę i grywalność?

U mnie to wyglada tak:

 

1. FM 2006 (kariera Carlisle -> Luton -> Mansfield -> Scarborough)

2. FM 2014 (kariera Tottenhamem)

3. FM 2010 (kariera Tottenhamem)

 

Wyglada na to, ze najblizszy FM, ktory mi podejdzie, to 2018 :P

Odnośnik do komentarza

Jaki bug :|

 

http://i.imgur.com/4ebwgpD.jpg

http://i.imgur.com/BBbpaj7.jpg

 

26 maja miałem PM w tabeli, bo wygrałem LE, 6 miejsce nie daje pucharów, ale... 29 maja finał Pucharu Niemiec wygrywa Schalke z Inglostadt, a więc do LE powinien awansować kolejny z tabeli ligi, czyli szósty, czyli... ja. Miałem LM i LE i FM wybrał mi... LE :|

 

http://i.imgur.com/PfaRDnr.png

powinno się zmienić na przed rozpoczęciem sezonu.

Odnośnik do komentarza

@jmk - co to za skin?

 

@Yau - tak jest, miałem na myśli important matches. Dzięki za wyjaśnienia. Muszę więc bardziej zwracać uwagę na charaktery u trenerów ;) Gdzieś z kolei czytałem, że jeżeli mamy najlepszego koordynatora, pod względem atrybutów, to wyhaczy nam rok, w rok najlepszego juniora do szkółki z krajowego podwórka. Ale kto tam wie, ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza

@jmk - co to za skin?

 

@Yau - tak jest, miałem na myśli important matches. Dzięki za wyjaśnienia. Muszę więc bardziej zwracać uwagę na charaktery u trenerów ;) Gdzieś z kolei czytałem, że jeżeli mamy najlepszego koordynatora, pod względem atrybutów, to wyhaczy nam rok, w rok najlepszego juniora do szkółki z krajowego podwórka. Ale kto tam wie, ile w tym prawdy?

Koordynator ze wszystkimi atrybutami?

Odnośnik do komentarza

Czemu niektóre atrybuty zawodnika są czasem określone w przedziale (np. 10-12), zamiast jedną, konkretną liczbą ?

Nowość FM15 ;) Ale to się chyba tyczy tylko zawodników do przescautowania, nie? :> I to zdaje się miało być związane ze scoutem, im lepszy tym lepiej określi zawodnika.

Odnośnik do komentarza

 

@jmk - co to za skin?

 

@Yau - tak jest, miałem na myśli important matches. Dzięki za wyjaśnienia. Muszę więc bardziej zwracać uwagę na charaktery u trenerów ;) Gdzieś z kolei czytałem, że jeżeli mamy najlepszego koordynatora, pod względem atrybutów, to wyhaczy nam rok, w rok najlepszego juniora do szkółki z krajowego podwórka. Ale kto tam wie, ile w tym prawdy?

Koordynator ze wszystkimi atrybutami?

 

Przede wszystkim determinacja, praca z młodzieżą i ocena potencjału, te są najważniejsze.

Niestety nie mogę znaleźć, gdzie to czytałem.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

 

FM 06

FM 07

FM 08

FM 09

FM 10

FM 11

FM 12

FM 13

FM 14

FM 15

FM 16?

 

Mianowicie to co mnie interesuje to Wasz wewnętrzny top-3 jeżeli chodzi o FMy. U mnie to by było:

Miejsce 3 -> FM 07 przez wzgląd na wprowadzenie klubów patronackich i bardzo przyjemny i zbliżony gameplay do FM 06, jedna z ostatnich grywalnych wersji w starym 2d (kuleczki)

Miejsce 2 -> FM 12 pierwszy FM z 3d w którego grałem, bardzo sympatyczny i złożony względem FM 07

Miejsce 1 -> FM 06 możliwość załadowania sporej ilości lig, bardzo miodna edycja do której wraca się z przyjemnością (ach ten 17 letni Lewandowski)

 

Tak się zastanawiam nad zakupem FM 16 i idąc tropem patchowania (bo to było od zawsze w serii FM) chyba nie ma sensu teraz kupować 16. Lepiej będzie poczekać z 3-4 miechy na pierwsze patche i się nie irytować bugami. W takim razie czy między 15 a 12 jest aż tak duża różnica jeżeli chodzi o rozgrywkę i grywalność?

U mnie to wyglada tak:

 

1. FM 2006 (kariera Carlisle -> Luton -> Mansfield -> Scarborough)

2. FM 2014 (kariera Tottenhamem)

3. FM 2010 (kariera Tottenhamem)

 

Wyglada na to, ze najblizszy FM, ktory mi podejdzie, to 2018 :P

 

To żeś mnie pocieszył. 2:1 jest na tę chwilę na niekorzyść FM2015 który leży na półce zafoliowany i czeka aż skończę karierę w FM06 (gdzieś w grudniu pewnie :keke: )

Odnośnik do komentarza

Cały czas mam komunikat : " Xxxxx ma problemy na kursie trenerskim" . Otrzymał więcej czasu na ukończenie i tak już pół roku .

O co chodzi?

 

Czy ten trener kiedyś skończy ten kurs ?

Tak. Jeśli ma problemy na kursie trenerskim to dobrze - jego atrybuty bardziej wzrosną.

 

 

@jmk - co to za skin?

 

@Yau - tak jest, miałem na myśli important matches. Dzięki za wyjaśnienia. Muszę więc bardziej zwracać uwagę na charaktery u trenerów ;) Gdzieś z kolei czytałem, że jeżeli mamy najlepszego koordynatora, pod względem atrybutów, to wyhaczy nam rok, w rok najlepszego juniora do szkółki z krajowego podwórka. Ale kto tam wie, ile w tym prawdy?

Koordynator ze wszystkimi atrybutami?

 

Przede wszystkim determinacja, praca z młodzieżą i ocena potencjału, te są najważniejsze.

Niestety nie mogę znaleźć, gdzie to czytałem.

 

Plotki :-) . To jakiego juniora wyhaczysz do szkółki nie zależy od koordynatora (pisałem o tym w poprzednim poście) a od atrybutu "wyszukiwanie juniorów" klubu oraz reputacji kraju+klubu.

Odnośnik do komentarza

Ja od zawsze olewam to czy się trening zawodnikowi podoba czy nie. Trening nie jest od tego żeby się podobać.

Trening->Trenerzy i na dole masz 'obciążenie trenerów' przypisz do fizycznych jednego trenera więcej żeby obciążenie spadło, jeśli przeszkadza Ci ich niezadowolenie.

Odnośnik do komentarza

Ja od zawsze olewam to czy się trening zawodnikowi podoba czy nie. Trening nie jest od tego żeby się podobać.

Trening->Trenerzy i na dole masz 'obciążenie trenerów' przypisz do fizycznych jednego trenera więcej żeby obciążenie spadło, jeśli przeszkadza Ci ich niezadowolenie.

W ustawieniach treningu mam obciążenia trenerów do fizycznych "lekko" i taki komunikat jest cały czas.

Hmmm, jaka to przyczyna ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...