Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

A Janas ograł Włochów, więc każdy ma swoją 'Portugalię' ;)

Ale w towarzyskim.

 

Akurat mecz międzypaństwowe zwłaszcza gdy grają zespoły z historią są traktowane serio przez oba zespoły, pamiętam ten mecz i zagraliśmy wtedy na pewno nie gorzej niż chłopcy Leo z Portugalią. Sztuką jest z tych zawodników zrobić drużynę, która będzie w dobrym stylu grała w miarę często a to się dawno nikomu nie udało.

Racja, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby w meczu o punkty udało nam się to powtórzyć.

Odnośnik do komentarza

Zastanówmy się lepiej jakich my mamy piłkarzy porównując ich z pokonanymi przez nas w eliminacjach do EURO 2008 reprezentacjami. Najlepsi u nas (mający niezłą pozycję w klubach zagranicznych):

Bramkarze (nie wymaga większego komentarza)

Błaszczykowski (wyróżniający się zawodnik niemieckiego średniaka).

M. Lewandowski (ostatnio tylko rezerwowy mistrza Ukrainy)

 

Portugalia:

Sam C. Ronaldo jest droższy od 23-osobowej kadry repsy.

 

Belgia:

Pieroni, Kompany, Borre, Huygems, van Buyten, Fellaini, Tchite (?)

 

oraz wyprzedzone przez nas drużyny, z którymi jednak nie udało się nam zwyciężyć w bezpośrednim meczu:

Finlandia:

Varynen, Tainio, Forssell, Hyppia, P. Pasanen, Eremenko - wszyscy ci piłkarze mają solidne pozycje w klubach, Hyypia to wciąż czołówka stoperów na świecie.

 

Serbia:

M. Kezman, Stankovic, Zigic, Vidic, Kuzmanovic, Lazovic, Pantelic.

 

Wychodzi na to, że wygraliśmy eliminacje kolektywem, który stworzył Leo. Zresztą - popatrzmy na odwzrowanie Polaków w różnorakich grach - zawsze jesteśmy słabsi od zespołów w realnym świecie z nami porównywalnych. Bierze się to ze słabości piłkarzy w klubach.

 

Podsumowując, awans na EURO 2008 był wielkim sukcesem, patrząc na klasę zawodników występujących w S-Kadrze.

 

Kogo w eliminacjach pokonał Janas? Irlandię Północną, Walię, Austrię... Engel - Ukrainę, Norwegię (która jednak była z uwagi na dziwne zasady rankingu FIFA w dziesiątce na świecie natenczas).

 

PS Jak mi ktoś wyskoczy z tym, że wszystkie reprezentacje z eliminacji 2008 przeżywały jednocześnie kryzys, to zabije :D

Odnośnik do komentarza
Masz rację wcześniej byliśmy tak zacofani, że nie mogliśmy awansować na żadną wielką imprezę. Widzę, że sukcesy Leo są w tym kraju za bardzo wyolbrzymiane.

 

a nie wydaje Ci się, że Ty je na siłę chcesz umniejszać? Jeszcze długo nie będziemy mieli trenera z takim dorobkiem, bo jakoś nie wierzę, że ktoś z najwyższej półki zdecyduje się na pracę u nas. I nie mów mi, że Real to i bez trenera by mistrzostwo zdobywał. Zresztą Leo robi to, czego inni się boją - daje szanse nieznanym zawodnikom, a w tym Holendrzy sa naprawdę nieźli. Skoro czołowe kluby z Eredivisie od lat żyją ze szkolenia młodych zawodników, to wierzę, że Leo sie na tym zna. Niestety - w Polsce za takie podejście można dostać po uszach, a co gorsza zostać oskarżonym za szukanie w tym własnego zysku.

Odnośnik do komentarza
a nie wydaje Ci się, że Ty je na siłę chcesz umniejszać? Jeszcze długo nie będziemy mieli trenera z takim dorobkiem, bo jakoś nie wierzę, że ktoś z najwyższej półki zdecyduje się na pracę u nas. I nie mów mi, że Real to i bez trenera by mistrzostwo zdobywał. Zresztą Leo robi to, czego inni się boją - daje szanse nieznanym zawodnikom, a w tym Holendrzy sa naprawdę nieźli. Skoro czołowe kluby z Eredivisie od lat żyją ze szkolenia młodych zawodników, to wierzę, że Leo sie na tym zna. Niestety - w Polsce za takie podejście można dostać po uszach, a co gorsza zostać oskarżonym za szukanie w tym własnego zysku.

 

Tak podobało mi się kilka meczyków pod wodzą Leo, jeszcze więcej mi się nie podobało np. Armenia. Nie uważam Pana Holendra za wszechwiedzącego i boga. No i kogo odkrył Leo? Bo po tylu strzałach na oślep w końcu kogoś musiał odkryć?Masz rację nikt nie zechce :lol::rotfl: Dlatego Berti Vogs prowadzi reprezentacje Azerbejdżanu np. Hector Raul Cuper reprezentacji Gruzji, którą wcześniej prowadził Topmoeller :roll: Otwórz oczy.

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz o punkty Leo (Słowacja)

 

Artur Boruc (28.04.2004) - Marcin Wasilewski (20.11.2002) - Dariusz Dudka (11.07.2004) - Michał Żewłakow (19.06.1999) - Grzegorz Wojtkowiak (10.09.2008) - Jakub Błaszczykowski (28.03.2006) - Mariusz Lewandowski (10.02.2002) - Rafał Murawski (15.11.2006) - Roger (27.05.2008) - Euzebiusz Smolarek (13.02.2002) - Paweł Brożek (27.04.2005)

 

W podstawowym składzie ośmiu graczy Janasa i raptem trzech wypromowanych przez Leo. Trudno powiedzieć o jakiejś wielkiej rewolucji dwa lata po przejęciu reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Ostatni mecz o punkty Leo (Słowacja)

 

Artur Boruc (28.04.2004) - Marcin Wasilewski (20.11.2002) - Dariusz Dudka (11.07.2004) - Michał Żewłakow (19.06.1999) - Grzegorz Wojtkowiak (10.09.2008) - Jakub Błaszczykowski (28.03.2006) - Mariusz Lewandowski (10.02.2002) - Rafał Murawski (15.11.2006) - Roger (27.05.2008) - Euzebiusz Smolarek (13.02.2002) - Paweł Brożek (27.04.2005)

 

W podstawowym składzie ośmiu graczy Janasa i raptem trzech wypromowanych przez Leo. Trudno powiedzieć o jakiejś wielkiej rewolucji dwa lata po przejęciu reprezentacji.

A czego Ty oczekiwałes, jakiej rewolucji? W naszym kraju jest bardzo ograniczona mozliwosc robienia rewolucji kadrowej, po prostu za malo mamy dobrych kopaczy. Leo poczatkowo probowal cos mieszac powolujac mlodych, malo znanych zawodnikow, ale co z tego wyszlo wszyscy widzielismy, a powod tego byl taki jak napisalem wyzej. To nie jest Anglia gdzie przychodzi Capello i stawia na zawodnikow mniej znanych ktorzy okazuja sie miej gorsi od tych bardziej znanych, a nawet i lepsi.

Odnośnik do komentarza

Moment, cztery posty później pojawił się argument:

 

"a nie wydaje Ci się, że Ty je na siłę chcesz umniejszać? Jeszcze długo nie będziemy mieli trenera z takim dorobkiem, bo jakoś nie wierzę, że ktoś z najwyższej półki zdecyduje się na pracę u nas. I nie mów mi, że Real to i bez trenera by mistrzostwo zdobywał. Zresztą Leo robi to, czego inni się boją - daje szanse nieznanym zawodnikom, a w tym Holendrzy sa naprawdę nieźli."

 

i to do niego się odnoszę, bo w meczach o czapkę gruszek każdy selekcjoner sprawdza nowych zawodników, natomiast w meczach o punkty Leo niczego nowego w składzie reprezentacji nie zamieszał.

Odnośnik do komentarza

Co Wy gadacie? WIna Leo? ZA dużo Cafe Futobl ogladacie. On za grajkow naszej ligi pilki kopal nie bedzie, jest uznanym trenerem, dostrzega TALENT, wiec moze widzi cos np. Zahorskim , Polczaku, - powoluje ich, liczac zapewne na ich zmotywowanie do lepszej gry, wiekszego treningu itp. Problemem w tym jest polska mentalnosc naszych pilkarzy. Jestesmy w takim samym stanie (tylko sukces troche mniejszy awans do EURO - 3 m-ce MŚ), jak wteyd, gdy ś.p. Górski odchodził z reprezy " ja za nimi walizek nosił nie będę". Gwiazdorstwo, " ja jestem najlepszy, bo gram w rep". A nie " jestem dumny, ze moge grac dla rep., dlatego musze jeszcze wiecej i mocniej, intensywniej trenowac, by jej nie zawiesc".

To, ze probuje wielu - to dobrze, bo nie mozna zamknac selekcji, zwlaszcza, gdy mamy takie "gwiazdy" za granica.

Gwiazdy z ławki/trybun.

Odnośnik do komentarza
Co Wy gadacie? WIna Leo? ZA dużo Cafe Futobl ogladacie. On za grajkow naszej ligi pilki kopal nie bedzie, jest uznanym trenerem, dostrzega TALENT, wiec moze widzi cos np. Zahorskim , Polczaku, - powoluje ich, liczac zapewne na ich zmotywowanie do lepszej gry, wiekszego treningu itp. Problemem w tym jest polska mentalnosc naszych pilkarzy. Jestesmy w takim samym stanie (tylko sukces troche mniejszy awans do EURO - 3 m-ce MŚ), jak wteyd, gdy ś.p. Górski odchodził z reprezy " ja za nimi walizek nosił nie będę". Gwiazdorstwo, " ja jestem najlepszy, bo gram w rep". A nie " jestem dumny, ze moge grac dla rep., dlatego musze jeszcze wiecej i mocniej, intensywniej trenowac, by jej nie zawiesc".

To, ze probuje wielu - to dobrze, bo nie mozna zamknac selekcji, zwlaszcza, gdy mamy takie "gwiazdy" za granica.

Gwiazdy z ławki/trybun.

oO wielki mi sukces awans na Euro :| Engel i Janas też awansowali na wielkie imprezy. Gdzie tu porównanie do kadry Górskiego....

Fakt piłkarzy nie mamy wybitnych ale skoro ci są tak słabi to niech weźmie innych. O ile do doboru obrońców i raczej pomocy nie mam wielkich zastrzeżeń to z atakiem trochę przesadził.

Chociażby Jeleń, który jest jednym z najlepszych polskich napastników. I jako jeden z niewielu gra w pierwszym składzie w niezłym klubie z silnej ligi i do tego strzela bramki. W reprezentacji też potrafi grać co pokazał, jako jeden z niewielu razem z Borubarem, na MŚ w Niemczech. A podejście naszych "gwiazd" to osobna kwestia, i tu się zgadzam z jmk.

Odnośnik do komentarza
Fakt piłkarzy nie mamy wybitnych ale skoro ci są tak słabi to niech weźmie innych. O ile do doboru obrońców i raczej pomocy nie mam wielkich zastrzeżeń to z atakiem trochę przesadził.

Chociażby Jeleń, który jest jednym z najlepszych polskich napastników. I jako jeden z niewielu gra w pierwszym składzie w niezłym klubie z silnej ligi i do tego strzela bramki. W reprezentacji też potrafi grać co pokazał, jako jeden z niewielu razem z Borubarem, na MŚ w Niemczech. A podejście naszych "gwiazd" to osobna kwestia, i tu się zgadzam z jmk.

Akurat dla mnie kwestia ataku nie istniej. Brożek jest obecnie najlepszym polskim napastnikiem, a Lewandowski jako jego zmiennik jest ok. A gwiazdorki nie chcą grać? To do widzenia. Jelenia bym widział ewentualnie na prawym skrzydle gdyby kontuzjowany był Błaszczykowski. A tak naprawdę o powołaniach dla mnie nie ma co dyskutować, bo jedyny zawodnikami na poziomie są Żewłakow i Błaszczykowski. Do tego bym dorzucił Boruca i Lewandowskiego, o ile pierwszy wróci do dawnej dyspozycji, a drugi wróci do składu Szachtiora.

Odnośnik do komentarza
Nie jest przypadkiem, że mu się to udało, gdy w finałach gra 16 zespołów, a nie 8, jak za Górskiego.

 

Od 96' czyli Euro 96, 2000 i 2004 było juz 16 zespolow, nie udalo sie zadnemu Polakowi jako trenerowi awansowac.

 

Aha i akurat udało się wtedy gdy UEFA zupełnie przebudowała strukturę eliminacji :>:P Zaczynano od 4 zespołów a teraz trafiliśmy na 8 zespołową grupę :>

 

Mnie w kadrze Leo denerwuje jedno. Gadanie jakich to mamy perspektywicznych piłkarzy itp. itd. Oczywiście w meczach towarzyskich sprawdzamy tych piłkarzy na potęge. A jak przychodzi co do czego to dowiadujemy się, że mamy słabych piłkarzy :D I grają Ci co zawsze :P Piłkarze rezerwowi z klubów zachodnich biją na głowę podstawowych piłkarzy naszych ligowców :> Bo forma Krzynówka z ME czy Smolarka jako.ś o tym nie przekonuje. Leo boi się ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Jelenia bym widział ewentualnie na prawym skrzydle gdyby kontuzjowany był Błaszczykowski.

Bez sensu. Skoro w klubie gra jako napastnik i radzi sobie zupelnie niezle na tej pozycji to jesli mialby wrocic do kadry, niech gra w niej na tej pozycji co w klubie. Wtedy (teoretycznie) bedzie gral najlepiej jak moze.

Tyle, ze to akurat czyste dywagacje, bo Jelen raczej predko nie wroci :|

Odnośnik do komentarza
Jelenia bym widział ewentualnie na prawym skrzydle gdyby kontuzjowany był Błaszczykowski.

Bez sensu.

A przeczytałeś całego posta? Dla mnie najlepszym napastnikiem jest Brożek, a Lewandowski powinien być ogrywany jako zmiennik. A pan 'biegam krzywo, ale szybko' może się sprawdzić co najwyżej na skrzydle. Dla mnie nie będzie dobrym napastnikiem w takim systemie jakim gramy, czyli z jednym na szpicy i dwoma ofensywnymi pomocnikami za nim. Nie ma takiego opanowania i wykończenia jak Brożek. Choćby ostatnia bramka gdzie był sam na sam z bramkarzem i kopnął leciutko po ziemi i tylko dzięki temu, że bramkarz ją tylko odbił, a obrońcy byli jacyś zagubieni udało mu się dobić.

Odnośnik do komentarza
Jelenia bym widział ewentualnie na prawym skrzydle gdyby kontuzjowany był Błaszczykowski.

Bez sensu. Skoro w klubie gra jako napastnik i radzi sobie zupelnie niezle na tej pozycji to jesli mialby wrocic do kadry, niech gra w niej na tej pozycji co w klubie. Wtedy (teoretycznie) bedzie gral najlepiej jak moze.

Tyle, ze to akurat czyste dywagacje, bo Jelen raczej predko nie wroci :|

Jelen to niech pogra troche w pilke w tym sezonie i dopiero mozna pomyslec o ewentualnym powolaniu. Rozegral dopiero trzeci(?) mecz w tym roku strzelajac dwie bramki wiec spokojnie powinnismy pozwolic mu dojsc do pelnej dyspozycji, do ktorej ma jeszcze daleka droge.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...