Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam nową PN z wywiadem z Janasem na temat MŚ 2006. Jest parę ciekawych kwiatków, choćby taki, że Kazimierz Marcinkiewicz w towarzystwie ochroniarzy i jednego ze swoich ministrów wbił się do szatni przed meczem z Ekwadorem i uniemożliwił przeprowadzenie ostatniej odprawy przedmeczowej...

 

 

Z tym Marcinkiewiczem to fakt ogolnie znany, z tego co pamietam to owczesny premier przepraszal za swoje zachowanie na jakiejs konferencji prasowej pare dni po meczu.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Polecam nową PN z wywiadem z Janasem na temat MŚ 2006. Jest parę ciekawych kwiatków, choćby taki, że Kazimierz Marcinkiewicz w towarzystwie ochroniarzy i jednego ze swoich ministrów wbił się do szatni przed meczem z Ekwadorem i uniemożliwił przeprowadzenie ostatniej odprawy przedmeczowej...

 

 

Z tym Marcinkiewiczem to fakt ogolnie znany, z tego co pamietam to owczesny premier przepraszal za swoje zachowanie na jakiejs konferencji prasowej pare dni po meczu.

 

Przestań zwalać na PiS :>.

 

Ja akurat o tym nie wiedziałem, w ogóle Janas całkiem ciekawe rzeczy mówi. Czasami farmazoni trochę, ale zyskał u mnie sporo tym, że do końca broni swoich decyzji i nie zrzuca na nikogo odpowiedzialności. Fajna lektura.

Odnośnik do komentarza
Polecam nową PN z wywiadem z Janasem na temat MŚ 2006. Jest parę ciekawych kwiatków, choćby taki, że Kazimierz Marcinkiewicz w towarzystwie ochroniarzy i jednego ze swoich ministrów wbił się do szatni przed meczem z Ekwadorem i uniemożliwił przeprowadzenie ostatniej odprawy przedmeczowej...

 

 

Z tym Marcinkiewiczem to fakt ogolnie znany, z tego co pamietam to owczesny premier przepraszal za swoje zachowanie na jakiejs konferencji prasowej pare dni po meczu.

 

Przestań zwalać na PiS :>.

 

Ja akurat o tym nie wiedziałem, w ogóle Janas całkiem ciekawe rzeczy mówi. Czasami farmazoni trochę, ale zyskał u mnie sporo tym, że do końca broni swoich decyzji i nie zrzuca na nikogo odpowiedzialności. Fajna lektura.

 

Bede sie stosowal do woli moderatora :>

Odnośnik do komentarza
"Dobre podanie", "otwórzcie oczy chłopcy", "brawo, brawo", "wracamy na swoje pozycje" - nie szczędził gardła Leo Beenhakker podczas środowego treningu piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20 przygotowującej się we Włocławku do mistrzostw świata. Selekcjoner drużyny narodowej niemal w całości poprowadził zajęcia. Trener stwierdził też, że zawodnicy, którzy odmówili gry w kadrze U-20 nigdy nie zagrają w prowadzonej przez niego reprezentacji seniorskiej

 

Wybranych przez trenera Michała Globisza 21 piłkarzy od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu we Włocławku. Do środy Beenhakker wyłącznie przyglądał się ćwiczącym zawodnikom. Tego dnia po raz pierwszy wcielił się w rolę "bossa", którą na co dzień sprawuje Globisz.

 

- I nic się nie zmieniło. Michał jest szefem, a ja mu tylko pomagam. Zresztą w mojej obecności na zgrupowaniu nie ma nic sensacyjnego - podkreślił Beenhakker. - Jestem trenerem drużyny narodowej i jednym z moich zadań jest dbanie o przyszłość polskiego futbolu. A ci chłopcy kiedyś będą stanowili o sile reprezentacji. To pokolenie już niedługo zastąpi starszych kolegów. Dlatego chcę mieć pełną wiedzę na temat tych graczy - mówił selekcjoner. - Poza tym ja naprawdę kocham swój zawód i futbol, więc świetnie się tutaj relaksuję - dodał.

 

"Otwórzcie oczy, chłopcy!"

 

Holender dowodził środowym treningiem od początku do końca. Samodzielnie rozkładał nawet na boisku ograniczające pole gry pachołki. "Otwórzcie oczy, chłopcy", "dobra piłka", "bliżej, musisz być bliżej rywala" - głośno instruował młodych piłkarzy.

 

Polecenia wydawał po angielsku, a w rolę tłumacza wcielił się pomagający mu także w "dorosłej" reprezentacji Bogusław Kaczmarek. Nie było to jednak chyba konieczne, gdyż ten język coraz częściej gości na zgrupowaniach "biało-czerwonych". Niektórzy z kadrowiczów, jak choćby Ben Starosta z Sheffield Utd. czy Damian Rączka z Borussii Moenchengladbach, po polsku potrafią powiedzieć ledwie kilka najprostszych słów.

 

- Myślę, że wyjeżdżając w młodym wieku za granicę nic nie tracimy, a możemy wiele zyskać. Jestem w Anglii od czterech lat i ten pobyt bardzo mi służy - powiedział obrońca Bolton Wanderers Jarosław Fojut, który podczas zażartej walki na treningu stracił ... jedną z nogawek w spodenkach.

 

W pewnym momencie Beenhakker uciął sobie krótką pogawędkę z trenującym w Realu Madryt Krzysztofem Królem. - Zwrócił mi uwagę, że to ja odpowiadam za podanie do partnera i nie mogę narażać zespołu na stratę piłki w środku boiska, bo to może być groźne. Szybko zrozumiałem błąd. Ten człowiek ma wielki autorytet. W Madrycie ciepło go wspominają - powiedział Król.

 

Młoda kadra jak Małysz

 

- Na współpracy z Beenhakkerem na pewno wszyscy skorzystają - uważa Michał Globisz. - Dla chłopaków jego obecność stanowi dodatkowy bodziec do pracy. Zdają sobie sprawę, że mogą wpaść w oko selekcjonerowi drużyny narodowej. Ja też nigdy nie twierdziłem, że pozjadałem wszystkie trenerskie rozumy. Jego uwagi, spostrzeżenia mogą mi wiele pomóc - dodał.

 

Pytany o cele i nadzieje z jakimi drużyna uda się na mundial Globisz odpowiedział: - Przyświeca nam filozofia, z której słynie Adam Małysz. Chcemy jak najlepiej zagrać każdy kolejny mecz. Robimy wszystko, by podczas MŚ ten istniejący od kilku lat zespół rozegrał swoje najlepsze spotkania, wzniósł się na wyżyny. Jeżeli tak się stanie, to będę zadowolony. Nie potrafię natomiast powiedzieć na jaki rezultat to wystarczy, gdyż przeciwników mamy naprawdę silnych - stwierdził.

 

Leo nie otworzy drzwi dezerterom

 

Polska zagra w meczach grupowych z Brazylią, USA i Koreą Płd. Do Kanady Globisz nie zabierze trzech piłkarzy - Macieja Korzyma, Kamila Grosickiego i Adama Marciniaka - którzy niedawno odmówili wyjazdu na towarzyski turniej do Jordanii.

 

- Tak się nie robi. Dokąd ja będę selekcjonerem, drzwi mojej drużyny także będą dla nich zamknięte. Nie na sto, a na dwieście procent - poparł decyzję Globisza Leo Beenhakker.

 

Polska ekipa we Włocławku przebywać będzie do soboty. Tego dnia przeniesie się do Warszawy, by w niedzielę odlecieć do Kanady. Pierwszy mecz mistrzostw świata - z Brazylią - 30 czerwca w Montrealu.

 

Brawa dla Leo :) Nie dość, że pomaga Globiszowi to jeszcze jasno dał do zrozumienia, że dla dezerterów nie ma miejsca w kadrze :)

Odnośnik do komentarza
Leo nie otworzy drzwi dezerterom

 

Polska zagra w meczach grupowych z Brazylią, USA i Koreą Płd. Do Kanady Globisz nie zabierze trzech piłkarzy - Macieja Korzyma, Kamila Grosickiego i Adama Marciniaka - którzy niedawno odmówili wyjazdu na towarzyski turniej do Jordanii.

 

- Tak się nie robi. Dokąd ja będę selekcjonerem, drzwi mojej drużyny także będą dla nich zamknięte. Nie na sto, a na dwieście procent - poparł decyzję Globisza Leo Beenhakker.

 

Polska ekipa we Włocławku przebywać będzie do soboty. Tego dnia przeniesie się do Warszawy, by w niedzielę odlecieć do Kanady. Pierwszy mecz mistrzostw świata - z Brazylią - 30 czerwca w Montrealu.

 

Brawa dla Leo :) Nie dość, że pomaga Globiszowi to jeszcze jasno dał do zrozumienia, że dla dezerterów nie ma miejsca w kadrze :)

Czytalem o nich artykul w PN i mam podobne zdanie co Leo. Tych trzech panow nigdy juz nie powinno zagrac w koszulce z orlem na piersi. Sa to gowniarze ktorym uderzyla sodowka do glowy. Pilkarsko sa dla mnie nikim. Mam nadzieje ze kiedys pozaluja swojej decyzji.

Odnośnik do komentarza

Każdy popełnia błędy a każdy już chce ich głów. Może jeszcze się wyrobią i zrozumieją swoje błędy. Każdy je popełnia i ważne, żeby to zrozumieli i wyciągnęli wnioski na przyszłość. Jeżeli staną się dobrymi piłkarzami i przestaną "gwiazdorzyć" i poważnie traktować swoje obowiązki to drogę do powrotu powinni mieć.

Odnośnik do komentarza
Wygląda na to, że TVP będzie pokazywała mecze, choć nie wiem, czy tylko Polaków, w owych mistrzostwach. Mecz z Brasil będzie na TVP2 o 20:15 :eusa_dance:

 

O 20:15?

 

:jupi:

 

A ja myślałem, że będą o jakiś nieludzkich porach ;)

 

 

Każdy popełnia błędy a każdy już chce ich głów. Może jeszcze się wyrobią i zrozumieją swoje błędy. Każdy je popełnia i ważne, żeby to zrozumieli i wyciągnęli wnioski na przyszłość. Jeżeli staną się dobrymi piłkarzami i przestaną "gwiazdorzyć" i poważnie traktować swoje obowiązki to drogę do powrotu powinni mieć.

 

Moim zdaniem każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Jeżeli jednak sytuacja by się powtórzyła to wtedy drzwi do kadry powinny być dla nich na zawsze zamknięte.

 

Niech zostaną odsunięci od reprezy na kilka miesięcy, a potem się zobaczy, czy to ich czegoś nauczyło...

Odnośnik do komentarza

Alez Panowie, spokojnie. Przede wszystkim musza być w formie predestynującej ich do gry w reprezie. IMHO bardzo trudno bedzie im osiągnac poziom reprezentacyjny z takim nieprofesjonalnym podejściem do swego zawodu. Przede wszystkim mam na mysli tego, który wolał z laską na wczasy pojechać. Ale z pozostałej dwójki tez raczej nic nie będzie. To nie są talenty nawet na miarę Wojtka Kowalczyka. On tez miał nie wszystko w porządku z głową, ale przynajmniej miał umiejętności. A ci to przecietniaki

Odnośnik do komentarza

Ale tym niemniej Michu to nie powód, by na nich dmuchać i chuchać, twierdząc, że to błędy młodości. Podpisać kontrakt za sporą kasę potrafią. "Odpowiednio"* tę kasę wydać również. Niech więc biorą odpowiedzialność za swoje zachowanie i swoje decyzje. A moim zdaniem konsekwencją winien być swoisty ostracyzm środowiska i brak powołań w przyszłości. Będą mieli więcej czasu na trenowanie z klubem i wyjazdy z laskami na plażę...

 

*np. wczasy z dziewczyną w terminie, w którym jego rocznik gra najważniejsze mecze w sezonie (a kto wie, czy nie w życiu)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie - ja już mówiłem od razu jak ta sprawa wypłynęła, że nie ma przebacz - do widzenia.

Chodzi mi o to, że Mauro pisze o nich jako przeciętniakach i że nie ma co się martwić. A jest, bo skoro mamy takich łebsterów wśród 30 najlepszych w ostatniej kategorii przed "główną" reprezentacją, to mówiąc szczerze nie napawa to optymizmem :|

Odnośnik do komentarza
Każdy popełnia błędy a każdy już chce ich głów. Może jeszcze się wyrobią i zrozumieją swoje błędy. Każdy je popełnia i ważne, żeby to zrozumieli i wyciągnęli wnioski na przyszłość. Jeżeli staną się dobrymi piłkarzami i przestaną "gwiazdorzyć" i poważnie traktować swoje obowiązki to drogę do powrotu powinni mieć.

 

Moim zdaniem każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Jeżeli jednak sytuacja by się powtórzyła to wtedy drzwi do kadry powinny być dla nich na zawsze zamknięte.

 

Niech zostaną odsunięci od reprezy na kilka miesięcy, a potem się zobaczy, czy to ich czegoś nauczyło...

Juz widze ich zaangazowanie w meczach z Armenia i Azerbejdzanem w czerwcu :lol: Dla przykladu i przestrogi dla mlodszych, szlaban reprezentacyjny do konca nedznej "kariery".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polacy zostali Mistrzami Europy :)

 

To nie żart. Polska kadra zwyciężyła w rozgrywanych w Bułarii Mistrzostwach Europy drużyn amatorskich. Co prawda to nic, ale i tak sukces w takiej imprezie może cieszyć. O sile polskiej drużyny świadczyli gracze, którzy na codzień występują w czwartych ligach (względnie o jeden stopień wyżej lub niżej). W finale rozgrywek pokonaliśmy gospodarzy turnieju, Bułgarów, a w drodze do finału udało się ograć między innymi Portugalię.

Brawo chłopaki :jupi:

Odnośnik do komentarza
Polacy zostali Mistrzami Europy :)

 

To nie żart. Polska kadra zwyciężyła w rozgrywanych w Bułarii Mistrzostwach Europy drużyn amatorskich. Co prawda to nic, ale i tak sukces w takiej imprezie może cieszyć. O sile polskiej drużyny świadczyli gracze, którzy na codzień występują w czwartych ligach (względnie o jeden stopień wyżej lub niżej). W finale rozgrywek pokonaliśmy gospodarzy turnieju, Bułgarów, a w drodze do finału udało się ograć między innymi Portugalię.

Brawo chłopaki :jupi:

Chodzi Ci o Regions Cup czy o co?

Odnośnik do komentarza

Jep. Regions' Cup. Polskę reprezentował Dolny Śląsk (mistrzowie Polski "amatorów") i po dogrywce w finale pokonali 2:1 gospodarzy.

 

Skład na turniej finałowy: Krzysztof Czerniak, Dariusz Zalewski, Szymon Jaskułowski (wszyscy Polonia Trzebnica), Adrian Szymczak, Tomasz Szczepek, Mariusz Sadowski (Orzeł Ząbkowice Śląskie), Piotr Broszkowski (Górnik/Zagłębie Wałbrzych), Łukasz Skierski (Prochowiczanka Prochowice), Tomasz Góral (Nysa Zgorzelec), Michał Sikorski, Jarosław Gad (Pogoń Oleśnica), Michał Sudoł, Tomasz Jaworski, Adam Mostowski, Arkadiusz Półchłopek, Michał Wróbel (wszyscy Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie), Łukasz Ochmański (MKS Oława), Arkadiusz Piech, Jacek Fojna (Polonia/Sparta Świdnica).

 

Trenerami zespołu byli dwaj byli piłkarze Śląska Wrocław - Romuald Kujawa i Janusz Kudyba.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Adam Nawałka do 30 listopada tego roku będzie asystentem trenera piłkarskiej reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera, poinformował PAP rzecznik prasowy PZPN, Zbigniew Koźmiński.

 

"Decyzja zapadła dzisiaj. Propozycję złożył trener Beenhakker i zyskała ona aprobatę prezesa związku, Michała Listkiewicza oraz sekretarza generalnego, Zdzisława Kręciny. Adam Nawałka obejmie swoje obowiązki od poniedziałku" - dodał Zbigniew Koźmiński.

 

Adam Nawałka już wcześniej był włączony do sztabu szkoleniowego piłkarskiej reprezentacji Polski, przed czerwcowymi meczami eliminacyjnymi mistrzostw Europy z Azerbejdżanem i Armenią. Zastąpił Dariusza Dziekanowskiego.

 

Nawałka ma 49 lat. W rundzie wiosennej Orange Ekstraklasy pracował jako trener Wisły Kraków, ale w trakcie rozgrywek został zwolniony. Wcześniej prowadził m.in. Zagłębie Lubin i Jagiellonię Białystok. Ukończył Akademię Trenerską PZPN. Był piłkarzem Wisły Kraków, 32 razy zagrał w reprezentacji Polski, zdobywając jedną bramkę. Wystąpił w mistrzostwach świata w Argentynie w 1978 roku.

 

Swój pierwszy mecz w nadchodzącym sezonie, towarzyski, reprezentacja Polski rozegra 22. sierpnia w Moskwie z Rosją.

 

Było do przewidzenia :-k

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...