Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski jest Tomasz Kuszczak, który już dostał powołanie na zgrupowanie kadry - informuje "Przegląd Sportowy".

Dotychczasowy numer 1. Artur Boruc nabawił się kontuzji i może nie zdążyć z rehabilitacją do meczu w Moskwie. Jednak jeśli powróci do zdrowia to poleci do Rosji razem z Tomaszem Kuszczakiem i Mariuszem Pawełkiem.

 

Powołania nie dostanie na pewno Wojciech Kowalewski, który jest mocno skonfliktowany z władzami Spartaka Moskwa i nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych.

Wobec kontuzji Boruca, którego najwyżej ceni Beenhakker do bramki wskoczy golkiper Manchesteru United Tomasz Kuszczak.

 

Trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk twierdzi, że w kręgu zainteresowań znajduje się także Jerzy Dudek.

 

- Dopóki Dudek nie zakończy kariery zawsze będzie bramy pod uwagę - powiedział Dawidziuk.

 

Zgrupowanie kadry odbędzie się w dniach 19 - 23 sierpnia.

 

[LINK]

 

No to jedna sprawa chyba się wyjaśniła :>

Odnośnik do komentarza
Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker ogłosił kadrę na towarzyskie spotkanie z Rosją, które zostanie rozegrane 22 sierpnia w Moskwie. Powołania otrzymało dwudziestu zawodników. Sześciu piłkarzy znalazło się na liście rezerwowej.

 

Mecz z podopiecznymi Guusa Hiddinka będzie ostatnim sprawdzianem biało – czerwonych przed wrześniowymi spotkaniami w eliminacjach ME 2008 z Portugalią (8.09) i Finlandią (12.09).

 

Ostatnia konfrontacja Polski i Rosji miała miejsce w 1998 roku. Zespół prowadzony przez trenera Janusza Wójcika pokonał na Stadionie Śląskim w Chorzowie Rosjan 3-1. Dwa gole w tamtym meczu zdobył Tomasz Hajto. Na listę strzelców wpisał się również Mirosław Trzeciak.

 

Kadra na mecz z Rosją:

 

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic), Tomasz Kuszczak (Manchester United)

 

Obrońcy: Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Marcin Wasielewski (Anderlecht Bruksela), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Mariusz Jop (FK Moskwa), Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków)

 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków)

 

Napastnicy: Maciej Żurawski (Celtic), Radosław Matusiak (US Palermo), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin)

 

Lista rezerwowa: Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Maciej Iwański (Zagłębie Lubin), Przemysław Kaźmierczak (FC Porto), Marek Saganowski (Southampton FC).

Zastanawiam się co robią w kadrze Sobolewski, Łobodziński, Piszczek i Jop. Poza tym nie widzę dziwnych powołań. Staram się zaufać Beenhakkerowi.

Odnośnik do komentarza

Piszczek nieźle grał przed sezonem, teraz zadebiutował w spotkaniu Pucharu Niemiec Hertha Berlin - SpVgg Unterhaching, zagrał cały mecz, więc zobaczymy co pokaże w kadrze. Młody, utalentowany, jestem za. Za Sobolewskiego / Dudke wolałbym zobaczyc w składzie Kaźmierczaka z listy rezerwowej, a zamiast Żurawskiego Marka Saganowskiego...

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się co robią w kadrze Sobolewski, Łobodziński, Piszczek i Jop. Poza tym nie widzę dziwnych powołań. Staram się zaufać Beenhakkerowi.

A Gancarczyk Cie nie dziwi? :> Bo mnie w sumie najbardziej.. Myslalem, ze szanse dostanie Janczyk, po cichutku i bardzo niesmialo liczylem na Dancha i Staroste, ale wiem, ze to zbyt realne nie bylo.. Ciesze sie, ze powolali Piszczka..

 

Mom zdaniem sklad wyjdzie nastepujacy:

GK - Kuszczak

DL- Bronowicki

DR - Wasyl

DC - Bak

DC - Zewlak

DMC - Dudka

DMC - Sobol/Murawski

MR - Kuba

ML - Krzynek

AMC/SC - Zuraw

SC - Ebi

Odnośnik do komentarza

Mnie głównie dziwi brak Jelenia i nie wiem jak można sobie to w sumie wytłumaczyć? Kontuzja pleców zaleczona, Ligue 1 już zainaugurowała rogrywki, Irek zagrał w meczu z Lyonem , także jest to dla mnie troche podejrzane. Co do Jopa i Gancarczyka to myślę, że Leo kierował sie głównie tym że ich drużyny zaczęły sezon o wiele wcześniej niż reszta, tak więc chyba wie czego można sie po nich spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że (i) to jest mecz towarzyski, (ii) nie warto ścinać się z klubami o zwolnienie kadrowiczów na sparing, (iii) w tym meczu Leo sprawdzi zawodników, którzy albo jeszcze nie grają, albo po raz kolejny przymierzani są do reprezentacji. A może i nie zdajecie sobie z tego sprawy, sądząc z Waszych komentarzy.

Odnośnik do komentarza

Mnie dziwi w kadrze brak jednego nazwiska - Kaźmierczaka, świetnie prezentuje się w Porto w okresie przygotowawczym. Ma już pewną pozycję w zespole, gra całe spotkania. Ostatnio usiadł na ławce, ale trener ewidentnie dał pograć rezerwowym, koło Kaza znalazł się nawet Quaresma. Piszczek? Oczywiście, że słuszne powołanie, z podonym uzasadnieniem jak u Pawła. Dziwi mnie obecność Gancarczyka. Jop wydaje mi się słusznie został odkurzony, gra w FK Moskwa, które jest w czołówce ligi rosyjskiej, a to o czymś świadczy. Ja się tylko spytam, co robi w kadrze Matusiak? Kluby włoskie na dzień dzisiejszy są w innym (wcześniejszym) stadium przygotowań niż, np. angielskie (vide Rasiak, Saganowski). I Jeleń, gdzie jest Irek? Śmierdzi mi tu jakimś konfliktem na linii Leo - Jeleń. Chłopak okres przygotowawczy miał świetny, gra w swoim zespole (gra i to nie byle jak), jest zawodnikiem uniwersalnym, może grać w pomocy jak i ataku. A tu w reprezentacji jego miejsce zajmuje taki Łobodziński, wtf?

Odnośnik do komentarza

Troszeczkę nie rozumiem powołań- dał szansę powrotu Jopowi i Gancarczykowi, a jednocześnie nie dając szansy Jeleniowi, który jest na ten moment IMHO najlepszym polskim napastnikiem. Widać tylko IMHO :P. Poza tym to tylko mecz towarzyski i na eliminacje nieco się to zmieni. Na razie obejrzyjmy spotkanie i po prostu cieszmy się grą reprezentacji. Albo załamujmy, ale założenie jest optymistyczne.

 

Benhakker już pokazał, że przywiązuje się do nazwisk- i tak jest też tym razem. Ma już wykrystalizowany skład, ma też wyniki. Nie powinniśmy narzekać nawet jeśli nie ma w kadrze naszych ulubieńców. Będziemy marudzić jak nie awansujemy do EURO :>.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

:sciana:

:sciana:

:sciana:

 

Skoro Jeleń jest taki dobry, to po co wyciągać go z klubu na szkoleniowy sparing z Rosją, ryzykując kontuzję albo utratę przez niego miejsca w składzie Auxerre??? Niech mi ktoś powie - po co?

 

:sciana:

:sciana:

:sciana:

Odnośnik do komentarza

Mam jedno pytanie: gdzie jest Rasiak? Czy (podaję za piosenką grupy Superpuder) w Tottenhamie, w Barcelonie, czy jest pewniakiem? Bo według logiki Profa to ostatni opcja jest prawdziwa.

 

Moja teoria jest taka, że mecz z Rosją jest tak ważny (ropa i gaz), że nasi najlepsi napastnicy nie zostali powołani, żebyśmy czasem nie wygrali. Jakbym był źłośliwy, to bym dodał, że bramkarza Realu Madryt też nie ma. Spisek? Celowe osłabienie?

Odnośnik do komentarza
:sciana:

:sciana:

:sciana:

 

Skoro Jeleń jest taki dobry, to po co wyciągać go z klubu na szkoleniowy sparing z Rosją, ryzykując kontuzję albo utratę przez niego miejsca w składzie Auxerre??? Niech mi ktoś powie - po co?

 

:sciana:

:sciana:

:sciana:

A co on z porcelany jest, że wyjście na boisko oznacza u niego ryzyko kontuzji :-k Bez przesady.

Tak samo nie sądzę, że udział w meczu rozgrywanym w terminie FIFA/UEFA może skutkować utratą miejsca w składzie. Idąc tym tropem powinien zagrać skład z polskiej ligi, jak w meczu z jakąś Arabią Saud.

Dziwna jest ta sprawa z Irkiem. Przypomnijmy, że nie dostał powołania na mecze czerwcowe, ale wtedy jako powód podano kontuzję. Teraz zdaję się byc w pełni sił. Oczywiście wszystko wyjaśni się przy powołaniach na mecze eliminacyjne...a trenera rozlicza się z wyniku, nie z powołań.

Odnośnik do komentarza
Skoro Jeleń jest taki dobry, to po co wyciągać go z klubu na szkoleniowy sparing z Rosją, ryzykując kontuzję albo utratę przez niego miejsca w składzie Auxerre??? Niech mi ktoś powie - po co?

 

To po co powoływać na ten mecz np. Lewandowskiego czy Wasilewskiego wiadomo na co ich stać sezon u nich się już rozpoczął, a konkurencje w klubie na swych pozycjach mają. Jeleń nie grał w ostatnich meczach kadry i wypadałoby sprawdzić jak się prezentuje po przygotowaniach do sezonu szczególnie że wyleczył wszystkie kontuzje. I jeszcze to nie jest byle jaki sparing tylko ostatni mecz kadry przed najważniejszymi meczami w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Asystent selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera - Bogusław Kaczmarek wytłumaczył dlaczego zostali powołani ci zawodnicy na towarzyski mecz z Rosją, a nie inni, których widzieliby przede wszystkim w kadrze polscy kibice.

 

- Tomek Kuszczak był na zgrupowaniu przed marcowymi meczami eliminacyjnymi. Wtedy, jako trzeci. Teraz wraca. Jurek Dudek z Realu i Łukasz Fabiański z Arsenalu trenują w bardzo dobrym towarzystwie i wciąż są w kręgu naszych zainteresowań - mówi Kaczmarek.

 

- W ubiegłym roku Gancarczyk był wiele razy wybierany do jedenastki kolejki, trafił do jedenastki roku ligi ukraińskiej. Widzieliśmy jego mecze z Szachtarem i Dynamem Moskwa. Zdobył nawet kilka bramek, a w polskiej lidze nikt się w tym czasie na lewej obronie nie objawił. Chcemy wreszcie spróbować lewonożnego zawodnika, bo grający dotąd na tej pozycji Grzesiek Bronowicki czy Michał Żewłakow są prawonożni. Gancarczyk ma do Moskwy blisko. Jest okazja, aby go ponownie sprawdzić - dodał.

 

W drugiej linii brakuje skrzydłowego Auxerre Ireneusza Jelenia. - Obejrzeliśmy go w inauguracji ligi francuskiej. Mecz z Lyonem wybitnie mu się nie udał - mówi Kaczmarek.

 

- Marka Saganowskiego i Grześka Rasiaka dobrze znamy, wiemy, na co ich stać. Wzięliśmy Łukasza Piszczka, by zobaczyć, jak wygląda po paru tygodniach treningów z Herthą. Musimy sprawdzić wielu, żeby nie było jak w listopadzie w Brukseli, gdy wypadło nam 11 zawodników i grały ostatki polskiej kadry. Wzięliśmy też Radka Matusiaka, który gra w Palermo po 45 minut w sparingach, a w kadrze dawno go nie widzieliśmy. Mecz z Rosją da nam wskazówki przed wrześniowymi potyczkami eliminacyjnymi z Portugalią i Finlandią - zakończył Kaczmarek.

[LINK]

 

Chyba już wszystko jasne :>

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...