Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

OK, panowie, jutro wieczorkiem forum będzie przerzucane. Bardzo możliwe (a wręcz na pewno), że w czasie migracji na nowy serwer będzie off. Jak długo? Nie wiem na 100% (baza jest baaaardzo duża), ale powinno się to skończyć jeszcze w weekend. Ogólnie plan jest taki, aby od 1 lipca wszystko śmigało na nowym serwerze, co też pozwoli uniknąć konieczności opłacania obecnego na kolejny miesiąc/kwartał.

 

Jutro postaram się wrzucić bardziej szczegółowy plan.

Odnośnik do komentarza

OK, operacja zakończona (przynajmniej do momentu zgłoszenia błędów).

 

Co zostało wykonane:

- przeniesiono forum na nowy serwer

- zaktualizowano skrypt do najnowszego 3.4.5 (WAŻNE - licencja na skrypt wygasa 6 lipca - należy ją przedłużyć; koszt 25$)

- spolszczono forum wraz z panelem administracyjnym (czyt. wyeliminowane zostały pałętające się angielskie zwroty)

- podpięte zostały statystyki Google'a (są na moim prywatnym koncie)

- ustawiono nowe zabezpieczenia dla rejestracji, co powinno wyeliminować mnożące się boty i przyspieszyć rejestrację userów

- dodano obsługę Tapatalka

 

Co można zrobić:

- dodanie nowych aplikacji/rozszerzeń (np. kalendarz, shoutbox)

- opcja logowania przez FB

- przenieść obsługę domeny do firmy, która pozwala na trochę więcej swobody, niż konieczność wysyłania maili z prośbą o zmianę DNS-ów :)

 

Jutro dostanę fakturę za całą operację. Koszt na pewno będzie wyższy, niż kwota, którą dysponujemy, ale a) opłata za migrację jest jednorazowa b) kwota utrzymania forum dotyczy roku (a nie kwartału jak obecnie).

 

Wszelkie problemy z funkcjonowaniem forum proszę w pierwszej kolejności zgłaszać do mnie. Sugeruję jednak, aby administracja wyznaczyła osobę, której będę mógł przekazać namiary na FTP-a (dane do bazy bez zmian).

 

No i oczywiście proszę zgłaszać błędy (sam fakt przeskoku na nowy skrypt wprowadza trochę zmian). W dniach 1-8 lipca jestem na urlopie, ale pewnie będę zerkał do sieci. W przypadku błędu, który uniemożliwi korzystanie z forum, proszę dzwonić (kilka osób numer ma :)).

Odnośnik do komentarza

 

- zaktualizowano skrypt do najnowszego 3.4.5 (WAŻNE - licencja na skrypt wygasa 6 lipca - należy ją przedłużyć; koszt 25$)

 

Rozumiem. Dziś opłacę i odejme z naszego salda.

 

 

Własnie chce opłacić i mam 2 opcje do wyboru:

 

Reactivate: IP.Board

Renewal: IPS Community Suite

 

każde po 25$.

Nie znam się. Które opłacić? Oba? Sprawdziłem historyczne faktury i zawsze płaciliśmy 25$ za "IP.Board".

a wcześniej

 

IP.Board: Standard License

28 June 2009 - za 129$.

 

Tego "IPS Community Suite" nie opłacaliśmy nigdy dodatkowo. WTF?

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie chcę mieszać, ale wydaje mi się, że chodzi o IP.Board. IPS Community Suite to zestaw aplikacji, gdzie IP.Board jest jedną ze składowych (poza tym jakieś galerie, blogi, chaty i inne).

 

Chyba że mamy to IPS Community Suite i wykorzystujemy z niego jedynie IP.Board?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...