Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam szanowne grono moderatorskie,

chciałbym zaproponować forumową zabawę (ponieważ ostatnio wieje tutaj przysłowiowym chujem) o roboczym tytule "Oceń poprzednika". Tytuł mówi już wiele (a właściwie wszystko) o głównym zamyśle, więc pozwolę sobie przejść do szczegółów.

Ocena poprzedniego użytkownika składałaby się z kilku części, a mianowicie: Użytkownik (tu oceniamy postać forumową. Przykłady podam poniżej), Nick (wiadomo), Avatar, Sygnatura. Przewiduję 10-stopniową skalę dla każdego z elementów, co łącznie da nam 40 punktów. Można pomyśleć nad jakąś rangą dla delikwenta, który zbierze największą ilość punktów.

 

Obiecany przykład:

 

UŻYTKOWNIK: Debil - co tu więcej dodawać. 1/10

 

NICK: Interesujący i nietypowy. Można prosić o genezę powstania? 9/10

 

AVATAR: Od lat niezmienny, od lat chujowy. 2/10

 

Sygnatura: Brak. 10/10

 

Łącznie: 22/40.

 

=======================================================

 

Pozdrawiam

SZU

 

PS Dlaczego nie można zakładać tematów w Hyde Parku?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, nietypowa oferta :). Qcz ostatnio marudził, że jest mało wpłat na serwer, to mu odpowiedziałem, że czasami szkoda wpłacać na coś, co więcej nie chodzi, niż chodzi (tak, tak, marudzę). No i jak to Qcz, prosty chłopak, rzucił - "znajdź lepszy" :). Podpytałem znajomego admina, który ogarnia serwery w firmie, gdzie pracuję i... zaskoczył mnie swoją ofertą :). Tak na pierwszy rzut oka za hosting forum i administrację powiedział ok. 400 zł... rocznie :). Chyba nie muszę wyjaśniać różnicy między tą kwotą a blisko 380 zł kwartalnie za obecny serwer. Według niego dobrze ogarnięte forum tych rozmiarów co nasze będzie sobie samo żyło, a on jedynie chciałby parę groszy za hosting.

 

Oferta uzależniona jest oczywiście od tego, jak forum wygląda naprawdę. Stąd moja prośba do osób (Feno?), które dysponują dostępami do:

a) statystyk - tu wystarczy choćby ostatni miesiąc z Google Analytics, aby z grubsza oszacować ruch na forum

b) obecnego serwera

c) bazy danych

d) panelu forum - tutaj sam bym się rozejrzał, bo akurat z IPB mam ostatnio sporo do czynienia (psxextreme.info i ps3forum.pl) i również mam znajomego, który wyprowadzał nam fora na prostą, bo też było sporo błędów z cyklu "a to coś się nie wyświetla", "a to wyszukiwarka nie działa" itp.

 

Ot, taka propozycja. Jeśli byłaby akceptacja, prosiłbym o namiary na powyższe rzeczy na pawel.mysliwiec@hotmail.com i wtedy przekaże wszystko adminowi, aby ostatecznie potwierdził swoją ofertę. Od siebie mogę dodać, że jeśli chodzi o współpracę z nim to bez zastrzeżeń - wszelkie zgłoszenia rozpatrywane są praktycznie od ręki, ostatnio przygotowywał nam serwery pod nowe strony, m.in. ppe.pl i wszystko śmiga należycie.

Odnośnik do komentarza

Nie no rewelacja jakby się to udało. Kwestia pomocy technicznej jaka by była i czy w tej cenie? Nie wiadomo, czy jakieś zwisy nie będą się pojawiać i ktoś musi w razie czego ogarnąć sprawę. Nasze forum jest stosunkowo małe. Średnio ok 50-60 osób na nim przebywa (kilka lat temu było to 120-150) a płacimy ogromną kasę za hosting i non stop coś wywala. Może też trzeba by przeprowadzić aktualizację IPB czy takowa od czasów poprzedniego roota była już wykonywana?

Odnośnik do komentarza

Ja tu tylko sprzatam, dlatego jesli faktycznie jest taka wola ludu, moge te dane udostepnic.

 

Qcz, co do aktualizacji to rzeczywiscie przymierzam sie do aktualki do 3.3.4, ale problem polega na tym, ze mam ostatnio urwanie dupy, a poza tym nie chce wywalac forum w czasie najwiekszej aktywnosci uzytkownikow. Najlepiej byloby zrobic aktualizacje w niedziele o 6 rano... :roll:

Odnośnik do komentarza

Nie no rewelacja jakby się to udało. Kwestia pomocy technicznej jaka by była i czy w tej cenie? Nie wiadomo, czy jakieś zwisy nie będą się pojawiać i ktoś musi w razie czego ogarnąć sprawę. Nasze forum jest stosunkowo małe. Średnio ok 50-60 osób na nim przebywa (kilka lat temu było to 120-150) a płacimy ogromną kasę za hosting i non stop coś wywala. Może też trzeba by przeprowadzić aktualizację IPB czy takowa od czasów poprzedniego roota była już wykonywana?

 

Tak, docelowo to już kompleksowe. Czyli hosting + obsługa w razie awarii.

 

Ja tu tylko sprzatam, dlatego jesli faktycznie jest taka wola ludu, moge te dane udostepnic.

 

Qcz, co do aktualizacji to rzeczywiscie przymierzam sie do aktualki do 3.3.4, ale problem polega na tym, ze mam ostatnio urwanie dupy, a poza tym nie chce wywalac forum w czasie najwiekszej aktywnosci uzytkownikow. Najlepiej byloby zrobic aktualizacje w niedziele o 6 rano... :roll:

 

Spoko, ja tylko rzucam propozycję. Na znajomym wiem, że można polegać, on nawet na urlopie jest dostępny (ostatnio jakąś drobną usterkę naprawiał przez telefon :)).

 

Co do aktualizacji - Feno, ekhm, a co tu wyłączać :). Ostatnio aktualizowałem skrypt do 3.4.4 w środku dnia, gdzie online było ze 700 osób. Zgranie aktualnych plików IPB na serwer i aktualka z poziomu panelu to max 5 minut i spokojnie może odbywać się w tle.

Odnośnik do komentarza

Wybacz brak sygnału do tej pory. Ogólnie wszyscy admini są zdania, że warto byłoby spróbować coś zmienić w sprawie hostingu, ale jednocześnie nasza wiedza w tym temacie jest niewielka. Nie przedłużając jeśli możesz to przekaż szczegóły tego hostingu Fenomenowi i jeśli wszystko będzie ok, to chętnie skorzystamy z tej oferty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W tym tygodniu admin weźmie się za forum. Jak tylko dostanę harmonogram prac, podrzucę. Możliwe, że ze względu na wielkość forum (baza jest spora) będzie konieczne wyłączenie go na 1-2 dni na czas przenoszenia na hosting admina. Wszystko powinno się jednak zamknąć najpóźniej do końca czerwca, aby już nie było konieczności opłaty kolejnego kwartału u obecnego dostawcy (chyba że jest to jakoś z wyprzedzeniem opłacone).

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...