Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie popieraliście stanowiska rapechucka, to ten tekst jest w sam raz dla was!

 

Tak na marginesie - z logicznego punktu widzenia, to bynajmniej nie musi być prawdą. Jeśli nie popieram Tuska, nie oznacza to, że popieram Kaczyńskiego.

Z logicznego punktu widzenia jeżeli nie popierasz tezy rapechucka to jesteś zainteresowany innymi poglądami na sprawę, które mogą być bardziej zbliżone do twojego.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, jest to raczej wykorzystanie pewnych prawideł rachunku prawdopodobieństwa a także teorii zbiorów (zbiór A [użytkownicy zgadzający się z rapechuckiem] dopełnia zbiór B [użytkownicy nie zgadzający się z nim]). W efekcie, mamy dość spore prawdopodobieństwo, że jako należący do zbioru B, czytelnik może zainteresować się tekstem, ktory spełnia założenia logiki (koniunkcja tekstu Rapechucka i Piotra Sebastiana daje wynik fałszywy).

 

Dokonując wiec implikacji Rapechuck AND Piotr Sebastian = FALSE => ZBIÓR A AND ZBIÓR B = FALSE

 

Mozna więc pokusić sie o stwierdzenie, że powyższy dowód wskazuje, że wypowiedź Grzela z wysokim prawdopodobieństwem może być prawdziwa.

Odnośnik do komentarza

Jak będziecie robić następny wywiad z Milesem, zapytajcie go, dlaczego jego kumple z SEGA uważają, że Polska to jakieś totalne zadupie rodem z czwartego świata, gdzie wystarczy rzucić garść paciorków, długopis składany przez emerytów z chińskich części albo notes z makulatury*, żeby tubylcy srali z radości pod palmy? Niech sobie odpuszczą na przyszłość wersję limitowaną, tak będzie lepiej dla wszystkich.

 

 

 

 

 

*/ wiem, przesadzam celowo, notes jest na dobrym papierze, wart co najmniej złoty czterdzieści

Odnośnik do komentarza

Problem z atrybutami jest dosc zlozony.

 

Jesli zalozymy, ze ogolny poziom CA/PA zawodnikow ekstraklasy jest zbyt wysoki i zapragniemy go obnizyc to powstanie spora dysproporcja miedzy nimi, a innymi Polakami grajacymi w klubach zagranicznych. W efekcie jakis tam odrzut grzejacy lawe w europejskim klubie bedzie dostawal powolania do reprezentacji bo zawodnicy ekstraklasy w porownaniu do nich beda mieli smieszne argumenty.

 

Wg mnie nalezaloby globalnie obnizyc wspolczynniki mentalne polskim zawodnikow. To, ze mentalnosc nie jest nasza mocna strona widac w kazdych prestizowych rozgrywkach (Liga Mistrzow, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Swiata). Inna sprawa, ze nie wiem jakby sie to przelozylo na konkretne efekty.

 

Aspekt mentalnosci jest w FM'ie troche niedopracowany - w zasadzie to nigdy nie zaprzatalem nim sobie glowy, wiec na pewno byl potraktowany po macoszemu. Przeciez, nie bez przyczyny istnieja w futbolu powiedzenia, ze "futbol to taka gra .... w ktorej zawsze wygrywaja Niemcy". Jak dla mnie to idealne rozwiazanie byloby takie, ze wszyscy zawodnicy z ligi polskiej maja atrybuty mentalne nizsze o 10-20 % w stosunku do porownywalnych zawodnikow z innych lig, ale jednoczesnie trenerzy zyskaliby jakis dodatkowy modyfikator do mentalnosci (tzw. mistrzowie mobilizacji - "golimy frajerow" Wojcik itd. ;) ).

 

Mozliwa bylaby taka sytuacja, ze liga ogolnie jest niezla, ale w europejskich rozgrywkach zespoly daja ciala bo nie wytrzymuja mentalnie. Z drugiej strony w reprezentacji mamy np. takiego Benhauera , ktora ma (aa co sobie bedziemy zalowac) +20 % modyfikatora mentalnosci i w efekcie z tych zawodnikow, ktorzy siedza w kiblach na godzine przed waznym meczem, potrafi zrobic zespol walczacy, bezkompromisowy.

 

Nie wiem, byc moze jakis atrybut spelnia podobna role - choc ja najchetniej bym widzial nowy atrybut, albo w ogole cos na ksztalt perk'ow z fallouta. Trener X - perk: mistrz mobilizacji. Fajne ? :)

 

 

Edyta: albo w ogole z grubej rury pojechac i zamiast obnizac w bazie cechy mentalne wszystkich Polakow, utworzyc perk'i dla kazdej nacji. kraj: Polska, perk: -10 % wszystkie cechy mentalne. I na dzien dobry wszyscy Polacy mieliby problemy z mentalnoscia. Jacys tam Niemcy: +5 % cechy mentalne. Wlosi: +5 % symulowanie fauli ;)). To by chyba nawet dosc proste do wykonania bylo bo juz na etapie generowania zawodnikow engine by sprawdzal z jakiej nacji jest dany zawodnik no i uwzglednial w statystykach te perki.

Odnośnik do komentarza
Jak będziecie robić następny wywiad z Milesem, zapytajcie go, dlaczego jego kumple z SEGA uważają, że Polska to jakieś totalne zadupie rodem z czwartego świata, gdzie wystarczy rzucić garść paciorków, długopis składany przez emerytów z chińskich części albo notes z makulatury*, żeby tubylcy srali z radości pod palmy? Niech sobie odpuszczą na przyszłość wersję limitowaną, tak będzie lepiej dla wszystkich.

 

 

 

 

 

*/ wiem, przesadzam celowo, notes jest na dobrym papierze, wart co najmniej złoty czterdzieści

Jeżeli ja dobrze rozumiem sytuację to wersja limitowana to wymysł CD Projektu i także jego wykonanie, więc to chyba do nich należy składać zażalenia.

Odnośnik do komentarza
A co to ma do rzeczy?

To, że można się było zainteresować losem tej ES. Scenowicze nic nie zrobili, by ta ES w ogóle wyszła, a teraz narzekają. Zalatuje mi hipokryzją.

uswiadom sobie, ze nie trzeba o cos walczyc zeby potem moc to skrytykowac - jakby scenowicze zadali nie wydawania ES to mozna by to nazwac hipokryzja.

 

jak juz sie zdecydowano na wydawanie ES to zakichanym obowiazkiem wydawcy jest takie jej skonstruowanie zeby jej zawartosc nie wywolywala smiechu...

Odnośnik do komentarza
jak juz sie zdecydowano na wydawanie ES to zakichanym obowiazkiem wydawcy jest takie jej skonstruowanie zeby jej zawartosc nie wywolywala smiechu...

 

A "mietka" okładka jest dla bezpieczeństwa gracza :P Po obejrzeniu kilku spotkań W 3d, gracz mógłby zechcieć picardnąć notesem. Można sobie tylko wyobrazić, jakby to bolało z twardej okładki :roll:

Odnośnik do komentarza
Jak będziecie robić następny wywiad z Milesem, zapytajcie go, dlaczego jego kumple z SEGA uważają, że Polska to jakieś totalne zadupie rodem z czwartego świata, gdzie wystarczy rzucić garść paciorków, długopis składany przez emerytów z chińskich części albo notes z makulatury*, żeby tubylcy srali z radości pod palmy? Niech sobie odpuszczą na przyszłość wersję limitowaną, tak będzie lepiej dla wszystkich.

 

Jeżeli ja dobrze rozumiem sytuację to wersja limitowana to wymysł CD Projektu i także jego wykonanie, więc to chyba do nich należy składać zażalenia

 

O ile mi wiadomo, dzięki CDP wersja limitowana w Polsce w ogóle była, natomiast to SEGA, a nie dystrybutor krajowy decyduje o jej zawartości. Dlatego do CDP nie mam cienia żalu, a do SEGA i owszem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to SEGA decyduje to zrobili rzeczywiście niezbyt fair podług polskich fanów gry, skoro w Anglii bodajże dają myszkę z logiem FM-a, a u nas notes, który, gdyby nie oryginalny wygląd (logo FM-a) można by kupić za 5 zł w hurtowni. Cała sprawa z ES była trochę nadmuchana, bo zachwycano się nią niezmiernie jeszcze zanim dowiedzieliśmy się co w niej będzie, a okazało się, że wartość podobna jak rok temu (coś zwykłego z logiem FM i możemy się cieszyć). Czytając zapowiedzi ES spodziewałem się czegoś nowego, niezwykłego, a wyszło jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...