Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

podejrzewam więc bład wynikajacy z logowania sie z subdomeny, i problemu zapamiętywania referera (system zapamiętuje adres z subdomeny ale po logowaniu przenosi na domenę www.cmrev.com pozostawiając charakterystyczny dla subdomen adres i w efekcie wywala 404). Musze cos z tym pomyśleć, thx za feedback.

Odnośnik do komentarza

Niestety.

 

http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/O-umi...slow-kilka.html

 

Ok, widzę, że korekta czuwa, szkoda, że nie była taka czujna przed wrzuceniem tekstu. To teraz jeszcze zasugeruję, by redaktor opracowujący teksty do publikacji, skoro już zrobił korektę językową, zastanowił się nad treścią. Błędy merytoryczne nie rzucają się może tak w oczy, w przeciwieństwie do ortograficznych, ale są równie irytujące.

 

W tekście znalazł się kamyczek do mojego ogródka:

 

Dobrym przykładem jest tutaj Tomasz Bandrowski – we wcześniejszych odsłonach FM-a z drugiego zespołu Energie Cottbus rzadko kto chciał go wykupić (najczęściej trafiał do polskich zespołów), od zeszłego roku w FM-ie bez problemu znajduje pracę w zespołach pierwszej Bundesligi. Naprawdę, warto pamiętać, że zawodnicy z Polski, którzy zostali zakupieni do Realu Madryt są w trzecim, a nie pierwszym zespole, a treningi rozpoczęli od nauki biegania!

 

Niestety autor albo nie pomyślał, albo nie wiedział, o czym pisze, stawiając tezę o podpakowaniu Bandrowskiego przez polski research. Po pierwsze, porównajmy Bandrowskiego w FM 2007 i FM 2008:

 

FM 2007: CA/PA 100/137, HR/CR/WR 65/65/55

FM 2008: CA/PA 110/137, HR/CR/WR 95/105/75 (wszystkie trzy wersje bazy)

 

Doprawdy, w FM 2008 Bandrowski został podpakowany tak, że jego statystyki na ekranie się nie mieszczą. Po drugie, co jest rzeczą z kategorii oczywistych oczywistości, gdy zawodnik zostaje wysłany na wypożyczenie za granicę w trakcie sezonu, nie jest ruszany przez researchera kraju/klubu docelowego, bo i niby na jakiej podstawie, skoro go nigdy w akcji nie widzieli. Tak więc w FM 2008 profil Bandrowskiego jest dziełem niemieckich researcherów.

 

Fragment o Bandrowskim to strzał z armaty do wróbla - zawodnik ani nie jest przepakowany, ani nie był robiony przez polski zespół researcherów. Ze starannością nie ma to wiele wspólnego, ale za to znacznie lepiej pasuje do tezy o researcherach, którzy żyją złudzeniami. A skoro ten fragment zawiera tak wiele błędów, moje zaufanie do reszty artykułu jest zerowe.

 

PS. Uprzedzając pytania:

 

FM 2009: CA/PA 125/140, HR/CR/WR 115/115/104

 

co stanowi odzwierciedlenie faktu, że w pół roku zawodnik z rezerw Energie Cottbus przebił się do reprezentacji Polski.

Odnośnik do komentarza

No to przyszedł czas na, zdaje się, pierwszy post na tym forum :)

 

Pisząc o Bandrowskim nie miałem na myśli jego profilu z FM 2007, bo wtedy był już na wypożyczeniu w Lechu. W głowie mam mnóstwo rozegranych sezonów w FM 2005 oraz 2006, w których to - wzorem najsłabszych zawodników z poszczególnych klubów - Bandrowski opuszczał Cottbus na zasadzie wolnego transferu przy znikomym zainteresowaniu ze strony potencjalnych pracodawców. Wtedy też nie miał co liczyć na angaż nawet w najlepszych polskich klubach, a maksimum jakie osiągał była gra w co najwyżej średnim zespole Ekstraklasy, o powołaniu do reprezentacji nawet nie wspominając.

 

I właśnie odpowiedź na to "uprzedzone" pytanie jest dla mnie niezadowalająca. Uważam, że jak na standardy polskiej Ekstraklasy takie wartości są zdecydowanie zawyżone. W bazie danych można znaleźć wielu dobrych w rzeczywistość zawodników, którzy mając takie CA i PA grają w pierwszych ligach we Francji, w Hiszpanii, w Niemczech. I tu jest właśnie ten problem, o którym wspominam w tym tekście - masowa wyprzedaż graczy z Polski do lig zagranicznych. Czy coś takiego ma miejsce w realnym świecie?

 

Co do ortografów - fakt, zdarzyły się, ale dwa z nich początkowo były poprawnie napisane. Dopiero później coś mi odbiło, co wcale nie umniejsza mojej winy.

Odnośnik do komentarza

Bandrowski na wypożyczeniu w Lechu pojawił się w FM 2008 8.0.2, o ile dobrze pamiętam.

 

I rozumiem z powyższego, że różnica między rezerwami klubu z II Bundesligi a czołowym klubem polskim wynosi mniej niż 15 CA i 3 PA?

 

Tomasz Bandrowski (ur. 18 września 1984 w Pyskowicach) - polski piłkarz, pomocnik, wychowanek Gwarka Zabrze, zawodnik Lecha Poznań.

 

Wychował się miejscowości Pawłowiczki w województwie opolskim niedaleko Kędzierzyna-Koźla. Zaczynał karierę w miejscowym klubie LZS Zryw Pawłowiczki. Występował także w zabrzańskim Gwarku. Lech Poznań wypożyczył go na rundę wiosenną sezonu 2007/08 z Energie Cottbus. Na sezon 2008/09 został wykupiony za ok. 300 tys. Euro[potrzebne źródło].

 

6 września zadebiutował w reprezentacji Polski zmieniając w przerwie Rafała Murawskiego w meczu eliminacji Mistrzostw Świata ze Słowenią

 

Wiem, Wikipedia, ale nie chce mi się szukać na oficjalnej.

Odnośnik do komentarza
Bandrowski na wypożyczeniu w Lechu pojawił się w FM 2008 8.0.2, o ile dobrze pamiętam.

Fakt, Bandrowski pojawił się w Lechu w sezonie 2007/2008, a nie w FM 2007 :]

 

 

I rozumiem z powyższego, że różnica między rezerwami klubu z II Bundesligi a czołowym klubem polskim wynosi mniej niż 15 CA i 3 PA?

Może CA nie powinno rosnąć w przypadku transferu do Polski, tylko maleć? Jeszcze raz - z CA=120 grają piłkarze w pierwszych ligach Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Włoch, Francji. Zawodnik z Polski po transferze do jednego z wymienionych krajów najczęściej grzeje ławę i marzy o powrocie do Ojczyzny.

Odnośnik do komentarza

Co w większości wypadków ma wytłumaczenie w wartościach Adaptability i Work Rate, a nie CA. Raz jeszcze powtórzę - Bandrowski w pół roku stał się podstawowym zawodnikiem Lecha i zadebiutował w pierwszej reprezentacji. Jeżeli to nie uzasadnia podniesienia mu CA tak, by odzwierciedlało to jego miejsce w hierarchii polskich pomocników, nie wiem, co by mogło. Chłopak w końcu zaczął regularnie grać, to i jego umiejętności poszły w górę.

Odnośnik do komentarza
Co w większości wypadków ma wytłumaczenie w wartościach Adaptability i Work Rate, a nie CA.

 

Sugerujesz, że nasi wyjeżdżając za granicę dalej są tacy świetni tylko im się nie chce (kiepskie work rate) bądź potrzebują czasu na przystosowanie się? To ile tego czasu im trzeba, żeby Feel przestał im śpiewać: Pokaż na co Cię stać, ale nie jeden raz? 10, 15 lat?

 

abstrahując od Bandrowskiego... rapechuck w tekście przytacza przykład Iwańskiego, podrzuca screena. Iwański lepiej drybluje, lepiej wykonuje wolne, ma taką samą technikę ale lepszą kreatywność od Ballacka? To dlaczego jego wartość jest ponad 10 raz mniejsza?

 

Btw, nie mam zainstalowanego FM-a więc bazuję na danych od rapechucka ale:

Bandrowski - adapt. - 15, WR - 17. To jeszcze miał za małe, żeby się tam do składu przebić?

 

Zgadzam się z wnioskiem z tekstu: nie są zachowane proporcje w umiejętnościach graczy z naszych lig.

Odnośnik do komentarza
Raz jeszcze powtórzę - Bandrowski w pół roku stał się podstawowym zawodnikiem Lecha i zadebiutował w pierwszej reprezentacji. Jeżeli to nie uzasadnia podniesienia mu CA tak, by odzwierciedlało to jego miejsce w hierarchii polskich pomocników, nie wiem, co by mogło.

 

Obniżenie wartości CA i PA dla wszystkich zawodników występujących w polskiej lidze? To, co potrafi taki Iwański czy inny Garguła w FM-ie nijak ma się do rzeczywistości

 

Co w większości wypadków ma wytłumaczenie w wartościach Adaptability i Work Rate, a nie CA.

 

Przeszperałem bazę z FM 2008 i nie, nie ma.

Odnośnik do komentarza

Cóż, tylko że w tym momencie nie rozmawiamy już o tekście z CMRev, tylko o strukturze bazy danych i widełkach CA/PA dla poszczególnych krajów. Gdyby tekst był o tym, pewnie bym się z nim pod wieloma względami zgodził. Niestety, jest on głównie o złych polskich researcherach.

 

PS. Czy FYM nadal jest u Was w redakcji?

 

Co w większości wypadków ma wytłumaczenie w wartościach Adaptability i Work Rate, a nie CA.

 

Przeszperałem bazę z FM 2008 i nie, nie ma.

 

Złośliwy będę - szkoda, że dopiero teraz. Ale przynajmniej macie materiał na dobry tekst.

Odnośnik do komentarza

Cóż, do zmiany zdania nikt Cię nie będzie nakłaniał. Jednak tekst w moim rozumieniu jest właśnie o widełkach - źle dobranych dla naszych lig. Iwański czy Garguła nigdy nie będą dorastali Ballackowi czy Lampardowi do pięt, a w FM-ie ich różni naprawdę niewiele.

 

Co do Fyma - tak. I mi się jego praca jako reaserchera nie podoba. Ale przecież tego nie insynuowałeś, prawda?

Odnośnik do komentarza
Cóż, do zmiany zdania nikt Cię nie będzie nakłaniał. Jednak tekst w moim rozumieniu jest właśnie o widełkach - źle dobranych dla naszych lig. Iwański czy Garguła nigdy nie będą dorastali Ballackowi czy Lampardowi do pięt, a w FM-ie ich różni naprawdę niewiele.

 

Co do Fyma - tak. I mi się jego praca jako reaserchera nie podoba. Ale przecież tego nie insynuowałeś, prawda?

 

Płacą Wam za takie domysły i zabawę ludkami ze słomy?

Skoro macie w redakcji tak doświadczonego researchera, można było go zapytać, na czym problem polega.

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem Rapechuckowi na gg, nasza baza danych jest jedną z lepiej odwzorowanych baz jakie są w FM-ie. Wystarczy włączyć Geniee Scouta i poszperać jeżeli w pierwszej 100 znajdziesz więcej niż 2 Polaków dam sobie coś uciąć (nie piszę tu o Klose). A ilu w takiej 100 jest Kolumbijczyków? Czechów? Serbów, Chorwatów o których zapewne nigdy nie usłyszymy :> Zagraniczny res. się nie pierdoli, żeby dać PA na wyrost.

Odnośnik do komentarza

@Brudinho: Co do tego nie ma dyskusji - wystarczy popatrzeć do tego tematu:

 

http://community.sigames.com/showthread.php?t=60896

 

na listę -9/-10 w bazie 9.0.0

 

Meksyk:

 

-9

Victor Manon – Pachuca – AMR, S

Edgar Andrade – Cruz Azul – MRC

Cesar Villaluz – Cruz Azul – AMRC

Ulises Davila – Chivas – S

Alfonso Blanco – Pachuca – GK

Sergio Arias – Chivas – GK

Sergio Avila – Chivas – AMLC

Edgar Castillo – Santos Laguna – D/WBL, AML

Jose Rafael Alamo – Tapachula – GK

Miguel Angel Fraga – Morelia – GK

Ever Guzman – Morelia – S

Antonio Salazar - Chivas – S

Omar Esparza – Chizas – DL, DM, ML

Patricio Araujo – Chivas – SW, DC, DM

Hobbit Bermudez – Atlante – AML, S

 

-10

Martin Galvan – Cruz Azul – AMC

Carlos Vela – Arsenal – AMLC, FC

Gio Dos Santos – Tottenham – AMRLC, FC

 

Jak to się ma do miejsca meksykańskich zawodników w dorosłym futbolu, nie mam pojęcia. Vela być może zasługuje na -10, Dos Santos z 99% pewnością nie. A cała reszta gra w Meksyku, więc nikt ich nie widział poza researcherem.

 

Do tego przynajmniej od roku dokładają się niuanse silnika gry, przez które nie sposób przewidzieć na 100%, jak zawodnik zaprezentuje się w grze. A w FM 2009 mamy przecież zupełnie nowy system transferowi, a więc i zupełnie nowe zasady, znane tylko programistom.

 

Widełki to zupełnie inna kwestia, o której w gronie researcherów dyskutuje się od dawna. Ale tu też ostatnie słowo należy nie do nas, a do SI.

 

I dlatego zarzut o celowym, bądź też wynikającym z braku wiedzy, przepakowywaniu zawodników polskiej ligi, tak mnie zjeżył.

Odnośnik do komentarza

No Meksyk, to już jest temat na osobną książkę :/ Trzeba też mieć na uwadze, że FM jest grą, która co roku wychodzi jakby "od nowa", dlatego też nie bójmy się podpakować niektórych zawodników, bo niestety w 08 nasza reprezentacja przegrywała mecze z takimi tuzami futbolu Kazachstan, zajmując w grupach eliminacyjnych 4-5 miejsca.

 

Druga sprawa Nasi zawodnicy naprawdę mają talent najzwyczajniej się palą przechodząc do zachodnich klubów, chyba trzeba pomyśleć nad zmniejszeniem atrybutów Pressure, Determination, Bravery. No i Ambicje i Profesjonalizm :roll:

Odnośnik do komentarza
Widełki to zupełnie inna kwestia, o której w gronie researcherów dyskutuje się od dawna. Ale tu też ostatnie słowo należy nie do nas, a do SI.

 

I dlatego zarzut o celowym, bądź też wynikającym z braku wiedzy, przepakowywaniu zawodników polskiej ligi, tak mnie zjeżył.

 

Nie wiem jak to jest z widełkami, ale można łatwo zauważyć (nawet w moim tekście), że najwięcej przepakowanych zawodników w polskiej lidze nie jest Polakami. Ja nie postuluję o obniżanie umiejętności poszczególnych zawodników, a o obniżenie widełek w ogóle.

 

Co ciekawe, FYM zaciekle bronił opracowanych przez siebie zawodników Jagiellonii, ale zgadzał się co do mojej oceny atrybutów pozostałych graczy Ekstraklasy. Z Tobą jest podobnie - zgadzasz się co do widełek, ale bronisz zawodników Lecha.

 

w 08 nasza reprezentacja przegrywała mecze z takimi tuzami futbolu Kazachstan

 

Albo remisuje u siebie ze Słowenią, przegrywa na wyjeździe zarówno ze Słowacją jak i z Armenią?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...