Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Bo obniżanie CAPA pojedynczym klubom, gdy widełki jako takie pozostają niezmienione, skończy się wyłącznie Lechem/Jagiellonią w drugiej lidze. Lech profilem doskonale pasuje w widełki dla czołowego klubu ligi.

 

(Edyta) A w tekście zdecydowanie nie odnosisz się do widełek jako takich, tylko do złej pracy polskich researcherów.

Odnośnik do komentarza
Albo remisuje u siebie ze Słowenią, przegrywa na wyjeździe zarówno ze Słowacją jak i z Armenią?

...ale w efekcie i tak awansowuje na wszystkie większe imprezy? :) Nie przesadzajmy - polecam sprawdzenie umiejętności zawodników Sparty Praga, tam to jest dopiero robienie na wyrost. Polska w FM 08 nie kwalifikowała się nigdzie, więc obniżanie widełek to IMO nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Nie można zapominać, że autor pisał ten tekst na podstawie QS, który jak sam napisałeś, nie odwzorowuje dokładnie atrybutów piłkarzy, to raz. A dwa, że przecież w tym QS jest ograniczona ilość piłkarzy - z braku laku kluby zagraniczne kupują więc Polaków.

 

A transfery takie jak Baszczyński do Leicester, czy Murawski do Wigan są jak najbardziej możliwe. Tylko, że w rzeczywistości piłkarze wolą zostać w Polsce niż grzać ławę w zachodnim klubie. Myślę, że gdyby w końcu naprawić fatalną reputację polskich klubów (dużo mniejszą niż czeskich, czy bułgarskich), transfery z początku w końcu by się uspokoiły. Bo gdy drużyna złożona w całości z graczy grających poza Polską przegrywa z Kazachstanem mecz eliminacyjny, jednocześnie zajmując piąte miejsce w sześciozespołowej grupie znaczy to, że coś jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza

Całą tę dyskusję można prowadzić w komentarzach do tekstu na CM Rev. Ale skoro Profa to przerasta (może za niskie Adaptability ? ;) ) to powtórzę to, co właśnie tam napisalem do jednego z czytelników. Otóż jeśli właśnie trafiłby się klub zrobiony tak, jak autor tekstu by sobie życzył, to od razu musiałby się pożegnać najpierw z Ekstraklasą a w drugim sezonie z 1. Ligą.

 

Poza tym dla mnie wyciąganie argumentu Meksyku czy Sparty Praga jest niefajne: dlaczego mamy "równać w dół"? Słuchajcie ś.p. papieża! Wymagajcie od siebie choćby inni nie wymagali :P

 

Jeśli naprawdę Robert Lewandowski zasługuje na PA-9 to również Brożek, Błaszczyk i Fabiański. IMO.

 

A transfery takie jak Baszczyński do Leicester, czy Murawski do Wigan są jak najbardziej możliwe. Tylko, że w rzeczywistości piłkarze wolą zostać w Polsce niż grzać ławę w zachodnim klubie.

Waćpan raczy żartować?

Myślę, że gdyby w końcu naprawić fatalną reputację polskich klubów (dużo mniejszą niż czeskich, czy bułgarskich), transfery z początku w końcu by się uspokoiły. Bo gdy drużyna złożona w całości z graczy grających poza Polską przegrywa z Kazachstanem mecz eliminacyjny, jednocześnie zajmując piąte miejsce w sześciozespołowej grupie znaczy to, że coś jest nie tak ;)

Panie, ale to przecież same polskie kluby sobie tę reputację niszczą, nikt inny. Dzięku Bogu za Leszka w tym sezonie... Jakaś Famagusta czy inne Bate gra w Lidze Mistrzów, a Ty chcesz POPRAWIAĆ reputację polskich klubów?

Odnośnik do komentarza
Jeśli naprawdę Robert Lewandowski zasługuje na PA-9 to również Brożek, Błaszczyk i Fabiański. IMO.

 

Błaszczyk i Fabiański nie są dziełem naszych researcherów :roll: Do spieprzonego Brożka natomiast przyznał się sam researcher Wisły.

 

Nie równamy do czołówki, proszę odpal sobie Genie scouta i zobacz jak prezentuje się taki Iwański czy Chinyama wobec innych zawodników, których nazwisk zapewne w życiu nie słyszałeś (i nie usłyszysz).

Odnośnik do komentarza

M8_PL

Chodzisz na mecze Lecha? Oglądasz go w akcji? Po za tym - gdzie Brożek był w wieku Lewandowskiego, a kim jest Robert teraz? Strzelił już gola w repsie, zaprowadził Kolejorza do FG PUEFA, jest wiceliderem tabeli strzeleckiej ekstraklasy. Zapowiada się fenomenalnie.

 

Jak nie będzie się równać w dół, to Polska w FM-ie pozostanie na poziomie Litwy, Łotwy czy Estonii.

 

Patrząc na profil Pawła Brożka, zastanawiam się jak ten koleś może mieć takie niskie atrybuty. Dużo wyższe umiejętności ma - dajmy na to - 38-letni Gorshkov, o 40-latkach Latapym, czy Chilijczyku Luisie Serra nie wspominając (średnia tych potrzebnych napastnikowi to dla tych trzech emerytów jakieś 15). Podobnie jak Marcel Podszus - napastnik FC Kleve. Wątpię, czy wygryzłby ze składu reprezentanta Polski.

Waćpan raczy żartować?

Nie, patrz przykład Murasia.

Ty chcesz POPRAWIAĆ reputację polskich klubów?

Radzę się zapoznać z reputacją klubów islandzkich, bułgarskich, czy czeskich (nawet drugoligowcy mają wyższą od Polaków).

Odnośnik do komentarza

Prof, ale skoro on tak nagle wyskoczył z talentem, to w takim razie powinno się wsadzić wszystkim juniorom PA - 9/10 bo przeciez nie wiadomo kiedy wystrzelą...

 

Być może problem tkwi w tym, że ja za cholerę nie wierzę w wielką karierę Roberta Lewandowskiego... Świnia jestem, wiem. Ale nie wierzę.

 

M8_PL

Chodzisz na mecze Lecha? Oglądasz go w akcji?

Nie, bo jestem z podkarpacia. I dlatego mam się na jego temat nie wypowiadać? Podbijam: po rrostu w niego nie wierzę i tyle. Pamiętasz takiego piłkarza jak Citko? Czekaj, komu on to bramkę w reprezentacji strzelił?

Radzę się zapoznać z reputacją klubów islandzkich, bułgarskich, czy czeskich (nawet drugoligowcy mają wyższą od Polaków).

 

Podbijam, nie jestem zwolennikiem równania w dół.

Odnośnik do komentarza
I to oznacza, że Iwanskiego trzeba dopakować do poziomu gwiazd Premiership? Jeśli tak sądzisz, to nie mamy o czym rozmawiać, bo za cholerę się w połowie drogi nie spotkamy ;)

 

A Ty mi nie odpisuj kiedy edytuję odpowiedź :P

 

No i po co będę cokolwiek pisał skoro nadinterpretujesz :roll: W to, że Iwański i Chinyama są przepakowani, nikt nie wątpi. Nikt też nie wątpi, że zostaną oni poprawieni.

Odnośnik do komentarza

Twoje prawo nie wierzyć. Po tym, co Lewandowski pokazał w tej rundzie, uważam, że niewiele mu brakuje do Brożka, a jest od niego o sześć lat młodszy. Niestety w zeszłym roku Znicz nie miał researchera afaik, przez co nie oswoiliśmy się z myślą o jego talencie. Nie wiem, jakie CA ma Brożek, ale strzelam, że w okolicy 130-135; Lewandowski ma 121, więc różnica między nimi jest zachowana. A że startuje z bardzo wysokiego poziomu, ma szansę być wielką gwiazdą. Powtarzając po raz szósty, -9 dostał na podstawie tego, co zdążył pokazać zasadniczo w sierpniu. Może w lutym, a może na nowy sezon dostanie ustalone PA, bo wtedy będzie można dokładniej je określić; zapewne będzie z zakresu niskiego -9, czyli 155/160, ale nie potrafię tego jeszcze określić.

Odnośnik do komentarza
Pamiętasz takiego piłkarza jak Citko? Czekaj, komu on to bramkę w reprezentacji strzelił?

I mamy każdego piłkarza tak traktować? Na każdą wchodzącą gwiazdę polskiego futbolu patrzeć przez pryzmat jego kolegów, którzy sobie nie poradzili. Oczywiście - można myśleć i tak. Tylko, że wtedy Bojan miałby PA -6. A nuż zdarzy mu się kontuzja, która przekreśli jego karierę...

 

Podbijam, nie jestem zwolennikiem równania w dół.

Tylko, że jakoś nie zanosi się, by risercz z innych krajów miał coś zrobić - mamy więc grać kalekimi piłkarzami, bez żadnych szans na jakikolwiek sukces w Europie w imię tego, że chcemy by było realistyczniej? Nie będzie - armia Brożków z wykańczaniem akcji 10, szybkością 11 i opanowaniem 7 (atrybuty losowe) będzie miała problemy z opykaniem reprezentacji Andory, a od Słowacji (przepakowanej przez twórców ich bazy) dostanie nie 2-1, a 5-0 i to gdy przeciwnik gra w dziesięciu (służę zrzutem).

Odnośnik do komentarza

Ale przecież rozmawiamy o odwzorowaniu jego osoby w FM-ie. Odwzorowanie jest takie, że grając dużym klubem od razu będę ściągał Roberta do siebie - do Realu, Man Utd itd. A w rzeczywistości w ciągu najbliższych kilku lat się w takim klubie nie znajdzie. Zwyczajnie :) Idąc tym tropem o którym mówisz możnaby olewać PA, i tak w okolicy kolejnej rundy osoba odpowiedzialna za dany klub ruszy CA :)

Odnośnik do komentarza
Prof, ale skoro on tak nagle wyskoczył z talentem, to w takim razie powinno się wsadzić wszystkim juniorom PA - 9/10 bo przeciez nie wiadomo kiedy wystrzelą...

 

 

No masz rację aż sobie przypominam boskie umiejętności i PA Brożka w CM01/02 gdy nikt o nim nie słyszał a był jednym z najlepszych napastników w grze :lol:

Odnośnik do komentarza
Podbijam, nie jestem zwolennikiem równania w dół.

Zastanów się, łatwiej zmienić reputację klubów w jednym kraju, czy w X krajów?

To są tylko liczby i wystarczy, aby FM wiedział co z nimi zrobić.

A w rzeczywistości w ciągu najbliższych kilku lat się w takim klubie nie znajdzie. Zwyczajnie
Jasnowidz :o
Odnośnik do komentarza

demrenfaris - a to taką karięrę nasi robią na zachodzie? aż takie wielkie na to szanse mają? W roku 2008 żaden nasz gracz kariery na zachodzie wielkiej nie zrobił więc tak, uważam, że w FM-ie 09 powinniśmy grać takimi "kalekimi piłkarzami, bez żadnych szans na jakikolwiek sukces w Europie". Bo taka jest rzeczywistość.

 

A w rzeczywistości w ciągu najbliższych kilku lat się w takim klubie nie znajdzie. Zwyczajnie
Jasnowidz :o

Fakt, zapomniałem dopisać IMO, ale myślałem, że skoro na każdym kroku podkreślam że IMO i że to moje opinie na jego temat, to nie muszę tego robić.

Odnośnik do komentarza
Ale przecież rozmawiamy o odwzorowaniu jego osoby w FM-ie. Odwzorowanie jest takie, że grając dużym klubem od razu będę ściągał Roberta do siebie - do Realu, Man Utd itd. A w rzeczywistości w ciągu najbliższych kilku lat się w takim klubie nie znajdzie. Zwyczajnie :)

 

Zdefiniuj duży klub. W ostatnim tygodniu odrzuciliśmy zapytania Ajaxu, HSV i Fulham dla Roberta, a także Stilicia i Murawskiego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...