Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwiec 2019

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): —
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (2 sezony): 2. (+2), 62 pkt
Nagrody: [brak]

Finanse: +£2.998.611 (w ostatnim miesiącu +£955.775)
Budżet transferowy: £1.060.000 (60% z transferów)
Budżet płac: £32.934 (wykorzystane £18.089)

Transfer (świat) => Emilio Segovia (21, DC; Hiszpania: 6/0); Real Madryt => Man Utd; £23.0M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2067)

Anglia => [brak]
Argentyna => Boca
Brazylia => Cruzeiro
Chile => [brak]
Francja => [brak]
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => [brak]
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => [brak]
Portugalia => [brak]
Rosja => [brak]
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Paulo Fonseca) => — (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => — (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => — (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 74. (468) [1:0 z Niemcami, 3:0 z Finlandią]

Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Izrael 10 pkt 8:2
2. Niemcy 9 pkt 9:3
3. Polska 7 pkt 6:8
4. Finlandia 5 pkt 3:7
5. Mołdawia 2 pkt 3:9

Urugwaj (Diego López) => 61. (528) [0:0 (f) z Grecją]

Copa América gr. B
1. Argentyna
2. Kostaryka U23
3. Paragwaj
4. Urugwaj

LM => Korona Kielce => 2. runda kw. (x:x, x:x z Dinamo Tbilisi)
LE => Lech => 2. runda kw. (x:x, x:x z Gurią Lanczchuti lub Doxa THOI Katokopias)
LE => Cracovia => 1. runda kw. (x:x, x:x z Kruoją)
LE => Legia => 2. runda kw. (x:x, x:x z Olimpią Ljubljana lub Zetą Golubovci)

Odnośnik do komentarza

Na spotkaniu z kibicami nagrodę za miniony sezon otrzymał Fabricio Fernández, a jedenastka sezonu według nich wyglądała tak: Aguerre — Saiz, Curbelo, Kameni — Mão, Cossú, Sierra — Valencia, Fernández, Candia — Sánchez, i nie mogłem się z nimi nie zgodzić. Kameni i Sánchez znaleźli się ponadtwo w klubowej jedenastce wszech czasów. Po drodze do klubu księgowy szepnął mi jeszcze do ucha, że za prawa do transmisji telewizyjnych w nadchodzącym sezonie otrzymaliśmy £102.000.

Zgodnie z planem zdecydowałem się zakończyć współpracę z kolumbijskim Santa Fe oraz amatorską Campaną de Libertad, gdyż moim zdaniem w dotychczasowej formule wyczerpała ona swoje możliwości. Po dogłębnej analizie zdecydowałem się także wystawić na listę transferową dwóch młodych zawodników, Meozziego oraz Duciósa, gdyż nie widziałem dla nich przyszłości w klubie.

Jako że 1 lipca w Urugwaju rozpoczynało się okno transferowe, w klubie zaszły pierwsze zmiany kadrowe. Do ekstraklasy Chile przeprowadził się Elbio Álvarez, Diego Avero już na stałe powrócił do drugoligowego Cerro, a naszego bramkarza Darwina Nievesa zatrudniło grające w trzeciej lidze hiszpańskiej Lugo.

Transfery z klubu:
01.07.19 Elbio Álvarez (25, AMC-AML; Urugwaj U20: 23/7) => La Serena (£100.000 + 20%) [28-4-5, 6.78; 2s]
01.07.19 Diego Avero (21, MC; Urugwaj) => Cerro (FT) [2-0-0, 6.70; 2s]
01.07.19 Darwin Nieves (29, GK; Urugwaj U20: 2/0) => Lugo (£60.000) [1s]

Znacznie ciekawsze były tym razem transfery do klubu. Przede wszystkim udało mi się wyrwać z Danubio prawego obrońcę Ricardo Silverę, który miał z marszu wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Na ławce widziałem póki co miejsce dla byłego gracza Peñarolu, środkowego obrońcy Hectora Sabajanesa, zaś w charakterze zawodników szerokiego składu zatrudniłem dwóch napastników, Gabriela Alvarizę i Kevina Aquino.

Transfery do klubu:
01.07.19 Ricardo Silvera (20, D/WBR; Urugwaj U20: 5/0) <= Danubio (FT)
01.07.19 Héctor Sabajanes (20, DC; Urugwaj U20: 4/0) <= Peñarol (FT)
01.07.19 Gabriel Alvariza (19, URU; STC-AMRL) <= Rentistas (FT)
01.07.19 Kevin Aquino (20, STC; Urugwaj) <= Deportivo Maldonado

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sparing nowego sezonu zaplanowałem na 11 lipca, w tym czasie zamierzając przeprowadzić potężne zmiany w klubie. Zacząłem od sztabu szkoleniowego, z którego pozbyłem się dwóch scoutów, których kontrakty wygasały za rok, a których umiejętności mnie nie satysfakcjonowały. Mogłem sobie nawet pozwolić na wypłatę im odszkodowania, gdyż dogadałem się z Talleres w kwestii wykupienia za £219.000 klauzuli transferowej Franco Acosty.

Ze sztabu szkoleniowego:
01.07.19 Juan Manuel Salgueiro (36; Urugwaj) => FT (£2.000)
01.07.19 Carlos Castro (40; Urugwaj) => FT (£1.000)

W ciągu paru następnych dni do klubu doszła spora grupa nowych fachowców. Zatrudniłem trzech nowych trenerów zespołu U19, fizjoterapeutę do zespołu rezerw, a także trzech scoutów, w tym rodaka, Marcina Smolińskiego, który na kolanach przyrzekł, że w trakcie pracy w Orientalu nie splami swych ust słowem "Legia".

Do sztabu szkoleniowego:
01.07.19 Marcelo Rosa (33; Urugwaj) <= FT (trener U19)
02.07.19 Rubén Rivera (34; Hiszpania) <= FT (fizjoterapeuta zespołu rezerw)
02.07.19 Hernán Curuchet (39; Urugwaj) <= FT (trener U19)
02.07.19 Oumar Dabo (38; Mali: 6/2) <= FT (scout)
02.07.19 Marcin Smoliński (34; Polska) <= FT (scout)
02.07.19 Ignacio Gimenez (34; Argentyna) <= FT (scout)
02.07.19 David Oliva (47; Meksyk) <= FT (trener U19)

Spora grupa zawodników, którzy ocierali się o pierwszy zespół, ale z różnych względów nie mieli szansy na występy w nim w tym sezonie, została przeze mnie wypożyczona do innych klubów. Wysyłałem ich wyłącznie do Urugwaju, by mieć ich na oku, a w przypadku obcokrajowców by licznik czasu potrzebnego do uzyskania obywatelstwa bił im bez przeszkód. Najbardziej rozpoznawalni spośród nich byli Kameruńczyk Eto'o oraz Brazylijczyk Joari. Udało mi się też sprzedać jednego z niechcianych w Orientalu zawodników, lewego obrońcy Waltera Blufsteina, który powędrował do argentyńskiej ekstraklasy.

Transfery z klubu
05.07.19 Diego Silveira (20, DR-DC; Urugwaj) => Tacuarembó (wyp.)
05.07.19 Walter Blufstein (20, DL; Urugwaj U20: 4/0) => Ferro (£45.000 + 20%) [3s]
06.07.19 Gervais Eto'o (23, STC-AMRL; Kamerun U20: 21/14) => River Plate (wyp.)
06.07.19 Valentín Benítez (20, DM-MC; Urugwaj) => Rentistas (wyp.)
06.07.19 Joari (20, STC-M/AMC; Brazylia) => Central Español (wyp.)
06.07.19 Carlos Iturburo (19, STC-AML; Urugwaj) => Boston River (wyp.)

Równolegle pracowałem też nad wzmocnieniem pierwszego zespołu. Z zaciśniętymi zębami przystałem na warunki Boca Juniors i na cały sezon wypożyczyłem od nich Mauro Sáncheza, zapewniając sobie ponowne usługi jednego z najbardziej utalentowanych napastników młodego pokolenia. Jako że zarząd udostępnił mi ponad £1.000.000 na transfery, nie zawahałem się ich wydać, płacąc £200.000 za z dawna przeze mnie obserwowanego prawoskrzydłowego Peñarolu, Johnny'ego Gutiérreza, który miał rywalizować bezpośrednio z Candią o miejsce w wyjściowym składzie. Skorzystałem też z nadarzającej się okazji i za £100.000 (plus £45.000 dla agenta) wyjąłem z The Strongest lewoskrzydłowego reprezentacji Boliwii, Rolando Salamankę, którego niezwłocznie udostępniłem do wypożyczenia.

Transfery do klubu:
06.07.19 Johnny Gutiérrez (19, AMR-MR; Urugwaj U20: 1/0) <= Peñarol (£200.000)
06.07.19 Mauro Sánchez (21, STC; Urugwaj U20: 14/3) <= Boca (wyp.)
10.07.19 Rolando Salamanca (18, AML-ML; Boliwia: 1/0) <= The Strongest (£100.000)

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy rozpoczynaliśmy sparingiem z drugoligowym Cerrito, którego głównym celem było rozbieganie i rozpoczęcie procesu zgrywania nowych zawodników z zespołem. Przy okazji postanowiłem zacząć testowanie taktyki, która chodziła mi już od jakiegoś czasu po głowie — jednego ze środkowych obrońców cofnąłem na pozycję libero. Oczywiście jeden mecz, i to ze znacznie słabszym rywalem, niczego nie dowodził, ale goście nie oddali ani jednego strzału na naszą bramkę, co mogło świadczyć o tym, że byłem na właściwym tropie.

 

11.07.19 Parque Oriental, La Paz: 1.457 widzów
F01 Oriental de La Paz — Cerrito (URU/B) 2:0 (1:0)
M.Sánchez 20, Y.Koffi 64
Odnośnik do komentarza

W ciągu następnego tygodnia udało mi się ulokować w innych klubach aż trzech zawodników, dla których nie widziałem w tym sezonie miejsca w pierwszym zespole. Nie planowałem już żadnych wzmocnień, a jedynie dalsze wietrzenie składu.

Transfery z klubu:
11.07.19 José Carlos Ribeiro (19, GK; Angola: 3/0) => El Tanque Sisley (wyp.)
13.07.19 Miguel Alsina (21, STC; Urugwaj) => Liverpool (wyp.)
15.07.19 Fabrizio Meozzi (20, AMC-MC/AML; Urugwaj) => Racing de Montevideo (wyp.)

Pierwszy entuzjazm co do nowych rozwiązań taktycznych szybko przygasł. Gra z libero była czymś nowym taktycznie w Urugwaju, ale nie miałem tak naprawdę zawodnika, który pasowałby na tę pozycję, dlatego też szybko doszedłem do wniosku, że znacznie bezpieczniej i rozsądniej będzie powrócić do pierwotnego ustawienia z trójką obrońców. Na mecz z Racingiem Club, mocnym zespołem argentyńskiej ekstraklasy w miejsce kontuzjowanego na siłowni Valencii wyszedł Boliwijczyk Salamanca, ale głównie to właśnie doskonałej grze defensywnej zawdzięczaliśmy skromne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo.

 

16.07.19 Parque Oriental, La Paz: 2.797 widzów
F02 Oriental de La Paz — Racing Club (ARG/A) 1:0 (1:0)
M.Sánchez 34
Odnośnik do komentarza

Przygotowania kontynuowaliśmy zgodnie z planem, sparingiem z kolejnym zespołem argentyńskiej ekstraklasy, Lanús. Od zespołu odsunąłem Salamankę, a jego miejsce zajął Alvariza — Boliwijczyk był dobrym zawodnikiem, ale miało dla niego zabraknąć miejsc dla obcokrajowców w składzie, zatem rozsądniej było ogrywać piłkarza, który być może miał pojawić się na boisku w meczach o punkty. Mimo lekkiego urazu Saiza znów spisaliśmy się nienagannie, kontynuując passę zwycięstw bez straty bramki. Oby tak w lidze!

 

22.07.19 Parque Oriental, La Paz: 1.299 widzów
F02 Oriental de La Paz — Lanús (ARG/A) 2:0 (1:0)
Jh.Candia 30, Y.Koffi 51
Odnośnik do komentarza

Wypożyczyłem do drugiej ligi dwóch kolejnych zawodników — tym razem chodziło o zwykłą promocję, gdyż chciałem się ich pozbyć, a w ten sposób miałem nadzieję zwrócić na nich uwagę potencjalnych kupców.

Transfery z klubu:
24.07.19 Miguel Etcheverry (21, MR-AMR; Urugwaj) => Plaza Colonia (wyp.)
26.07.19 Ricardo Alsina (21, DC; Urugwaj) => Cerro Largo (wyp.)

Fran wypatrzył w Togo bardzo utalentowanego prawego obrońcę miejscowej reprezentacji, który był do wyjęcia za garść paciorków. Natychmiast z tego skorzystałem, gdyż cena była ciekawa, a osiemnastolatka miałem szansę poddać naturalizacji, zanim zacząłby się dobijać do drzwi pierwszego zespołu.

Transfery do klubu:
25.07.19 Bataha Diallo (18, D/WBR; Togo: 2/1) <= £54.000 (Dyto)

W siedzibie FIFA miało miejsce losowanie grup eliminacyjnych Mistrzostw Świata 2022. Polska (33) trafiła wręcz idealnie, do grupy B, za rywali mając Portugalię (6), Rumunię (17), Bułgarię (67), Gruzję (117) oraz San Marino (200).

W ostatnim sparingu lipca zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z ekstraklasy, Sud Amériką. Mecz pozamiataliśmy już w pierwszej połowie, głównie za sprawą morderczo skutecznych stałych fragmentów gry. Łyżkę dziegciu w tej cysternie miodu stanowiła kontuzja młodego Fuentesa, który na miesiąc stał się klientem klubowych fizjoterapeutów.

 

27.07.19 Parque Oriental, La Paz: 1.224 widzów
F04 Oriental de La Paz — Sud América (URU/B) 5:0 (5:0)
F.Fernández 29, 41, C.Kameni 32, 38, 43
Odnośnik do komentarza

Po kolejnej katastrofie na wielkim turnieju władze UZPN straciły cierpliwość do Diego Lópeza i zwolniły go ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Urugwaju. Chciałem wysłać im moje CV, ale w Urugwaju nie ma czegoś takiego jak otwarty konkurs — już następnego dnia na konferencji prasowej z dziennikarzami przywitał się nowy selekcjoner, mój taktyczny idol, Marcelo Bielsa (66; Argentyna).

Po roku spędzonym na wypożyczeniu w Ekwadorze do klubu powrócił środkowy obrońca Buschiazzo, dla którego widziałem pewne miejsce w pierwszym zespole.

Transfery do klubu:
31.07.19 Fabrizio Buschiazzo (23, DC; Urugwaj U20: 19/0) <= Barcelona (ECU) (z wyp.) [37-0-1, 6.63]

Z kolei do drugiej ligi wypożyczyłem młodego defensywnego pomocnika Requelme, gdyż w walce o ligowe punkty mógł rozwijać się szybciej, niż grając w naszych rezerwach.

Transfery z klubu:
27.07.19 Santiago Requelme (17, DM; Urugwaj) => Cerro (wyp.)

Lipiec 2019

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): —
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (2 sezony): 2. (—), 62 pkt
Nagrody: [brak]

Finanse: +£2.728.957 (w ostatnim miesiącu -£250.690)
Budżet transferowy: £777.000 (60% z transferów)
Budżet płac: £32.918 (wykorzystane £19.957)

Transfer (świat) => Ross Barkley (25, AMRC/MC; Anglia: 24/4); Everton => Inter; £28.5M
Transfer (Polska) => Mateusz Wieteska (22, DC/DM-MC; Polska: 6/0); GKS Katowice => Fürth, £1.2M

Reprezentacje => Brazylia (Caio Júnior; 1663)

Anglia => [brak]
Argentyna => [brak]
Brazylia => Fluminense
Chile => La Serena
Francja => [brak]
Hiszpania => [brak]
Holandia => [brak]
Kolumbia => Santa Fe
Meksyk => Chivas
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => [brak]
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Paulo Fonseca) => — (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => — (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 5. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => — (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 33. (700) [brak]

Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Izrael 10 pkt 8:2
2. Niemcy 9 pkt 9:3
3. Polska 7 pkt 6:8
4. Finlandia 5 pkt 3:7
5. Mołdawia 2 pkt 3:9

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 80. (443) [1:6 z Argentyną; 3:0 z Kostaryką U23; 0:2 z Paragwajem]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna
2. Boliwia
3. Brazylia
4. Chile
5. Kolumbia
6. Ekwador
7. Paragwaj
8. Peru
9. Urugwaj
10. Wenezuela

LM => Korona Kielce => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Dinamo Tbilisi => x:x, 0:0 ze Spartą Praga)
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 1:1 z Doxą THOI Katokopias => x:x, x:x z Cagliari)
LE => Cracovia => 2. runda kw. (2:0, 3:o z Kruoją => 0:1, 1:2 z Botewem Płowdiw) ###
LE => Legia => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Olimpią Ljubljana => x:x, x:x z FC Nordsjælland)

Odnośnik do komentarza

1 sierpnia do Orientalu przyszedł jeszcze jeden zawodnik, choć jego transfer zaklepałem już miesiąc wcześniej. Był to nasz dobry znajomy, paragwajski lewy obrońca, Héctor Sanabria, który przebywał w La Paz na wypożyczeniu wiosną. Tym samym budowę zespołu na nowy sezon mogłem oficjalnie uznać za zakończoną.

Transfery do klubu:
01.08.19 Héctor Sanabria (20, D/WBL-ML; Paragwaj U20: 16/0) <= FT (ost. Guaraní (PAR))

Już z Sanabrią w składzie zmierzyliśmy się z argentyńskim drugoligowcem Ferro. Po raz pierwszy od kilku lat rywal wyszedł na nas z jednym napastnikiem, co pozwoliło mi na przetestowanie w akcji mojego ustawienia numer trzy, przygotowanego specjalnie na takie okazje. Taktyka mnie nie zawiodła, rozbiliśmy gości 3:0, a szczególnie pozytywnie zaprezentował się Candia.

 

01.08.19 Parque Oriental, La Paz: 1.271 widzów
F05 Oriental de La Paz — Ferro (ARG/B) 3:0 (2:0)
Jh.Candia 17, 29, Y.Koffi 68
Odnośnik do komentarza

Pieniądze i dobry system scoutingu to wybuchowa mieszanka. Zarzekałem się, że nikogo już przed sezonem nie sprowadzę, ale zaraz następnego dnia szef scoutingu przybiegł do mnie z informacją, że wenezuelskie Estudiantes de Mérida zwolniło z kontraktu obserwowanego przez nas błyskotliwego napastnika Edgara Maldonado. Momentalnie wziąłem się do pracy i bez większego trudu przekonałem go do przeprowadzki do La Paz, choć nie miałem pojęcia, jak zmieszczę go w składzie.

Transfery do klubu:
03.08.19 Edgar Maldonado (20, STC; Wenezuela U20: 17/2) <= FT (ost. Estudiantes de Mérida)

Na ostatni sparing przed inauguracją sezonu pojechaliśmy do Montevideo, by tam zmierzyć się z drugoligowym zespołem Villa Teresa. Jak można było się spodziewać, i tym razem rywal nie był w stanie nam zagrozić, a okres przygotowawczy zakończyliśmy bez straty gola.

 

11.08.19 Parque Salus, Montevideo: 767 widzów
F06 Villa Teresa (URU/B) — Oriental de La Paz 0:3 (0:2)
M.Sánchez 1, 17, C.Garcés 70
Odnośnik do komentarza

Też niekiedy nie mogę się powstrzymać, kiedy nagle scout znajdzie dobrego zawodnika dostępnego za free lub po bardzo atrakcyjnej cenie, a później w klubie pełno mam narzekania na zbyt rzadkie występy

Nie tylko ty, ale jak się gra w LM, pucharze krajowym i lidze to nie marudzą.
Odnośnik do komentarza

Jak się ma limit 6 obcokrajowców w składzie i 3 na boisku, to marudzą.

 

Ostatniego dnia okna transferowego tradycyjnie byliśmy bardzo aktywni i udało się nam przeprowadzić dwa transfery. Wenezuelczyk Maldonado na cały sezon przeprowadził się do Rentistas, co było dla wszystkich najlepszym rozwiązaniem. Za to z wolnego transferu zatrudniłem wychowanka Estudiantil Sanducero, napastnika Eduardo Aguirre. Mentalnie bardzo mi się podobała jego postawa i dlatego postanowiłem dać mu szansę. 16 sierpnia o północy wysłałem do Asociación Uruguaya de Fútbol listę zgłoszonych do rozgrywek zawodników, a potem poszedłem spać w poczuciu dobrze wykonanej roboty. Inauguracja ligi była odległa już tylko o 24 godziny.

Transfery do klubu:
16.09.19 Eduardo Aguirre (19, STC; Urugwaj) <= FT (ost. Estudiantil Sanducero)

Transfery z klubu:
16.09.19 Edgar Maldonado (20, STC-AMRL; Wenezuela U20: 17/2) => Rentistas (wyp.)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...