Skocz do zawartości

Teraz albo nigdy


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zaledwie trzy dni później graliśmy kolejny mecz, tym razem z Benevento. Nie w pełni sił byli Luque i Dilberović, ale nie miałem innego wyjścia, jak tylko na nich postawić. Do zespołu U19 odesłałem natomiast zmęczonego Iemmę, za którego na prawym skrzydle zagrał Zambelli.

Nie był to miły dla oka mecz, tym bardziej że murawa na San Filippo błagała o wymianę, na co klubu nie było stać. Gra była ostra, a sytuacji podbramkowych niewiele. Iuliano musiał napracować się, by zatrzymać szarżującego Melarę, z kolei Gabriel pięknie wybronił strzały Fileccii oraz debiutanta Favy, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. W 68. minucie po rzucie rożnym dla Messiny Zanon przewrócił w szesnastce D'Aiello, a sędzia podyktował rzut karny dla giallorossich. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Pavić i dzięki temu trafieniu zainkasowaliśmy nasze pierwsze trzy punkty w 3. lidze.

 

03.09.14 San Filippo, Mesyna: 4.373 widzów
[L02/38] Messina [18] — Benevento [6] 1:0 (0:0)

68. A.Pavić 1:0 pk

Messina: R.Iuliano 7.1 — L.Silvestri 6.8, R.Aya 6.5 (77. D.Ondei), R.D'Aiello 7.1 — A.Luque 6.2 (65. M.De Salvo 6.7), A.Zambelli 6.4 — N.Zavalloni 6.6, R.Bucolo 7.0 — A.Dilberović 6.5 (65. M.Fava 6.8) — A.Fileccia 6.8, A.Pavić 6.7

MVP: R.Iuliano (GK; Messina) — 7.1 (—)
Odnośnik do komentarza

Problemy zdrowotne nadal nas prześladowały. Przeciwko liderującej w 3. lidze Salernitanie nie mógł zagrać Luque, co oznaczało, że na obu skrzydłach musiałem wystawić głębokie rezerwy. Z drugiej strony, do składu w końcu powrócił Sarno, co wzmocniło naszą siłę ataku. Z trzeciej strony, Pavić pojechał na zgrupowanie reprezentacji, więc na jego pozycji zagrał Tattini. Stabilność składu w tym sezonie nie była nam dana.

Nie był to szczególnie udany mecz w naszym wykonaniu, a to za sprawą Iuliano, który w tej fazie sezonu grał w kratkę. Tym razem dał się pokonać już w 7. minucie — Foggia wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a nabiegający na nią Medina zmylił naszego bramkarza, który nie zdążył z interwencją. Na szczęście reszta zespołu spisywała się lepiej i gospodarze nie dochodzili do czystych sytuacji strzeleckich. My zresztą również nie, zwłaszcza Tattini nie zachwycał swoją skutecznością, ale w 33. minucie zrobiliśmy wyjątek. Do piłki zagranej przez Fileccię z głębi pola wyszedł Bucolo i mocnym uderzeniem po przekątnej wyrównał na 1:1, ratując nam jeden punkt.

 

07.09.14 Arechi, Salerno: 4.257 widzów
[L03/38] Salernitana [1] — Messina [11] 1:1 (1:1)

7. P.Foggia 1:0
27. P.Foggia knt
33. R.Bucolo 1:1
85. G.Capua knt

Messina: R.Iuliano 7.0 — L.Silvestri 6.7, R.Aya 6.7, R.D'Aiello 6.8 — M.De Salvo 6.7, A.Zambelli 6.7 (67. G.Iemma 6.7) — N.Zavalloni 6.4, R.Bucolo 7.3 (67. A.Innocenti 6.6) — V.Sarno 6.7 (67. S.Simeri 6.6) — A.Fileccia 6.8, M.Tattini 6.2

MVP: R.Bucolo (MC; Messina) — 7.3 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
08.09.14 Alen Pavić (Słowenia U21) => 3:2 z Chorwacją U21 (7.1; 1 gol)

Plaga kontuzji nas nie odstępowała. Pavić wrócił ze zgrupowania reprezentacji z lekkim urazem, który na tydzień posadził go na trybunach. Na treningu kontuzji nabawił się Aya i w jego przypadku przerwa trwać miała dwa tygodnie. Nie wytrzymałem nerwowo i poszedłem do prezesa z żądaniem, by wyraził zgodę na zatrudnienie fizjoterapeuty. Prezes o dziwo tym razem dał się przekonać i już po paru dniach na San Filippo zawitał były szef pionu medycznego Milanu, Massimo Manara.

Do sztabu szkoleniowego:
11.09.14 Massimo Manara (51; Włochy) => z FT jako fizjoterapeuta (3.5; 2017)

Sytuacja kadrowa przed meczem z L'Aquilą nie przedstawiała się różowo. Ayę zastąpił Ondei, za to na skrzydłach wciąż grałem juniorami. Dopóki siły mieli w miarę solidni De Salvo i Zambelli, gra jako tako się nam układała. W 11. minucie po podaniu tego pierwszego Fileccia zdobył nawet gola dla Messiny. Niestety gdy zastąpili ich Iemma i debiutant Sandi, wszystko się posypało. W 81. minucie po szybkiej kontrze Di Stefano wyrównał stan meczu, a sześć minut później Galozzi ograł Sandiego i po jego centrze najlepszy na boisku Triarico zapewnił zwycięstwo drużynie L'Aquili.

 

14.09.14 San Filippo, Mesyna: 3.910 widzów
[L04/38] Messina [11] — L'Aquila [7] 1:2 (1:0)

11. A.Fileccia 1:0
81. L.Di Stefano 1:1
87. V.Triarico 1:2

Messina: R.Iuliano 6.9 — L.Silvestri 6.3, D.Ondei 6.7, R.D'Aiello 6.5 — M.De Salvo 6.9 (68. R.Sandi 6.6), A.Zambelli 6.2 (68. G.Iemma 6.7) — N.Zavalloni 6.7, R.Bucolo 6.8 — V.Sarno 6.5 (68. S.Simeri 6.7) — A.Fileccia 7.0, M.Tattini 6.8

MVP: V.Triarico (SC; L'Aquila) — 7.8 (1 gol + 1 asysta)
Odnośnik do komentarza

Ano będzie

 

Tydzień później na wyjazdowe spotkanie z Noceriną zabrałem już prawie wszystkich zawodników wyjściowej jedenastki. Niestety na niewiele to się zdało, gdyż już w 5. minucie gospodarze elegancko nas rozklepali i Simonetti strzelił gola na 1:0. Potem uzyskaliśmy wyraźną przewagę, Fileccia tradycyjnie trafił w bramkarza, a Pedrelli w poprzeczkę. A w 65. minucie D'Aiello minął się z piłką, zaś Simonetti nie zmarnował okazji sam na sam z Iuliano. Od tej pory przestaliśmy grać, pozwalając Nocerinie na dobicie nas, a Simonettiemu na skompletowanie hat-tricka. Był to nasz najsłabszy mecz w tym sezonie i Silvestri oraz Rondinara usłyszeli po nim ode mnie parę cierpkich słów.

 

21.09.14 San Francisco d'Assisi, Nocera Inferiore: 2.305 widzów
[L05/38] Nocerina [15] — Messina [13] 3:0 (1:0)

5. F.Simonetti 1:0
65. F.Simonetti 2:0
68. F.Simonetti 3:0

Messina: R.Iuliano 6.5 — L.Silvestri 6.0, D.Ondei 6.5, R.D'Aiello 6.3 — F.Rondinara 6.0, I.Pedrelli 6.5 (69. S.Serino 6.6) — N.Zavalloni 6.5, R.Bucolo 6.6 — V.Sarno 6.3 (63. S.Simeri 6.6) — A.Fileccia 6.2 (57. F.Grazioso 6.4), A.Pavić 6.8

MVP: F.Simonetti (SC; Nocerina) — 9.6 (3 gole)
Odnośnik do komentarza

Liga nabierała tempa, trzy dni po klęsce w Nocera Inferiore podejmowaliśmy na San Filippo spadkowicza z Serie B, Lanciano. W składzie na ten mecz zabrakło słabiutkiego Silvestriego, którego zastąpił Pepe, i był to dobry pomysł. Nieszczególnie za to zagrał D'Aiello, przegrywający większość pojedynków główkowych. Ale w 16. minucie atakujący prawym skrzydłem Pedrelli zagrał piłkę na wolne pole do Sarno, ten uderzył z woleja, Aridità nie zdołał jej odbić i prowadziliśmy 1:0. Przez całe dwie minuty zresztą, bo D'Aiello pozwolił Thiamowi na oddanie celnego strzału ze skraju pola karnego. Ale tym razem nie daliśmy się stłamsić, a w 49. minucie Sarno zrobił to, na co liczyłem z jego strony, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego przywracając nam prowadzenie, którego już nie oddaliśmy.

 

24.09.14 San Filippo, Mesyna: 3.865 widzów
[L06/38] Messina [17] — Lanciano [14] 2:1 (1:1)

16. V.Sarno 1:0
18. M.Thiam 1:1
49. V.Sarno 2:1

Messina: R.Iuliano 7.2 — E.Pepe 6.6, D.Ondei 6.9, R.D'Aiello 6.7 — F.Rondinara 6.6 (70. A.Luque 6.7), I.Pedrelli 6.8 (70. S.Serino 6.7) — N.Zavalloni 6.8, R.Bucolo 6.8 (60. A.Innocenti 6.7) — V.Sarno 8.8 — A.Fileccia 6.5, A.Pavić 6.6

MVP: V.Sarno (AMC; Messina) — 8.8 (2 gole)
Odnośnik do komentarza

O tym, jak wiele zyskujemy, grając w pełnym składzie, pokazał wyjazdowy mecz z Paganese. Po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy najmocniejszą wyjściową jedenastką i gospodarze właściwie nie mieli nic do powiedzenia. Już w 5. minucie Rondinara dośrodkował z lewego skrzydła na krótki słupek, a Sarno sprytnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Potem po prostu kontrolowaliśmy przebieg meczu, czekając na okazje do zdobycia kolejnych bramek. W 71. minucie Sarno zacentrował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Ondei, który w ten sposób strzelił swojego pierwszego gola w barwach Messiny. Chwilę później rezerwowy Simeri pięknie zagrał do wychodzącego na wolne pole Pavicia, a Słoweniec kiwnął Giordano i mocnym strzałem przypieczętował naszą wygraną.

 

28.09.14 Marcello Torre, Pagani: 719 widzów
[L07/38] Paganese [19] — Messina [13] 0:3 (0:1)

5. V.Sarno 1:0
71. D.Ondei 0:2
78. A.Pavić 0:3

Messina: R.Iuliano 7.2 — R.Aya 7.0, D.Ondei 8.4, R.D'Aiello 7.2 — F.Rondinara 7.6, I.Pedrelli 7.2 — N.Zavalloni 7.1, A.Innocenti 6.8 (65. R.Bucolo 6.7) — V.Sarno 7.9 (74. S.Simeri 6.8) — A.Fileccia 6.7 (27. M.Tattini 6.7), A.Pavić 7.7

MVP: D.Ondei (DC; Messina) — 8.4 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Uraz Fileccii, przez który musiałem tak szybko zdjąć go z boiska w meczu z Paganese, okazał się niezbyt poważny, ale i tak czekały go dwa tygodnie odpoczynku. Nie jego jednego zresztą, gdyż na mecz 1. rundy zasadniczej Coppa Italia di Lega Pro wystawiłem dosyć rezerwowy skład. Nic też dziwnego, że nie zagraliśmy porywająco, zabrakło nam też szczęścia tak pod bramką rywali z Pavii, jak i pod własną, i ostatecznie przegraliśmy 0:1 po przypadkowym golu Carraro, bez żalu rozstając się z rozgrywkami pucharowymi.

 

01.10.14 San Filippo, Mesyna: 3.094 widzów
[C3/1R] Messina — Pavia 0:1 (0:0)

57. F.Carrario 0:1

Messina: R.Iuliano 6.9 — R.Aya 6.7, D.Ondei 6.3 (60. A.De Bode 6.7), R.D'Aiello 6.4 — F.Rondinara 6.3 (58. A.Luque 6.6), S.Serino 6.8 — R.Bucolo 6.5, A.Innocenti 6.4 (65. F.Simonetti 6.7) — S.Simeri 6.6 — G.Gualtieri 6.2, M.Tattini 6.5

MVP: F.Carraro (AMC; Pavia) — 7.6 (1 gol)
Odnośnik do komentarza

Odpoczynek dobrze zrobił naszym asom, gdyż Catanzaro było trudnym przeciwnikiem, a do tego sprzyjało mu szczęście. Dwukrotnie w niewiarygodnych sytuacjach bronił Bindi, Pedrelliemu w zdobyciu gola przeszkodził słupek, a Tattiniemu sędzia, który z tylko sobie wiadomych przyczyn dopatrzył się spalonego przy jego trafieniu. Ostatecznie losy pojedynku rozstrzygnął stały fragment gry — Sarno precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a D'Aiello strzałem z najbliższej odległości zapewnił nam komplet punktów.

 

05.10.14 San Filippo, Mesyna: 4.435 widzów
[L08/38] Messina [11] — Catanzaro [10] 1:0 (1:0)

36. R.D'Aiello 1:0

Messina: R.Iuliano 7.4 — R.Aya 6.8, D.Ondei 7.3, R.D'Aiello 7.3 — F.Rondinara 6.9, I.Pedrelli 6.7 (77. S.Serino) — N.Zavalloni 6.8, A.Innocenti 6.8 (82. R.Bucolo) — V.Sarno 7.1 — F.Grazioso 6.4 (69. M.Tattini 6.6), A.Pavić 6.8

MVP: R.Iuliano (GK; Messina) — 7.4 (—)
Odnośnik do komentarza

Piłkarze Messiny w reprezentacjach:
09.10.14 Alen Pavić (Słowenia U21) => 1:3 z Australią U21 (6.3)

Skoro Pavić rozbijał się za granicą, szansę gry przeciwko Sorrento dostał rezerwowy Tattini. Jechaliśmy na terytorium lidera, dlatego też nie obiecywałem sobie zbyt wiele; punktów zamierzałem szukać na słabszych przeciwnikach. A jednak nie da się ukryć, że byliśmy zespołem lepszym. Po kwadransie gry Tattini w idealnej sytuacji strzelił wprost w Mirandę, a w drugiej połowie rezerwowy Grazioso zmarnował dwie doskonałe okazje do zdobycia swojego pierwszego gola w tym sezonie. Gospodarze groźni byli tylko po rzutach rożnych, w 56. minucie serce mi zamarło po pustym przelocie Iuliano, ale Aya wybił piłkę z linii bramkowej. W 84. minucie szczęścia nam niestety zabrakło, niepilnowany Coppola wszedł na krótki słupek i precyzyjną główką pozbawił nas w pełni zasłużonego punktu.

 

12.10.14 Italia, Sorrento: 1.189 widzów
[L09/38] Sorrento [1] — Messina [9] 1:0 (0:0)

84. M.Coppola 1:0

Messina: R.Iuliano 6.8 — R.Aya 6.9, D.Ondei 6.8, R.D'Aiello 6.5 — F.Rondinara 6.7, I.Pedrelli 6.3 (64. A.Luque 6.5) — N.Zavalloni 6.7, A.Innocenti 6.7 — V.Sarno 6.5 (64. S.Simeri 6.6) — A.Fileccia 6.3 (64. F.Grazioso 6.7), M.Tattini 6.2

MVP: M.Coppola (MC; Sorrento) — 7.4 (1 gol)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...