Skocz do zawartości

Piotr Sebastian

Moderatorzy
  • Liczba zawartości

    306
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Piotr Sebastian w dniu 10 Listopada 2021

Użytkownicy przyznają Piotr Sebastian punkty reputacji!

O Piotr Sebastian

  • Urodziny 20.12.1971

Informacje

  • Klub w FM
    #AGF
  • Ulubiony klub
    Bilboko Athletic Kluba
  • Skąd
    Wrocław
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    tlen

Kontakt

  • Website URL
    https://tacticof.com/

Ostatnie wizyty

11 691 wyświetleń profilu

Piotr Sebastian's Achievements

Junior

Junior (3/15)

122

Reputacja

  1. Wyższa pozycja obu OGP nie jest tu problemem przy wyższej linii defensywy, podobnie jak pozycja MEZ/w w środku, który będzie dobrze zabezpieczał szerokość w drugiej linii. Problem z użyciem OGP będzie miał natomiast RGA, który będzie pomijany w wielu akcjach, więc jego potencjał do rozgrywania będzie częściowo marnowany. Dużo większy problem widzę w polu karnym, gdzie będzie 4 zawodników (2xSN, WN + PD/w), podczas gdy wokół będziesz miał tylko szeroko ustawionych BWO/w, RGA na przedpolu oraz dryfującego w wolne przestrzenie MEZ/w. Niezgodność tempa z obiegami jest oczywista, więc pozostawiam bez komentarza. Zgadzam się z przedmówcami, że trzeba podjąć decyzję, kogo z tej czwórki z pola karnego wycofujemy, więc trzeba wrócić do stylu gry. Jeżeli ma być nadal krótko i po ziemi w pole karne, to z obu OGP proponuję zrobić OŚ, zmniejszyć tempo, zostawić obiegi i podjąć prostą decyzję dotyczącą tego, gdzie potrzebujemy jeszcze opcji podaniowej: jeżeli w centrum niżej, to zmieniamy PD, jeżeli wyżej to WN, jeżeli na którymś skrzydle, to jeden z SN. Na kogo, to już nikt nie powie oprócz managera tej drużyny trenerski chleb Jeżeli ma być jednak szybciej i bardziej bezpośrednio, to zostawiamy obu OGP, rezygnujemy z obiegów i zamieniamy RGA na DP, a WN zmieniamy na CN, F9 - jezeli ma być silna rotacja w centrum lub O, jeżeli ma być szybki transport piłki. Howgh.
  2. Przeładowania centrum tutaj nie widzę. Owszem, problematyczne jest oparcie gry skrzydłami na dwóch bocznych obrońcach ze słabym wsparciem ze strony OS, ale faworyt w lidze powinien sobie poradzić bez trudu. VOL i NN nie przeładowują centrum. VOL jest związany liniami poziomymi a nie pionowymi i będzie pojawiał się także w półprzestrzeniach, zaś ruch NN jest związany piłką (podobnie do POP), więc będzie podążał za akcją. Dość ryzykownie w obronie po lewej stronie oraz bardzo zachowawczo i zbyt wolno moim zdaniem z piłką. Odsłonięte lewe skrzydło będzie bolało, a w ataku będzie sporo nudy, co nie zmienia faktu, że będzie to głownie nuda w oblężeniu. Mnóstwo zależy tutaj od atrybutów mentalnych zawodników z piłką oraz wytrzymałości i pracowitości bocznych obrońców, ale może się udać. Słabszym drużynom nie polecam
  3. Pionowo jak strzała. Od razu po przejęciu piłki przez zespół rusza w kierunku pola karnego rywali - z piłką lub bez.
  4. KN idealny, bo słabo tu będzie z szerokością. Przeładowany środek
  5. Jest to wynikiem przyjętego przez Ciebie stylu gry oraz wyznaczonych ról. Wybrałeś głęboki, ale bardzo szybki wariant rozgrywania piłki z WR umieszczonym na pozycji lewego PŚ. To oznacza, że piłka od obrońców ma trafić jak najszybciej do WR, a ten szuka szybkiej dystrybucji piłki do tercji ofensywnej. Tymczasem w tercji ofensywnej będziesz miał we wczesnej fazie tylko dwóch zawodników (F9/w, SN/a), w drugiej fazie trzech (+PD), a dopiero w trzeciej sześciu (+BWO/a + WR/a + OS/w). W tym wariancie obaj zawodnicy na lewym skrzydle będą robili miejsce kolegom i tworzyli głębsze opcje podaniowe, stąd ich mniejsza aktywność pod bramką rywala. W tym wariancie polecam szybsze wprowadzenie większej liczby zawodników do tercji ofensywnej we wczesnej fazie przejściowej. Jeżeli chciałbyś jednocześnie zwiększyć aktywność na lewym skrzydle, to postulowaną zmianą powinno być OS/a oraz BWO/w. Posiadając CP/o jesteś dobrze zabezpieczony w defensywie.
  6. Wskazówki słuszne. Masz Bardzo wysokie pozycje zawodników w momencie straty piłki i bez pressingu zwyczajnie ryzykujesz szybką kontrę zanim się ustawisz. Dodatkowo ten DLP zwalnia Ci grę. Brakuje też szerokości na prawym skrzydle.
  7. To będzie bardzo wysoki gegen Z dwoma KBO +SN +PD będziesz miał bardzo wysokie pozycje tracąc piłkę w tercji ofensywnej. W zasadzie jedno dobre podanie do skrzydłowego ustawi cię pod presją szybkiego powrotu bez możliwości pressingu. I nie chodzi tu o rozgrywającego bo ten decyduje o stylu atakowania a nie bronienia. O pressingu w FM decyduje środek pola i boczni obrońcy. Masz dobrą ofensywna wersję z dużym ryzykiem kontr. Nie widzę tu potrzeby oraz okazji do gegen.
  8. W tym ustawieniu problemem są pozycje środkowych pomocników, którzy oferują bardzo głębokie ustawienie i żadnego wsparcia z przodu oraz bardzo przewidywalna gra w ofensywie: piłka do skrzydłowych i holowanie po skrzydle + dośrodkowanie. Musisz zadbać o pionowe wejścia w pole karne (PD/w, SP/a lub OP/a) oraz zmianę systemu rozgrywania akcji na obu skrzydłach. W innym przypadku będziesz zbyt czytelny. Trzeci problem to bardzo wąska gra w obronie. Niski pressing i wysoka linia obrony narażają cię na długie szerokie piłki grane za plecy. Jeżeli to ryzyko akceptujesz, to ok. Czasami tak bywa, ale zadbaj o zyski w ataku i więcej kreacji pod bramką rywali.
  9. Ale gra z kontry opisuje działania ofensywne a nie defensywne. To nie musi oznaczać głębokiej defensywy, niskiego pressingu i wyprowadzania ataków spod własnej bramki. Gra z kontry to jedynie sposób na szybkie i bezpośrednie wyprowadzanie piłki pod bramkę rywali: sekwencja 3-4 podań ma ich znaleźć pod bramką rywali.
  10. Nie widzę tu nic dziwnego. Macie podobne i dość niskie xG, więc obie strony biją głową w mur. To, że gracze często tracą bramki w końcówkach wynika w 90% z tego, że starają się atakować za wszelką cenę odsłaniając tyły i dostają kontrę. życie. Zmień sposób atakowania, bo ze średnim xG 0.09 wiele nie zdziałasz. Musisz poprawić jakość sytuacji strzeleckich a nie ich ilość. To bolączka wielu taktyk w FM. Także moich. Sama przewaga nie wystarczy.
  11. Widzę tu dużo ostrożności i spokojnej gry obronnej, ale gorzej z atakowaniem. Nie wiem jak plasujesz się na tle rywali i jakie masz silne i słabe punkty, ale w pierwszej pozbyłbym się większej dyscypliny i zbalansował zadania ataku, bo będzie tam sporo ruchu bez wykańczania. W drugiej nic bym nie zmieniał, tylko obserwował jak wygląda współpraca atakującej czwórki i poprawiał zauważone problemy.
  12. poobserwuj jeszcze mecze wyjazdowe z silniejszymi rywalami niż Sampdoria, Torino czy Crotone
×
×
  • Dodaj nową pozycję...